id: mnxyb4

Pomoc popożarowa dla Renaty i jej 7-letniej córki

Pomoc popożarowa dla Renaty i jej 7-letniej córki

Our users created 1 167 063 fundraisers and raised 1 214 287 737 zł

What will you fundraise for today?

Description

Cześć Kochani!


Organizujemy zbiórkę dla Renaty i jej córeczki, które straciły wszystko przez pożar w ich kamienicy. Pożar wybuchł o 1 w nocy w mieszkaniu nad nimi. Uratowały się tylko dzięki sąsiadce, która wyczuła smród spalenizny po czym po otwarciu okna zauważyła kłęby dymu i krzyknęła przez okno alarmując o pożarze w celu obudzenia ludzi. Renata obudziła się i otworzyła okna, ale nie widziała żadnego ognia. Dopiero po chwili zorientowała się, że ogniem zajęło się mieszkanie nad nią. Obudziła dziecko, założyła buty i wybiegła tak jak stała o 1 w nocy (czyli w piżamie) z córką na ulicę. W ciągu 5 minut przyjechało 5 zastępów straży pożarnej i rozpoczęła się akcja gaśnicza, która trwała do godziny 5 nad ranem.


Tej nocy Renata straciła cały swój dobytek, zostało jej tylko to co z córką miały na sobie w noc pożaru. Pożar wybuchł w mieszkaniu piętro nad nią, w związku z czym cała woda, która została zużyta do zgaszenia zleciała przez jej mieszkanie. Woda zmieszała się z sadzą, więc żadna rzecz, która była wykonana lub pokryta tkaniną nie nadaje się do odratowania. Meble, materace są przesiąknięte wodą, zaczynają tworzyć się purchle i pleśń. Cała elektronika została zalana, elektryka wbudowana w ścianę została uszkodzone przez wodę. Mieszkanie na tę chwilę grozi zawaleniem, należy skuć ściany, sufity, zerwać panele, wymienić całą elektrykę - doprowadzić mieszkanie do stanu surowego.


Renata jest matką samotnie wychowującą 7-letnią Anię. Jest osobą niepełnosprawną ruchowo, w związku z czym nie jest w stanie podjąć dodatkowej pracy. Ze względu na ciężką sytuację materialną Renaty nie stać było na wykup ubezpieczenia mieszkania. Nie zostało również zorganizowane dla niej i córki mieszkanie zastępcze, zostały zostawione pod kamienicą tak jak wybiegły z mieszkania. Nie ma żadnej rodziny w okolicy, u której mogłaby się zatrzymać na dłużej. Pomieszkuje chwilowo u znajomych co nie jest komfortowe dla żadnej ze stron. We własnym zakresie będzie musiała zorganizować lokum, w którym zagwarantuje córce w miarę normalne warunki bytowe. Nawet jeśli znajdzie mieszkanie zastępcze będzie musiała opłacać także mieszkanie zniszczone przez pożar.


Wspólnie możemy więcej! Siła internetu już nie raz udowodniła, że tam gdzie zawodzi państwo Wy razem jesteście w stanie przyjść z pomocą i wsparciem. Nie każdego stać na wysokie datki, ale dla Renaty każda złotówka się liczy. Jeżeli nie jesteście w stanie pomóc finansowo proszę o udostępnienie dalej linku do zrzutki - to tylko jedno kliknięcie.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 35

BH
Beata Hryniewiecka
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden
KW
Karola
25 zł
 
Hidden data
10 zł
AJ
Anita Jarosz
500 zł
 
Hidden data
25 zł
HB
Hanna Biryło
25 zł
 
Hidden data
10 zł
See more

Comments 2

 
2500 characters
  • Monika Telewa

    s8hc6j proszę bardzo o pomoc

  • Teresa Piechnicka

    BARDZO PROSZĘ O DAROWIZNY NA RZECZ WSPANIAŁEJ ZBIÓRKI POD LINKIEM: https:// zrzutka.pl /g9rfa8 DZIĘKI!!!! JEST TO ZBIÓRKA MŁODEGO CZŁOWIEKA. ZBIERA ON NA DOKOŃCZENIE BUDOWY MODELU AUTA. WARTO MU POMÓC! :-) POMOGŁY MU JUŻ 23 OSOBY, ZEBRAŁ 814 ZŁOTYCH, ALE JESZCZE BRAKUJE. JEŚLI NIE PAŃSTWO, TO NIKT MU NIE POMOŻE. PROSZĘ O ZROZUMIENIE I EMPATIĘ. DZIĘKUJĘ!