Budowa finalnego prototypu drona ratowniczego (AMSD)
Budowa finalnego prototypu drona ratowniczego (AMSD)
Our users created 1 222 590 fundraisers and raised 1 338 876 678 zł
What will you fundraise for today?
Description
Cześć! Jesteśmy dwójką studentów, którzy tworzą projekt drona, który będzie mógł ratować ludzi. Stworzyliśmy kilka prototypów, które przetestowaliśmy w ćwiczeniach Ochotniczej Straży Pożarnej i za ich pomocą udało się skrócić czas pomocy o prawie połowę - a każda sekunda się liczy! Nasz projekt zyskał uznanie i w maju razem z nim będziemy reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie naukowym INTEL ISEF w Stanach Zjednoczonych. Niestety nasze fundusze nie pozwalają na to, żeby nasz projekt miał szansę się dalej rozwijać.
AMSD - Dron ratunkowy w służbie społeczeństwu
Naszym projektem jest dron AMSD, którego celem jest pomoc w ratowaniu ludzkiego życia. Aby to uzyskać chcemy wprowadzić innowacyjną metodę sterowania wpół-autonomiczną, dzięki której można szybko przeszukać niebezpieczne miejsce przekazując ratownikom bezcenne informacje o miejscu zagrożenia, nie narażając przy tym ich życia. Natomiast dzięki wprowadzeniu budowy modułowej drona można przystosować do każdej sytuacji, umożliwiając mu dostęp do miejsc nieosiągalnych dla człowieka. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacząco i efektywnie pomagać poszkodowanym zmniejszając ryzyko prawie do minimum.
Zrobiliśmy robota działającego autonomicznie przekazującego dane o badanym otoczeniu. Aby móc ocenić dobrze sytuację i aby zaplanować działania nie wystarczy zwykły podgląd 2D, więc za pomocą wbudowanych czujników i stereoskopowych kamer dron przesyła tworzoną mapę przestrzenną badanego miejsca. Pozwala to na uchwycenie więcej szczegółów i lepszy obraz danej sytuacji. Koncept doczepianych modułów pozwoli na dopasowanie drona do odpowiedniego zadania. Na chwilę obecną mamy pomysł dopiero na kilka z nich, ale można bez problemu stwarzać nowe, usprawniając jego wielofunkcyjność. Dzięki temu posiadamy drona, który może w praktycznie każdych warunkach znaleźć osoby poszkodowane ,ocenić ich funkcje życiowe za pomocą dołączonych czujników tętna, oraz wysłać te cenne informacje do ratowników. Dzięki temu można zwiększyć efektywność ich działań, a co za tym idzie zwiększyć szansę na przeżycie poszkodowanego człowieka.
Bariera finansowa
Do stworzenia finalnego prototypu potrzebujemy:
odpowiedniej kamery termowizyjnej,
kamery pozwalającej mapować otoczenie,
wytrzymałych materiałów termoizolacyjnych,
części do stworzenia modułów,
specjalne czujniki,
środki na organizację kolejnych symulacji oraz ćwiczeń.
INTEL ISEF - to ogromne wydarzenie pozwalające zaistnieć w świecie nauki.
Dlatego chcemy dopracować nasz projekt, aby móc dorównać innym krajom.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Chłopaki jesteście inspirujący, powodzenia!
fantastyczny pomysł, powodzenia!