id: ceptke

Na operację łapek dla Chałki

Na operację łapek dla Chałki

Our users created 1 186 729 fundraisers and raised 1 247 389 900 zł

What will you fundraise for today?

Description

Chałka to niespełna trzyletnia suczka jack russell terrier. Do tej pory wesoła i aktywna. 

Niestety na początku tego roku pojawiła się kulawizna na przednią łapkę, później na drugą przednią łapkę a następnie problemy z poruszaniem się, aż w końcu trudności ze wstawaniem. Po zdjęciach RTG zostałyśmy skierowane na tomograf dla potwierdzenia wyników, diagnoza - dysplazja obu przednich stawów łokciowych oraz sakralizacja lędźwiowego odcinka kręgosłupa L7 z przewężeniem powodującym ucisk na nerw. I z jedną i z drugą chorobą psy funkcjonują, sakralizacja kręgów czasami nawet nie daje objawów. Niestety fakt, że Chałka ma obie choroby na raz oraz ucisk na nerw sprawia, że nie jest w stanie odciążyć przednich łapek, bo boli ją kręgosłup, nie jest też w stanie odciążyć kręgosłupa, bo bolą ją przednie łapki. W gorszych momentach nie była w stanie wstać o własnych siłach.

Początkowo dostawała różne konfiguracje leków- najpierw leki niesterydowe, później sterydy, po kontroli w klinice neurologicznej również opioidy. Niestety wszystko pomagało na krótko. Obecnie Chałka na stałe jest na lekach przeciwbólowych. W międzyczasie chodziłyśmy na fizjoterapię, terapię manualną, bieżnię wodną, magnetoterapię, podawałam suplementy... Obecnie Chałka jest w trakcie serii iniekcji preparatem Orthokine®vet IRAP mających pomóc na chory kręgosłup. Jeśli iniekcje nie pomogą konieczna będzie operacja kręgosłupa.


Na ten moment niezbędna jest jednak jak najszybsza operacja dysplazji przednich łapek. Konieczne jest przeprowadzenie artroskopii obu przednich stawów łokciowych, do decyzji weterynarza pozostanie czy wymagana jest również osteotomia, czyli przecięcie kości w celu ponownego jej zrośnięcia. Operacja wykonywana jest w Warszawie, po zabiegu konieczna jest dalsza fizjoterapia.


Miałam nadzieję, że uda się odsunąć operację w czasie, na przyszły rok, niestety bez zabiegu będziemy się kręcić w kółko i stan psa się nie poprawi. Bardzo bym chciała, żeby Chałka znów mogła się swobodnie poruszać.


W linku do zrzutki załączam pełną dokumentację medyczną Chałki oraz większość paragonów lub potwierdzeń zapłaty. Koszty leczenia zaczynają mnie przerastać, dlatego będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 19

 
User unregistered
50 zł
TO
John
500 zł
IG
igi
50 zł
AS
Bryłki
100 zł
PA
Patrycja
20 zł
JW
Joanna Wijas
50 zł
PS
Paulina
50 zł
JO
Justyna Olejniczak
20 zł
AS
Aneta Smaga
50 zł
MT
Małgorzata Tyrańska
50 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!