id: nebeth

Listy hańby PiS - pomóż rozliczyć nadużycia władzy #ListyHańby

Listy hańby PiS - pomóż rozliczyć nadużycia władzy #ListyHańby

Nasi użytkownicy założyli 1 147 439 zrzutek i zebrali 1 195 232 732 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • 📣Zapowiadaliśmy tydzień temu na OBWE i w Radiu Rebeliant, dzisiaj przypomnieliśmy w Gazecie Finansowej: rozliczymy zbrodniarzy PiS!💪


  ‼️Nie wystarczy, żebyśmy biernie czekali, aż nowa władza wywiąże się z obietnic wyborczych - tym bardziej, gdy stara za wszelką cenę stara im się to utrudnić. Weźmy sprawy w swoje ręce i przygotujmy zawiadomienia i akty oskarżenia przeciwko wszystkim, którzy przez ostatnie 8 lat kradli nasze podatki, nadużywali władzy, łamali zarówno konstytucję jak i ręce kobiet!


  Nasz projekt #ListyHańby zaczął powstawać już 2 lata temu. Zbudowaliśmy dedykowaną platformę, a z grupą czołowych prawników przygotowaliśmy 9 wstępnych aktów oskarżenia, z cichą nadzieją, że kiedyś zostaną wykorzystane. Ten dzień nareszcie nadszedł!✌️


  Wejdźcie na www.ListyHanby.pl i sami oceńcie efekty naszej pracy!


  👉Niestety, środki zebrane 2 lata temu na zrzutce dawno się wyczerpały, przez co nie możemy ani rozwijać funkcjonalności platformy, ani tym bardziej opłacić prawników i analityków, którzy stworzą kolejne zawiadomienia i zaktualizują obecne...


  🔴Wesprzyjcie nasz projekt, a każdy z Was będzie mógł dumnie powiedzieć, że nie tylko przyczynił się do upadku reżimu PiS, ale również do rozliczenia jego zbrodniarzy!


  Jeśli chcemy, aby politycy nie mieli wymówek, żeby rozliczyć odpowiedzialnych za nadużycia ostatnich 8 lat, pokażmy im siłę społeczeństwa obywatelskiego!✊

  9kUc0DZ8qYVhQWJK.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

⚠ Każde naruszenie ma swoją twarz. Odpowiedzialność jest osobista. Pomóż nam wyciągnąć konsekwencje.

f1d1e8e4a8bdb8c7.jpegOd ponad pięciu lat w Polsce władzę sprawuje partia Prawo i Sprawiedliwość i podporządkowane jej instytucje. Od prezydenta-marionetki i rządu, przez parlament, atrapę Trybunału Konstytucyjnego, pseudo izby w Sądzie Najwyższym, TVP, spółki Skarbu Państwa, po wojewodów, prokuratorów, rosnącą liczbę politycznych nominatów w sądach powszechnych, usłużnych policjantów, funkcjonariuszy CBA, ABW i innych służb. Polska stała się folwarkiem partyjnych aparatczyków.


Nadużycia władzy, nepotyzm, korupcja - plenią się na wszystkich szczeblach. Notoryczne łamanie Konstytucji, setki milionów dla ojca Rydzyka, dwie wieże Kaczyńskiego, hotel Banasia, propozycje korupcyjne składane Leszkowi Czarneckiemu, respiratory i maseczki Szumowskiego, wybory Sasina, prywatny “fundusz sprawiedliwości” Ziobry, inwigilowani Obywatele RP, szykanowane aktywistki Strajku Kobiet, policjanci gazujący posłanki i łamiący ręce manifestantkom - to tylko wierzchołek góry lodowej.

da3d3ae99667d75d.jpeg

Prędzej czy później (oby prędzej) państwo PiS upadnie. Niezależnie od kształtu przyszłych rozwiązań pozwalających na pociągnięcie winnych do odpowiedzialności, już dziś konieczne jest szczegółowe dokumentowanie przypadków łamania prawa i stojących za nimi osób.


Systematyczne ewidencjonowanie naruszeń jest niezbędne z kilku powodów. Po pierwsze, pamięć jest ulotna, a pamięcią zbiorową - jak zresztą pokazują rządy PiS - można dowolnie manipulować. Po drugie, brak rozliczeń pozwala funkcjonować tej - i każdej następnej - władzy w poczuciu bezkarności. 


Stąd, z Waszą pomocą, zamierzamy stworzyć “Listy Hańby” identyfikujące osoby odpowiedzialne za łamanie prawa i represje wobec obywateli oraz szczegółowo dokumentujące ich naruszenia, które posłużą za podstawę do pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej.

x9f0c9921572d78e.jpeg

Obóz rządzący wyłączył niemal wszystkie mechanizmy kontroli (Trybunał Konstytucyjny, sądy, niezależność prokuratury, telewizję publiczną, niezależość służby cywilnej; szykuje się także do przejęcia urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich).  Eskaluje policyjna przemoc wobec uczestników pokojowych protestów. Dlatego musimy wziąć sprawy w swoje ręce.


Uważamy, że powinniśmy publicznie publikować ich wizerunki, krytykować i ośmieszać, skazując na społeczne potępienie i ostracyzm osoby wysługujące się rządzącej partii i nadużywające swojej pozycji. We współpracy z prawnikami, będziemy także pracować nad pozwami, zawiadomieniami i aktami oskarżenia.

p21799f7fa862150.jpeg

Takie działania Fundacja Otwarty Dialog z sukcesem prowadzi już na obszarze postsowieckim, m.in. w autorytarnym Kazachstanie, gdzie - na bazie materiałów dowodowych od ponad 1 100 ofiar reżimu, stworzyliśmy 364 profili oficjeli dopuszczających się naruszeń praw człowieka (zob. także profil “Słudzy Reżimu”; strona www - w budowie). W latach 2014-2016 - po zwycięstwie rewolucji na Majdanie - wspieraliśmy także organizacyjnie i ekspercko proces lustracji ukraińskich urzędników państwowych i funkcjonariuszy. 


Zbliżone inicjatywy mają znacznie szerszy zakres, dokumentując nadużycia władzy publicznej i przestrzeganie praw i swobód obywatelskich. Nasz projekt zakłada natomiast agregowanie konkretnych naruszeń oraz osób za nimi stojących. W przyszłości listy mają umożliwić pociągnięcie winnych do odpowiedzialności, a dziś zapobiec podobnym naruszeniom poprzez upublicznianie wizerunków i danych oraz ostracyzm.


By uruchomić  projekt “Listy Hańby” potrzebujemy Waszego wsparcia.. Szacujemy, że postawienie strony i prowadzenie projektu przez rok wyniesie 105,000 złotych. Ta kwota pozwoli nam pokryć następujące koszty:

 • Stworzenie dedykowanej strony www z funkcją zgłaszania naruszeń i w graficzny sposób prezentująca profile “naruszycieli”  - 2 500 PLN;
 • Roczne utrzymanie hostingu i domen (ListyHanby.pl i .eu dla bezpieczeństwa, już zarejestrowane) - 500 PLN;
 • Prace grafika - 1 000 PLN/miesiąc;
 • Prace analityka (zbieranie danych z całego kraju, weryfikowanie zgłoszeń, dokumentowanie naruszeń, kontakt z lokalnymi i krajowymi ruchami i organizacjami społecznymi, obsługa webmasterska strony www) - 5 000 PLN/miesiąc;
 • Prace koordynatora social media i komunikacji (promocja projektu, budowanie świadomości wśród społeczeństwa obywatelskiego, relacje z mediami) - 2 500 PLN/miesiąc.

*Podane wyżej kwoty zawierają w sobie VAT. Praca grafika/analityka/koordynatora SM przewidziana jest na okres jednego roku.


Koszty są orientacyjne - prowadzimy rozmowy z wieloma prawnikami, którzy w pewnym zakresie pomagają nam pro bono, ale musimy się liczyć z wydatkami także w tym obszarze - będzie to zależało od rozwoju projektu i reakcji skompromitowanych partyjnych oficjeli, urzędników i funkcjonariuszy. 


Prawo nie łamie się samo. Każde naruszenie ma swoją twarz. Połóżmy kres pisowskiej “Bezkarności +”!


***


Fundacja Otwarty Dialog (ODF), założona w Polsce w 2009 r., specjalizuje się w obronie demokracji, praworządności i praw człowieka. Początkowo Fundacja koncentrowała swoją uwagę na krajach byłego ZSRR, jednak w 2017 r. obszar ten został rozszerzony o Polskę ze względu na postępującą nad Wisłą erozję demokracji pod rządami PiS. 


W szczególności, Fundacja i jej przedstawiciele zabierają głos na temat kryzysu praworządności w Polsce, zgłaszając naruszenia w tej dziedzinie odpowiednim instytucjom europejskim, w tym organom Unii Europejskiej i Rady Europy. Za tę działalność Fundacja znalazła się na celowniku rządzących (zobacz raport dokumentujący kampanię PiS przeciwko ODF). Obroniliśmy się w sądach, których wyroki ostatecznie skompromitowały obóz władzy i wysuwane przeciwko Fundacji fałszywe zarzuty (zob. np. materiał Onetu i Super Expressu na ten temat). Większość obywateli pozostaje jednak bezbronna wobec nadużyć władzy i to dla nich budujemy tę platformę.


Wraz z zaprzyjaźnionymi aktywistami, ruchami i organizacjami społecznymi z sukcesem zorganizowaliśmy i rozliczyliśmy wiele zbiórek publicznych na zrzutka.pl, na przykład:


W latach 2013-15 prowadziliśmy także akcję pomocy humanitarnej na rzecz Ukrainy, w ramach której pozyskaliśmy ponad milion złotych (zobacz podsumowanie działań tu i tu). 


Kontakt dla mediów: [email protected], 884 846 982


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 604

preloader

Komentarze 23

 
2500 znaków