id: h576fj

Sztuczna inteligencja dla ukraińskiej armii

Sztuczna inteligencja dla ukraińskiej armii

Nasi użytkownicy założyli 1 189 119 zrzutek i zebrali 1 252 682 972 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wznieśmy ukraińską armię na najwyższy światowy poziom!Kliknijcie tu, żeby przeczytać w Onecie, jak Ukraina może już wkrótce, z Waszą pomocą, uzyskać przewagę technologiczną nad Rosją!


3TJ5nGGEbsgDQfe0.png


Sztuczna inteligencja odgrywa ważną rolę w tworzeniu ukraińskiej armii przyszłości i jej coraz większy udział w zwalczaniu rosyjskich okupantów. Ukraińscy inżynierowie oprogramowania tworzą unikatowe na skalę światową technologie dla swojej armii w małych pracowniach, a efekty ich pracy widać na froncie – zarówno w batalionach, które bezpośrednio wykorzystują nowoczesne systemy, jak i w analitycznych komórkach ukraińskiego wywiadu, które robią z nich użytek na szeroką skalę. 


Niestety, zarówno inżynierowie oprogramowania jak i wojskowi działają w warunkach permanentnego deficytu. Marcin Wyrwał z Onetu miał okazję spotkać się z nimi i obserwować ich działania, o czym można dowiedzieć się w materiałach, jakie ukazały się na łamach Onetu, ukazujących zastosowanie sztucznej inteligencji zarówno na froncie, jak i w pracowniach inżynierów oprogramowania: 


Reportaż „Drony i artyleria” pokazuje w jaki sposób ukraińskie bataliony wykorzystują drony do koordynowania ich z artylerią. Opisuje też ogromne ryzyko związane z tą pracą. Reportaż ten otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Grand Press.


Artykuł „Dobrego ranka, my z wywiadu. Jak Ukraina obserwuje każdy ruch Rosjan” opisuje pracę oficera jednej z komórek analitycznych ukraińskiego wywiadu. To pierwszy tego typu artykuł, który opisuje rolę takich komórek w działaniach frontowych. 


Artykuł „Wojna z Rosją. Jak sztuczna inteligencja tworzy ukraińską armię przyszłości” opisuje prace ukraińskich inżynierów oprogramowania nad nowoczesnymi technologiami dla wojska z użyciem sztucznej inteligencji. Piszę tam o konkretnych systemach, które już funkcjonują na ukraińskim froncie, a także o zupełnie nowym systemie, który lada chwila będzie wdrożony. Wszystkie te systemy dają ukraińskiemu wojsku wymierną przewagę nad Rosjanami. 


M1GQSLWYdIDKrevQ.jpg

Bohaterowie powyższych tekstów proszą o nasze wsparcie. Środki uzbierane za pośrednictwem tej zrzutki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu elektronicznego, z którego będą korzystać zarówno inżynierowie oprogramowania, komórki analityczne ukraińskiej armii, jak i zwykłe bataliony. Nie będą to superzaawansowane drony czy systemy bojowe, ale rzeczy tak prozaiczne jak komputery z mocnymi kartami graficznymi, układy scalone czy ramy z włókna węglowego do dronów, a także elektroniczne systemy do ukraińskich dronów, które mają zastąpić powszechnie używane na froncie drony z Chin. Wszystko to pozwala na zastosowanie sztucznej inteligencji w ukraińskim wojsku w coraz szerszym wymiarze.


y4iq2i9Conxz7E32.jpg


Jak ze wszystkimi zrzutkami Fundacji Otwarty Dialog, udokumentujemy zakup i dostarczenie darów w aktualizacjach zrzutki oraz na naszych kanałach społecznościowych, a jakiekolwiek środki zebrane ponad te wymagane na powyższe zakupy przekażemy walczącym Ukraińcom w formie innej potrzebnej pomocy!


Zrzutka organizowana jest przez Fundację Otwarty Dialog ze wsparciem red. Marcina Wyrwała z Onetu.

Kontakt z organizatorami:

[email protected]


ZOBACZ, JAK JESZCZE MOŻESZ POMÓC WALCZĄCEJ UKRAINIE!

KLIKNIJ TU, ŻEBY ZOBACZYĆ NASZE POZOSTAŁE ZRZUTKI!

***


Fundacja Otwarty Dialog (ODF), założona w Polsce w 2009 r., specjalizuje się w obronie demokracji, praworządności i praw człowieka, w szczególności na obszarze postsowieckim, a od 2017 roku także w Polsce. ODF była pierwszą zagraniczną organizacją pozarządową, która bezpośrednio wsparła walczących o wolność Ukraińców podczas Euromajdanu i w późniejszych latach wojny w Donbasie, zbierając i przekazując wsparcie o wartości ponad 1 miliona zł w latach 2013-14 i ponad 200 tysięcy zł w 2015 roku. Dostarczyliśmy wówczas ponad 42 tony transportów z pomocą humanitarną, w tym ponad 12 tys. opakowań leków, ponad 500 zestawów medycznych, setki kamizelek kuloodpornych i hełmów ochronnych, jak również ambulanse ratujące żołnierzy na froncie (zobacz szczegółowe podsumowania i rozliczenia tu i tu).


Od początku inwazji Rosji na Ukrainę wysyłamy pomoc humanitarną i sprzęt ochronny oraz pomagamy tym, którzy musieli uciec z kraju. Dostarczyliśmy już od lutego pomoc o wartości ponad 33 milionów zł, w tym ponad 71 tys szt. sprzętu, m.in. 5614 kamizelek kuloodpornych, 1117 hełmów, 166 termo- i noktowizorów, 3 karetki i 5 samochodów terenowych, 46 dronów zwiadowczych, 1598 łóżek polowych z materacami, 136 gaśnic czy 4 respiratory. Zobacz, co jeszcze udało się nam do tej pory zrobić na poniższej infografice (stan na 31.01.2023):

1ZAF68p60qFPb45F.jpgTransparentność i odpowiedzialność przed naszymi darczyńcami traktujemy bardzo poważnie. W ostatnich latach, wraz z zaprzyjaźnionymi aktywistami, ruchami i organizacjami społecznymi z sukcesem zorganizowaliśmy i rozliczyliśmy wiele zbiórek promowanych na portalu zrzutka.pl, m.in.:


  • Ogólnopolska zbiórka #PosiłekDlaLekarza (681 162 zł); razem z darami rzeczowymi - wartość uzyskanej pomocy wyniosła 793 932,86 PLN. 
  • Zbiórkę na projekt Listy Hańby (start 28 lutego 2022), dokumentujący osoby stojące za łamaniem praworządności w Polsce (31 721 zł) 
  • Cykl zbiórek na billboardy demaskujące nadużycia rządu i skrajnej prawicy w Polsce (odpowiednio: 570 997 zł i 11 340 zł); 
  • Zbiórka na zaległy abonament RTV chorej na raka Pani Izabeli (4 990 zł);
  • Zbiórka dla cierpiącego na skrajną postać autyzmu Krystiana - “Uratujmy Krystiana!” (20 622 zł)


Śledź naszą pracę na naszych kanałach społecznościowych! Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, TikTok.


Dane konta PLN dla osób niemogących wpłacić online: Fundacja Otwarty Dialog - Polska, mBank S.A., PL58 1140 2004 0000 3902 8224 6374, BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 216

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków