Wróć do bloga

Światła, kamera - AKCJA!

Napisano 29 kwietnia, 2019
Światła, kamera - AKCJA!

"A w filmie polskim, proszę Pana, to jest tak: nuda... nic się nie dzieje, proszę Pana, nic!" - tak przynajmniej przekonywał nas Zdzisław Maklakiewicz jako inżynier Mamoń w kultowej polskiej komedii "Rejs". Czy to prawda? Czy polskiej kinematografii wciąż daleko do zagranicznej konkurencji? Jak wszyscy wiemy, Jurek Kiler całą swoją kasę przekazał na polską produkcję filmową, a... potem żałował. Wy jednak nie będziecie żałować - na zrzutka.pl prowadzonych jest mnóstwo projektów filmowych i teatralnych, które Was zainteresują. Poniżej wymieniliśmy tylko kilka z nich - więcej znajdziecie na stronie głównej. Szykujcie popcorn! Gotowi? A zatem... światła, kamera - AKCJA!

Zakochany urzędnik? OK, zróbmy to!

Produkcja filmowa bywa droższa niż waciki Ryszardy "Gabrysi" Siarzewskiej. Dobrze wiedzą o tym pomysłodawcy filmu "Moja wina", którzy starają się uzbierać kwotę trzykrotnie mniejszą niż wynosi szacowany rynkowy koszt produkcji. Wszystko jest już gotowe by rozpocząć zdjęcia do pełnego metrażu, brakuje jedynie środków. Będzie to film o zakochanym urzędniku, który próbuje pogodzić swoją pracę ze swoimi przekonaniami. Jego scenariusz to połączenie filmów "Miś", "Matrix" oraz "Dzień Świra". Znane są już niektóre nazwiska aktorów, którzy zagrają w produkcji! Są to m.in. Kazimierz Mazur ("Różyczka","Rozmowy kontrolowane","Daleko od szosy"), Maciej Wilewski ("Dzień Świra", "Pitbull", "Demony wojny wg Goi") i Grzegorz Stosz ("Rewers"). Jesteście ciekawi szczegółów? Sprawdźcie kto jeszcze wspomoże produkcję filmu!

Moja wina - film o zakochanym urzędniku


"Co Ty wiesz o Żwirce i Wigurze? Ty stara d... jesteś!"

W prawie każdym polskim mieście jest ulica im. Żwirki i Wigury - czy wiecie kim oni byli? Czy wiecie na czym polegało znaczenie ich sukcesu dla przedwojennej Polski i Polaków? Stowarzyszenie "Chwała Bohaterom" z Jastrzębia Zdroju od lat zajmuje się upamiętnianiem mało znanych, ale niezwykle ważnych faktów historii Polski i regionu. We współpracy z "Domem Polskim im. Żwirki i Wigury" w czeskim Cierlicku prowadzą projekt upamiętniający Żwirkę i Wigurę - wybitnych przedwojennych lotników. Niestety, podczas finalnych prac - niespodziewanie zmarł dźwiękowiec pracujący przy projekcie - Paweł Fidala, wybitna postać polskiej kinematografii i pasjonat lotnictwa. Powiedzenie o "ludziach niezastąpionych" nabrało dla Stowarzyszenia specjalnego znaczenia. Brakuje już tylko 25 000 złotych na ponowne udźwiękowienie filmu. Wesprzyj wspomnienie Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury: film 'Chwała Bohaterom'!


A może by tak... do teatru?

Śródmiejski Teatr Muzyczny jest zespołem działającym od 2009 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie. Efektem pracy teatru są spektakle musicalowe wystawiane na śródmiejskich scenach warszawskich. Na koncie zespołu są takie światowe tytuły jak "Jesus Christ Superstar", "Grease", "Miss Saigon School Edition", "Skrzypek na dachu", "Footloose" czy "Spamalot czyli Monty Python i Święty Graal". Właśnie trwa X Jubileuszowy Sezon działalności Teatru, podczas którego zaprezentowana zostanie największa do tej pory premiera: musical "'Les Miserables' School Edition"! Premiera już 26 czerwca 2019r. na dużej scenie Teatru STUDIO w Warszawie - nie zostało już wiele czasu! Organizatorzy oferują nagrody dla osób, które wesprą powstanie produkcji! Szczegóły w opisie zrzutki: X Jubileuszowy sezon Śródmiejskiego Teatru Muzycznego!

X Jubileuszowy sezon Śródmiejskiego Teatru Muzycznego!


Jak zostać prawdziwym artystą? Marta jedzie do Francji!

Już będąc małą dziewczynką Marta wiedziała, że jej miejsce jest scenie. Rozwijała się w dziedzinie słowa mówionego, śpiewu, ruchu, czy gry na fortepianie, uczestnicząc w zajęciach wielu grup artystycznych, a przy tym biorąc udział w licznych projektach i spektaklach.

#Marta Horyza

Przed Martą stoi szansa, która zdarza się raz na tysiąc - a może jeszcze rzadziej! Udział w programie "Fontainebleau School of Acting" - międzynarodowej szkoły teatralnej we Francji! Po długim procesie przesłuchań, Marta została przyjęta na roczny kurs aktorski, który rozpoczyna się już pod koniec września 2019 roku!!! Ostatnią przeszkodą w rozwijaniu jej talentu jest kwestia finansów - polskie wynagrodzenie niezależnego aktora rzadko jest w stanie pokryć koszty nauki za granicą. Pomożecie? Wyślijmy Martę do Szkoły Teatralnej we Francji!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 150 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Strona internetowa zrzutka.pl to nie wszystko! Wraz z najnowszą aktualizacją naszej aplikacji mobilnej oddaliśmy do Waszego użytku 'rozliczenia' - dzięki nim zbilansujecie swoje wydatki ze znajomymi, a wszystko zakończycie zrzutką, która w prosty (i natychmiastowy) sposób pozwoli Wam na uregulowanie między sobą wspólnych wydatków. Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!


Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!