Zrzutka.pl w Dzień Dobry TVN!

Napisano 14 czerwca, 2019. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
Zrzutka.pl w Dzień Dobry TVN!

"Polskie zbiórki internetowe" - taki tytuł nosił piątkowy materiał Dzień Dobry TVN! Bianka Zalewska, reporterka TVN, pytała przechodniów na wrocławskim rynku na co można zbierać środki na zbiórkach internetowych. Wszystkie zaprezentowane w materiale zrzutki są prowadzone na Zrzutka.pl. Czy wiecie, że pozostałe portale obsługujące zbiórki internetowe pobierają prowizję za swoją działalność? Na Zrzutka.pl założenie i korzystanie z konta jest w 100% bez opłat. Dzięki takiemu podejściu, zrzutki prowadzone na Zrzutka.pl naprawdę działają!

Sprawdźcie, co wspólnie udało nam się osiągnąć do tej pory!


Krasnal dla pana Kazimierza

Na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Sienkiewicza we Wrocławiu stoi nieduży pawilon handlowy. Wtajemniczeni mieszkańcy wiedzą, że od kilkudziesięciu lat był tam prowadzony sklep zawsze wypełniony zabawkami, kolorową bibułą i masą innych drobiazgów, które cieszyły oczy i rozbudzały wyobraźnie kilku pokoleń wrocławian. Sklep prowadzony był przez pana Kazimierza. Przez jakiś czas pawilon stał pusty. Ktoś napisał, że pan Kazimierz przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Krasnal dla pana Kazimierza

Od razu rozgorzała dyskusja, ludzie zaczęli wspominać pana Kazimierza, jego sklep i to co robił dla sąsiadów - zarówno tych bliskich jak i dalekich. "Pan Kazimierz znał nas tu prawie wszystkich, wiedział, które dzieci bardziej potrzebują pomocy i do każdych małych zakupów dodawał im artykuły szkolne" - wspomina pan Bartłomiej Bojanowicz, jeden z pomysłodawców inicjatywy upamiętnienia działalności pana Kazimierza. - "Pomysł, aby postawić jednego z wrocławskich krasnali na cześć pana Kazimierza wykluł się na grupie na Facebooku „Wrocław - sorry, że nie w temacie”". Pani Urszula Jagielnicka założyła specjalną zrzutkę w tym celu.

Krasnal dla pana Kazimierza

Akcja błyskawicznie zakończyła się sukcesem, a krasnal dumnie przypomina o wieloletniej pracy pana Kazimierza. Oto efekt zaangażowania mieszkańców! Przeczytajcie więcej o tej niezwykłej historii!

Krasnal dla pana Kazimierza!Żuk dla Pana Włodka - nieoczekiwany rekord

Pan Włodzimierz od 14 lat sprzedaje na tczewskim targowisku używane książki. Jak sam o sobie mówi, o książkach wie wszystko. Niestety, pewnego dnia ktoś podpalił starego żuka pana Włodka, który był jego "sklepem" z książkami. Spłonęło ponad 1500 książek.

Żuk dla pana Włodka

Pani Kasia założyła zrzutkę dla pana Włodzimierza licząc na to, że uda jej się uzbierać kwotę 3 000 zł. W ciągu kilku dni zebrało się 80 000 zł, czyli ponad 25 razy więcej! Jak to możliwe!?

Katarzyna Gapska, organizatorka zrzutki 'Żuk dla pana Włodka'

Zrzutka dla pana Włodzimierza ruszyła, gdy pani Kasia opublikowała post na swoim Facebooku - po publikacji posta ruszyła lawina udostępnień i artykułów. W szybkim czasie udało się uzbierać 25-krotność celu! Dzięki zebranym środkom pan Włodzimierz może pozwolić sobie teraz na przykład na wizytę u lekarza, co było dla niego wcześniej nieosiągalne. Przekonajcie się sami, jak drobne gesty przekładają się na realną pomoc!

Żuk dla pana WłodkaOdkluczanie - Przestrzeń wolności w zakładzie karnym

Fundacja Jubilo od 5 lat realizuje na terenie Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu innowacyjny projekt teatralny zwany przez nich Odkluczaniem. Jak mówi pani Agnieszka Bresler, jedna z współtwórczyń projektu: "Zbieramy na wyremontowanie i wyposażenie sali teatralnej, która znajduje się na terenie Zakładu Karnego. Chcemy ją doposażyć i przygotować do tego, aby mogła przyjmować jeszcze większe grupy publiczności". Teatr może stanowić aktywne narzędzie przemiany i odbudowy relacji międzyludzkich, zwłaszcza w miejscu, w którym jest jedynym oknem na świat.

Żuk dla pana Włodka

Pierwszy spektakl Odzwierciedlenie zajął w 2015 roku pierwsze miejsce na 4. Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej w Poznaniu oraz otrzymał nagrodę główną 26. Ogólnopolskiego i 14. Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Więziennej w Sztumie. Był również wielokrotnie gościnnie prezentowany w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, na 53. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie oraz II Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT.

Osadzeni nie spoczywają na laurach. Ciężko pracują nad kolejnymi spektaklami. Przedstawiamy Wam zwiastun kolejnej przygotowywanej przez nich sztuki: Kain. Artyści dzięki sztuce mogą przez chwilę poczuć się wolni w zamknięciu. Chcecie wesprzeć projekt Odkluczeni? Możecie pomóc w budowie sceny poprzez stronę zrzutki Fundacji Jubilo. Na wspierających czekają bilety na spektakle!Lekarz wypowiada wojnę antyszczepionkowcom


Pediatra Dawid Ciemięga zajmuje się walką z kłamstwami i oszustwami rozpowszechnianymi przez antyszczepionkowców oraz hejtem w sieci kierowanym w stronę lekarzy i pracowników ochrony zdrowia. Jak mówi Pan Dawid: "Przez kilka lat organizacja StopNop i jej zwolennicy bezkarnie straszyli rodziców publikując nieprawdziwe lub wybiórcze treści dotyczące szczepień i medycyny, oczerniając lekarzy oraz wszystkie osoby promujące rzetelną wiedzę medyczną, promując przy tym rosnący hejt w stronę środowisk medycznych". Pan Dawid postanowił zrealizować film, pokazujący na czym polega cały opisany problem. Wzorując się na Tomaszu Sekielskim chciał, aby jego projekt został sfinansowany ze środków osób, które są zainteresowane tematem. W tym celu założył zrzutkę, która szybko wzbudziła wielkie emocje wśród obu stron osi sporu.

Dzień Dobry TVN

Początkowo, celem zrzutki było zebranie 20 tys. zł. Tę kwotę udało się uzbierać w 24 godziny. W tym momencie, docelowa kwota wynosi 50 tys. zł. Całość zebranych środków (wraz z nadwyżką) zostanie przeznaczona na przeciwdziałanie pseudonaukowej i pseudomedycznej działalności, promowaniu rzetelnej wiedzy, medycyny opartej na faktach, działania edukacyjne w mediach społecznościowych. Jak zapewnia, film nie będzie "polowaniem na czarownice", ale rzetelnym dokumentem, w którym do dialogu zaproszone zostaną obie strony barykady. Przeczytaj więcej o założeniach projektu!


Jesteście ciekawi całego materiału TVN o zbiórkach internetowych w Polsce? Zobaczcie go sami! Na stronie Dzień Dobry TVN znajdują się dwa filmy pokazujące wszystkie wspomniane zrzutki!

Dzień Dobry TVN


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 7

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 •  
  Kamil Lewandowski

  W S P I E R A J Ą M N I E już 3-rzy O S O B Y na łączną sumę 2 1 0 Z Ł O T Y C H , ale niestety jeszcze brakuje do zakończenia zbiórki do 100%. Idą Przepiękne, Magiczne, Wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia, nadchodzi Nowy Rok 2020. Spełniają się marzenia. :-) Proszę o pomoc na: https: // www.zrzutka.pl / g9rfa8 Dziękuję Serdecznie! Wszystko może się udać Dzięki Wam! P.S.: Jeśli akurat nie Jesteś finansowo w stanie mnie wesprzeć, to chociaż proszę UDOSTĘPNIAJ MOJĄ ZRZUTKĘ szeroko na FACEBOOK'u i Twitter'ze. Jeszcze Raz Wielkie Dzięki! Kamil Lewandowski

 • TG
  Tomasz Gołąbek

  ????Proszę Was o RT????Walczę z chorobą od URODZENIA❗ Mam szanse na lepsze życie! Proszę z całego serca https://zrzutka.pl/z/vdrery

 •  
  Hubert Richter

  Prosze o udostępnianie dalej z góry dziękuję :)
  https://zrzutka.pl/na-rehabilitacje-i-leczenie-4-letniej-lenki

 •  
  Alicja Żebrowska-Szreder

  Z całego serca proszę o pomoc: https://zrzutka.pl/32tcus

 •  
  Kamil Lewandowski

  Zbieram na wspaniały model Poloneza w skali 1:8
  Kto ma chęć, proszę niech pomoże. Dziękuję Przepięknie już z góry za okazane serce!
  Wiem, ze jest wielu ludzi dobrej woli.
  Pieniądze to nie problem, gdy się je ma, ja niestety nie jestem beneficjentem polskie transformacji i dlatego proszę o pomoc. Jeszcze raz Dziekuję!!!!
  Dziekuję szczególnie Wielkodusznej Pani Danucie, która szybko zareagowała na mój apel i wpłaciła jako pierwsza kwotę pieniędzy.
  Link do mojej zrzutki to: https://zrzutka.pl/g9rfa8

 •  
  KATARZYNA LEWICKA

  Jestem samotną mamą 11-latka. Zbieramy na wkład własny na nasze wymarzone mieszkanko. Bez Waszej pomocy nie damy rady uzbierać takiej kwoty. Za każdy grosz będziemy wdzięczni.

 •  
  Kamil Lewandowski

  PROSZE O ZAINTERESOWANIE ZBIÓRKĄ PIENIĘDZY. Pomóż Mi Zebrać Pieniądze Na Dokończenie Zbierania Kolejnych Numerów Z Częściami Do Zbudowania modelu Poloneza 1500 w skali 1:8. Chcę go złożyć w hołdzie polskiej motoryzacji. To moja wielka pasja i radość. Nic nie stoi na przeszkodzie Byś i Ty miał udział w sukcesie tego projektu. Serdecznie Zapraszam!! Dziękuję Bardzo Serdecznie! Jeszcze Raz Najmocniej Wszystkim Dziękuję!!!! :-) Link do mojej zbiórki to: https://zrzutka.pl/g9rfa8