Wróć do bloga

Najszybsze zrzutki!

Napisano 15 lipca, 2019
Najszybsze zrzutki!

Czy w kryzysowej sytuacji możemy liczyć na pomoc innych? Co zrobić, gdy nagle potrzebna jest niewyobrażalna ilość pieniędzy? Nie zawsze możemy wszystko przewidzieć, a na niektóre sytuacje po prostu nie da się przygotować.

Poniżej prezentujemy Wam film przedstawiający zrzutki, które dzięki zaangażowaniu rodzin i przyjaciół, już w pierwszych, krytycznych 24 godzinach uzbierały rekordowe kwoty

Na przykładach tych zrzutek zobaczcie sami, jak bardzo udostępnienia i mobilizacja znajomych przekładają się na realną pomoc!Ania i wypadek helikoptera - zrzutka "Pomóż Ani wrócić do Polski"

Wiecie gdzie leży Kirgistan? To piękny, górzysty kraj centralnej Azji, graniczący między innymi z Kazachstanem i Chinami. W jego wschodniej części wznosi się malowniczy łańcuch górski Tien-Szan, cudowne miejsce do trekkingu. Właśnie tam udała się z przyjaciółmi Ania - z wykształcenia biolożka, z zawodu urzędniczka, z zamiłowania podróżniczka. 9 lipca 2018 doszło do katastrofy śmigłowca transportującego turystów do bazy noclegowej. Był to regularny lot organizowany przez agencję turystyczną odbywający się 2-3 razy w tygodniu. Z nie do końca wyjaśnionych powodów, w trakcie lądowania helikopter odbił się od lądowiska i stracił równowagę. W wyniku wypadku, będąca na pokładzie Ania doznała bardzo skomplikowanych obrażeń kręgosłupa (złamania w odcinku szyjnym i piersiowym) wraz z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Przez miesiąc leżała sparaliżowana w kirgiskim szpitalu. Konieczny był jak najszybszy transport medyczny do Polski pod opieką lekarzy, specjalistycznym samolotem wyposażonym w aparaturę zbliżoną do tej dostępnej na OIOMie. Koszt takiego przelotu to 216 tys. zł. Ubezpieczyciel mógł pokryć jedynie część tej kwoty, ponieważ reszta środków została pochłonięta przez opłaty za pobyt w szpitalu na miejscu. Dzięki zrzutce zorganizowanej przez przyjaciół Ani i udostępnionej na stronie Tatromaniak, potrzebną kwotę, czyli brakujące 126 tys. zł, udało się zebrać w nieco ponad 24 godziny! Ostatecznie Ania wróciła do domu, a jej historię możecie znaleźć tutaj!

Ratunek w KirgistanieAtak szaleńca na strzelnicy - zrzutka "Pomoc dla Andrzeja"

Zrzutkę dla Andrzeja założyli jego przyjaciele, pasjonaci strzelectwa. Andrzej, tak jak i jego żona, byli instruktorami na strzelnicy. Pewnego dnia, na treningu strzeleckim pojawił się 23-latek. Chłopak oddał kilka strzałów do tarczy, po czym nagle odwrócił się i otworzył ogień do instruktorki. Kiedy napastnik zauważył, że ruszył na niego inny instruktor, oddał strzał również w jego kierunku. Tym drugim instruktorem był właśnie Andrzej, mąż zaatakowanej kobiety. Obezwładnił chłopaka i wezwał pomoc. Na strzelnicę przyleciał helikopter ratunkowy, jednak kobiety nie udało się już uratować - zginęła na miejscu. W wyniku czynności dochodzeniowych zarekwirowane zostały wszelkie środki konieczne do prowadzenia strzelnicy - jedynego źródła utrzymania Andrzeja i jego żony. Postawiony w bardzo trudnej sytuacji, Andrzej otrzymał ogromne wsparcie od swoich przyjaciół ze środowisk strzeleckich - w pierwsze 24 godziny od rozpoczęcia zrzutki zebrano ponad 171% zakładanej sumy. Szczegóły tej tragicznej historii przeczytacie w opisie zrzutki dla Andrzeja.

Tragedia na strzelnicyUlga w nieustającym bólu - zrzutka "pomozJozkowi.pl - Pomóż Józkowi w walce z bólem!"

Józef jest kochającym mężem, ojcem, przyjacielem. Nigdy nie spodziewał się, że jego życie zmieni się w ciągu ułamka sekundy. W 2002 roku, podczas pracy spadł z dachu, uszkadzając rdzeń kręgowy. Od tamtego czasu jeździ na wózku, a uszkodzone nerwy generują neuropatyczny ból, który jest nie do wytrzymania. Aby pozbyć się bólu, Józef próbował wszystkiego - zazwyczaj bez większych rezultatów. Zmieniło się to dopiero po 13 latach, dzięki wszczepieniu urządzenia stymulującego rdzeń kręgowy. Niestety, bateria zaczęła słabnąć w nim już po 2 latach, a na wymianę trzeba było poczekać ponad rok. W tym czasie Józef bardzo podupadł na zdrowiu. Aby normalnie funkcjonować brał duże ilości silnych leków przeciwbólowych. Nieuniknione były powikłania, zniszczenie żołądka, wątroby i nerek. Szansą dla Józefa okazał się bezprzewodowy stymulator rdzenia kręgowego typu SCS (Spinal Cord Stimulation) - urządzenie najnowszej generacji, które bardzo skutecznie pomaga uśmierzyć ból neuropatyczny. Orientacyjne koszty opiewały w sumie na 60 tys. zł - cena urządzenia, operacji oraz konsultacji i badań. Dzięki zaangażowaniu rodziny i przyjaciół, promocji zrzutki, przygotowaniu specjalnych ulotek oraz założeniu strony PomozJozkowi.pl na portalu społecznościowym, tę gigantyczną sumę udało się zebrać w 13 godzin od startu zrzutku. Zobaczcie sami tę niezwykłą akcję!

Ulotka pomozJozkowi.plWsparcie dla Piotrka po kolizji - zrzutka "pomoc dla Piotrka H. (po wypadku ze smartem)"

Dnia 8 maja 2019, około godziny 13:00 w Jarosławiu, Piotr uczestniczył w ciężkim wypadku na motocyklu. Starszy mężczyzna jadący smartem wymusił na nim pierwszeństwo, w wyniku czego Piotrek uderzył w znak drogowy. Siła zderzenia sprawiła, że stracił nogę. Przez pewien czas leżał na ulicy, minęło go kilka samochodów. Po chwili Piotrowi udzielono pomocy i szybko przewieziono go do szpitala, gdzie walczył o życie. Piotr to kochający mąż i ojciec trojki dzieci, który posiada wspaniałych przyjaciół - zorganizowali dla niego zrzutkę, która została udostępniona ponad 27 tys. razy! Dzięki takiej mobilizacji motocykliści zebrali ponad 142 tys. zł w jeden dzień! Zobaczcie sami: Pomoc dla Piotrka po wypadku ze smartem.


Pomoc dla Piotrka po wypadku ze smartem


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 150 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Strona internetowa zrzutka.pl to nie wszystko! Wraz z najnowszą aktualizacją naszej aplikacji mobilnej oddaliśmy do Waszego użytku 'rozliczenia' - dzięki nim zbilansujecie swoje wydatki ze znajomymi, a wszystko zakończycie zrzutką, która w prosty (i natychmiastowy) sposób pozwoli Wam na uregulowanie między sobą wspólnych wydatków. Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!


Facebook Twitter


Komentarze 4

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • MK
  Mateusz Kożuchowski

  https://zrzutka.pl/my8w2s

 • PM
  Paulina Majerska

  Witam. Liczę na to, że znajdą się dobre duszyczki, które zechcą pomóc kociakom. Nawet symboliczna złotówka to już zawsze coś! Nie bądźcie obojętni! https://zrzutka.pl/gxe5th

 •  
  Artur Szeląg

  Bardzo prosimy o pomoc https://zrzutka.pl/4a7rgs

 • TG
  Tomasz Gołąbek

  BARDZO PROSZĘ O KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ! CHORUJE OD URODZENIA❗ MAM SZANSĘ NA LEPSZE, AKTYWNIEJSZE ŻYCIE TYM BARDZIEJ, ŻE WYCHOWUJE OŚMIOLETNIEGO SYNKA zrzutka.pl/z/vdrery