Chcesz wesprzeć zrzutkę, ale nigdy tego nie robiłeś? Sprawdź, co musisz wiedzieć, przed dokonaniem pierwszej wpłaty!

Napisano 10 grudnia, 2021. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
Chcesz wesprzeć zrzutkę, ale nigdy tego nie robiłeś? Sprawdź, co musisz wiedzieć, przed dokonaniem pierwszej wpłaty!

Chcesz angażować się w interesujące Cię akcje społeczne lub charytatywne? Na Zrzutka.pl niezależnie od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz w prosty i szybki sposób aktywnie wspierać wybrane przez siebie projekty.Sprawdź jakie to proste!

Na Zrzutka.pl można zbierać środki na dowolny cel. Znajdziesz więc tutaj zarówno akcje charytatywne, różnego rodzaju ciekawe projekty społeczne i kulturalne, jak i prywatne zbiórki np. na prezent dla kolegi z pracy. Ty decydujesz, kogo chcesz wesprzeć, a także czy chcesz zrobić to jednorazowo czy cyklicznie.

Na wstępie zaznaczymy, że Zrzutka.pl jako jedyny portal crowdfundingowy w Polsce otrzymała status Krajowej Instytucji Płatniczej, co potwierdza naszą dbałość o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Więcej na temat bezpieczeństwa korzystania ze Zrzutka.pl możesz przeczytać tutaj.

Aby dokonać wpłaty, wystarczy kliknąć przycisk “Wpłać” (lub “Wspieram” w przypadku zrzutek cyklicznych) znajdujący się na stronie każdej aktywnej zrzutki:

wpłać

Po Kliknięciu przycisku, przekierujemy Cię do formularza wpłaty. W pierwszej kolejności, wybierz ile chcesz wpłacić. Aby przyspieszyć proces wpłaty, przygotowaliśmy już dla Ciebie sugerowane, najczęściej wybierane kwoty tj. 20, 50, 70, 100, 300, 500 i 1000 zł. Równie dobrze możesz jednak wybrać kafelek “Inna kwota” i samodzielnie wpisać dowolną inną wartość.

kwota

Jeżeli organizator zrzutki oferuje za wpłaty nagrody, możesz w tym kroku również wybrać jedną z nich. Każda z nagród ma przypisaną domyślną kwotę, jednak zawsze możesz wesprzeć zrzutkę wyższą wpłatą wpisując ją ręcznie w polu "Twoja kwota". Nagrody w formie elektronicznej tj. dostępy do dodatkowych zdjęć, filmów czy szkoleń, będą dostępne dla Ciebie na stronie zrzutki niezwłocznie po dokonaniu wpłaty - w zakładce "Posty dla nagród" tuż pod opisem zrzutki. W przypadku nagród rzeczowych konieczne jest dodatkowo podanie adresu, na który mają one zostać do Ciebie wysłane.

kwota

Kolejnym krokiem jest wybór metody wpłaty - współpracując z PayU zapewniamy cały wachlarz bezpiecznych płatności, dzięki czemu możesz wybrać najbardziej dogodną dla siebie metodę. Wpłaty za pomocą szybkich płatności tj. blik czy płatność kartą, wpłyną na konto zrzutki w ciągu zaledwie kilku minut. Przelewy tradycyjne natomiast, zwykle księgowane są w ciągu dwóch dni roboczych.

Wpłat możesz dokonywać również z zagranicy - w tym celu najwygodniej jest wybrać metodę płatności kart lub opisany poniżej przelew tradycyjny. Wpłaty w obcych walutach zostaną automatycznie przewalutowane przez bank i na konto zrzutki trafią już w polskich złotych. 

Aby dokonać tradycyjnego przelewu, wybierz opcję “Zwykły przelew”. W kolejnym kroku zostaną dla Ciebie wygenerowane wszystkie dane dotyczące transakcji. Możesz także pobrać wypełniony już druk polecenia przelewu. W danych przelewu zostaną zapisane wszystkie inne informacje dotyczące Twojej płatności tj. podpis czy komentarz do wpłaty - podczas dokonywania przelewu zwróć więc uwagę aby dokładnie je przepisać (aby uniknąć pomyłki, najlepiej skopiować dane).

W przeciwieństwie do innych portali crowdfundingowych, Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat. Oznacza to, że 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty trafi do organizatora zrzutki. Jeżeli zechcesz wesprzeć działanie naszego portalu, możesz przekazać nam jednak darowiznę - wystarczy, że zaznaczysz checkbox “Zgadzam się pokryć koszty obsługi transakcji”. Dzięki tym środkom będziemy mogli w dalszym ciągu pokrywać koszty Waszych przelewów, ale także opłacać dalszą działalność i rozwój naszego portalu.

koszty

W podsumowaniu, prosimy o podanie Twojego adresu mailowego oraz imienia i nazwiska, które w naszym systemie zostanie przypisane do Twojej wpłaty. Dane wpisane w polu “wpłacający” będą później widoczne na stronie zrzutki którą wsparłeś, a na podany adres mailowy otrzymasz potwierdzenie transakcji. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje imię i nazwisko były widoczne na stronie zrzutki, zaznacz pole “chcę wpłacić pieniądze anonimowo” lub “ukryj kwotę wpłaty na liście wpłat” gdy chcesz ukryć jedynie wartość swojej darowizny.

W tym miejscu znajduje się jeszcze trzeci checkbox - “informuj mnie o nowych aktualnościach dla tej zrzutki”. Po jego zaznaczeniu będziesz otrzymywać mailowo informację za każdym razem, gdy organizator zrzutki zamieści na jej stronie nowe informacje w zakładce “Aktualności”. Jeżeli chcesz być na bieżąco, możesz dodatkowo kliknąć przycisk “obserwuj” bezpośrednio na stronie zrzutki. W tym miejscu jest do wyboru kilka opcji - możesz wybrać obserwowanie nowych wpłat, komentarzy, aktualności, a także zakończenia zrzutki.

obserwuj

Podczas dokonywania wpłaty możesz również przesłać wiadomość organizatorowi zrzutki. Zaznaczając dodatkowo checkbox “pokaż wiadomość w komentarzach na zrzutce” jej treść zostanie również opublikowana na stronie zrzutki w zakładce “komentarze”. Do organizatora możesz również napisać bezpośrednio bez dokonywania wpłaty - klikając przycisk “Zadaj pytanie organizatorowi” znajdujący się w jego profilu.

podsumowanie

Przed dokonaniem wpłaty, konieczne jest jeszcze zapoznanie się z naszym Regulaminem, polityką prywatności oraz regulaminem transakcji płatniczej PayU, co potwierdzisz zaznaczając odpowiedni checkbox. Dodatkowo możesz zaznaczyć opcję “Informuj mnie o ciekawych akcjach i nowych funkcjach”, dzięki której, na podany wyżej adres mailowy, będziesz otrzymywać co dwa tygodnie nasz newsletter.Jeżeli posiadasz już profil w naszym portalu, dokonana przez Ciebie wpłata pojawi się w historii wspartych przez Ciebie zrzutek na Twoim profilu- w dowolnym momencie możesz więc łatwo wrócić do niej wrócić.

Mamy nadzieję, że korzystanie z naszego portalu będzie dla Ciebie proste i przyjemne! W razie dodatkowych pytań, pozostajemy do dyspozycji pod adresem: [email protected]

Czy wiesz, że wpłaty na niektóre zrzutki możesz odliczyć od podatku dochodowego? Dowiesz się kiedy możesz to zrobić i skąd pobrać wymagane dokumenty.Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

530 000 zrzutek, ponad 300 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 3

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.