Rodzaje zrzutek na zrzutka.pl - czym się różnią i jak je rozpoznać?

Napisano 12 listopada, 2021
Rodzaje zrzutek na zrzutka.pl - czym się różnią i jak je rozpoznać?

W katalogu zrzutek, możesz spotkać trzy rodzaje zrzutek: zwykłe zrzutki, zrzutki cykliczne oraz zrzutki patronowane. Czym się one różnią i jak je rozpoznać?

Zwykłe zrzutki


Dokonując wpłaty na zwykłą zrzutkę, Twoje środki trafiają bezpośrednio do jej organizatora - osoby lub organizacji wskazanej tuż nad zdjęciem głównym zrzutki. Darowizna przekazywana na taką zrzutkę jest jednorazowa.

zrzutka

Zrzutki patronowane


W przypadku zrzutki patronowanej, organizator założył zrzutkę i odpowiada za jej prowadzenie, jednak wpłacone przez Ciebie środki trafiają bezpośrednio do organizacji która jest patronem i na której rzecz prowadzona jest zbiórka. Jeżeli zrzutka została objęta patronatem, nazwę oraz logo patrona możesz odnaleźć po prawej stronie od opisu zrzutki.

patronowana


Zrzutki cykliczne


Zrzutki cykliczne natomiast oprócz pojedynczej wpłaty, pozwalają na regularne, comiesięczne wsparcie organizatora. Różnią się one również nieco wyglądem - ilość zebranych na niej środków jest zobrazowana w formie koła postępu, a kwoty podane są w dwóch wersjach - łącznej oraz miesięcznej. Przycisk “wpłać” został tutaj również zastąpiony przyciskiem “wspieram”.cykliczna


Jeżeli zrzutka na którą dokonujesz wpłaty, jest zrzutką cykliczną, będziesz mieć do wyboru jeszcze sposób wsparcia - możesz wybrać, czy decydujesz się na comiesięczne wsparcie cykliczne, czy na jednorazową wpłatę. Aby dokonać wpłaty cyklicznej, musisz być zalogowany na swoim profilu w naszym portalu, a podczas dokonywania płatności podać numer swojej karty płatniczej, z której co miesiąc będzie pobierana stała kwota darowizny. Gdybyś jednak zmienił zdanie, w każdej chwili możesz zrezygnować z wsparcia cyklicznego zmieniając ustawienia swojego profilu.

Powyższe rodzaje zrzutek możesz znaleźć zaznaczając odpowiednie filtry w naszym katalogu. Co ciekawe, znajdziesz tutaj również opcję zrzutek “z nagrodami”, dzięki czemu w łatwy sposób znajdziesz zrzutki, w których za przekazaną darowiznę organizator oferuje dla Ciebie różnego rodzaju bonusy.

katalog


Skarbonki


Korzystając ze Zrzutka.pl możesz również trafić na skarbonki - stanowią one niejako rozszerzenie podstawowej zrzutki. Zakładają je osoby, które chcą we własnym imieniu zbierać środki na konkretną zrzutkę - np. kiedy pracownicy danej firmy chcieliby wesprzeć finansowo zrzutkę zorganizowaną przez kogoś innego, mogą założyć do niej skarbonkę. Dzięki temu w prosty i przejrzysty sposób będzie widoczne, jaką sumę udało się zebrać dzięki tej konkretnej grupie osób.

skarbonka

Wpłaty na skarbonkę możesz dokonać w ten sam sposób, co na zwykłą zrzutkę, a wpłacone przez Ciebie środki zasilą konto głównej zrzutki i trafią do jej organizatora.

Jak widzisz, możliwości jest wiele. Na Zrzutka.pl można zbierać na każdy cel, jednak to Ty decydujesz kogo, oraz w jaki sposób chcesz wesprzeć!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

530 000 zrzutek, ponad 300 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!
Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!