Karta Wpłatnicza lepsza niż terminal płatniczy !?

Napisano 10 stycznia, 2022. Aktualizacja: 7 grudnia, 2023.
Karta Wpłatnicza lepsza niż terminal płatniczy !?

Od początku 2022 roku wchodzą w życie przepisy tzw. Polskiego Ładu. Zmiany wymuszają na przedsiębiorcach m.in. obowiązkowe przyjmowanie płatności bezgotówkowych. Czy musisz więc zamówić kosztowny terminal płatniczy? Nie! Na zrzutka.pl w prosty sposób spełnisz nowy obowiązek - bez prowizji i długoterminowej umowy!


Obowiązkowe terminale płatnicze?

Ważnym przepisem dla większości przedsiębiorców jest art. 19a ust. 1 w nowelizowanym Prawie Przedsiębiorców, który nakłada obowiązek przyjmowania płatności bezgotówkowej za pomocą instrumentów płatniczych „w każdym miejscu, w którym działalność gospodarcza jest faktycznie wykonywana”.

Czy oznacza to, że każdy przedsiębiorca musi posiadać terminal płatniczy, wozić go ze sobą na każde zlecenie, a przy tym pamiętać o jego naładowaniu? Na szczęście terminal płatniczy nie jest jedynym dostępnym instrumentem płatniczym. "Możliwość składania zleceń płatniczych przez portal zrzutka.pl spełnia prawną definicję instrumentu płatniczego" - mówi adwokat Paweł Maliszewski, reprezentujący zrzutka.pl.


Jak zrzutka.pl zastępuje terminal płatniczy?

Każdy przedsiębiorca musi mieć możliwość przyjmowania płatności bezgotówkowych w miejscu wykonywania działalności gospodarczej. Zamiast terminala płatniczego wystarczy założyć swoją zbiórkę na zrzutka.pl i udostępnić jej link. Zrzutka ułatwia to zadanie! Bezpośrednio na stronie można wygenerować kod QR i przekazać go do zeskanowania klientowi. Umożliwiamy także wygenerowanie gotowego plakatu z kodem QR. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w wielu firmach - np. w przypadku prowadzenia usług transportowych. Polecamy również zamówienie Karty Wpłatniczej, która maksymalnie przyspiesza proces przyjmowania płatności.


Karta Wpłatnicza jako lepsza i tańsza alternatywa dla terminala płatniczego

Karta Wpłatnicza jest wielkości dowodu osobistego - lekka, poręczna i nie rozładuje się, gdy pozostawimy ją zimą w samochodzie. Wystarczy schować ją w portfelu, aby zapewnić wymaganą przez prawo możliwość przyjmowania płatności bezgotówkowych.

Warto również wspomnieć, że w przeciwieństwie do terminali płatniczych, wszystkie operacje na koncie zrzutki są darmowe, podczas gdy łączna wartość prowizji pobieranych przez terminale płatnicze dochodzi nawet do 2% wartości wszystkich transakcji. Do tego należy doliczyć koszt dzierżawy samego urządzenia wynoszący średnio 50 zł miesięcznie, natomiast umowa na korzystanie z terminala to zwykle minimum 12 miesięcy.

Założenie i prowadzenie zbiórki na Zrzutka.pl jest darmowe. Nie pobieramy prowizji od wpłat ani wypłat. Jedyną umową jest akceptacja regulaminu zrzutki oraz w przypadku karty regulaminu Karty Wpłatniczej. Koszt zamówienia Karty wynosi jedynie 29,94 zł (w tej cenie zawarte jest już bezpłatne korzystanie z karty przez 6 miesięcy) + dostawa. Po tym okresie, opłata wynosi tylko 4,99 zł/miesiąc, a brak rozbudowanej umowy gwarantuje możliwość zrezygnowania z Karty Wpłatniczej w każdej chwili, bez żadnych dodatkowych kosztów.

  tabela


A co z obowiązkiem łączenia terminali płatniczych z kasą fiskalną?

Istotną nowelizacją ustawy o Prawie Przedsiębiorców jest także art. 19a ust. 3, nakładający obowiązek łączenia wykorzystywanego terminala płatniczego z kasą fiskalną online. Niedopełnienie tego przepisu skutkować będzie karą administracyjną (bez możliwości odwołania się) w wysokości 5000 zł. Dlatego też wszyscy przedsiębiorcy przyjmujący płatność bezgotówkową za pomocą terminali płatniczych zmuszeni są do zainstalowania urządzenia, które pozwoli na połączenie z kasą i przekazywanie danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Przepis ten dotyczy jednak tylko i wyłącznie terminali płatniczych! Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na przyjmowanie płatności bezgotówkowej za pomocą innych instrumentów płatniczych (jak np. zrzutka.pl), zwolnieni są z powyższego obowiązku łączenia z kasą fiskalną. Zamiast wymieniać terminal płatniczy, zrezygnuj z niego i zacznij oszczędzać ze Zrzutka.pl!


Co jeszcze musisz wiedzieć?

Zrzutka.pl jako jedyny portal służący do organizacji zbiórek w Polsce, posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej. W związku z tym, usługi płatnicze świadczone przez portal są nadzorowane przez KNF. Dodatkowo każda zrzutka posiada swój indywidualny wirtualny rachunek płatniczy, a do zebranych na niej środków dostęp ma tylko i wyłącznie organizator tejże zrzutki, który może dokonać wypłaty wyłącznie na swoje konto bankowe lub natychmiastowo wypłacić na kartę Visa (nie ma możliwości realizacji wypłaty gotówkowej). Dla ułatwienia rozliczeń, z każdej zrzutki można dodatkowo wygenerować listę wpłat w postaci pliku excel, chociaż wystarczyć powinno samo saldo wpłat i wypłat w danym okresie.

Wejdź na: www.kartawplatnicza.pl! Załóż swoją zrzutkę, zamów Kartę Wpłatniczą i nie daj się fiskusowi

Chcesz wiedzieć więcej? Dowiesz się jak korzystać z karty, jak nią zarządzać i dlaczego warto ją mieć


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

530 000 zrzutek, ponad 300 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!
Facebook Twitter


Komentarze 7

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • BL
  blessedlife

  Hi guys, i don’t have much to say now now, Than to say thanks to Dr. Monday for rescuing me and my family from poverty, and for getting my husband and my Job back, i love playing lottery , but winning is my biggest problem, Ill never forget the day i come in contact with Dr Monday, whose lottery spell make me a winner, some million Dollars , after giving me a sure winning numbers within 3 days to play,my financial status is settled for good,now i have started to live my dream life after 12 years of playing the lottery A big thanks to Dr Monday, am grateful for all you have done for me and family, he can be reach on Via WhatsApp +234 705 993 7909

 • BL
  blessedlife

  Hi guys, i don’t have much to say now now, Than to say thanks to Dr. Monday for rescuing me and my family from poverty, and for getting my husband and my Job back, i love playing lottery , but winning is my biggest problem, Ill never forget the day i come in contact with Dr Monday, whose lottery spell make me a winner, some million Dollars , after giving me a sure winning numbers within 3 days to play,my financial status is settled for good,now i have started to live my dream life after 12 years of playing the lottery A big thanks to Dr Monday, am grateful for all you have done for me and family, he can be reach on Via WhatsApp +234 705 993 7909

 • LO
  Loan Offer

  I am a private money lender that give out fast cash no collateral required. all cash amounts and currencies, if interested TO started no matter your location (WhatsApp) number +918131026914 or email [email protected] Pacific landing Services Mr. Gupta Dwyer.

 • DS
  DFGR SZWR

  Have you ever thought that if I heard BTC and bought it at the time I would be wealthy now
  But the truth is that you either didn't take it seriously at the time or you didn't believe it. Often a single thought you will miss the opportunity. After all the time machine only exists in the story. When you realize that you missed it you can't go back. Neither you nor I know what the choices you make today will look like in the future.
  On September 2 the ERC project was officially launched! ! Now in the crowdfunding stage holding ERC will send 30 billion SHIB holdings airdrop. Official website: https://ethereumclubs.org/ Thinking determines action and action determines future destiny. Private chat me for more insider info!
  TG:https://t.me/ercurrencylabs Or https://t.me/Spring0603

 •  
  Krzysztof Hołodyński

  Zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe, ponieważ toniemy w długach. Duże koszty leczenia naszego wcześniaka, które nie wszystkie były refundowane przez NFZ doprowadziły nas do tego, że musieliśmy zaciągać kredyt za kredytem. Teraz ledwo wiążemy koniec z końcem. Więcej informacji mogę udzielić osobiście, ale jest też dokładniejszy opis w profilu. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc.

  https://zrzutka.pl/s56tc2

  Dziękujemy z góry!

 • AK
  Andrzej Krzyżanowski

  Moi drodzy zbieramy na zabieg, i leczenie dla tej pięknej kotki Anabelli aby mogła chodzić. Ma zerwane wiązadło w stawie. Prosimy o wsparcie, polubienia i udostępnianie. Każda złotówka ma moc. 🙏 Anabella Dziękuje ❤😽
  https://zrzutka.pl/na-zabieg-leczenie-dla-tej-pieknej-kotki-anabell-aby-mogla-chodzic

 •  
  AvaChicks

  That is so cool..!