5 powodów, dla których warto zweryfikować opis swojej zrzutki

Napisano 21 września, 2022. Aktualizacja: 7 grudnia, 2023.
5 powodów, dla których warto zweryfikować opis swojej zrzutki

Masz napięty plan dnia i za mało czasu na ogarnięcie weryfikacji opisu swojej zrzutki? Na samą myśl o szukaniu wymaganych dokumentów aż Cię skręca? A może nie lubisz kontaktu mailowego i sądzisz, że nie dogadasz się z naszym działem obsługi klienta? Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi “tak” - ten tekst powstał właśnie dla Ciebie! 

Do ukończenia weryfikacji profilu, czyli przelewu oraz przesłania nam skanu dokumentu tożsamości lub dokumentów fundacyjnych/organizacji, nie musimy nikogo przekonywać - bez tego nie można wypłacać środków ze zrzutki. Jako Krajowa Instytucja Płatnicza musimy potwierdzać tożsamość naszych użytkowników. Weryfikacja opisów zrzutek nie jest natomiast obowiązkowa - to działanie podejmujemy w trosce o bezpieczeństwo naszych użytkowników. Może w tej chwili widok niebieskiego paska z komunikatem o weryfikacji celu zbiórki nie jest Ci do niczego potrzebny, ale wraz z rozwojem akcji może stać się bardzo pomocny. Przeczytaj o korzyściach płynących z weryfikacji opisu zrzutki.

1. Zwiększysz swoją wiarygodność

Niestety, portale fundraisingowe nie są wolne od oszustów. Jako zrzutka.pl walczymy z nimi na każdym froncie - o naszych zasadach bezpieczeństwa możesz przeczytać w dedykowanym dziale pomocy oraz w artykule na blogu. Mimo naprawdę efektywnych zabezpieczeń, zawsze zalecamy naszym użytkownikom kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Wnikliwe czytanie opisów i krytyczne myślenie to dobra strategia na uniknięcie oszustwa. Jeśli osobiście znamy organizatora zrzutki, jesteśmy w stanie bardzo łatwo zweryfikować jego prawdomówność. Sprawy komplikują się, gdy chcemy wesprzeć zbiórkę obcej osoby. W takim wypadku wpłacający oczekuje dowodu na prawdomówność organizatora - jednym z nich jest właśnie niebieski pasek “Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki”, który będzie widoczny na Twojej zrzutce po zakończeniu weryfikacji. Jeśli użytkownik wejdzie na zrzutkę i zobaczy informację, że organizator przesłał nam dokumenty potwierdzające prawdziwość celu zbiórki, poczuje się bezpiecznie i chętniej wpłaci

Uwaga: Pasek dotyczy tylko zrzutek charytatywnych (na leczenie, dla zwierząt i dla ofiar katastrof, np. pożaru)

2. Dasz się znaleźć

Jeden z filtrów w katalogu zrzutek to “zrzutki zweryfikowane” i w tej kategorii konkurencja o uwagę przeglądającego jest znacznie mniejsza. Wciąż niewielu organizatorów decyduje się na weryfikację opisu zrzutki, jeśli nie muszą tego robić. Dokonując weryfikacji opisu, znajdziesz się w małym gronie zrzutek w 100% godnych zaufania! Warto tutaj wspomnieć, że my, przeglądając katalog zrzutek w poszukiwaniu akcji, które umieścimy na naszym facebooku, również zaczynamy od kategorii “zweryfikowane”. Weryfikacja nie gwarantuje, że Twoja zrzutka pojawi się w naszych social mediach, ale zwiększa szanse na to - tak samo, jak chwytliwy tytuł i estetyczne zdjęcie główne

3. Unikniesz blokady wypłat

Jeżeli znasz nasz regulamin, to doskonale wiesz, że ze względów bezpieczeństwa, w momencie, kiedy jedna z Twoich zrzutek zgromadzi 20 tys. złotych lub na wszystkich zrzutkach zbierzesz 50 tys. złotych, nałożymy blokadę wypłat i poprosimy o dokumenty potwierdzające prawdziwość opisów. Chyba, że zweryfikujesz je wcześniej! Jeśli organizujesz dużą akcję zastanów się, czy opłaca Ci się czekanie aż do blokady wypłat, która może pojawić się w kluczowym momencie zbiórki! Zadbaj na samym początku o wszystkie formalności, a potem skup się już tylko na pozyskiwaniu środków.

4. Rozpoczniesz promowanie 

Promowanie zbiórki w portalu zrzutka.pl wiąże się z koniecznością weryfikacji jej opisu. Jeśli zweryfikujesz go wcześniej - rozpoczniesz promocję bez dodatkowych formalności. Wcześniejsza weryfikacja pozwoli Ci na uniknięcie stresu związanego z pospiesznym kompletowaniem dokumentów i opóźnieniem zaplanowanych przez Ciebie działań. Zrób to od razu i korzystaj z portalu zrzutka.pl bez żadnych ograniczeń!

5. To bardzo proste!

Ten argument może brzmi banalnie, ale to prawda! W naszym dziale bezpieczeństwa nie ma sztucznej inteligencji - pracują tam otwarci, życzliwi ludzie, którzy naprawdę chcą Ci pomóc! Wskazówki, w jaki sposób dokonać weryfikacji opisu zrzutki, znajdziesz tutaj, a w tym artykule pisaliśmy, jakich dokumentów wymagamy w zależności od celu zrzutki. Nie bój się - wcale nie jest ich dużo! Fotografując lub skanując dokumenty pamiętaj, że ich krawędzie muszą być widoczne - w ten sposób pokażesz nam, że żaden z nich nie jest uszkodzony. Pamiętaj, że jeśli się pomylisz i nie wyślesz wszystkich wymaganych dokumentów, nie stanie się nic złego. Twoja weryfikacja nieco się przedłuży, ale otrzymasz od nas dokładne wskazówki, co jeszcze powinieneś nam dosłać. 

Dobry plan to klucz do sukcesu zrzutki. Nie pozwól, żeby formalne niedopatrzenia wytrąciły Cię z harmonogramu! Zweryfikuj opis swojej zrzutki i korzystaj z udogodnień, jakie niesie za sobą status zrzutki zweryfikowanej.

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wpisy co dwa tygodnie na swojego maila!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka #RazemDlaUkrainy, która zebrała ponad 3 000 000zł, czy zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!