Wrocławska fundacja padła ofiarą oszustwa - bez pomocy nie przetrwa kolejnego miesiąca

Napisano 30 listopada, 2022. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
Wrocławska fundacja padła ofiarą oszustwa - bez pomocy nie przetrwa kolejnego miesiąca

Oszustwo finansowe może doprowadzić wrocławską fundację Weź Pomóż do bankructwa. Na pod adresem https://zrzutka.pl/wezratuj trwa zbiórka, której celem jest ocalenie organizacji.

  • Wolontariusze Fundacji Weź Pomóż pomagają potrzebującym przygotowując posiłki, organizując zbiórki odzieży i chemii gospodarczej. W przyszłości chcą otworzyć gabinet okulistyczny
  • Ich najbardziej rozpoznawalną inicjatywą jest sieć lodówek społecznych
  • Prezes fundacji, Jan Piontek, nigdy nie zrezygnował z pracy zawodowej
  • Jedna z wolontariuszek fundacji tworzyła fałszywe przetargi na wsparcie osób potrzebujących i przekazywała konieczne do wpłacenia wadium na swoje konto. W ten sposób wyprowadziła z fundacji 100 tysięcy złotych
  • Sprawę bada policja

Pandemia, wojna i kryzys gospodarczy sprawiły, że grono podopiecznych Fundacji Weź Pomóż zaczęło rosnąć w przytłaczającym tempie. Wolontariusze, wydając produkty pierwszej potrzeby, chemię gospodarczą oraz odzież, codziennie słuchają historii ludzi, którzy mają tak mało, że nie stać ich nawet na jeden ciepły posiłek. Jan Piontek - prezes i serce Weź Pomóż - nigdy nie pobrał z fundacji wynagrodzenia. Jego celem zawsze była pomoc jak największej liczbie potrzebujących.

Nowa wolontariuszka początkowo nie wzbudziła żadnych podejrzeń - była bardzo zaangażowana w działania fundacji. Jej oszustwo wyszło na jaw dopiero, gdy 7 listopada ktoś zgłosił się do fundacji z pytaniem o nieopłaconą fakturę. Wtedy zarząd fundacji sprawdził dokumenty, rozmówił się z wolontariuszami i ustalił, w jaki sposób podejrzana weszła w posiadanie pieniędzy należących do fundacji.

Stojąca na skraju bankructwa fundacja stara się zebrać utracone środki na portalu zrzutka.pl. Miesięczny koszt jej fonkcjonowania - najmu magazynów, transportu i jedzenia dla potrzebujących - wynosi niemal 14 tysięcy złotych. Jan Piontek apeluje o ratunek nie tyle dla fundacji, co dla jej podopiecznych, którzy bez wsparcia Weź Pomóż utracą jedyną szansę na godny posiłek.


Umieść widget zrzutki na Twojej stronie, korzystając z kodu:

<div style="position: relative; width: 100%; height: 400px; overflow: hidden;"><iframe style="position: absolute; top:0; left: 0; bottom: 0; right: 0; width: 100%; height: 100%;" src="https://zrzutka.pl/epfkkt/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe></div>

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z organizatorem zrzutki.

A jeśli chcesz porozmawiać z nami, napisz do nas:

Znasz już historię zrzutka.pl?

Niesamowity splot wydarzeń sprawił, że platforma zaprojektowana z myślą o zrzucaniu się na grupowe zakupy, stała się drugim co do wielkości serwisem crowdfundingowym w Polsce! Zrzutka.pl miała być narzędziem, dzięki któremu grupa przyjaciół może ufundować jednemu z nich na przykład okazały prezent.

 

Nasze rozwiązanie powstało z tak dużą dbałością o transparentność rozliczeń, łatwość obsługi i szerokie możliwości wpłacania środków, że przyciągnęło znacznie szersze grono użytkowników - pasjonatów, twórców, marzycieli i ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Przez lata ciężko pracowaliśmy na zaufanie użytkowników. Dziś możemy się pochwalić ponad 900 000 zorganizowanych zrzutek i zebraniem ponad 800 000 000 zł. Przypominamy nasze najważniejsze akcje:

Poznaj nasze najważniejsze udogodnienia:

Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!