Dołącz do walki z wykluczeniem cyfrowym - pomóż dzieciom uczyć się i bawić

Napisano 1 grudnia, 2022. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
Dołącz do walki z wykluczeniem cyfrowym - pomóż dzieciom uczyć się i bawić

Wykluczenie cyfrowe dzieci to poważny problem, zwłaszcza w czasie zdalnej nauki. Wrocławska fundacja To się Uda kolejny raz organizuje zbiórkę środków na serwis i przekazanie sprzętu komputerowego potrzebującym uczniom.

  • 1,6 miliona uczniów w Polsce ma ograniczony dostęp do komputera i wolny internet.
  • 330 tysięcy uczniów musi uczestniczyć w lekcjach korzystając ze smartfonów.
  • 23,2% polskich rodzin ma dostęp do internetu o prędkości poniżej 30 Mb/s.
  • W poprzedniej edycji akcji fundacja podarowała laptopy 150 dzieciom z 42 placówek wychowawczych.
  • Akcję można wesprzeć dokonując wpłaty pod adresem https://zrzutka.pl/wszystkiedzieciwsieci

Pandemia SARS-CoV-2 zmusiła szkoły do przejścia w tryb nauki zdalnej i obnażyła ogromny problem społeczny, jakim jest wykluczenie cyfrowe znacznej części dzieci. Z utrudnionym dostępem do komputera zmagają się głównie podopieczni placówek opiekuńczo - wychowawczych, dzieci wychowujące się w rodzinach wielodzietnych oraz przebywające w pieczy zastępczej.

Pierwszą osobą, która postanowiła walczyć z cyfrowym wykluczeniem był Krzysztof Wierzbicki. Do zainicjowanej przez niego akcji #WszystkieDzieciWSieci dołączyła wrocławska Fundacja To Się Uda. Wspólnymi siłami przekazali 150 laptopów, koncentrując się przede wszystkim na dzieciach przebywających w pieczy zastępczej i w placówkach opiekuńczo - wychowawczych. Dobroczynna akcja przebiegła w duchu less - waste. Wolontariusze pozyskiwali używane urządzenia, a firmy, który włączyły się do inicjatywy, dokonywały przeglądu i serwisu laptopów, aby do dzieci trafił sprzęt w doskonałym stanie technicznym.

Czy fundacja pobije zeszłoroczny rekord? Mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej dzieci uzyska narzędzie niezbędne do nauki i podtrzymywania relacji z rówieśnikami. Fundacja prowadzi zbiórkę, której celem jest pokrycie kosztów serwisu laptopów - sprawdzenia stanu technicznego, zakupu licencji systemu Windows i wymiany uszkodzonych części. Każdy może dołączyć do walki z wykluczeniem cyfrowym, przekazując swoją darowiznę za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/wszystkiedzieciwsieci.


Umieść widget zrzutki na Twojej stronie, korzystając z kodu:

<div style="position: relative; width: 100%; height: 400px; overflow: hidden;"><iframe style="position: absolute; top:0; left: 0; bottom: 0; right: 0; width: 100%; height: 100%;" src="https://zrzutka.pl/785y5t/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe></div>

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z organizatorem zrzutki.

A jeśli chcesz porozmawiać z nami, napisz do nas:

Znasz już historię zrzutka.pl?

Niesamowity splot wydarzeń sprawił, że platforma zaprojektowana z myślą o zrzucaniu się na grupowe zakupy, stała się drugim co do wielkości serwisem crowdfundingowym w Polsce! Zrzutka.pl miała być narzędziem, dzięki któremu grupa przyjaciół może ufundować jednemu z nich na przykład okazały prezent.

 

Nasze rozwiązanie powstało z tak dużą dbałością o transparentność rozliczeń, łatwość obsługi i szerokie możliwości wpłacania środków, że przyciągnęło znacznie szersze grono użytkowników - pasjonatów, twórców, marzycieli i ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Przez lata ciężko pracowaliśmy na zaufanie użytkowników. Dziś możemy się pochwalić ponad 900 000 zorganizowanych zrzutek i zebraniem ponad 800 000 000 zł. Przypominamy nasze najważniejsze akcje:

Poznaj nasze najważniejsze udogodnienia:

Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!