Dowód? PESEL? Nic z tych rzeczy! Obalamy mity na temat wpłat na zrzutki cykliczne

Napisano 24 stycznia, 2023. Aktualizacja: 6 grudnia, 2023.
Dowód? PESEL? Nic z tych rzeczy! Obalamy mity na temat wpłat na zrzutki cykliczne

Nie musisz weryfikować swojego konta, żeby wpłacać cyklicznie na zrzutki! A jeśli chcesz wesprzeć kogoś jednorazowo, nie musisz go nawet zakładać. W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości dotyczące wpłacania na zrzutki - zobacz, jakie to proste!

Zrzutka.pl jest Krajową Instytucją Płatniczą. To dobrze, bo dzięki temu nasi użytkownicy są bezpieczni - mają 100% pewności komu przekazują pieniądze, a jeśli mają podejrzenie, że ktoś nie mówi prawdy, mogą zgłosić nam taką zrzutkę, a my ją dokładnie sprawdzimy. Z drugiej strony Ustawa AML nakłada na nas liczne procedury związane z weryfikacją klientów. Te procedury dotyczą głównie organizatorów zrzutek - jako wpłacający wcale nie musisz się im poddawać. Czytaj dalej i dowiesz się, co tak naprawdę musisz zrobić, żeby wpłacić na zrzutkę!


Jak dokonać wpłaty cyklicznej?

Dokonując wpłaty cyklicznej nie musisz podawać nam swojego numeru PESEL ani wysyłać skanu dowodu osobistego! Tych informacji wymagamy tylko od organizatorów zrzutek. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta użytkownika na zrzutka.pl, albo masz konto użytkownika, ale nigdy nie założyłeś/łaś żadnej zrzutki, dokonanie wpłaty cyklicznej będzie dla Ciebie niemal tak samo proste jak dokonanie wpłaty jednorazowej! Aby dokonać wpłaty cyklicznej, po wejściu w interesującą Cię zrzutkę cykliczną i kliknięciu “wspieram”:

1. Wybierz nagrodę/ofertę, którą chcesz otrzymać, lub opcję “wpłać bez nagrody/oferty”

Decydując się na wpłatę z nagrodą/ofertą, możesz przekazać darowiznę w wysokości sugerowanej przez organizatora, lub wyższą - wybór należy do Ciebie.

2. Wybierz płatność cykliczną

W przypadku wpłaty jednorazowej, po miesiącu stracisz dostęp do nagrody/ofery. Płatność cykliczna pozwoli Ci na nieograniczony dostęp do wyróżnienia oferowanego przez organizatora.

3. Zaakceptuj regulamin serwisu i kliknij “wpłać”

W tym wypadku nie będziesz mieć możliwości wyboru kanału płatności - wpłat cyklicznych można dokonywać tylko za pośrednictwem karty płatniczej.

4. Wypełnij formularz rejestracyjny lub zaloguj się na swoje konto


Jeśli nie założysz żadnej zrzutki, nie będziemy wymagać od Ciebie żadnych danych osobowych, poza tymi widocznymi na zrzucie ekranu. Jeśli masz konto na zrzutka.pl, w tym momencie kliknij “zaloguj się”. Jeśli nie posiadasz konta w serwisie zrzutka.pl - wypełnij formularz rejestracyjny, a następnie potwierdź rejestrację przez kliknięcie w link, który otrzymasz na adres e-mail podany w formularzu. Zwróć uwagę, że proces rejestracji na zrzutka.pl jest dokładnie tak samo prosty, jak na analogicznych portalach - wystarczy podać podstawowe dane, czyli imię, nazwisko, adres mailowy i hasło, przy pomocy którego będziesz się logować na zrzutka.pl.


5. Podaj dane karty, przy pomocy której chcesz dokonywać wpłat cyklicznych


Karta zostanie zapisana w Twoim profilu i co miesiąc będzie z niej pobierana opłata w zadeklarowanej przez Ciebie wysokości. Płatność cykliczną możesz w każdej chwili wyłączyć, wchodząc w zakładkę “płatności cykliczne” w ustawieniach Twojego profilu użytkownika.

Co daje konto na zrzutka.pl?

Posiadanie konta użytkownika niesie za sobą wiele korzyści! Zalogowany użytkownik może między innymi:

 • W łatwy sposób odnaleźć historię wszystkich wpłat, których kiedykolwiek dokonał na zrzutki
 • Pobierać potwierdzenia wpłat, w celu odliczenia darowizn od podatku
 • Tworzyć linki śledzące do zrzutek i sprawdzać na bieżąco statystyki wpłat
 • Dodać swoje zdjęcie, które będzie widoczne w założonych przez danego użytkownika zrzutkach i skarbonkach
 • Wygodnie zarządzać płatnościami cyklicznymi -pobierać potwierdzenia, podglądać ostatnie wpłaty czy zrezygnować w dowolnym momencie
 • Cieszyć się stałym dostępem do postów do nagród/ofert, powiązanych z płatnościami cyklicznymi
 • Komentować wpisy na blogu, zrzutki i ich aktualności oraz reagować na komentarze

Zanim zrezygnujesz, zastanów się, czy na pewno nie chcesz wypróbować możliwości, które zrzutka daje zalogowanym użytkownikom.

Jak dokonać wpłaty jednorazowej?

Jeśli organizator zrzutki cyklicznej chce otrzymywać również wpłaty jednorazowe, może włączyć tę opcję, zaznaczając odpowiedni checkbox w formularzu. W tym wypadku to wpłacający zdecyduje, czy chce wesprzeć danego organizatora tylko raz, czy może woli przekazywać mu niewielkie sumy co miesiąc. Dokonując płatności jednorazowej, nie musisz nawet posiadać konta użytkownika. Wystarczy wejść na zrzutkę, która Cię interesuje, kliknąć “wspieram” i kolejno:

1. Jeśli jest to zrzutka cykliczna - wybrać opcję “wsparcie jednorazowe”


Jeśli organizator zrzutki cyklicznej wyłączy płatności jednorazowe, wpłacający nie zobaczy sekcji “wybierz sposób zapłaty” i będzie mógł dokonać tylko wpłaty cyklicznej.

2.Wybrać kanał płatności


Od blika, przez Google Pay, po przelew tradycyjny - opcji jest bardzo wiele! Wystarczy kliknąć odpowiedni kafelek.

3. Podać imię, nazwisko i adres e-mail


Zachęcamy do podawania prawdziwego adresu mailowego, ponieważ zrzutka.pl łączy konkretne płatności z adresami mailowymi, z których zostały dokonane. Dla użytkownika wiąże się to z konkretnymi udogodnieniami: na podany adres mailowy wysyłamy potwierdzenie wpłaty, a po założeniu konta pojawia się możliwość podglądu historii wszystkich płatności powiązanych z adresem mailowym podanym podczas rejestracji. Ponadto organizatorzy zrzutek mogą przesyłać ciekawe informacje osobom, które postanowiły wesprzeć ich zbiórki. Jeśli cenisz swoją anonimowość, nie mamy z tym problemu - po kliknięciu “ukryj moje dane na ogólnodostępnej liście wpłat na tej zrzutce” nikt, poza organizatorem, nie zobaczy Twoich danych.

4. Zaakceptować regulamin serwisu 


Po tym kliknięciu możesz bez obaw kliknąć “wpłać” - niczego więcej nie wymagamy! Dokonanie wpłaty jednorazowej zajmie Ci mniej niż minutę. 

Niechcący założyłem zrzutkę - czy mogę się z tego jakoś wycofać?

Niestety nie. Testując różne funkcje naszego portalu pamiętaj, że zakładając pierwszą zrzutkę i wypełniając formularz identyfikacyjny, stajesz się organizatorem. Zgodnie z naszym regulaminem, w tym momencie zawierasz z nami umowę świadczenia usług płatniczych, której warunkiem jest pełna weryfikacja konta użytkownika. Jeśli założysz zrzutkę i nie zweryfikujesz konta, po jakimś czasie będziemy musieli je usunąć, ze względów bezpieczeństwa.

Pokaż ten wpis znajomym - niech każdy się dowie, że wpłacanie na zrzutki jest dziecinnie proste! Jeśli nie wszystkie zasady serwisu zrzutka.pl są dla Ciebie jasne, zajrzyj do naszego działu faq - zebraliśmy tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wpisy co dwa tygodnie na swojego maila!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka #RazemDlaUkrainy, która zebrała ponad 3 000 000zł, czy zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 2

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • BL
  blessedlife

  Hi guys, i don’t have much to say now now, Than to say thanks to Dr. Monday for rescuing me and my family from poverty, and for getting my husband and my Job back, i love playing lottery , but winning is my biggest problem, Ill never forget the day i come in contact with Dr Monday, whose lottery spell make me a winner, some million Dollars , after giving me a sure winning numbers within 3 days to play,my financial status is settled for good,now i have started to live my dream life after 12 years of playing the lottery A big thanks to Dr Monday, am grateful for all you have done for me and family, he can be reach on Via WhatsApp +234 705 993 7909

 • MG
  Malwina Grabowska

  Witam, proszę o wsparcie dla bliskiej osoby. Dziękuje !
  https://zrzutka.pl/grusnd