Nie musisz weryfikować swojego konta, żeby wpłacać cyklicznie na zrzutki! A jeśli chcesz wesprzeć kogoś jednorazowo, nie musisz go nawet zakładać. W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości dotyczące wpłacania na zrzutki - zobacz, jakie to proste!
Jak dokonać wpłaty cyklicznej?
Dokonując wpłaty cyklicznej nie musisz podawać nam swojego numeru PESEL ani wysyłać skanu dowodu osobistego! Tych informacji wymagamy tylko od organizatorów zrzutek. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta użytkownika na zrzutka.pl, albo masz konto użytkownika, ale nigdy nie założyłeś/łaś żadnej zrzutki, dokonanie wpłaty cyklicznej będzie dla Ciebie niemal tak samo proste jak dokonanie wpłaty jednorazowej! Aby dokonać wpłaty cyklicznej, po wejściu w interesującą Cię zrzutkę cykliczną i kliknięciu “wspieram”:
1. Wybierz ofertę, którą chcesz otrzymać, lub opcję “wpłać bez oferty”Decydując się na wpłatę z ofertą, możesz przekazać darowiznę w wysokości sugerowanej przez organizatora, lub wyższą - wybór należy do Ciebie.2. Wybierz płatność cykliczną
W przypadku wpłaty jednorazowej, po miesiącu stracisz dostęp do oferty. Płatność cykliczna pozwoli Ci na nieograniczony dostęp do wyróżnienia oferowanego przez organizatora.3. Zaakceptuj regulamin serwisu i kliknij “wpłać”
W tym wypadku nie będziesz mieć możliwości wyboru kanału płatności - wpłat cyklicznych można dokonywać tylko za pośrednictwem karty płatniczej.4. Wypełnij formularz rejestracyjny lub zaloguj się na swoje konto
5. Podaj dane karty, przy pomocy której chcesz dokonywać wpłat cyklicznych
Karta zostanie zapisana w Twoim profilu i co miesiąc będzie z niej pobierana opłata w zadeklarowanej przez Ciebie wysokości. Płatność cykliczną możesz w każdej chwili wyłączyć, wchodząc w zakładkę “płatności cykliczne” w ustawieniach Twojego profilu użytkownika.
Co daje konto na zrzutka.pl?
Posiadanie konta użytkownika niesie za sobą wiele korzyści! Zalogowany użytkownik może między innymi:
- W łatwy sposób odnaleźć historię wszystkich wpłat, których kiedykolwiek dokonał na zrzutki
- Pobierać potwierdzenia wpłat, w celu odliczenia darowizn od podatku
- Tworzyć linki śledzące do zrzutek i sprawdzać na bieżąco statystyki wpłat
- Dodać swoje zdjęcie, które będzie widoczne w założonych przez danego użytkownika zrzutkach i skarbonkach
- Wygodnie zarządzać płatnościami cyklicznymi -pobierać potwierdzenia, podglądać ostatnie wpłaty czy zrezygnować w dowolnym momencie
- Cieszyć się stałym dostępem do postów do ofert, powiązanych z płatnościami cyklicznymi
- Komentować wpisy na blogu, zrzutki i ich aktualności oraz reagować na komentarze
Zanim zrezygnujesz, zastanów się, czy na pewno nie chcesz wypróbować możliwości, które zrzutka daje zalogowanym użytkownikom.
Jak dokonać wpłaty jednorazowej?
Jeśli organizator zrzutki cyklicznej chce otrzymywać również wpłaty jednorazowe, może włączyć tę opcję, zaznaczając odpowiedni checkbox w formularzu. W tym wypadku to wpłacający zdecyduje, czy chce wesprzeć danego organizatora tylko raz, czy może woli przekazywać mu niewielkie sumy co miesiąc. Dokonując płatności jednorazowej, nie musisz nawet posiadać konta użytkownika. Wystarczy wejść na zrzutkę, która Cię interesuje, kliknąć “wspieram” i kolejno:
1. Jeśli jest to zrzutka cykliczna - wybrać opcję “wsparcie jednorazowe”
Jeśli organizator zrzutki cyklicznej wyłączy płatności jednorazowe, wpłacający nie zobaczy sekcji “wybierz sposób zapłaty” i będzie mógł dokonać tylko wpłaty cyklicznej.
2.Wybrać kanał płatności
Od blika, przez Google Pay, po przelew tradycyjny - opcji jest bardzo wiele! Wystarczy kliknąć odpowiedni kafelek.
3. Podać imię, nazwisko i adres e-mail
Zachęcamy do podawania prawdziwego adresu mailowego, ponieważ zrzutka.pl łączy konkretne płatności z adresami mailowymi, z których zostały dokonane. Dla użytkownika wiąże się to z konkretnymi udogodnieniami: na podany adres mailowy wysyłamy potwierdzenie wpłaty, a po założeniu konta pojawia się możliwość podglądu historii wszystkich płatności powiązanych z adresem mailowym podanym podczas rejestracji. Ponadto organizatorzy zrzutek mogą przesyłać ciekawe informacje osobom, które postanowiły wesprzeć ich zbiórki. Jeśli cenisz swoją anonimowość, nie mamy z tym problemu - po kliknięciu “ukryj moje dane na ogólnodostępnej liście wpłat na tej zrzutce” nikt, poza organizatorem, nie zobaczy Twoich danych.
4. Zaakceptować regulamin serwisu
Po tym kliknięciu możesz bez obaw kliknąć “wpłać” - niczego więcej nie wymagamy! Dokonanie wpłaty jednorazowej zajmie Ci mniej niż minutę.
Niechcący założyłem zrzutkę - czy mogę się z tego jakoś wycofać?
Niestety nie. Testując różne funkcje naszego portalu pamiętaj, że zakładając pierwszą zrzutkę i wypełniając formularz identyfikacyjny, stajesz się organizatorem. Zgodnie z naszym regulaminem, w tym momencie zawierasz z nami umowę świadczenia usług płatniczych, której warunkiem jest pełna weryfikacja konta użytkownika. Jeśli założysz zrzutkę i nie zweryfikujesz konta, po jakimś czasie będziemy musieli je usunąć, ze względów bezpieczeństwa.
Pokaż ten wpis znajomym - niech każdy się dowie, że wpłacanie na zrzutki jest dziecinnie proste! Jeśli nie wszystkie zasady serwisu zrzutka.pl są dla Ciebie jasne, zajrzyj do naszego działu faq - zebraliśmy tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wpisy co dwa tygodnie na swojego maila!