“Pewnego razu na Podlasiu” - zobacz wydarzenia przy granicy z zupełnie nowej perspektywy

Napisano 27 lutego, 2023. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
“Pewnego razu na Podlasiu” - zobacz wydarzenia przy granicy z zupełnie nowej perspektywy

Przemoc wobec dzieci, dyskryminacja uchodźców i problemy na wschodniej granicy. Film krótkometrażowy, tworzony przez studentów i absolwentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, ukaże ludzkie dramaty, które nie tak dawno temu rozgrywały się na naszych oczach.

  • Film jest na etapie preprodukcji. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka na organizację planu i wynajem sprzętu filmowego.
  • W filmie zagrają: Maciej Zakościelny, Michał Piela, Karolina Adamczyk, Michał Breitenwald i debiutująca Emilka Gzylewska
  • Opiekunem artystycznym projektu jest Radosław Piwowarski — reżyser oraz scenarzysta z olbrzymim dorobkiem artystycznym, wielokrotny zdobywca Złotych Lwów oraz nagrody Grand Prix podczas MFF w Wenecji.

„Pewnego razu na Podlasiu’’ to film, którego bohaterką jest dziesięcioletnia Ola, wrażliwa i odważna dziewczynka, która jest zmuszana przez swojego ojca - strażnika granicznego - do udziału w przemycie papierosów przez granicę z Białorusią. Pewnego razu zamiast sztang papierosów Ola „odbiera” UCHODŹCĘ. Co zrobi dziecko w tak trudnej sytuacji? Czy pomoże człowiekowi, któremu grozi zamarznięcie w lesie? I przede wszystkim - co na to jej tata? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy, jeśli uda się zebrać środki na realizację projektu.

Twórcy filmu mogą liczyć na wsparcie finansowe WSF, jednak środki przekazane przez uczelnię pokryją tylko część kosztów produkcji. Młodzi filmowcy wierzą, że ich projekt zrobi wrażenie na polskiej widowni i będzie środkiem, dzięki któremu odbiorcy otrzymają ważną wiadomość.

“Histora naszego filmu zaczęła się od małej bohaterki, dziesięcioletnej Oli i niezgody na to, co dzieje się na naszej wschodniej granicy. Chcieliśmy pokazać ten problem w przewrotnej, intrygującej historii, pełnej zwrotów akcji i niespodziewanych zdarzeń. Film jest o dążeniu do wolności, buncie i sile przeciwstawiania się opresyjnym sytuacjom”

Za realizację produkcji odpowiadają:

Monika Klimkiewicz-Dudziec - reżyseria i scenariusz
Absolwentka ASP w Warszawie wydziału malarstwa oraz reżyserii podyplomowej Warszawskiej Szkoły Filmowej. Autorka wielu projektów komercyjnych zrealizowanych, jako art director.

Piotr Szymon Szymański - operator
Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej wydziału operatorskiego. Obecnie wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autor zdjęć do licznych filmów festiwalowych.

Janusz Michalik - kierownik produkcji
Student Organizacji Produkcji Filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje w Studio Agart przy produkcji filmów pełnometrażowych

W ramach projektu realizowana będzie szeroko zakrojona kampania promocyjna prowadzona przez Instagram i Facebook oraz media Warszawskiej Szkoły Filmowej, gdzie będzie można znaleźć informacje o postępach w projekcie czy obsadzie. Platforma będzie także stanowiła możliwość promocji partnerów filmu.

W zeszłym roku Warszawska Szkoła Filmowa była najczęściej nagradzaną na festiwalach szkołą w Polsce. Zrealizowany przez jej studentów film krótkometrażowy “Sukienka” otrzymał nawet nominację do Oscara. Twórcy “Pewnego razu na Podlasiu” wierzą, że ich produkcja również ma potencjał, aby podbić serca festiwalowej publiczności.


Aby skontaktować się z organizatorem zrzutki, pobierz załączone pliki i sprawdź dane kontaktowe.

Jeśli chcesz z nami porozmawiać, napisz do nas:

Znasz już historię zrzutka.pl?

Niesamowity splot wydarzeń sprawił, że platforma zaprojektowana z myślą o zrzucaniu się na grupowe zakupy, stała się drugim co do wielkości serwisem crowdfundingowym w Polsce! Zrzutka.pl miała być narzędziem, dzięki któremu grupa przyjaciół może ufundować jednemu z nich na przykład okazały prezent.

 

Nasze rozwiązanie powstało z tak dużą dbałością o transparentność rozliczeń, łatwość obsługi i szerokie możliwości wpłacania środków, że przyciągnęło znacznie szersze grono użytkowników - pasjonatów, twórców, marzycieli i ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Przez lata ciężko pracowaliśmy na zaufanie użytkowników. Dziś możemy się pochwalić ponad 900 000 zorganizowanych zrzutek i zebraniem ponad 800 000 000 zł. Przypominamy nasze najważniejsze akcje:

Poznaj nasze najważniejsze udogodnienia:

Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!