Zbieraj pieniądze organizując loterię na zrzutka.pl!

Napisano 21 lutego, 2024. Aktualizacja: 25 lipca, 2024.
Zbieraj pieniądze organizując loterię na zrzutka.pl!

Tak zorganizujesz loterię połączoną ze zbiórką internetową. Poznaj legalne rozwiązanie i skróć czas oczekiwania na zezwolenie. Kliknij i dowiedz się więcej.

Loteria, rozdanie, zabawa, losowanie… te słowa coraz częściej padają wśród osób zajmujących się zbiórkami pieniędzy. Popularność zyskują nie tylko klasyczne gry, polegające na kupowaniu losów. Organizatorzy coraz częściej łączą swoje losowania ze sprzedażą towarów i usług, aktywnością pod postami w social mediach, czy pozostawieniem opinii o ich działalności. Szansa na zdobycie wartościowej nagrody to niesamowita motywacja do zakupienia e-booka, pozostawienia komentarza lub wpłaty za zrzutkę i bez wątpienia warto z niej skorzystać. 

Z drugiej strony, organizacja legalnej loterii wymaga czasu i zaznajomienia się z obowiązującymi przepisami. Aby rozpocząć loterię, trzeba napisać regulamin, a następnie uzyskać zezwolenie, na którego udzielenie Izba Administracji Skarbowej ma aż dwa miesiące! Po uzyskaniu zezwolenia na organizację loterii, formalności wcale się nie kończą, a ich niedopełnienie może się wiązać z nałożeniem na organizatora loterii kary. 

Mężczyzna ubrany w koszulę i krawat układa na biurku stos dokumentów, który sięga mu już niemal czoła. Ma przy tym wyraźnie zmartwioną minę.

Czy można organizować loterie na zrzutka.pl? Jak to zrobić, żeby nie narazić się na kary? Czy istnieje sposób, żeby szybciej uporać się z formalnościami? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule!

Czy można połączyć zrzutkę z loterią charytatywną?

W regulaminie portalu zrzutka.pl czytamy: 

Operator zaznacza, że organizacja zbiórki obejmującej przeprowadzenie loterii wymaga stosownego zezwolenia, o którym mowa w art. 32 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Niedozwolone jest organizowanie Zrzutek, w których sam fakt dokonania wpłaty Składki jest równoznaczny z automatycznym wzięciem udziału w loterii - aby Zrzutka mogła funkcjonować w Serwisie, loteria powinna być w całości organizowana poza nim, a wpłata Składki może być wyłącznie podstawą do zarejestrowania danego Wspierającego jako uczestnika loterii i na właściwej zewnętrznej wobec Serwisu witrynie loterii.

W praktyce oznacza to, że Twoja zrzutka może być połączona z loterią charytatywną pod 3 warunkami:

  1. Musisz posiadać ważne zezwolenie na prowadzenie loterii, wydane przez dyrektora właściwej Izby Administracji Skarbowej;
  2. Loteria nie może być prowadzona bezpośrednio na zrzutce - musisz przygotować inną, zewnętrzną stronę, aby przeprowadzić losowanie;
  3. Sama wpłata na zrzutkę nie może oznaczać automatycznego wzięcia udziału w loterii - możesz wykorzystać zrzutkę do rozliczania płatności, ale musisz pamiętać o przygotowaniu dodatkowego, zewnętrznego formularza, aby chętni Wpłacający mogli się zgłosić do udziału w rozdaniu. W tym celu możesz skorzystać np. z bezpłatnego formularza Google

Choć na pierwszy rzut oka te wymagania mogą wydawać się aż nadto skomplikowane, zrzutka i loteria to naprawdę świetny duet. Dzięki zrzutka.pl z łatwością zweryfikujesz wpłaty osób zgłaszających chęć udziału w loterii. Po prostu sprawdź, czy podane dane znajdują się na liście wpłat. Zrzutka.pl to łatwe w obsłudze, darmowe narzędzie, które pozwoli Ci uporządkować płatności za zgłoszenia bez prowizji i ukrytych opłat. Ponadto zawsze masz szansę na zdobycie dodatkowych pieniędzy od osób, które nie są zainteresowane loterią, ale chcą Ci pomóc!

Jeśli Twoja zrzutka ma być powiązana z loterią, powinna być odpowiednio przygotowana. Kliknij w link i sprawdź, jak przygotować swoją zrzutkę do połączenia z loterią charytatywną.

Na zdjęciu kolorowe kule z numerami w szklanych tunelach, podobne do tych używanych w losowaniu Lotto

Jak zorganizować legalną loterię charytatywną?

Aby przeprowadzić loterię zgodnie z prawem, nie możesz zapomnieć o żadnym z poniższych elementów.

Niezbędne formalności

Wiesz już, że przed startem loterii musisz przygotować regulamin oraz zdobyć stosowne zezwolenie. Jednak dokumentacja przebiegu loterii jest znacznie szersza. Stosowne dokumenty muszą trafić do Izby Administracji Skarbowej oraz do Urzędu Celnego. Dokumentować należy każdy etap prowadzenia loterii - od jej przygotowania, poprzez losowanie aż po przekazanie nagród i zakończenie gry. 

Sprawiedliwe losowanie

To jeden z najważniejszych etapów loterii. Istnieje wiele metod zapewniających losowość i równość szans każdego z uczestników. Legalne jest losowanie manualne, jak również z wykorzystaniem odpowiedniej aplikacji. Przed rozpoczęciem loterii warto poznać wszystkie możliwości i wybrać najlepszą z nich. 

Sprawy celno - skarbowe

Nieodłącznym elementem gier i loterii jest podatek dochodowy od wygranych. Warto wiedzieć ile może wynosić i kto go zapłaci. 

Więcej o etapach organizacji loterii możesz przeczytać na stronie https://loteria.org.pl/. Znajdziesz tam wiele przydatnych artykułów, dzięki którym unikniesz najczęstszych błędów i przeprowadzisz loterię charytatywną bez stresu.

Czy można zorganizować loterię szybciej?

Nie chcesz czekać dwóch miesięcy na uzyskanie zezwolenia? A może potrzebujesz pomocy w napisaniu regulaminu i przygotowaniu dokumentacji? Oferta profesjonalnego wsparcia Pana od Loterii na pewno Cię zainteresuje! 

Pan od Loterii, czyli Wojciech Koczorowski, jest ekspertem w dziedzinie organizacji legalnych loterii charytatywnych. Część z Was na pewno pamięta go z darmowych webinarów, na które zapraszaliśmy Was w zrzutkowym newsletterze. Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji loterii, umów się na konsultację, podziel się swoim pomysłem i zadaj pytania. A potem patrz, jak Twoja zrzutka kwitnie, dzięki loterii charytatywnej!

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wpisy co dwa tygodnie na swojego maila!

To może Cię zainteresować: Sprawdź, co zyskasz z bramką płatności od zrzutka.pl; Odpowiadamy - takie zrzutki udostępniamy na facebooku zrzutka.pl!; Szybkie i darmowe rozliczanie Kartą Wpłatniczą - sprawdź SimplePay!



Facebook Twitter