Wróć do bloga

Polacy jednoczą się przeciwko koronawirusowi

Polacy jednoczą się przeciwko koronawirusowi

Napisano 15 marca, 2020
Polacy jednoczą się przeciwko koronawirusowi

Polacy jednoczą się przeciwko koronawirusowi. Powstało już kilka pożytecznych inicjatyw, które mają na celu wsparcie walki z tym zagrożeniem. Na zrzutka.pl zaczęło się od zorganizowanej ponad miesiąc temu zrzutki na maseczki dla Chińczyków. Teraz zbiórek jest zdecydowanie więcej...

Pierwszą większą wymierzoną w koronawirusa zrzutką, była zorganizowana z udziałem Kuby Klawitera akcja #MaskiDlaChińczyków. Udało się zebrać ponad 20 000 zł, a zakupione maseczki zostały wysłane do Chin. 

Niestety, teraz z problemem Polacy mierzą się również lokalnie. Ogólnopolska akcja #PosiłekDlaLekarza wystartowała zaledwie wczoraj (14.03.2020 r.) i po niespełna 24h na jej liczniku widnieje ponad 140 000 zł. Jak pisze sam Organizator:

"Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce."

Szczegóły tej niezwykle dynamicznej zbiórki poznać możecie pod tym linkiem zrzutka.pl/posilekdlalekarza. Naturalnie zachęcamy do dokonywania wpłat - dobro wraca!

Lekarze walczą z koronawirusem.

Nie tylko Pan Marcin Mycielski (Organizator akcji #PosiłekDlaLekarza) prowadzi zrzutkę związaną z pomocą osobom dotkniętym przez koronawirusa. Pani Katia Roman-Trzaska, założycielka szkoły gotowania Little Chef, zorganizowała pomoc dla samotnych seniorów, bezdomnych, domów samotnej matki - dzięki zbiórce "Zupy dla warszawiaków na czas epidemii" organizacje pozarządowe docierające do potrzebujących, które zgłoszą się do Little Chef, dostają posiłki ZA DARMO. Poznaj szczegóły i dowiedz się jak pomóc:


Niestety koronawirus dotyka również gospodarkę. Zamknięte galerie, kina, restauracje, bary, kluby, zawieszone połączenia lotnicze - to tylko początek listy. Biznesy posiadające swoich wiernych fanów i odbiorców szukają pomocy m. in. na zrzutce.

"Ratujemy klub Protokultura w Gdańsku" to inicjatywa, dzięki której klubowicze, bez wychodzenia z domu, posłuchają swoich ulubionych setów. Jak piszą Organizatorzy "Nasz klub nie jest placówką publiczną i nie otrzymujemy jakiegokolwiek wsparcia od państwa, dlatego potrzebujemy Was - naszych klubowiczów i przyjaciół klubu. W zamian postanowiliśmy zrobić coś dla was i zamiast normalnych imprez, organizujemy streamy na żywo z zamkniętego dla publiki Proto. Dje zagrają dla nas charytatywnie w pustym klubie ale każdy z Was, spędzając ten czas w domu, może zobaczyć i posłuchać ich, nie stwarzając zagrożenia dla siebie i innych. Mamy nadzieję, że zobaczymy się niebawem." Więcej na "Ratujemy klub Protokultura w Gdańsku".

"Wsparcie Pubu Wędrówki - wirtualne piwko!" działa w podobnym schemacie jak zrzutka wspomniana w akapicie wyżej - ze szczegółami możecie zapoznać się tutaj.

Oczywiście wskazane wyżej przykłady to jedynie ułamek akcji mających miejsce na zrzutka.pl. Wszystkie odbywające się u nas zbiórki możesz znaleźć w katalogu dostępnym pod adresem zrzutka.pl/katalog.


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 8

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • ET
  Elżbieta Tomsa

  Mój ukochany psiak tak bardzo potrzebuje pomocy RTG bioder i łokci - głupi jaś + "wybudzacz" mam się przygotować na 180-300 zł bo to zależy o wagi mojego Nerona ale muszę zaczekać aż zbiorę pieniądze na razie już zalegam za dwie wizyty u pani weterynarz. Dlatego całym sercem Was proszę o złotówkę https://zrzutka.pl/z/neron

 • TL
  Teresa Lewandowska

  Trwa Internetowa zbiórka na Pomoc w Dokończeniu Wspaniałego Dzieła Chorej Osoby.
  Adres Zbiórki to:
  https:// zrzutka.pl/g9rfa8

 • P

  GDYBY NIE POZNAŃ, URSUS I RADOM TO - zrzutka.pl/URATUJ-JASKOLECZKE ❤ SĄSIADOM ;)

 •  
  Grzegorz Jaroszkiewicz

  https://zrzutka.pl/v7jrf8… ❤Nie chcielibyśmy zamknąć naszej firmy dlatego bardzo prosimy o pomoc❤ ❤Bardzo Ciebie prosimy udostępni zrzutkę❤

 •  
  Maciej Krystkowiak

  Popełniłem wiele błędów w życiu, których teraz bardzo żałuje.
  Przez to wszystko nie radzę sobie sam ze wszystkim.
  Przeczytaj moją krótką historię na https://zrzutka.pl/hpgh2e
  Będę wdzięczny, jeśli udostępnisz tę wiadomość wśród swoich znajomych.
  Straciłem Mamę, nie chcę stracić Taty i rodzeństwa
  "Odciski palców pozostawione na życiu innych, nie zacierają się nigdy."
  Bądź w moim życiu jednym z tych odcisków.

 • Andrzej Ćwikła

  https://zrzutka.pl/h9d5az ja zbieram zeby wyjsc w koncu na prosta :( bo juz mnie to przytłacza

 •  
  Kamil Lewandowski

  ☺PAMIĘTACIE POLONEZA????☺ Zajrzyjcie do mnie na : https: // www.zrzutka.pl / g9rfa8 Zbieram na BUDOWĘ DUŻEGO MODELU. ☺ Bardzo zależy mi na tym projekcie----jest obiecujący i robi wrażenie, a właśnie Ty Drogi ♥♡DOBROCZYŃCO ♥♡ Możesz wziąć w tym udział dokładając do tego swą "cegiełkę". WIELKIE DZIĘKI!!! :-) ♡ Budowa tego modelu to dla mnie i moich bliskich doskonała odskocznia od dołującego tematu nadchodzącej zagłady koronawirusem, przygnębienia, Pomóżcie mi więc, bo Potraficie ---------------- Macie Wielkie ♡Serca♡!

 • TD
  tomasz dilc

  CHWAŁA BOGU SUPER