Zaawansowane funkcje zrzutka.pl - jak z nich korzystać?

Napisano 30 marca, 2021. Aktualizacja: 14 lutego, 2024.
Zaawansowane funkcje zrzutka.pl - jak z nich korzystać?

Założenie zrzutki to czynność bardzo prosta. Podstawowa, posiadająca możliwość przyjmowania wpłat zrzutka, może zostać utworzona w mniej niż 30 sekund! Podajesz cel zrzutki, kwotę do zebrania, opis, opcjonalnie - zdjęcie. Gotowe. Możesz przyjmować wpłaty na swoją zrzutkę! Dla użytkowników profesjonalnych i bardziej wymagających przygotowaliśmy jednak sporo ciekawych rozwiązań, które wypunktowaliśmy w niniejszym wpisie.

Na wstępie jeszcze dwa przydatne linki dla każdego, czyli jak to działa oraz FAQ - pomoc. Pod tymi adresami zebraliśmy odpowiedzi na większość pytań, które mogą pojawić się w czasie korzystania ze zrzutka.pl. Poniżej prezentujemy dodatkowe, bardziej zaawansowane ustawienia, które można wykorzystać tworząc swoją zrzutkę!

Skarbonki

Po pierwsze - skarbonki do zrzutek. Włącz je, aby każdy mógł uruchomić skarbonkę do Twojej zrzutki i zbierać dla Ciebie! Przeczytaj więcej o skarbonkach w tym artykule
Podziękowania za wpłaty

Chcesz podziękować wspierającym za wpłaty? Dodaj spersonalizowane podziękowania za wpłatę, które wyświetlą się każdemu, kto wsparł Twoją zrzutkę (takie spersonalizowane podziękowania mogą zostać dodane również do skarbonek)!

   podziekowanie za wplate

Więcej na temat spersonalizowanych podziękowań znajdziesz w naszym wpisie na blogu - tutaj.

Lokalizacje zrzutek

A może chcesz, aby Twoja historia trafiła do lokalnej społeczności? Dodaj lokalizację do swojej zrzutki!


lokalizacja zrzutki

Przeczytaj więcej o dodawaniu lokalizacji do zrzutki -tutaj.

Nagrody/oferty za wpłaty

Podziękowania to za mało? A może chcesz coś sprzedać za pośrednictwem Twojej zrzutki? Dodaj nagrody/oferty do zrzutki - każda nagroda/oferta przypisana jest do wpłaty o właściwej wysokości. 


Po opisaniu parametrów przedmiotu i ustaleniu ewentualnego limitu, poprosimy Cię o określenie sposobu dostawy przedmiotu. Jeśli zdecydujesz, że chcesz przekazać nabywcy jego nagrodę/ofertę osobiście, po zaznaczeniu checkboxa pojawi się miejsce na wpisanie lokalizacji nagrody/oferty. Ta lokalizacja może, ale nie musi być taka sama jak lokalizacja zrzutki


Ostatnim krokiem jest określenie ważności nagrody/oferty

                


Sprawdź jak to działa - jak dodawać nagrody/oferty do zrzutek.

Ofertę lub licytację możesz udostępnić również w formie załącznika. Kupujący, po opłaceniu oferty, będzie mógł natychmiast pobrać załączony e-book, plik dźwiękowy lub grafikę. Zobacz jak dodawać i jak pobierać załączniki do ofert:

Posty do nagród/ofert

Nagroda/oferta jest "wirtualna" - np. dostęp do tworzonych przez Ciebie treści takich jak filmy lub zdjęcia? Tutaj z pomocą przychodzą posty do nagród/ofert - post jest dostępny dla osoby, która wpłaciła środki za daną nagrodę/ofertę i w nim możesz przekazać wszystkie niezbędne informacje (np. dostępowe) wspierającemu!


posty

Przeczytaj jak korzystać z postów do nagród/ofert.

Plakaty i kody QR

Szukasz źródeł wpłat? Do swojej zrzutki możesz wygenerować kody QR kierujące bezpośrednio do widoku wpłaty lub do samej zrzutki. Generowanie kodów działa tak:


posty gif

Przeczytaj jak używać QR kodów w tym wpisie. QR kod to za mało? Dla każdej zrzutki możesz automatycznie wygenerować plakat! Zobacz jak to zrobić tutaj. Potrzebujesz ładnej listy pokazującej kto wsparł zrzutkę? Możesz skorzystać z tak zwanej kartki okolicznościowej do zrzutki - dzięki niej wyróżnisz tych, którzy wpłacili na Twoją zrzutkę - sprawdź.

Adres śledzący i statystyki wpłat

Masz naturę analityka i chcesz dokładnie śledzić, które kanały udostępnień i promocji przynoszą najwięcej wpłat na Twoją zrzutkę? Zbieraj dane dotyczące poszczególnych działań za pomocą linków śledzących!


link sledzacy

link sledzacy

Koniecznie przeczytaj ten artykuł o tworzeniu linków śledzących dla zrzutek. 

Widget

Jeśli prowadzisz blog lub stronę internetową, możesz pokazać odwiedzającym na co zbierasz. Aby wygenerować widżet, kliknij odpowiednią opcję na stronie głównej Twojej zrzutki.


Po wybraniu opcji </> Widget, zobaczysz okno dialogowe, z możliwością wyboru rozmiaru widgetu, adresu docelowego (strona zrzutki lub strona służąca do dokonania wpłaty), a także jego formy. Jeśli pełny podgląd zrzutki nie zgra się z szatą graficzną Twojej witryny, możesz wybrać widget w formie samego przycisku.


Integracja z Facebook Pixel

Co po linku śledzącym? Zintegruj swoją zrzutkę z narzędziami marketingowymi Facebooka i rozpocznij profesjonalną promocję:  Dowiedz się jak korzystać z pixela facebooka na zrzutce - przewodnik dla zaawansowanych.

  Integracja z Google Analytics i Google Ads

  Co po Pixelu Facebooka? Zintegruj swoją zrzutkę z narzędziami marketingowymi Google i rozpocznij profesjonalną promocję:  Dowiedz się jak korzystać z Google Analytics na zrzutce - przewodnik dla zaawansowanych.

  Dostęp do API

  Wciąż Ci mało? Uzyskaj dostęp do API zrzutka.pl i korzystaj z niego jak chcesz - dowiedz się więcej.

  Zrzutki cykliczne

  Pojedyncze wpłaty to nie to? Stwórz zrzutkę cykliczną i zbuduj stałe źródło przychodów oferując wspierającym usługi bądź towary w modelu subskrypcyjnym na zrzutka.pl/cykliczne

   zrzutka cykliczna

    Sprawdź jak to działa czytając artykuł lub dedykowany przewodnik, a jeśli chcesz, utwórz dedykowane korzyści wynikające z cyklicznego wsparcia Twojej zrzutki (przeczytaj więcej).

     korzysci z wpłaty cyklicznej

     Korzyści z wpłaty cyklicznej


     Zrzutki patronowane

     Prowadzisz fundację lub inną organizację? Zostań patronem na zrzutka.pl/patronowane i pozwól innym zbierać dla Ciebie! Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu oraz dedykowanego przewodnika.


     Natychmiastowe wypłaty na karty Visa

     Dzięki współpracy z PayU natychmiastowe WYPŁATY na karty Visa są już dostępne dla organizatorów zrzutek na zrzutka.pl – funkcję wypłat na karty płatnicze udostępniamy jako pierwsi w Polsce!

     Sprawdź jak to działa i wypłacaj środki ze swoich zrzutek bezpośrednio na Twoją kartę płatniczą Visa. A to wszystko bez czekania - natychmiastowe księgowanie Twoich wypłat na rachunku Twojej karty 24h na dobę, 7 dni w tygodniu!


     Karty wpłatnicze

     Brakuje Ci terminala, dzięki któremu możliwe byłoby przyjmowanie wpłat na zrzutkę np. w gronie znajomych? Do każdej zrzutki możesz zamówić Kartę Wpłatniczą - taka karta zastępuje terminal płatniczy - sprawdź na zrzutka.pl/karta-wplatnicza.

     Zobacz też: Moje zrzutki a Urząd Skarbowy


                  

     Zamów kartę wpłatniczą

                       Wciąż pracujemy nad kolejnymi nowościami - w najbliższym czasie podzielimy się z Wami kolejnymi niezwykłymi wdrożeniami (wprowadzimy między innymi możliwość realizacji wypłat na karty płatnicze i uruchomimy międzynarodową wersję serwisu). Pozostajemy w kontakcie!


     Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

     Po pierwsze - jak to działa?

     To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

     Po drugie - czy to działa?

     530 000 zrzutek, ponad 300 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

     a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:


     b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):


     c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

     najciekawsze zrzutki

     Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

     'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody/oferty i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

     zrzutka_cykliczna


     Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

     patronowane

                 Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

     Facebook Twitter


     Komentarze 11

     Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.