Kwesty listopadowe inne niż dotychczas

Napisano 26 października, 2021
Kwesty listopadowe inne niż dotychczas

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. W ubiegłym roku, zamknięcie cmentarzy uniemożliwiło organizację tradycyjnych kwest pomagających w ocaleniu niszczejących mogił. Wiele z nich przeniosło się jednak do Internetu. Jak będą wyglądać kwesty w tym roku?

Podczas uroczystości Wszystkich Świętych na wielu cmentarzach wolontariusze zbierają do puszek datki na odbudowę i renowację zabytkowych nagrobków. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce akcji, jest kwesta na warszawskich Powązkach. To na niej co roku, w rolę wolontariuszy wcielają się osoby publiczne - między innymi aktorzy i gwiazdy tj. Maja Komorowska, Anna Seniuk, Kazimierz Kaczor, Karol Strasburger, Artur Barciś, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kowalewski, Piotr Adamczyk, Joanna Jabłczyńska czy Mateusz Damięcki.Kwesta na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie organizowana jest tradycyjnie i nieprzerwanie od niemal 50 lat przez Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami im. Jerzego Waldorffa. To właśnie tutaj swoje miejsce w nekropolii pośród miliona zmarłych mają takie postacie jak Bolesław Prus, Agnieszka Osiecka, Zbigniew Herbert czy Maria Rodziewiczówna. 

Dzięki kweście udało się już odrestaurować 1500 pomników wybitnych przedstawicieli różnych dziedzin życia społecznego, od uczestników powstań i działaczy niepodległościowych do artystów, lekarzy, polityków, sportowców czy rodzin związanych z Warszawą. W ten sposób mamy możliwość okazania wdzięczności zasłużonym warszawiakom, których dokonania odcisnęły swoje piętno na naszej teraźniejszości.

W ubiegłym roku po raz pierwszy kwesta została przeniesiona w całości do Internetu. Do udziału w pierwszej w historii Internetowej kwesty powązkowskiej kwestujący aktorzy i gwiazdy zapraszali na swoich profilach w mediach społecznościowych. 


Pomimo wszystkich przeciwności losu - zamknięcia cmentarzy, braku spotkań i całej świątecznej otoczki, w zeszłorocznej zrzutce wzięło udział ponad 2200 darczyńców, którzy łącznie wpłacili ponad 111 tysięcy złotych! Z tych środków udało się już odnowić aż 20 wspaniałych kaplic i jedynych w swoim rodzaju pomników nagrobnych.

W tym roku kwesta powraca w tradycyjnej formie, jednak jej organizatorzy postanowili równolegle prowadzić zrzutkę w naszym portalu pod adresem zrzutka.pl/kwesta. Dlaczego? Dzięki zrzutce, kwestę będą mogły wesprzeć także osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły pojawić się na cmentarzu osobiście. Ponadto, dzięki QR kodom prowadzącym na zrzutkę, które zostaną naniesione na puszkach wolontariuszy, w bezpieczny sposób wpłaty będą mogły dokonać nawet Ci, którzy nie wzięli ze sobą gotówki.

Taką formę - zbierania zarówno do puszek, jak i w formie on-line na Zrzutka.pl - przyjęły w tym roku też kwesty w Łodzi, w Tarnowie czy w Bydgoszczy. Ciekawą inicjatywą wykazało się również Wrocławskie Towarzystwo Im. Brata Alberta ze swoją coroczną akcją #KwestaListopadowa. Pod tą nazwą już od 25 lat na wrocławskich cmentarzach prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Oprócz tego, że Towarzystwo prowadzi swoją zrzutkę, na oficjalnej stronie akcji organizatorzy dodatkowo zachęcają wszystkich do tworzenia własnych skarbonek oraz zrzutek, które organizacja chętnie obejmie patronatem. Tym sposobem, każdy może stać się wirtualnym wolontariuszem, a zebrane do skarbonek i zrzutek patronowanych środki, zasilą bezpośrednio główną zrzutkę.

W ubiegłym roku, kiedy na kilka dni przed 1 listopada padła decyzja o zamknięciu cmentarzy w całej Polsce, nowa sytuacja wymusiła nowe zachowania, takie jak przeniesienie tradycyjnych kwest z cmentarzy do Internetu. Z perspektywy czasu organizatorzy chwalą jednak to rozwiązanie, gdyż zrzutki Internetowe pozwalają na zbieranie środków każdemu, przez 24h na dobę, od osób nawet z najdalszych zakątków Świata. Takie hybrydowe zbieranie środków - zarówno do puszek jak i na zrzutce, pozwala uzyskać najlepsze efekty. Nic więc dziwnego że dziś, pomimo iż nie obowiązują już ograniczenia w organizowaniu zbiórek na cmentarzach, organizatorzy kwest kontynuują zbieranie środków na Zrzutka.pl, tworząc z kwestowania w Internecie nową, piękną tradycję.


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

530 000 zrzutek, ponad 300 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!
Facebook Twitter


Komentarze 1

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

  • DC
    Davina Claire

    Witam, Potrzebujesz środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej? kupić samochód lub dom? Potrzebujesz pomocy finansowej z powodów osobistych? Radzę skontaktować się z „NOVELTY FINANCE INC”, aby pomóc Ci w uzyskaniu wymaganych środków. Są elastyczne: oferują różne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które można dostosować do własnych potrzeb finansowych i okoliczności przy dotowanym oprocentowaniu w wysokości 3%. Jeśli potrzebujesz pożyczki w ciągu 24 godzin, skontaktuj się z „NOVELTY FINANCE INC” za pośrednictwem tego adresu e-mail: ([email protected]) LUB skontaktuj się z Daviną Claire przez WhatsApp/Telegram pod numerem: (+447915601531), aby uzyskać więcej informacji i uzyskać informacje ustne.