Rekordowe wyniki na Zrzutka.pl w 2021 roku

Napisano 6 grudnia, 2022. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
Rekordowe wyniki na Zrzutka.pl w 2021 roku

Rok 2021 był wyjątkowo korzystny dla serwisu zrzutka.pl. Sprawdź, ile zrzutek założyli użytkownicy platformy, jakie były ich cele i ile pieniędzy udało im się zebrać.

  • Zrzutka.pl odnotowała rekordowo wysokie wyniki w roku 2021
  • Użytkownicy najczęściej wpłacali na zrzutki charytatywne
  • Grudzień 2021 okazał się rekordowym miesiącem w historii portalu pod względem ilości wpłat

Zrzutka.pl funkcjonuje od 2013 roku - w tym czasie użytkownicy portalu założyli ponad 800 tysięcy zrzutek, zbierając na nich 629 milionów złotych. W roku 2020, w obliczu pandemii i łączenia sił we wspólnym celu - walki z nią, odnotowano rekordową sumę wpłat w wysokości niemal 193 milionów złotych. Zrzutka.pl zakończyła rok 2021 poprawiając ten wynik o niemal 1/4. 

Rok 2021 pokazał, że Zrzutka.pl stała się narzędziem codziennego użytku. W 2021 roku na zrzutki wpłynęło aż 239 882 339 zł, czyli aż 40% wszystkich środków zebranych w historii portalu. Użytkownicy zakładali zrzutki przy organizacji dużych, często bardzo szlachetnych akcji, ale także na co dzień, aby po prostu zrzucić się ze znajomymi czy z rodziną.


Przekrój tematów, na jakie organizowano zrzutki, jest bardzo szeroki. Zbierano nie tylko na różnego rodzaju akcje charytatywne, ale również na rozwijanie pasji, osiągnięcia sportowe, projekty kulturalne tj. wydanie płyt, książek, gier i aplikacji mobilnych czy realizację marzeń. Wśród organizatorów zrzutek pojawiły się także gwiazdy, takie jak Filip Chajzer, Daniel Midas, Mateusz Damięcki, Dagmara Kaźmierska czy Bracia Golec.

Chcąc jak najlepiej spełniać wymagania użytkowników, deweloperzy stale pracowali nad rozwojem portalu, wprowadzając kolejne nowe rozwiązania i funkcjonalności. Najważniejszymi z nich, były niewątpliwiekarty wpłatnicze, a także natychmiastowe wypłaty na kartę Visa. Aby pomóc użytkownikom najefektywniej korzystać z możliwości platformy, zespół obsługi klienta odpowiedział na niemal 65 tysięcy wiadomości!

Na koniec garść statystyk - zdecydowanie najwięcej wpłat dotyczyło zrzutek z kategorii “charytatywne”, w której publikowane są między innymi zbiórki na cele takie jak operacje czy leczenie. Zaraz za nimi, znajdowały się zrzutki na codzienne potrzeby (kategoria “potrzeby”), takie jak remont czy opłacenie czynszu. Na trzecim miejscu, niemal równolegle, uplasowały się zrzutki z kategorii “projekty” oraz “zwierzęta”. Dopełnieniem były natomiast kategorie “sport”, “prezenty” (obecnie zmieniona na “kultura”) i “podróże”.


Ilość wpłat jest najwyższa w okresie jesienno-zimowym - ten schemat powtarza się co roku. Dowodem tego jest fakt, że grudzień 2021 był rekordowym miesiącem w historii portalu. Największy ruch na stronie jest obserwowany zwykle w godzinach wieczornych - między 19:00 a 22:00.


Co przyniesie kolejny rok? Założyciele portalu zdradzają, że planują rozszerzyć działalność poza granice Polski. Podbój światowego rynku nie przysłoni im jednak potrzeb polskich użytkowników - w końcu zrzutka powstała, aby towarzyszyć każdemu z nas w spełnianiu marzeń, realizacji potrzeb i codziennych rozliczeniach.


Jeśli chcesz z nami porozmawiać, napisz do nas:

Znasz już historię zrzutka.pl?

Niesamowity splot wydarzeń sprawił, że platforma zaprojektowana z myślą o zrzucaniu się na grupowe zakupy, stała się drugim co do wielkości serwisem crowdfundingowym w Polsce! Zrzutka.pl miała być narzędziem, dzięki któremu grupa przyjaciół może ufundować jednemu z nich na przykład okazały prezent.

 

Nasze rozwiązanie powstało z tak dużą dbałością o transparentność rozliczeń, łatwość obsługi i szerokie możliwości wpłacania środków, że przyciągnęło znacznie szersze grono użytkowników - pasjonatów, twórców, marzycieli i ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Przez lata ciężko pracowaliśmy na zaufanie użytkowników. Dziś możemy się pochwalić ponad 900 000 zorganizowanych zrzutek i zebraniem ponad 800 000 000 zł. Przypominamy nasze najważniejsze akcje:

Poznaj nasze najważniejsze udogodnienia:

Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!