Drugi wywiad z cyklu "Jak zbierać skutecznie"

Napisano 30 marca, 2015
Drugi wywiad z cyklu "Jak zbierać skutecznie"

Prezentujemy drugi wywiad z cyklu wywiadów z organizatorami zrzutek, którzy zebrali na zrzutka.pl z sukcesem.

Rozmawiamy z Panem Bartoszem Żółtakiem, kierownikiem projektu permutu.pl oraz organizatorem zrzutki "Zatrzymajmy w Polsce polskich naukowców!"

Zrzutka.pl: W jaki sposób zrzutka była promowana/reklamowana?

Pan Bartosz: Trochę prywatnie poprzez znajomych i facebooka, ale to dało tylko umiarkowane efekty. Innym kanałem promocji był artykuł o mojej zrzutce, który pojawił się na serwisie wykop.pl.

Zrzutka.pl: Która z promocji okazała się najbardziej skuteczna, dzięki czemu odnotowano najwięcej wpłat?

Pan Bartosz: Zdecydowanie najwięcej wpłat pojawiło się bezpośrednio po pojawieniu się artykułu w mediach (na portalu wykop.pl). Gdy artykuł już "ucichł", tempo wpłat znacznie zmalało.

Zrzutka.pl: Jakie działania warto polecić użytkownikom zrzutka.pl, by zebrali na swoich zrzutkach promowanych jak najwięcej?

Pan Bartosz: Na własnym przykładzie mogę polecić zainteresowanie swoją zrzutką mediów.

Zrzutka.pl: Dodatkowe uwagi/spostrzeżenia?

Pan Bartosz: Zraziła mnie mocno fala hateryzmu, która pojawiła się w komentarzach do mojej zrzutki. Czuć było w nich ogromną zazdrość "krzykaczy". Nie trafiały do nich żadne racjonalne argumenty. Ich wypowiedzi najczęściej były pozbawione merytorycznego sensu i miały wydźwięk emocjonalny. Myślę, że podobne zjawisko może się pojawić w przypadku innych zrzutek, które zebrały jakąś ilość środków, co może budzić zazdrość (zazdrość to podobno nasza niechlubna cecha narodowa, niestety). Moja rada - w ogóle nie przejmować się takimi komentarzami i nie odbierać ich osobiście, gdyż nie mają one nic wspólnego z nami czy naszą zrzutką, a są jedynie wyrazem zazdrości autora (który najczęściej nawet nie podpisuje się pod wypowiedzią imieniem i nazwiskiem). Na szczęście komentarze można wyłączyć, co polecam jako ostatnią deskę ratunku. Ja niestety byłem zmuszony z niej skorzystać.

Serdecznie dziękujemy Panu Bartoszowi za tak wartościowe odpowiedzi! :) W przypadku zrzutki "Zatrzymajmy w Polsce polskich naukowców" najbardziej skutecznym środkiem masowego przekazu, okazała się publikacja artykułu na portalu wykop.pl. Dzięki niemu udało się zebrać tak pokaźną kwotę.

Jak widać z odpowiedzi, zakładając zrzutkę możemy spotkać się również z negatywnym odbiorem. Jednak, wzorując się postawą Pana Bartosza, nie warto zrażać się takimi opiniami. Najważniejsze, aby nasza zrzutka zakończyła się z sukcesem!

Zaciekawieni grą Permutu? Więcej o niej możecie przeczytać na permutu.pl


Warto również poznać rady innych organizatorów udanych zrzutek, których udzielili w naszych pozostałych wywiadach:


Facebook Twitter


Komentarze 4

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.