Ironman z mózgowym porażeniem dziecięcym! Dla tego duetu nie ma rzeczy niemożliwych

Napisano 15 lutego, 2023. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
Ironman z mózgowym porażeniem dziecięcym! Dla tego duetu nie ma rzeczy niemożliwych

8-letnia Wiktoria cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Całkowity paraliż nie przeszkadza jej jednak w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Za sportowymi sukcesami dziewczynki stoi jej mama, która w przerwach od rozmaitych aktywności motywuje rodziny osób niepełnosprawnych do próbowania nowych form ruchu.

  • Ruch i pionizacja daje niechodzącemu dziecku więcej niż tylko mobilność. To poprawa krążenia, lepsza praca jelit, mocniejsze serce, profilaktyka osadzania się kamieni w nerkach.
  • Nowoczesny, elektryczny chodzik może pomóc mamie Wiktorii w trudnej walce o zdrowie dziewczynki.
  • Owoce sportowej pasji Wiktorii i Weroniki można obserwować na facebooku oraz instagramie

Przez lata ewolucji ciało człowieka przystosowało się do pozycji pionowej. Nasze narządy, takie jak serce, nerki czy jelita, potrzebują ruchu i pionizacji, aby prawidłowo funkcjonować. Zdrowe dzieci nie mają z tym problemu. Mają mnóstwo energii, którą chętnie zużywają na spacery, biegi i podskoki, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Dzieci sparaliżowane nie są w stanie aktywnie się bawić, co bardzo mocno odbija się na ich zdrowiu.

Weronika, mama Wiktorii, doskonale wie jak wiele ruch może zmienić w życiu jej córeczki. Codziennie wkłada mnóstwo energii w kreatywną, sportową rehabilitację dziewczynki. Dziewczyny pokonały w duecie nawet tak ekstremalną sztafetę jak Ironman! Wiktoria, mimo że jest w pełni niesamodzielnym dzieckiem, intelektualnie nie odbiega od swoich rówieśników. Jest bardzo ciekawa świata i uwielbia przeżywać nowe przygody.

Weronika i Wiktoria swoim przykładem udowadniają, że rodziny osób niepełnosprawnych mogą spędzać aktywnie czas i czerpać z tego wiele korzyści. Dziewczynka już teraz jest często pionizowana, dzięki czemu doświadcza znacznie mniejszej ilości powikłań mózgowego porażenia dziecięcego. Walka o utrzymanie Wiktorii w dobrej kondycji psycho- fizycznej nie jest łatwa, ale nie niemożliwa. A dzięki współczesnej technologii, możne stać jeszcze bardziej efektywna!


Mama Wiktorii prowadzi zrzutkę, której celem jest zakup elektrycznego chodzika Trexo, produkowanego przez kanadyjską firmę TrexoRobotic. W naszym kraju taki sprzęt jest niedostępny. Nie jest też w żaden sposób refundowany.

Nowoczesna technologia daje dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym szansę na doświadczenie ruchu w zupełnie nowy sposób. Elektryczny chodzik jest dla Wiktorii szansą na ułamek samodzielności, którego w innym wypadku nigdy nie doświadczy. Wysoka cena nowoczesnego sprzętu to jedyna bariera, którą wyjątkowy duet musi pokonać.


Aby skontaktować się z organizatorem zrzutki, pobierz załączone pliki i sprawdź dane kontaktowe.

Jeśli chcesz z nami porozmawiać, napisz do nas:

Znasz już historię zrzutka.pl?

Niesamowity splot wydarzeń sprawił, że platforma zaprojektowana z myślą o zrzucaniu się na grupowe zakupy, stała się drugim co do wielkości serwisem crowdfundingowym w Polsce! Zrzutka.pl miała być narzędziem, dzięki któremu grupa przyjaciół może ufundować jednemu z nich na przykład okazały prezent.

 

Nasze rozwiązanie powstało z tak dużą dbałością o transparentność rozliczeń, łatwość obsługi i szerokie możliwości wpłacania środków, że przyciągnęło znacznie szersze grono użytkowników - pasjonatów, twórców, marzycieli i ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Przez lata ciężko pracowaliśmy na zaufanie użytkowników. Dziś możemy się pochwalić ponad 900 000 zorganizowanych zrzutek i zebraniem ponad 800 000 000 zł. Przypominamy nasze najważniejsze akcje:

Poznaj nasze najważniejsze udogodnienia:

Facebook Twitter