Od 5 lat pokonują charytatywnie setki kilometrów - poznaj Pomaganie za Jechanie

Napisano 8 maja, 2023. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
Od 5 lat pokonują charytatywnie setki kilometrów - poznaj Pomaganie za Jechanie

W 2015 roku fizjoterapeuta z Ostrowa Wielkopolskiego odkrył swoją kolarską pasję. W 2018 roku zebrał pierwsze 5 000 zł na leczenie i rehabilitację małej Wiktorii z Kalisza. Dziś Pomaganie za Jechanie zyskuje rozgłos i gromadzi dziesiątki tysięcy złotych dla kolejnych dzieci! Poznaj tegoroczną trasę oraz beneficjentów 5 odsłony charytatywnego rajdu.

Od 2018 roku wyszukują osoby w potrzebie, o których nikt by nie usłyszał. Nagłaśniają sprawę, łączą ją z wyprawą rowerową i działają tak, aby zebrać jak najwięcej środków. Niezmiennie od 5 lat, 100% zysku z akcji Pomagania za Jechanie trafia do jej beneficjentów. Rowerzyści sami pokrywają koszty wymarzonych wypraw, a wpłacających zapraszają tylko i wyłącznie do pomocy dzieciom, których w tym roku jest wyjątkowo dużo!

W tym roku rowerzyści pomagają dziesiątce dzieci ze ze szkoły specjalnej w Jeleniach - malutkiej miejscowości w gminie Kraszewice. Uczniowie z oddziału specjalnego mają niestandardowe potrzeby edukacyjne i terapeutyczne. Dzieci zmagają się z licznymi przeciwnościami losu, takimi jak Zespół Downa, Mózgowe Porażenie Dziecięce czy niepełnosprawność intelektualna. Szkoła zapewnia im opiekę odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, logopedy i masażystki. Michałowi i jego ekipie zależy jednak na tym, aby te dzieci otrzymały dostęp do bardziej zaawansowanych form rehabilitacji, takich jak hipoterapia, dogoterapia, alpakoterapia, felinoterapia oraz integracja sensoryczna. To wszystko inwestycja w ich przyszłą samodzielność i dobre funkcjonowanie w społeczeństwie. Tak duży plan wymaga dużych pieniędzy - na szczęście V, jubileuszowa odsłona Pomagania za Jechanie niesie ze sobą wiele niespodzianek!


W tegoroczną trasę wyruszą aż 3 ekipy, które wspólnymi siłami narysują na mapie polski gigantyczną cyfrę 5. Pierwsza (Michał, Magda, Witek i Kamila) ruszy z Kędzierzyna-Koźla, druga (Maciej, Rafał i Krzysztof) z Suwałk, a trzecia (Marlena, Anna i Renata) z Gdańska. Wszystkie grupy zakończą swój rajd w Pilawie. Postępy rowerzystów będzie można obserwować na facebooku i instagramie akcji Pomaganie za Jechanie. W mediach społecznościowych już niedługo pojawią się również pierwsze konkursy, zabawy i licytacje charytatywne na rzecz dzieci z Jeleni. Organizatorzy nie kryją dumy, komentując przygotowania do tegorocznego rajdu:

Ten rok to kolejny sukces już teraz, sukces bo nadal mamy ogromne chęci, pomimo wielu niepowodzeń, braku czasu na organizację i nierzadko słów krytyki. Jesteśmy prostymi ludźmi z pasją i to, że przyciągamy jakąkolwiek uwagę jest czymś cudownym, a jeśli jeszcze do tego możemy wesprzeć kogoś finansowo, to już w ogóle wspaniała sytuacja.”

Michał Majchrzak - pomysłodawca akcji Pomaganie za Jechanie - zaraził się miłością do rowerowych wypraw od przyjaciela, który odbył samotną podróż na dwóch kółkach. Po przejechaniu szlaku Green Velo oraz, rok później, trasy z Helu do Świnoujścia pokochał wolność, którą daje rower i postanowił połączyć tę pasję z działaniami charytatywnymi. Obserwując rozgłos, który zyskują biegaczy, pływacy, czy właśnie rowerzyści organizujący charytatywne rajdy, uwierzył, że również jemu może się udać! Jednak początki nie były łatwe.


Pierwsza próba ruszenia ze zbiórką w 2017 roku zakończyła się fiaskiem. Michał wyszedł jednak z tego niepowodzenia z nową motywacją i solidną dawką wiedzy, która w 2018 roku, we współpracy z fundacją Bread Of Life z Kalisza i drugim pasjonatem Kacprem, pozwoliła mu zorganizować pierwszą edycję Pomagania za Jechanie, podczas której pokonał trasę ze Świnoujścia do Karpacza i zebrał niespełna 5 000 zł na leczenie i rehabilitację Wiktorii Tomaszewskiej. Kolejne edycje rajdu przynosiły coraz większe, charytatywne sukcesy:

  • W 2019 roku Michał i Kacper pokonali bardzo trudną trasę z Karpacza do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i zebrali ponad 4 000 zł dla Wiktorii i Zoji
  • W 2021 roku z nowym kompanem - Witkiem - pokonali trasę z Elbląga do Końca Świata (gmina Kraszewice) zbierając przy tym 22 000 zł dla Dawida, Bolka i Julki.
  • Rok 2022 natomiast to sztafeta dookoła kraju, w która udział wzięło 14 śmiałków. Ich wspólne wysiłki przyniosły 41 100 zł dla Julii i Karola! Również w tym roku akcja zyskała rozgłos za granicą - dołączył do niej Marcin - Polak na co dzień mieszkający w Holandii. Postanowił przemierzyć na rowerze ten niewielki kraj i opowiedzieć jego mieszkańcom o Pomaganiu za Jechanie!

Zachęcamy do śledzenia tegorocznej edycji charytatywnego rajdu i wspierania dzieci z Jeleni na zrzutka.pl. Mamy w tym roku wiele kilometrów do ufundowania! 

 

Aby skontaktować się z organizatorem zrzutki, pobierz załączone pliki i sprawdź dane kontaktowe.

Jeśli chcesz z nami porozmawiać, napisz do nas:

Znasz już historię zrzutka.pl?

Niesamowity splot wydarzeń sprawił, że platforma zaprojektowana z myślą o zrzucaniu się na grupowe zakupy, stała się drugim co do wielkości serwisem crowdfundingowym w Polsce! Zrzutka.pl miała być narzędziem, dzięki któremu grupa przyjaciół może ufundować jednemu z nich na przykład okazały prezent.

 

Nasze rozwiązanie powstało z tak dużą dbałością o transparentność rozliczeń, łatwość obsługi i szerokie możliwości wpłacania środków, że przyciągnęło znacznie szersze grono użytkowników - pasjonatów, twórców, marzycieli i ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Przez lata ciężko pracowaliśmy na zaufanie użytkowników. Dziś możemy się pochwalić ponad 900 000 zorganizowanych zrzutek i zebraniem ponad 800 000 000 zł. Przypominamy nasze najważniejsze akcje:

Poznaj nasze najważniejsze udogodnienia:

Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!