Weselna zbiórka pieniędzy zamiast prezentów - poradnik

Napisano 7 czerwca, 2024. Aktualizacja: 7 czerwca, 2024.
Weselna zbiórka pieniędzy zamiast prezentów - poradnik

Coraz więcej par nie chce dostawać kwiatów i prezentów w dniu swojego wesela. Jeśli do nich należycie, koniecznie sprawdźcie ten artykuł! Mamy narzędzia, które pomogą Wam poinformować gości o tym, czego naprawdę sobie życzycie i zebrać pieniądze na trafiony upominek lub akcję charytatywną najbliższą Waszemu sercu.

Przejdź do sekcji:

 1. Jaki prezent weselny wybrać zamiast kwiatów?
 2. Na jaki weselny prezent można zbierać na zrzutka.pl?
 3. A może pomoc zamiast kwiatów?
 4. Jak promować ślubną zrzutkę?
 5. Co jeszcze warto wiedzieć o ślubnych zrzutkach?

Jaki prezent weselny wybrać zamiast kwiatów? 

W internecie można znaleźć wiele pomysłów na prezenty ślubne, które będą cieszyć nowożeńców znacznie dłużej niż kwiaty. Wśród propozycji pojawiają się m.in. dobre alkohole, słodycze, kubki, lampki do wina czy elementy wyposażenia domu. Taka forma upominku to świetny pomysł, pod warunkiem, że goście dobrze znają Wasze preferencje. Nikt przecież nie ucieszy się z gatunku alkoholu, którego nie pije lub z drobiazgu kompletnie niezgodnego z jego poczuciem estetyki.

Innym, bardzo miłym pomysłem na zastąpienie kwiatów jest zorganizowanie przez państwa młodych zbiórki charytatywnej. Niesłabnącą popularnością cieszą się na przykład zbiórki karmy dla lokalnych schronisk. Niemniej ten pomysł również ma swoje wady. Goście weselni nie zawsze mają świadomość jak wybrać pełnowartościową karmę dobrej jakości. Bywa, że mimo najlepszych intencji kupują karmy, których składy pozostawiają wiele do życzenia. Taka darowizna może okazać się problematyczna dla schroniska, które przez wzgląd na dobrostan zwierząt nie wykorzysta pokarmu gorszej jakości. Również transport karmy może okazać się kłopotliwy, szczególnie dla osób przybywających z daleka.  

Dlatego właśnie ślubna zbiórka pieniędzy na zrzutka.pl to pomysł wart rozważenia. Sprawdźcie zalety takiego rozwiązania i możliwości naszego portalu, które pozwolą Wam stworzyć zrzutkę na miarę Waszych indywidualnych potrzeb. 

Zbieraj za darmo na dowolny cel

Zbieraj za darmo na dowolny cel

Na jaki weselny prezent można zbierać na zrzutka.pl?

Opcji jest bardzo wiele, bo na zrzutka.pl możecie założyć zbiórkę pieniędzy na dowolny cel. Dlatego w pierwszej kolejności zastanówcie się, czy chcecie zebrać pieniądze dla siebie, czy na cel charytatywny. W zależności od Waszego wyboru, możemy zaproponować Wam różne narzędzia dostępne na zrzutka.pl. 

Zrzutka na miesiąc miodowy 

To częsty pomysł nowożeńców korzystających z portalu zrzutka.pl. Wyjazd na miesiąc, tydzień albo chociaż na weekend będzie dla Was wspaniałą okazją do odpoczynku po stresie związanym z organizacją wesela. Wasi bliscy i przyjaciele na pewno chętnie dołączą do takiej zrzutki.

Zrzutka na wspólną imprezę

Nie musi być związana z weselem, ale bywa, że tak jest. Jeśli po uroczystości chcecie zaszaleć z najbliższymi przyjaciółmi, zrzutka pomoże Wam zebrać pieniądze od każdego z nich. Gdy pieniądze będą potrzebne, błyskawicznie je wypłacicie.

Czy wiecie, że na przykład w Irlandii organizowanie zbiórek pieniędzy na wspólną zabawę weselną jest bardzo popularne? Może to dobry pomysł, nawet jeśli planujesz tradycyjne, polskie wesele? 

Zrzutka na upominek 

Lubicie wino konkretnego gatunku? Przydałaby Wam się nowe meble do mieszkania? A może chcielibyście dostać kawę i czekoladki na nową drogę życia? Zamiast prosić gości o przynoszenie alkoholu czy zdrapek, załóżcie zrzutkę. Fundraising to znacznie pewniejsze źródło pieniędzy niż gra hazardowa, a pieniądze od gości będziecie mogli przeznaczyć na dokładnie taki weselny prezent, jaki chcieliście otrzymać. 

Na zdjęciu para młoda jest obsypywana confetti. W tle widaćrozbawionych gości, rzucającyh konfetti w stronę państwa młodych.

Pamiętajcie, że nie musicie sami zakładać takiej zrzutki. Możecie poprosić o pomoc świadków, członków rodziny lub znajomych. Pamiętajcie tylko o przekazaniu im odpowiedniej zgody na prowadzenie zrzutki

A może pomoc zamiast kwiatów?

Na zrzutka.pl z łatwością zbierzecie pieniądze na cel charytatywny. Co więcej, mamy narzędzia, dzięki którym nie będziecie musieli osobiście przekazywać darowizn wybranej fundacji - wszystkie pieniądze trafią bezpośrednio na jej konto. Oszczędzicie czas i być może również paliwo, a wybrana przez Was Organizacja przeznaczy zgromadzone pieniądze na najpilniejsze potrzeby. Na zrzutce znajdziecie aż 3 narzędzia, które pomogą Wam zebrać pieniądze na cele charytatywne - poznajcie je wszystkie!

Weselna skarbonka - wesprzyjcie trwającą zrzutkę 

Chcecie dołączyć do trwającej zrzutki charytatywnej, pomóc zwierzakowi w potrzebie, a może wesprzeć wyjątkowy projekt? To bardzo proste - wystarczy, że założycie weselną skarbonkę.

Założenie skarbonki nie wymaga od Was weryfikacji. Nie potrzebujecie również specjalnej zgody od Organizatora zrzutki. Jeżeli widzicie na zrzutce przycisk “załóż skarbonkę”, możecie z niego skorzystać. Wszystkie środki zebrane do skarbonki zasilają bezpośrednio saldo zrzutki, do której utworzono skarbonkę. Nie musicie podejmować żadnych działań w celu przekazania pieniędzy - Organizator dostaje je od razu.

Sprawdźcie instrukcję zakładania skarbonek i zdecydujcie, czy to narzędzie odpowiada Waszym potrzebom.  

Wsparcie fundacji w dniu ślubu? Sprawdźcie zrzutkę patronowaną! 

Jeśli organizacja, którą chcecie wesprzeć nie prowadzi obecnie żadnej zbiórki na zrzutka.pl, sprawdźcie czy nie ma jej w Katalogu Patronów i rozważcie skorzystanie ze zrzutki patronowanej.

Zrzutka patronowana da Wam znacznie szersze możliwości personalizacji ślubnej zbiórki niż skarbonka. Będziecie mogli dodawać do niej własne zdjęcia, aktualności, skarbonki, a nawet oferty i licytacje! W przypadku zrzutki patronowanej przekazanie środków wybranej organizacji jest bardzo proste - jednym kliknięciem przelejecie wszystkie zebrane pieniądze bezpośrednio na konto Patrona zrzutki.  

Co jeśli na zrzutce nie ma organizacji, której chcemy pomóc?

Jeśli dokładnie wiecie komu chcecie pomóc, ale nie znajdujecie tej organizacji lub osoby na zrzutka.pl, możecie założyć zwykłą zrzutkę na rzecz beneficjenta. Zakładając zwykłą zrzutkę musicie pamiętać o uzyskaniu zgody organizacji lub osoby, dla której chcecie zbierać datki. 

Zebrane pieniądze możecie przekazać beneficjentowi bezpośrednio, lub po wcześniejszym uzgodnieniu przeznaczyć je na pomoc rzeczową - np. kupić karmę z dostawą do konkretnego schroniska. Przed założeniem zbiórki pieniędzy ustalcie dokładnie szczegóły pomocy, a potem uwzględnijcie wszystkie informacje w opisie zrzutki, tak żeby Wpłacający wiedzieli, na jaki dokładnie cel przeznaczają pieniądze.

Zastanówcie się, które z proponowanych narzędzi najlepiej wpisuje się w Wasze potrzeby. Jeśli chcecie wiedzieć o nich więcej, zajrzyjcie do Najczęściej Zadawanych Pytań. Po założeniu zrzutki lub skarbonki pamiętajcie o jednym: musicie powiedzieć swoim bliskim i znajomym, że zbieracie pieniądze, żeby mogli wesprzeć Wasz cel. Dlatego w tym artykule musimy odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno pytanie.  

Jak promować ślubną zrzutkę? 

Wykorzystajcie kody QR 

Zobaczcie, jak wygenerować kod QR do zrzutki. Możecie go umieścić na zaproszeniach, na stołach w sali, a nawet na upominkach dla gości weselnych. 

Grafika przedstawia przekreślony bukiet kwiatów i strzałkę prowadzącą do kodu QR. Kod QR po zeskanowaniu kieruje do weselnej zrzutki

Po zeskanowaniu kodu QR zaproszeni goście trafią bezpośrednio na Waszą zrzutkę. Kod może pokierować ich do zrzutki, jeśli jeszcze nie powiedzieliście im co chcecie dostać, lub bezpośrednio do widoku wpłaty, jeśli żadne wyjaśnienia nie są już potrzebne. 

Czytniki kodów QR obecnie są już w aparacie fotograficznym niemal każdego telefonu komórkowego. Problemu z zeskanowaniem go nie powinna mieć więc nawet Ciocia Halinka. Po krótkim wytłumaczeniu czym jest tajemniczy kwadracik, każdy z Waszych gości z łatwością wpłaci na Waszą zrzutkę. 

Udostępniajcie zrzutkę w mediach społecznościowych

I pamiętajcie, że raz to za mało. Zaproszenie rodziny i znajomych do udziału w ślubnej zrzutce to żaden wstyd. To wręcz dzielnie się wspólną radością! Dlatego śmiało udostępniajcie link do zrzutki w postach i relacjach. Pojedyncza wzmianka może umknąć wielu osobom, które bardzo chciałyby Wam pomóc, ale zwyczajnie nie zobaczyły posta czy relacji. Dlatego warto wspomnieć o zrzutce kilkakrotnie, najlepiej w różnych miejscach.  

Zdjęcie przedstawia wesele w plenerze, podczas którego pan młody i światek otwierają butelki szampana.

Postarajcie się, żeby Wasze posty i relacje zawierały coś więcej niż tylko link do zrzutki. Chwalcie się nadchodzącym weselem, opowiadajcie o swoim pomyśle na zrzutkę i co jakiś czas dziękujcie za okazane wsparcie. Budujcie społeczność wokół swojej zrzutki i dajcie Wspierającym poczuć, że naprawdę są częścią Waszego wielkiego dnia!

Co jeszcze warto wiedzieć o ślubnych zrzutkach?

Czy zrzutka może być trafionym, ślubnym prezentem? Jesteśmy przekonani, że tak! Szczególnie, jeśli sami Państwo Młodzi wyrażą w niej swoje marzenia lub potrzeby. Podaruj sobie radość ze spełnionego marzenia i załóż zrzutkę na własne potrzeby już teraz!

Zbieraj za darmo na dowolny cel

Zbieraj za darmo na dowolny cel

Więcej artykułów o ciekawych zastosowaniach zrzutek znajdziesz na naszym blogu - możesz się na przykład dowiedzieć jak legalnie połączyć zbiórkę pieniędzy z loterią lub która zrzutka daje młodym piłkarzom szansę na zaistnienie w świecie profesjonalnego sportu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach korzystania ze zrzutki zajrzyj do Najczęściej Zadawanych Pytań.

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wpisy co dwa tygodnie na swojego maila!


Facebook Twitter


Komentarze 3

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • BL
  blessedlife

  Dr. Obodubu Monday is recognised all over the world of marine kingdom, As one of the top fortunate and most powerful spell casters doctor of charms casts from the beginning of his ancestors ship until now Dr. Obodubu Monday lives strong among all other spell casters, there have never been any form of impossibility beyond the control of Dr. Obodubu Monday it doesn’t matter the distance of the person with the problems or situation, all you have to do is believe in the spell casting Dr. Obodubu Monday cast that works, he always warns never to get his charms cast if you do not believe or unable to follow his instruction. it is the assignment of the native doctor Dr. Obodubu Monday to offer services to those in need of spiritual assistance not minding the gravity of your situations or distance as long as water, sea, ocean, lake, river, sand, etc. are near you, then your problems of life would be controlled under your foot. if you need any spiritual help on any of these WhatsApp Doctor Obodubu on : +234 705 993 7909

  Get Your Love Back

  Fruit Of The Womb

  Fibroid

  Business Boom

  Financial Breakthrough

  Get Rich Without Ritual

  Do As I Say

  Bad Dream

  Promise And Fail

  Epilepsy

  Land/Court Case

  Mental Disorder

  Political Appointment

  Visa Approval

  Cancer

  Examination Success

  Spend And Get Back

  Good Luck

  Natural Neath

  Hypertension

  Stroke

  Sickle cell

  Impotency

  Win Court case

  Promotion At Work

  Commanding Tone

  Protection Ring

  Marriage Success

  Love Ring

  Favour Ring

  Recover Lost Glory

  Spiritual Power For Men Of God

  Travel Success Ring

  Job Success

  lottery/ win

  And Many, More

  make haste to Dr Monday on WhatsApp +234 705 993 7909 for spiritual problem today and you will surely get solution to all your predicament

 • MP
  manne pane

  Kup Nembutal-Pentobarbital online / Zamów Nembutal-Pentobarbital online

  Najbezpieczniejsze miejsce do zakupu Nembutal-Pentobarbital (tabletki, płyn i proszek) online z dyskretnymi informacjami o wysyłce i dostawie oraz pierwszorzędnymi warunkami handlowymi.

  Spokojny i bezbolesny martwy Nembutal pentobarbital

  Do wspaniałej śmierci Nembutal-Pentobarbital jest dostępny

  - Roztwory kurczliwe

  - Roztwór do wstrzykiwań

  - Kapsułki 50 mg i 100 mg

  - Proszek (sól sodowa)

  Strona główna: https://silvercorporation.org/

  E-mail: ... [email protected]

 • EM
  Evelyn Martinez

  ZBOGAĆ SIĘ CZYSTĄ KARTĄ ATM, Whatsapp: +18033921735

  Chcę złożyć świadectwo na temat pustych kart bankomatowych Dark Web, za pomocą których można wypłacać pieniądze z dowolnych bankomatów na całym świecie. Wcześniej byłam bardzo biedna i nie miałam pracy. Widziałem wiele zeznań na temat tego, jak hakerzy Dark Web Online wysyłają im pustą kartę do bankomatu i używają jej do zbierania pieniędzy w dowolnym bankomacie i wzbogacania się. {[email protected]}. Wysyłam im również e-mail i wysłali mi pustą kartę bankomatową. Użyłem go, żeby zdobyć 500 000 dolarów. wypłacaj maksymalnie 5000 USD dziennie. Dark Web rozdaje kartę, aby pomóc biednym. Włamuj się i pobieraj pieniądze bezpośrednio z dowolnego skarbca bankomatu za pomocą zaprogramowanej karty bankomatowej, która działa w trybie automatycznym.

  Możesz się z nimi również skontaktować w sprawie poniższej usługi

  * Przelew Western Union/MoneyGram

  * Przelew bankowy

  * Przelew PayPal / Skrill

  * Kopanie kryptowalut

  * Przelew CashApp

  * Pożyczki Bitcoinowe

  * Odzyskaj skradzione/zaginione kryptowaluty/fundusze/aktywa

  E-mail: [email protected]

  Telegram lub WhatsApp: +18033921735