id: dch8x4

Buduj z nami Laboratorium Pokoju i wspieraj uchodźców | SalamLab.pl

Buduj z nami Laboratorium Pokoju i wspieraj uchodźców | SalamLab.pl

3 169 zł 
z 20 000 zł
15%
71 dni do końca
42 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Salam Lab czyli Laboratorium Pokoju powstało po pięciu latach działania i setkach wspólnie zrealizowanych projektów na rzecz budowy otwartego społeczeństwa i pomocy ofiarom prześladowań, konfliktów i przestępstw z nienawiści.


ENGLISH VERSION >>>


Salam Lab powstało po to, by skutecznie reagować na nienawiść, budować przestrzeń dla dialogu oraz mosty między członkami polskiej, europejskiej i globalnej społeczności.


***


Wszechobecne dziś czarno-białe schematy myślenia o różnych zjawiskach na świecie, prowadzą do wzrostu przemocy i nienawiści. Naszym celem jest rozbijanie tych schematów i kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia, po to, by tworzyć przestrzeń do porozumienia, współpracy i nowych rozwiązań społecznych i ekonomicznych.


Naszą specjalnością jest działanie na polach edukacji oraz mediów.


W ciągu pięciu lat działania przeprowadziliśmy warsztaty z udziałem ponad 1000 uczniów, nauczycieli, funkcjonariuszy policji, straży granicznej, pracowników korporacji, firm czy uczelni. Z naszym przekazem docieramy do setek tysięcy użytkowników internetu miesięcznie.


Dziś dzięki Salam Lab chcemy jeszcze skuteczniej uczyć kompetencji przyszłości: krytycznego myślenia, empatii, otwartości i komunikacji bez przemocy.


W Salam Lab mamy jasny plan i skuteczne, sprawdzone w działaniu narzędzia. Nie dokonamy jednak wszystkiego sami – Twoje wsparcie jest dla nas niezwykle ważne.**


JAK MOŻESZ NAM POMÓC?


Make Empathy Great Again! Wiemy, że działania online nie wystarczą. Potrzebne są... spotkania!


Tygodniowo otrzymujemy co najmniej kilka zapytań od szkół z całej Polski, a często z różnych stron Europy i świata (ostatnio prowadzimy zajęcia w... Kamerunie i Japonii).


Wesprzyj nas, byśmy mogli zorganizować lekcje w jak największej liczbie szkół. Choć w wielu grupach uczniów i nauczycieli realizujemy 12-godzinny cykl zajęć poświęcony kształtowaniu umiejętności komunikacji bez przemocy oraz porozumienia międzykulturowego - "Empatia i wielokulturowość".


Tutaj jednak myślimy o tym, żeby trafiać do szkół z krótką, 45-minutową prezentacją i spotkaniem z osobą z doświadczeniem uchodźczym (łącznie 90 minut). Liczymy, że aby zorganizować spotkanie oraz przy okazji wesprzeć osobę biorącą udział w lekcji, potrzebujemy 100 złotych (jeśli lekcja odbędzie się online).


To właśnie takie spotkania najskuteczniej rozbijają czarno-białe schematy, a dzięki temu - budują pokój.


Łatwo licząc, chcielibyśmy zorganizować 200 takich lekcji do końca 2021 roku.


Co zrobimy, jeśli nie zgłosi się do nas aż tyle grup? Zorganizujemy wydarzenia w Centrum Wielokulturowym w Krakowie lub przeznaczymy te środki na inne formy wsparcia i zatrudnienia osób z doświadczeniem uchodźczym żyjącym w Polsce.


Dzięki Twojemu wsparciu pomożemy uchodźcom i dotrzemy do szkół w twoim regionie i przeprowadzimy tam niepowtarzalne spotkanie z uczniami lub nauczycielami.


***

Tutaj zobaczysz nasze zrzutki na pomoc osobom z doświadczeniem uchodźczym >>


Pamiętaj, że możesz też wspierać nas w serwisie Patronite.


Więcej na nasz temat przeczytasz na naszej stronie.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 42

JW
Joanna W.
300 zł
JS
Joanna
200 zł
MD
Monika D
200 zł
KD
Krzysztof Dziedzic
200 zł
MB
malgorzata.baran
200 zł
MW
Mateusz Wojnarowski
200 zł
 
Dane ukryte
120 zł
KD
Karol Deręgowski
100 zł
JS
Jacek Siczek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Zasponsoruj jedną Lekcję Pokoju / Be a sponsor of 1 Lesson of Peace

Dzieląc się z nami kwotą 50 złotych, umożliwisz nam dotarcie do jednej ze szkół i przeprowadzenie tam jednej Lekcji Pokoju!

***

By sharing the amount of PLN 50 (around 10 euros) with us, you will enable us to reach one of the schools and conduct one Peace Lesson there!

rozwiń

wybrano 9 razy (pozostało 91 z 100)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Dołącz do Patronów_ek Salam Lab! :) / Join the team of Salam Lab! :)

ENGLISH BELOW


Wpłać równowartość ok. 10 złotych miesięcznie, by dołączyć do naszej zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie od czasu do czasu organizujemy zamknięte spotkania wirtualne i na żywo. Będziemy również konsultować tam nasze teksty, dzielić się z Wami naszą wiedzą i wskazówkami dotyczącymi podróży, dziennikarstwa czy treningów edukacyjnych!

Nie zapomnij napisać nam maila, że chcesz dołączyć do grupy: [email protected] <3

***

Donate the equivalent of about PLN 10 (2.5 EUR) a month to join our closed group on Facebook, where from time to time we organize closed virtual and live meetings. We will also consult our texts there, share with you our knowledge and tips on travel, journalism and educational training!

Do not forget to send us an e-mail that you want to join the group: [email protected] <3


rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 46 z 50)

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Otrzymuj nasz specjalny przegląd prasy / Receive our special press review

Nie chcesz korzystać z serwisu Patronite i wolisz wesprzeć nas jednorazowo, a jednocześnie chciałbyś_abyś dołączyć do naszych Patronów i Patronek oraz otrzymywać specjalnie przygotowywany przez nas przegląd prasy?


Wpłać równowartość ok. 20 złotych miesięcznie, by otrzymywać nasz przegląd prasy obcojęzycznej (głównie media angielskie, arabskie, niemieckie i francuskie), w których piszemy o konfliktach, migracjach, religiach, kulturze.


W ten sposób dołączysz też do naszej zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie od czasu do czasu organizujemy zamknięte spotkania wirtualne i na żywo. Będziemy również konsultować tam nasze teksty, dzielić się z Wami naszą wiedzą i wskazówkami dotyczącymi podróży, dziennikarstwa czy treningów edukacyjnych!


Nie zapomnij napisać nam maila, że chcesz dołączyć do grupy: [email protected] <3

***

Donate the equivalent of about PLN 20 (5 EUR) a month to receive our foreign-language press review (mainly English, Arabic, German and French media), in which we write about conflicts, migrations, religions and culture.


This way you will also join our closed Facebook group, where we organize closed virtual and live meetings from time to time. We will also consult our texts there, share with you our knowledge and tips on travel, journalism and educational training!


Do not forget to send us an e-mail that you want to join the group: [email protected] <3

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 16 z 20)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

752 520 zrzutek

i zebrali

542 919 368 zł

A ty na co dziś zbierasz?