id: y327kw

Wesprzyjmy wolontariusza na froncie - zrzutka Onet.pl

Wesprzyjmy wolontariusza na froncie - zrzutka Onet.pl

Nasi użytkownicy założyli 1 035 261 zrzutek i zebrali 1 102 421 206 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dzisiaj rano red. Bublewicz wyruszył na Ukrainę, gdzie planuje m. in. odwiedzić naszego bohatera, Jurija. Wział ze sobą 3 kartony sprzętu o łącznej wartości 25 tys zł, w tym kamizelki kuloodporne, hełmy balistyczne, ładownice, manierki, apteczki, stazy, rękawice taktyczne, powerbanki, lunetę snajperską, umundurowanie, buty GROM oraz nowego drona wywiadowczego 💪


  Możecie nadal pomóc Jurijowi oraz dzielnym żołnierzom, których wspiera! Nasza zbiórka trwa dalej, za kolejne zebrane środki przekażemy kolejny zestaw sprzętu w kolejnym transporcie redaktorów Onetu! ✌

  d598e01c10322646.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wesprzyj Jurija, wolontariusza na froncie południowym!Jurij jest dobrowolcem, przed wojną dołączył do wojsk obrony terytorialnej. Jest wolontariuszem na froncie, który dostarcza siłą zbrojnym Ukrainy niezbędny sprzęt, zapasy jedzenia, leki. Z rodziną oraz innymi dobrowolcami mieszka w garażu. Dlaczego? Mikołajów od początku wojny jest niemal codziennie bombardowany i ostrzeliwany.


Jurij od 2014 roku prowadzi fundację „Centrum Wolontariatu”. Przed rosyjską inwazją postanowił wstąpić w szeregi obrony terytorialnej. Został tak zwanym dobrowolcem. 

oe4aca00e7af4dcd.jpegJurija poznaliśmy podczas naszej trzeciej wizyty w Mikołajowie. Przez ponad tydzień na południu Ukrainy realizowaliśmy reportaż pod tytułem „obrońcy południa”. Odwiedziliśmy granicę z Naddniestrzem, Odessę, Mikołajów i tereny wyzwolone w okolicach obwodu chersońskiego, ale to właśnie historia Jurijego zainspirowała nas najbardziej i poświęciliśmy mu osobny reportaż.


Urodził się i wyrósł w Mikołajowie. Jego żona pochodzi spod Melitopola, mieszkała na wsi. Melitopol leży w obwodzie zaporoskim. Po jej wsi teraz jeżdżą czołgi. 

d66fcdeb3da80787.jpegMikołajów jest miastem stoczniowców. Były tu stocznie, w których budowano okręty. Jeśli słyszeliście o okręcie „Moskwa”, który został niedawno zatopiony, był on zwodowany w mikołajowskiej stoczni i finalnie zniszczony przez oddziały z Mikołajową.


Po powrocie z Ukrainy wpadliśmy na pomysł, żeby pomóc fundacji Jurijego i zorganizować dla niego zrzutkę. Później sami mu zawieziemy to co uda nam się zakupić. Ukraińcy na froncie południowym potrzebują: kamizelek kuloodpornych, hełmów, latarek, dronów, leków, apteczek taktycznych, kamer termowizyjnych, termosów, karimat, okularów taktycznych, suchego prowiantu.

de03831ad4de8f9f.jpeg


Zbiórka prowadzona wspólnie przez red. Bartłomieja Bublewicza z Onet.pl, autora reportażu, oraz Fundację Otwarty Dialog.

le8bca0d6d94650e.jpeg

Kontakt z autorem zrzutki: [email protected]


***


Fundacja Otwarty Dialog (ODF), założona w Polsce w 2009 r., specjalizuje się w obronie demokracji, praworządności i praw człowieka, w szczególności na obszarze post-sowieckim, a od 2017 roku także w Polsce. ODF była pierwszą zagraniczną organizacją pozarządową, która bezpośrednio wsparła walczących o wolność Ukraińców podczas Euromajdanu i w późniejszych latach wojny w Donbasie, zbierając i przekazując wsparcie o wartości ponad 1 miliona zł w latach 2013-14 i ponad 200 tysięcy zł w 2015 roku. Dostarczyliśmy wówczas ponad 42 tony transportów z pomocą humanitarną, w tym ponad 12 tys. opakowań leków, ponad 500 zestawów medycznych, setki kamizelek kuloodpornych i hełmów ochronnych, jak również ambulanse ratujące żołnierzy na froncie (zobacz szczegółowe podsumowania i rozliczenia tu i tu).


Transparentność i odpowiedzialność przed naszymi darczyńcami traktujemy bardzo poważnie. W ostatnich latach, wraz z zaprzyjaźnionymi aktywistami, ruchami i organizacjami społecznymi z sukcesem zorganizowaliśmy i rozliczyliśmy wiele zbiórek promowanych na portalu zrzutka.pl, m.in.:

 • Ogólnopolska zbiórka #PosiłekDlaLekarza (681 162 zł); razem z darami rzeczowymi - wartość uzyskanej pomocy wyniosła 793 932,86 PLN. 
 • Zbiórkę na projekt Listy Hańby (start 28 lutego 2022), dokumentujący osoby stojące za łamaniem praworządności w Polsce (31 721 zł) 
 • Cykl zbiórek na billboardy demaskujące nadużycia rządu i skrajnej prawicy w Polsce (odpowiednio: 570 997 zł i 11 340 zł); 
 • Zbiórka na zaległy abonament RTV chorej na raka Pani Izabeli (4 990 zł);
 • Zbiórka dla cierpiącego na skrajną postać autyzmu Krystiana - “Uratujmy Krystiana!” (20 622 zł).


Od momentu inwazji Rosji na Ukrainę prowadzimy też największą indywidualną zbiórkę na Zrzutka.pl - #PomocUkrainie. Wesprzyj nasze działania!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 218

 
Dane ukryte
100 zł
SS
Szymon Sieciński
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
 • EK
  Ewa Konarzewska-Michalak

  Trzeba pomagać Ukrainie, zwłaszcza na wschodzie. Nie możemy o niej zapomnieć. Wierzę, że rzeczy zakupione dzięki tej zbiórce trafią w odpowiednie ręce i pomogą żołnierzom.

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymam kciuki i wspieram całym sercem!

  300 zł
 • AS
  Alfred Skaczukowski

  pomoc to zmaterializowana nadzieja. Jestem dumy z moich Rodaków, którzy pomagają a nie plotkują!

  100 zł
 • JK
  Jaroslaw Kwapisz

  Trzymamy za was kciuki

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  WIN

  20 zł