Jak z łatwością organizować szkolne zbiórki?

Napisano 23 września, 2022. Aktualizacja: 21 lipca, 2023.
Jak z łatwością organizować szkolne zbiórki?

Oczywiście on-line! Dzięki zrzutka.pl nie musisz się martwić przeliczaniem gotówki, prowadzeniem notatek i dociekaniem, kto nie opłacił składki. Dowiedz się, jak prowadzić transparentne zbiórki bez wysiłku!

Składka na wycieczkę, na radę rodziców, na Mikołajki, na nagrody, na szkolny projekt… błąd w notatkach klasowego skarbnika może wywołać spory problem! A co, gdyby skarbnik wcale nie musiał notować? A każdy rodzic miałby wgląd w wysokość sumy zebranej na dany cel? Zobacz, jak możemy Ci pomóc.

Jak zrzutka.pl może Ci pomóc organizować zbiórki w szkole?

Tempo dzisiejszego życia wymaga prostych i funkcjonalnych rozwiązań. Spotykanie się ze skarbnikiem i przekazywanie składek w gotówce bywa kłopotliwe, a powierzanie pieniędzy dzieciom nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Dzięki zrzutka.pl rodzice będą mogli opłacić składki przelewem, kartą lub blikiem, a skarbnik nie będzie się martwił, w jaki sposób zebrać pieniądze! Zbieranie online ma wiele plusów - sprawdź je!

  • Bezpieczeństwo - weryfikujemy organizatorów zrzutek, a wpłacane środki trafiają na osobny rachunek bankowy. Nie ma opcji, że ktoś podszyje się pod skarbnika, albo że pieniądze się pomieszają!
  • Stały kontakt z wpłacającymi zapewniają komentarze, aktualności i mailowe powiadomienia o nowościach na klasowej zrzutce
  • Większe zaangażowanie w zbiórki dzięki ogromnej łatwości dokonywania wpłat i przejrzystej komunikacji na linii skarbnik - pozostali rodzice
  • Wygoda- łatwe wpłaty, błyskawiczne wypłaty, pełna lista wpłacających i osobna suma zebranych środków dla każdej skarbonki - wszystko w ramach jednej zrzutki!
  • Przejrzystość - organizator zbiórki zawsze wie kto i ile wpłacił, a rodzice widzą, ile środków udało się zebrać w ramach każdej zbiórki 
  • Brak prowizji i ukrytych opłat - na zrzutka.pl możesz zbierać za darmo!

Zbieranie na zrzutka.pl jest proste i efektywne. Weryfikacja jest banalnie prosta i szybka, a Organizator zrzutki ma na nią aż 30 dni! Cały proces opisaliśmy tutaj - gwarantujemy wysoki poziom bezpieczeństwa i minimum formalności.

Jak zebrać środki na szkolne zakupy? Zobacz krótki scenariusz.

Każda klasa prowadzi wiele różnych zbiórek, z wpłatami jednorazowymi i cyklicznymi, w których łatwo można się pogubić. Jako platforma fundraisingowa dostarczymy Ci darmowe narzędzia, które pomogą usystematyzować szkolne zbiórki. Jak z nich skorzystać?

1. Skarbnik zakłada klasową zbiórkę

Założenie zrzutki zajmie mu kilka sekund! Wystarczy wejść na zrzutka.pl i uzupełnić formularz widoczny na stronie głównej. W polu “Cel” należy wpisać tytuł zrzutki - np “Zbiórki klasowe klasy 1b”, a w polu “kwota”… cokolwiek! Przecież każdy rodzic wie, że ciężko z góry założyć ile będzie zbiórek i jaka będzie ich suma ;)

2.Skarbnik tworzy skarbonki - po jednej na każdą klasową zbiórkę

Skarbonki to wirtualne puszki, z których środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pod którą zostały utworzone. Ich ilość jest nieograniczona. Każda skarbonka ma swój własny tytuł i opis, niezależne od głównej zrzutki. Dzięki temu wiadomości dotyczące konkretnej zbiórki (np na Mikołajki) można umieścić w opisie skarbonki i mieć wszystko w jednym miejscu.3. Skarbnik z łatwością sprawdza kto i ile wpłacił 

Wpłacając do skarbonki, niezalogowany użytkownik musi podać imię i nazwisko oraz adres e-mail. Dane wpłacającego i wysokość przekazanej kwoty można ukryć na publicznej liście wpłat, ale nie można ich ukryć przed organizatorem zrzutki. Klasowy skarbnik zawsze będzie wiedział kto i ile wpłacił.

Więcej ułatwień? Czemu nie!

Zapoznaj się z grafiką i poznaj zaawansowane funkcje zrzutki, które pomogą Ci przeprowadzić zbiórkę pieniędzy w szkole


Ze zrzutki mogą korzystać również Rady Rodziców - mamy już ponad 100 takich organizatorów! W profilu organizatora widać wszystkie utworzone przez niego zrzutki - dzięki temu rodzice mogą z łatwością sprawdzić, co ciekawego dzieje się w szkole. Jak to działa? Tak jak w tym przypadku - wszystkie szkolne projekty zebrane w jednym miejscu!

Jeśli masz pytania dotyczące działania zrzutki, zajrzyj do działu pomocy. A jeśli chcesz nas przetestować sam, załóż zrzutkę. Nic Cię to nie kosztuje!

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wpisy co dwa tygodnie na swojego maila!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka #RazemDlaUkrainy, która zebrała ponad 3 000 000zł, czy zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 1

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.