id: 5brgb5

Leczenie Halita w klinice

Leczenie Halita w klinice

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 179 160 fundraisers and raised 1 233 026 472 zł

What will you fundraise for today?

Description

Ten rok rozpoczął się dla nas bardzo słabo. Duże zmiany pogody i stres związany z zabawą sylwestrową bardzo mocno obciążyły organizm naszego przyjaciela.


01.01.2023 roku około godziny 16.00 znalazłam Halita leżącego na padoku, choć nie wyglądało to jeszcze na nic groźnego już chwilę później mogła paść tylko jedna diagnoza - kolka. Pierwszej pomocy udzieliliśmy mu sami w stajni, niestety leki rozkurczowe i przeciwbólowe nie działały. Po przyjeździe naszej weterynarz zostały podane kolejne leki i płyny, znaleźliśmy przytkanie w okrężnicy, koń poprawił się i miało być już po wszystkim. Kilka godzin później kolka wróciła dużo silniejsza, tym razem leki nie pomogły wcale. Podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wyjeździe do kliniki w Ostrawie i ratowaniu życia.


Po przyjeździe do kliniki koń był już w średnim stanie, lekarz wycenił jego pobyt na koszty powyżej 8000 zł za pierwsze 5 dni hospitalizacji. Zatkanie w okrężnicy wywołało zapalenie jelita, które stwarzało już bezpośrednie zagrożenie życia dla Halita.


W szpitalu koń bardzo dobrze zareagował na leczenie i po trzech dniach zdecydowaliśmy się zabrać go do domu i tutaj prowadzić dalszą jego obserwację. Na dzień powrotu z kliniki koszty jego hospitalizacji wyniosły:

*550 zł wizyta weterynarza

*1300 zł transport do kliniki

*350 zł dowiezienie mnie do kliniki przez naszą pensjonariuszkę w nocy

*3258 zł pobyt i leki w klinice

W domu czekał już na niego monitorowany boks wyłożony matami, żeby uniknąć spożywania ściółki (1200zł maty) i worki meszu do rozkarmienia po głodówce.


Halit w tej chwili wygląda źle, jest na diecie złożonej z meszu i specjalistycznych pasz. My sami jesteśmy na utrzymaniu 31 koni w tym 6 klaczy źrebnych i koni chorych, emerytów. Niestety Halit wybrał najgorszy sezon na chorowanie kiedy reszta koni nie jest w stanie pokryć całego zapotrzebowania finansowego poprzez jazdy szkółkowe a my musimy na bieżąco uzupełniać zapasy siana i pasz dla koni.


Zwracamy się z ogromną prośbą do Państwa o pomoc w pokryciu kosztów jego hospitalizacji i transportu, w zamian oferujemy wszystkim zainteresowanym dostęp do naszych kamer porodowych. Każdy z Was może na żywo obejrzeć powitanie na świecie nowego członka stada a takich spodziewamy się już w najbliższych tygodniach. Wszystkich z okolic Krakowa zapraszamy też na jazdy.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 35

 
Hidden data
hidden
Kinga
100 zł
AI
Aga i Oliwka
30 zł
 
Erwin Bujak
50 zł
 
Hidden data
hidden
MW
matylda wągrowska
20 zł
AG
Aleksandra Gniewek
15 zł
MC
Mariusz
50 zł
MR
Mateusz
50 zł
KC
Malwina
50 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Kochany koniku bardzo bym chciała dać więcej
  Ale wiem co to choroba kochanego zwierzaka
  Daje tyle ile mogę
  Trzymaj się
  Zdrowiej szybko

  10 zł