id: b3ebfw

CHRZEŚCIJAŃSKA SZKOŁA DLA DZIECI Z FABRYK CEGIEŁ

CHRZEŚCIJAŃSKA SZKOŁA DLA DZIECI Z FABRYK CEGIEŁ

Our users created 1 152 935 fundraisers and raised 1 198 330 466 zł

What will you fundraise for today?

Description

WirOXxDNJZQEvwTm.jpg

💝💝💝

Dzięki Łasce Bożej, nawiązaliśmy współpracę z misją chrześcijańską w Fajsalabad w Pakistanie. Naeem Bhatti wraz ze swoją żoną Razią pracują z dziećmi w szkółce niedzielnej, obecnie jest tam aż 70 dzieci. Pracują również z dziećmi w dwóch fabrykach cegieł, w której w jednej jest 20, a w drugiej 17 dzieci. Razia zaczęła swoją pracę z dziećmi 7 lat temu, jeszcze przed ślubem, a obecnie kontynuuje ją wraz z mężem. Naeem jest nauczycielem muzyki z pięcioletnim doświadczeniem pracy w szkole, obecnie zrezygnował z tej pracy na rzecz służby misyjnej. Pragnieniem ich serc jest zapewnienie edukacji biblijnej oraz edukacji szkolnej dzieciom z fabryk cegieł, by dzieci miały szansę zdobyć wykształcenie, dobrą pracę i żyć inaczej niż ich rodzice – niewolniczo pracujący w fabrykach cegieł.

💝💝💝


Drodzy Czytelnicy i Darczyńcy! My również pragniemy, by dzieci z fabryk cegieł, które bez naszej pomocy podobnie jak ich rodzice spędzą kolejne dziesiątki lat pracując niewolniczo, zdobyły wykształcenie i miały lepsze życie. Dlatego wraz z Naeem i Razią chcielibyśmy założyć chrześcijańską szkołę dla dzieci najpierw w jednej fabryce cegieł, a później – w miarę możliwości – w drugiej. Naeem chciałby uczyć dzieci z fabryki pięć razy w tygodniu, dojeżdżając tam swoim motocyklem, ponieważ nie ma innej komunikacji. Większość dzieci jest w wieku 4-10 lat (w Pakistanie naukę zaczynają dzieci czteroletnie). W pierwszym roku nauki wszystkie dzieci miałyby zajęcia razem, ponieważ nikt z nich nie potrafi czytać ani pisać (poza tym mają tylko jeden dostępny pokój do nauki) z tym, że dzieci młodsze uczyłyby się cztery godziny dziennie, a starsze sześć godzin. W ramach nauki szkolnej każdego dnia wszystkie dzieci spędzałyby też jedną godzinę na studiowaniu Pisma Świętego, by posiąść dobrą wiedzę biblijną, a przede wszystkim – by dowiedzieć się jak najwięcej o Bogu i przyjąć jak najszybciej Jezusa do serca jako Pana i Zbawiciela. Naeem chciałby też zakupić zestaw 8. podręczników do elementarnej nauki dla każdego dziecka oraz innych potrzebnych materiałów edukacyjnych.

💝💝💝

Podstawowe koszty związane z rozpoczęciem edukacji szkolnej dla 20. dzieci z jednej fabryki cegieł podajemy poniżej w rupiach pakistańskich (w ostatnich trzech miesiącach kurs walutowy wynosił od 49 do 63 rupii za każdą złotówkę).

zestaw podręczników dla dzieci 23.000 Rs.


zeszyty 8.000 Rs.

torby 8.000 Rs

artykuły drobne (długopisy, kredki, ołówki, temperówki, linijki itp.) 4.000 Rs.

dywan do sali szkolnej (nie ma w niej krzeseł ani ławek) 8.000 Rs.

tablica i markery 2.000 Rs.

wynagrodzenie miesięczne dla nauczyciela 35.000 Rs.

dojazdy nauczyciela 10.000 Rs.

RAZEM: 98.000 Rs. (w zależności od kursu od 1.550 do 2.000 złotych)


Koszty podane powyżej są kosztami na pierwszy miesiąc nauki. W kolejnych miesiącach kosztami będzie wynagrodzenie nauczyciela oraz dojazdy, czasami drobne artykuły szkolne, czyli razem ok. 50.000 Rs. każdego miesiąca (800-1000 złotych).

Drodzy Darczyńcy i Czytelnicy! W imieniu Naeema i Razi prosimy wszystkie osoby o otwartych sercach o wpłacanie nawet najbardziej skromnych datków na edukację dla dzieci z fabryki cegieł w Pakistanie. Bóg pragnie błogosławić wszystkim nam, którzy szczerym sercem i z radością pragniemy pomagać ubogim, bowiem Jezus powiedział: „Dawajcie, a będzie wam dane” (Ewangelia Łukasza 6,38). Bóg nigdy nie zostawia bez pomocy tych, którzy dzielą się z potrzebującymi, bowiem „Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony” (Przypowieści Salomona 11,25).

„A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie” (List do Filipian 4,19).

 

Wszystkie osoby pragnące pomóc poprzez naszą Fundację prosimy o wpłaty na konto z dopiskiem „Szkoła dla dzieci z fabryki cegieł”.


FILEO-FUNDACJA NIOSĄCA POMOC OFIAROM PRZEMOCY

KRS 0000705635

Tytuł przelewu: „Szkoła dla dzieci z fabryki cegieł”

BPKOPLPW

PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek do wpłat w walucie zagranicznej

PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

 

A także skontaktować się w sprawie szkoły w fabryce cegieł z koordynatorem Adamem Butkiewiczem:

[email protected]   tel. +48720760922

Natomiast jeżeli wolą Państwo bezpośrednio wpłacać pieniądze do Pakistanu, podaję kontakt do Naeema Bhatti, z którym można porozumieć się w języku angielskim.

[email protected]

numer WhatsApp to +923057403532.

 


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 6

 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden
MF
Magdalena Fudała
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
hidden

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!