id: 3vzyn8

Wyjątkowy Dom - radość życia, ruch i aktywność 🧘🏻⛹🏻🏇🏼

Wyjątkowy Dom - radość życia, ruch i aktywność 🧘🏻⛹🏻🏇🏼

Nasi użytkownicy założyli 959 547 zrzutek i zebrali 967 611 947 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kiedy ostatnio byłeś na spacerze, jeździłeś na rowerze, na nartach czy rolkach? Kiedy byłeś na basenie, siłowni plenerowej, czy wspinałeś się po ściance wspinaczkowej?  

Jeśli masz naście lat - pewnie odpowiesz „wczoraj”. 

Jeśli naście lat skończyłeś dekadę temu, odpowiedź już nie będzie oczywista. 

A kiedy ostatni raz na rowerze jeździła Twoja babcia lub dziadek? Kiedy wyszli potruchtać, porozciągać się?  

Myślisz, że to nie dla nich? Że już pozostał im tylko ciepły fotel i ból kręgosłupa? Nic bardziej mylnego. 


"Ruch jest przyczyną wszelkiego życia" (Leonardo da Vinci)

 

Aktywny tryb życia, ćwiczenia i wysiłek fizyczny, a co się z tym wiąże - zdrowe ciało, to jedna  z dróg, by pozytywnie wpłynąć na psychikę i równowagę każdego człowieka. Jest to ważne przez całe życie, nawet w starszym wieku.   


"Sensem życia jest znaleźć swój dar .Celem życia jest oddanie go innym" (Pablo Picasso)


Dlatego budujemy wyjątkowe miejsce dla osób z niepełnosprawnością. 

 

W naszych 3 domach oprócz godnych i komfortowych warunków pobytu, możliwości podjęcia pracy, zdrowych, nieprzetwarzanych posiłków bez konserwantów, chcemy zapewnić naszym pensjonariuszom miejsce do fachowej rehabilitacji oraz uprawiania różnorodnych sportów, dostosowanych do wieku, sprawności i stanu zdrowia. 

 

Powstaną pomieszczenia, w których mieszkańcy skorzystają z pomocy fizjoterapeutów, a także dostosowana do potrzeb sala gimnastyczna, dzięki której zaczną się uśmiechać, staną się młodsi duchem - budząc się z większą chęcią do życia. Chcemy, by nasi podopieczni czuli się wyjątkowi i ważni, by ruch napędzał ich do kolejnych działań, które będą przygotowaniem do samodzielnego, a zarazem szczęśliwego życia. 

 

Niech opóźnienie procesu starzenia i endorfiny uwalniające się poprzez ruch rozwiną ich sprawność fizyczną, intelektualną, ale i niech dodadzą pewności siebie i dobre samopoczucie. 


"Umysł aktywny jest umysłem młodym" (Ben Sweetland).


 Naszym mieszkańcom chcemy zapewnić: 

* gimnastykę, 

* rehabilitację  

* i możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych m. in: stretching, joga, aerobic, smovies i slow jogging, które będą prowadzone pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.  

Będzie również możliwość korzystania z urządzeń do terapii ultradźwiękowej, lamp sollux, biostymulujących laserów czy elektrostymulatorów.  

 

 „Hojność nie polega na tym aby dawać dużo ,co na tym aby dawać w odpowiedniej chwili" (Jean de La Bruyere)


Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na: 

  • remont i przystosowanie sali gimnastycznej do potrzeb mieszkańców  
  • remont i przystosowanie sal do fizykoterapii oraz zakup potrzebnych sprzętów i urządzeń 
  • zakup i montaż niezbędnych urządzeń i wyposażenia. 

 

W tym celu potrzebujemy Państwa wsparcia finansowego, które przeznaczymy na wykończenie i profesjonalne wyposażenie pomieszczeń do rehabilitacji i fizjoterapii oraz sali gimnastycznej, a także przygotowanie ich do bezpiecznego użytkowania. 

 

Dołącz do nas i zacznij zmieniać świat na lepszy! Nie bądź obojętny. Czasem niewielka pomoc może okazać się strzałem w dziesiątkę i namalować uśmiechem na twarzach wielu osób. 


„Dzisiaj jest właściwy dzień, aby kochać, wierzyć i żyć w pełni" (Dalailama XIV)

 

Nasza zbiórka jest częścią projektu budowy kompleksu trzech domów całodobowej opieki dla osób z zaburzeniami psychicznymi, starszych, ze schorzeniami towarzyszącymi. 

 

DLACZEGO POWSTAJE WYJĄTKOWY DOM? CO BĘDZIE W NIM NIEZWYKŁEGO? 

 

1. Usamodzielnianie. Wyjątkowe w skali kraju jest zaplanowanie drogi powrotu do środowiska dla dobrze funkcjonujących mieszkańców. Nasz Wyjątkowy Dom, to tak naprawdę trzy placówki o trzech różnych profilach: pielęgnacyjnym, aktywizującym i usamodzielniającym. 

2. Praca. Wyjątkowe jest to, że chcemy dać zatrudnienie naszym niepełnosprawnym mieszkańcom – utworzymy dla nich 38 etatów na miejscu lub pomożemy znaleźć pracę poza Wyjątkowym Domem.  

3. Kontakt ze zwierzętami. Niezwykłe jest to, że będziemy przyjmować do Domu osoby z ich własnymi zwierzakami, nie dopuścimy do dramatów osób zmuszonych do pozostawienia wieloletniego pupila. Adoptujemy również psa ze schroniska. 

4. Zdrowy styl życia i ruch. Wyjątkowe będą nasze posiłki: bez białego cukru, przygotowywane na miejscu ze świeżych, lokalnych nieprzetworzonych produktów. Planujemy także uprawę warzyw i ziół z własnego ogródka. Zorganizujemy zajęcia slow joggingu, jogi, smovies.   

5. Ekologia. Chcemy, aby nasz dom był jak najmniej uciążliwy dla środowiska, aby miał możliwie niski ślad węglowy. Stąd panele fotowoltaiczne na dachu i dlatego już teraz myślimy o efektywnym systemie segregacji odpadów w myśl zasad ruchu „zero/less waste”. Chcemy dbać i o naszych mieszkańców i o naszą planetę. 

 

Wyjątkowy Dom to miejsce, gdzie mieszkańcy znajdą opiekę skrojoną „na miarę”. Wiemy, że nadmiar wsparcia może łatwo przekształcić się w nadopiekuńczość, może doprowadzić do pogorszenia funkcjonowania. Dlatego planujemy formy wsparcia, które będą wymagały od mieszkańców wzięcia odpowiedzialności za swoje życie (lub drugą istotę) w optymalnym dla niego zakresie. Może to być opieka nad ziołami w ogródku, adopcja psa czy podjęcie aktywności zawodowej.  

 

👍 Wesprzyj naszą Wyjątkową inicjatywę poprzez: 

– wsparcie naszej zrzutki 

–udostępnienie jej na swoich mediach społecznościowych 

–przekazanie nam 1% podatku nr krs 0000138499  

 

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w zbiórce zostały wykonane w ramach zajęć prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych w Łodzi lub w placówkach należących do TPN. 

kbd73f888f90083a.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 6

MJ
Marek Jezierski
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AB
Anna
20 zł
 
Dane ukryte
15 zł
KW
Kasia W.-Ch.
7 zł
AG
Agnieszka Gortat
7 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!