Jak skutecznie zbierać pieniądze online?

Napisano 23 września, 2020
Jak skutecznie zbierać pieniądze online?

Ten rok obfitował w wiele nowości na zrzutce. Obejrzyj nasz materiał aby się z nimi zapoznać. Dowiesz się też jak skutecznie zbierać środki online, jak właściwie przygotować się do zorganizowania zrzutki oraz jakich błędów się wystrzegać.

Webinar: FUNDRAISING ONLINE


Obejrzyj poniższe nagranie, aby poznać odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

 1. Jak przygotować się do zorganizowania zrzutki?
 2. Jakich błędów wystrzegać się przy organizacji zrzutek?
 3. Jak korzystać z aktualności, widgetów i adresów śledzących?
 4. Czym są i jak działają zrzutki patronowane oraz jak z nich korzystać?
 5. Czym różnią się zrzutki cykliczne od jednorazowych oraz jak je uruchomić?
 6. Czym są posty i w jaki sposób mogą przełożyć się na ilość i wysokość wpłat? 

Pod filmem znajdziesz spis treści, który ułatwi Ci dotarcie do interesujących momentów.

Spis treści

INSTRUKCJA:

01:20 - Jak przygotować się do zorganizowania zrzutki?

02:41 - zespół

03:16 - budżet

04:15 - termin

05:03 - grupy docelowe

09:31 - kanały dotarcia

10:10 - grupy wsparcia

10:48 - grupy promocji

11:52 - oprawa graficzna

13:10 - materiały wideo

13:58 - opis akcji

15:06 - nagrody

15:37 - wybór platformy

16:41 - testowa akcja

17:10 - komunikaty

17:51 - narzędzia promocji

19:19 - harmonogram komunikacji

19:40 - harmonogram działań marketingowych

19:54 - aukcje charytatywne

20:33 - podsumowanie i rozliczenie

BŁĘDY:

21:40 - działanie bez planu

22:13 - brak zgody beneficjenta

22:37 - cover w social mediach

23:04 - brak dokumentacji i kosztorysu

23:26 - spam

24:11 - widget (kod)

24:30 - adres śledzący to nie alias

24:38 - łamanie prawa

25:05 - nic nie mówiący tytuł i opis

25:19 - brak komunikacji z darczyńcami

25:38 - brak działań promocyjnych

27:43 - problemy podczas weryfikacji

NOWOŚCI:

34:45 - jak dodawać aktualności, podziękowanie za wpłatę i Facebook tracking pixel?

38:22 - jak zweryfikować swoje konto?

41:08 - jak utworzyć widget?

42:40 - jak utworzyć adres śledzący?

44:08 - jak stworzyć widget do adresu śledzącego?

45:52 - jak dodać aktualności?

46:52 - czym są zrzutki patronowane i jak z nich korzystać? (link do prezentacji przewodnika po zrzutkach patronowanych: http://bit.ly/przewodnik-patronowana)

51:49 - czym są zrzutki cykliczne i jak z nich korzystać? (link do prezentacji przewodnika po zrzutkach cyklicznych: http://bit.ly/przewodnik-cykliczna)

57:31 - przykład działania zrzutki patronowanej

58:50 - przykład działania zrzutki cyklicznej

1:00:50 - czym są posty i w jaki sposób mogą przełożyć się na ilość i wysokość wpłat?

1:01:12 - jak dodawać nagrody?

1:03:03 - jak dodawać posty do nagród?


Dlaczego warto założyć własną zrzutkę?

 1. W przeciwieństwie do innych portali do zakładania zbiórek - nie pobieramy prowizji! Prowizja nie jest pobierana ani podczas dokonywania wpłaty na Twoją zrzutkę, ani podczas zlecania przez Ciebie wypłaty zebranych środków. Wypłacasz dokładnie tyle, ile zdecydują się przekazać Ci osoby wspierające Twoją zrzutkę. 
 2. Posiadamy przejrzysty, zrozumiały regulamin. Znajdziesz w nim wszystkie potrzebne i ważne informacje, które są przekazane w taki sposób, aby nie wzbudzały żadnych wątpliwości. Twoje zaufanie i bezpieczeństwo jest dla nas kluczowe.
 3. Elastyczność zrzutki, która pozwala na zmianę założonego celu (ilości środków do zebrania) oraz daty zakończenia zrzutki.
 4. Dostępność zebranych środków. W każdej chwili możesz zlecić wypłatę zebranych środków, nawet jeśli nie został jeszcze osiągnięty założony cel zrzutki, a także jeśli Twoja zrzutka została już zakończona.
 5. Profesjonalna obsługa. Staramy się zapewnić Ci najwyższe standardy obsługi klienta. Na Twoje pytania oraz potrzebną pomoc, przez 7 dni w tygodniu od 9-21, czekają osoby, które wykazują się ogromną serdecznością, życzliwością oraz dużymi pokładami cierpliwości, dlatego możesz poczuć się jako część naszej zrzutkowej rodziny.
 6. Popularność wśród Polaków, szeroka baza odbiorców, prosta i łatwa do zapamiętania nazwa “Zrzutka.pl”. Jesteśmy dumni, że zaufało nam już tyle osób oraz cieszymy się, że możemy podzielić się z Tobą naszą bazą odbiorców.
 7. Szybkość zakładania zrzutki. Założenie zrzutki jest bardzo proste, a tym samym zajmuje jedynie kilka minut. W każdej chwili możesz założyć swoją zrzutkę na dowolny cel!

Dodatkowe plusy, które warto wymienić:

 1. Zrzutka stale zaskakuje! Nasz kreatywny i zaangażowany zespół cały czas pracuje nad kolejnymi nowościami i ulepszeniami. W ostatnim czasie udało nam się wdrożyć: 
  zrzutki cykliczne,
  zrzutki patronowane,
  posty do nagród,
  - dodatkowe funkcje w Twojej zrzutce: atrakcyjne aktualności, nagrody i wiele więcej.
  O wszystkich nowościach dowiesz się z naszego bloga: zrzutka.pl/blog.  
 2. Jesteśmy Krajową Instytucja Płatniczą, co oznacza, że podlegamy pod Komisję Nadzoru Finansowego, a także przeprowadzamy dokładne weryfikacje organizatorów oraz zrzutek (Zobacz, jak bezpiecznie korzystać ze zrzutka.pl). To wszystko składa się na fakt, iż u nas możesz czuć się bezpiecznie.
 3. Powołaliśmy do życia Fundację To się uda, bo głęboko wierzymy, że razem z naszą społecznością możemy dużo więcej. Zespół osób, które zebraliśmy wokół fundacji, chce wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie ze świata crowdfundingu, efektywnie zbierając środki dla najbardziej potrzebujących.
 4. Posiadamy aplikacje mobilne, które ułatwiają i upraszczają korzystanie z naszego narzędzia w Twoim telefonie.
 5. Słuchamy Was! Twój głos jest dla nas najważniejszy, dlatego przyjmujemy wszystkie sugestie dotyczące naszego narzędzia. Niejednokrotnie są one dla nas źródłem inspiracji, a tym samym przekładają się na kolejne nowości i udogodnienia w korzystaniu ze Zrzutka.pl. Dziękujemy!

Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!Facebook Twitter


Komentarze 1

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.