Używanie logo zrzutka.pl - jak to robić i właściwie po co?

Napisano 10 lipca, 2023. Aktualizacja: 23 listopada, 2023.
Używanie logo zrzutka.pl - jak to robić i właściwie po co?

Podoba Ci się nasze logo? Nam też! Zastanawiasz się czy możesz go użyć przy promowaniu swojej zrzutki? A może wcześniej nie przyszło Ci to do głowy i dopiero teraz zaczynasz brać to pod uwagę, ale jeszcze nie masz pewności, jakie korzyści może to przynieść? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te, i inne, pytania. 

Po co właściwie używać logo zrzutka.pl?

Wyobraź sobie, że chcesz kupić nowy telefon. Do wyboru masz dwa - jeden nieznanej Ci marki o którym nie wiesz nic, a drugi marki, która od lat cieszy się popularnością, także wśród Twoich znajomych, którzy zachwalają ją na każdym spotkaniu. Który wybierzesz? Prawdopodobnie ten drugi i nic w tym dziwnego, ponieważ jak pokazuje sondaż przeprowadzony przez firmę Biostat, podczas zakupów na markę produktu zwraca uwagę aż 87,1% z zapytanych o opinię respondentów.

Jednak zasada większego zaufania do marek rozpoznawalnych nie dotyczy tylko produktów i jest przenoszona również na inne dziedziny życia, takie jak np. zbiórki pieniędzy prowadzone przez portal o ugruntowanej pozycji. 

Zrzutka.pl istnieje na Polskim rynku i w świadomości Polaków już od 10 lat. W samym tylko 2022 roku na zrzutki wpłynęło 305 195 864 zł, a rekordzista zebrał milion złotych w mniej niż 18 godzin. W maju tego roku wartość wpłat na platformie zrzutka.pl przekroczyła miliard złotych, a zrzutek jest już prawie milion! Te liczby mówią same za siebie i pokazują nie tylko olbrzymie zaufanie, jakim Polacy darzą zrzutkę, ale także to jak rozpoznawalna jest jej marka. A Ty możesz z tej rozpoznawalności skorzystać! Wystarczy, że na materiałach promujących Twoją zbiórkę, pokażesz, że to właśnie przez platformę zrzutka.pl zbierasz środki. 

Jak używać logo zrzutka.pl?

Na naszej stronie w zakładce “Dla mediów” znajdziesz do pobrania pliki z naszym logo - w formacie svg i png, pionowe, poziome, także w czarnej i białej wersji oraz sam nasz sygnet, czyli różową świnkę. Możesz śmiało używać wszystkich tych wariantów, jednak bardzo prosimy Cię o przestrzeganie kilku zasad:

  • nie zmieniaj kolorów naszego logo
  • nie używaj naszego logo na tle podobnym do niego kolorystycznie, ponieważ nie będzie nic widać. Zawsze możesz wybrać jeden z trzech wariantów: biały, czarny i różowy
  • nie przycinaj naszego logo 

Dodatkowo, umieszczając nasze logo w swoich materiałach, weź pod uwagę jego wielkość względem reszty treści. Bardzo nam miło, że chcesz użyć naszego logo i jak wspomnieliśmy wcześniej uważamy, że może to przyczynić się do sukcesu Twojej zbiórki, natomiast to Ty jesteś jej organizatorem i nasze logo nie powinno być większe oraz bardziej widoczne od tej informacji. 

Wszystkie informacje na temat prawidłowego umieszczania logo zrzutka.pl umieściliśmy w naszym brandbooku

Gdzie umieścić logo zrzutka.pl?

Logo zrzutka.pl możesz umieścić we wszystkich miejscach, w których promujesz swoją zbiórkę m.in.: grafiki wykorzystywane w internecie, grafiki na nośnikach w komunikacji zbiorowej, plakaty, banery czy ulotki. A my sprawiliśmy, że jest to jeszcze łatwiejsze!

Plakaty

Czy wiesz, że możesz wygenerować plakat swojej zrzutki dwoma kliknięciami myszki? To świetna opcja dla tych, którzy nie uznawali plastyki za swój ulubiony przedmiot w szkole lub dla tych, którzy po prostu chcą zaoszczędzić czas. 

Wystarczy, że będąc na stronie swojej zbiórki, klikniesz w ikonkę “więcej” znajdującą się pod przyciskiem “udostępnij”, a następnie klikniesz “pobierz plakat”. I tyle! Teraz możesz go zapisać w pamięci swojego komputera lub wydrukować. 


Plakat generuje się automatycznie i zawiera: tytuł Twojej zrzutki, cel, pierwsze zdania opisu, zdjęcie główne oraz link do zrzutki i kod QR. 

Oczywiście możesz też zdecydować, że chcesz wykonać plakat własnoręcznie. To świetny pomysł! Pamiętaj jednak, żeby wyraźnie wskazać na co zbierasz, dodać zachętę do wpłacenia oraz przede wszystkim wskazać jak można dorzucić się do Twojej zrzutki - podając link do zrzutki oraz kod QR.

Takie plakaty możesz porozwieszać np. w szkole, w miejscu pracy, w budynku, w którym mieszkasz, na osiedlu, czy gdziekolwiek jeszcze przyjdzie Ci do głowy. Pamiętaj jednak, żeby zapytać o zgodę odpowiednie osoby! 

Kod QR

Kody QR to świetny sposób przekierowania ludzi na Twoją zrzutkę. Osoba zainteresowana Twoją zbiórką nie musi już wpisywać linku w wyszukiwarkę, wystarczy że zeskanuje kod swoim telefonem - w większości modeli telefonów wystarczy włączyć aparat fotograficzny i najechać na kod, tak jakbyśmy chcieli mu zrobić zdjęcie. W telefonach, w których ta opcja jest niedostępna, wymagane jest posiadanie aplikacji, którą bez problemu można pobrać. 

Sposób pobierania kodu QR jest bardzo prosty i podobny do pobierania plakatu. Na stronie Twojej zrzutki, pod przyciskiem “Udostępnij” znajdziesz ikonkę “więcej”, a po kliknięciu w nią pokaże się opcja pobrania kodu QR.

Możesz spytać, co kod QR robi w artykule poświęconym logo Zrzutki? Odpowiedź jest bardzo prosta. Na zrzutka.pl możesz pobrać kod QR, w który wpisany jest nasz sygnet - różowa świnka. Dodając kod QR do swoich materiałów pieczesz więc dwie pieczenie na jednym ogniu - nie tylko podajesz na tacy najprostszą i najszybszą możliwość odwiedzenia Twojej zrzutki, ale także brandujesz ją naszym logo, więc osoby sczytujące kod QR wiedzą do jakiej strony zaraz zostaną przeniesione, a co więcej znają tę stronę i jej ufają. 


Chcesz poznać inne sposoby na wypromowanie swojej zrzutki? Sprawdź nasze wcześniejsze artykuły:

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wpisy co dwa tygodnie na swojego maila!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka #RazemDlaUkrainy, która zebrała ponad 3 000 000zł, czy zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 0

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!