20 sposobów na wypromowanie swojej zrzutki.

Napisano 2 czerwca, 2015

Zrzutkę możesz wypromować korzystając z wbudowanych narzędzi w serwisie zrzutka.pl, jak również na wiele innych sposobów. Pierwszych 6 przedstawionych sposobów dotyczy możliwości dostępnych wewnątrz serwisu, a pozostałe to sposoby na promocję poza nim.
Sposoby na promocję wewnątrz serwisu:
 1. Indywidualny alias zrzutki, dzięki któremu adres strony będzie prosty, przyjazny i łatwy do zapamiętania. Przykładowy alias: zrzutka.pl/niespodzianka. Alias jest opcją premium, którą możesz zakupić na okres 7,14 lub 30 dni.
 2. Status publiczny (zrzutka publiczna), dzięki któremu Twoja zrzutka pojawi się na naszej liście zrzutka.pl/lista oraz zacznie być indeksowana przez Google, a tym samym będzie widoczna w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że prywatne zrzutki nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google. Status publiczny jest opcją premium, którą możesz zakupić na okres 7,14 lub 30 dni.
 3. Wyróżnienie na liście zrzutek publicznych, dzięki któremu Twoja zrzutka pojawi się na samej górze listy. Wyróżnienie jest opcją premium, którą możesz zakupić na okres 7,14 lub 30 dni.
 4. Reklama na Facebooku, w której konfiguracji pomogą nasi specjaliści. Możesz skierować ją do osób, które odwiedziły Twoją zrzutkę lub do innej, wybranej przez Ciebie grupy odbiorców.

Sposoby na promocję poza serwisem:
 1. Załóż fanpage lub wydarzenie na Facebooku promujące Twoją zrzutkę (nie zapomnij dodać linku do zrzutki w opisie).
 2. Zaproś swoich znajomych do fanpage'a lub wydarzenia na Facebooku i poproś swoich znajomych o to samo.
 3. Udostępnij link do swojej zrzutki na Facebooku oraz poproś swoich znajomych o to samo.
 4. Stwórz własną stronę internetową promującą Twoją akcję i umieść na niej widget zrzutki - https://zrzutka.pl/integracje/. Do tego celu polecamy darmowy Wordpress - pl.wordpress.com.
 5. Poproś swoich znajomych prowadzących blogi lub inne strony internetowe o dodanie wpisu promującego Twoją zrzutkę oraz, jeśli to możliwe, zamieszczenie widgetu zrzutki - https://zrzutka.pl/integracje/.
 6. Skonfiguruj własną stopkę mailową dodając do niej link do zrzutki i uzasadnienie, dlaczego warto na nią wpłacić. Poproś o to samo swoich znajomych.
 7. Skonfiguruj swoją stopkę na forach dyskusyjnych dodając link do zrzutki i zachęcającą treść do jej odwiedzenia.
 8. Wydrukuj ulotki i plakaty promujące Twoją akcję wraz z linkiem do zrzutki. Przykładowe miejsca w których możesz powiesić plakaty i zostawić ulotki: przedszkola, szkoły podstawowe, licea, uczelnie, sklepiki osiedlowe, słupy i tablice ogłoszeniowe, kościoły, przystanki, dworce, ośrodki kultury, urzędy, bary i restauracje, kioski, myjnie i serwisy samochodowe, domy handlowe, boiska i sale sportowe, place zabaw, kwiaciarnie, fryzjerzy, solaria, salony kosmetyczne. Wprowadziliśmy do oferty usługę projektu, druku i wysyłki plakatów i ulotek pod wskazany adres w 3 pakietach cenowych. Jeśli chcesz poznać szczegóły, napisz do [email protected]
 9. Zwróć się z prośbą o pomoc w promocji swojej akcji do lokalnych mediów: stacje radiowe, telewizja, portale internetowe, gazety. Przedstawiaj swoją akcję krótko i konkretnie. Warto uzasadnić dlaczego jest to dla Ciebie tak ważne i jak wsparcie lokalnych mediów i społeczności wokół nich zgromadzonych może przyczynić się do osiągnięcia sukcesu. Zaproponuj wspomnienie o patronacie na stronie zrzutki wraz z umieszczeniem loga. Jedną ze skuteczniejszych form dotarcia do takich mediów jest napisanie odręcznie listu z opisem Twojej historii, załączenie wywołanych tradycyjną metodą zdjęć oraz osobistych podziękowań od serca. Pamiętaj aby się nie zrażać. Te media mają ogromną moc i zasięg. Warto po odręcznym liście wysłać jeszcze mail i odwiedzić redakcję osobiście.
 10. Poproś osobiście o wsparcie w promocji znane osoby, do których zaliczyć można: celebrytów, piosenkarzy, aktorów, pisarzy, polityków czy sportowców. Może ktoś z Twoich znajomych zna taką osobę osobiście? To ważne, ponieważ trudno jest odmówić pomocy znajomemu, a bezpośrednie dotarcie jest ogromnie pomocne. Czasami wystarczy tylko jeden wpis na Facebooku z linkiem do Twojej zrzutki, aby tego samego dnia zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Im więcej taka osoba ma fanów na Facebooku, tym lepiej.
 11. Wyślij wiadomości SMS zachęcające do odwiedzenia strony zrzutki i dokonania wpłaty. Aktualnie wiele telefonów posiada funkcję masowej wysyłki wiadomości SMS.
 12. Wyślij wiadomości e-mail do wszystkich odbiorców ze swojej książki adresowej. Pamiętaj, aby ustalić chwytliwy temat wiadomości - to on głównie decyduje o jej odczytaniu. Opisz krótko i konkretnie swoją akcję i nie zapomnij dodać linku do zrzutki. Poproś odbiorców o przekazanie wiadomości dalej swoim znajomym.
 13. Zwróć się do firm z bliskiego otoczenia. Najszybciej i najwygodniej, ale niestety najmniej skutecznie, zrobisz to drogą mailową. Bardziej skuteczna forma to bezpośredni telefon poprzedzony wysłaniem odręcznie napisanego listu. Najskuteczniejsza forma łączy wszystkie wymienione w poprzednich 2 zdaniach z wizytą osobistą. Pamiętaj, aby nie prosić tylko o wpłatę, ale również o udostępnienie informacji pracownikom oraz we własnych kanałach społecznościowych. Najłatwiej będzie zacząć od firm prowadzonych przez Twoich znajomych.
 14. Zwróć się o wsparcie akcji poprzez serwis DobryKlik.pl zarządzanym przez Poomoc.pl - http://www.poomoc.pl/kontakt.php

Dobre rady:
 • Nie spamuj! Nikt nie lubi być nękanym czy atakowanym. Komentarze pod innymi zrzutkami czy wszystkimi wpisami na Facebooku wcale nie pomagają - sprawdziliśmy to. Również w kontakcie z innymi osobami staraj się zachować dystans. Nie naciskaj ani nie wymagaj. Wsparcie Twojej akcji nastąpi tylko z dobrej woli, a takiej nie uzyskasz, jeśli będziesz zachęcać "na siłę". 
 • Mów/pisz o swojej zrzutce krótko i konkretnie. Do ludzi dociera zbyt wiele bodźców ze wszystkich stron. Często nie mają czasu, a czasem i ochoty, żeby czytać/słuchać każdą wiadomość. Postaraj się skrócić swój przekaz maksymalnie i skupić się na najważniejszych aspektach. Pozostaw odbiorcy możliwość dokonania własnego wyboru.
 • Zachęcaj kogo tylko możesz do wsparcia w promocji Twojej zrzutki. Nie każdy może sobie pozwolić na wsparcie, ale udostępnienie na Facebooku niewiele kosztuje. Z naszego doświadczenia i przeprowadzonych badań wynika, że właśnie dzięki takim udostępnieniom, na zrzutkach pojawia się najwięcej wpłat.
 • Bądź miły i zachowaj kulturę. W przeciwnym razie nie zdobędziesz zaufania, a bez niego możesz zapomnieć o sukcesie.
 • Wykorzystaj specjalny widget zrzutki - https://zrzutka.pl/integracje/. Dzięki temu zwiększysz ilość wpłat ze stron, na których zostanie on osadzony.

Warto również poznać rady organizatorów udanych zrzutek, których udzielili w naszych wywiadach:


Aby dodać komentarz lub

AF

Wesprzyjmy kobiety w walce z żywiołem. Za najdrobniejsze kwoty i udostępnianie dziękuję. https://zrzutka.pl/onkolaski-wyruszaja-w-onkorejs-judhf3

Magdalena Gądek

Bardzo prosimy o udostępnienie zrzutki, zbieramy na pompę insulinową dla córki, z góry bardzo dziękujemy! https://zrzutka.pl/rc52aa

AF

Bardzo prosimy o wsparcie. Za najdrobniejszą wpłatę lub udostępnienie bardzo dziękujemy https://zrzutka.pl/judhf3

DW

https://zrzutka.pl/7syrfr Marzenia nigdy nie umierają, one siedzą na zawsze w naszych głowach, nie przepadają

MN

Zrzutka.pl/9c4rz2 pomozcieeeee!!!!!

MN

Pomoze ktos blagam!!! Id mojej zrzutki to 9c4rz2 korzystam z aplikacji nie z strony wiec linku nie mam ale Blagam pomóżcie!!!

Amelia Grabowska

https://zrzutka.pl/leczenie-diagnoza-rehabilitacja-kubusia Mój synek potrzebuje pomocy :-( sami nie damy rady

PR

https://zrzutka.pl/25ku83

PR

https://zrzutka.pl/25ku83

Marta Pacer

https://zrzutka.pl/zbieramy-na-pompe-insulinowa-oraz-sensory-pomiaru-cukru-libry-dla-asienki Proszę o pomoc dla mojej Księżniczki

KK

proszę o symboliczną złotówkę, to tak nie wiele, a nie mogę sobie pozwolić na jeszcze większe zadłużenia. https://zrzutka.pl/i-semestr-studiow-dla-samotnej-mamy

K1

Pomóżcie mi uszcześliwić mame proszę :( https://zrzutka.pl/kntw95.

JK

https://zrzutka.pl/r2rzw7 Pomóżmy dzieciom zacząć żyć bez Mamy

Aleksandra Lubińska

https://zrzutka.pl/z/terapiaileki Będę wdzięczna za choćby podanie dalej.

SW

https://zrzutka.pl/m3eux9

DS

https://zrzutka.pl/c7y8hm Dziękuję za każdą pomoc ❤

MG

https://zrzutka.pl/american-dream

Marta Pacer

https://zrzutka.pl/gw4dy4 Proszę o udostępnienie i pomoc dla mojej córeczki. Bez Was nie damy rady!

Wirginia Panas

Kochani pomóżcie mi odzyskać spokojne życie kazda wpłata jest cenna https://zrzutka.pl/dlugi-po-wypadku-jptrkv

PS

https://zrzutka.pl/tuning-golf-r32-mk5-lala Zapraszam ! Udostępniamy i wpłacamy. Dzięki :)

Patrycja Łodyga

Będę bardzo wdzięczna za pomoc https://zrzutka.pl/bkwwnm

MS

Jeśli ktoś może pomóc, będę bardzo wdzięczny. https://zrzutka.pl/xsn353

IB

Izabela B

Pomóżcie jak możecie .... https://zrzutka.pl/zdky8d

TK

pomoże ktoś z góry dziękuje https://zrzutka.pl/xza8k4

TK

https://zrzutka.pl/xza8k4

Emilia Więczkowska

https://zrzutka.pl/zzvr7x

Emilia Więczkowska

Pomóżcie moim zwierzakom oraz dalej adoptować i ratować ponieważ to moja pasja a dołek finansowy oraz choroba w rodzinie mocno mi to utrudniła.

MS

Proszę o pomoc w leczeniu guza mózgu ???? https://zrzutka.pl/6ets54

Małgorzata Wikłacz

Pomóż schorowanej kici ze schroniska https://zrzutka.pl/gusyzy

Dawid Legejza

Kto moze niech poratuje. https://zrzutka.pl/wymarzone-obuwie-nzrj7n

Andrzej Kozłowski

https://zrzutka.pl/ur74kf

Ola Daros

Będę bardzo wdzięczna za wsparcie mojego planu budowy placu do Agility :) pomagam.pl/Agility

WK

Wiktor Kow

https://zrzutka.pl/fdgmww proszę o pomoc

Kamila Pierzyna

Prosimy o pomoc. Tak mało czasu :( https://pomagam.pl/sv77p8ds

NK

Natalia Kłodowska

Bardzo proszę o pomoc, mój pies potrzebuje operacji :( https://zrzutka.pl/h9mxmr

Dominik Dominik

Proszę o Pomoc jak najszybciej https://zrzutka.pl/hu2w4s

MG

https://zrzutka.pl/vu8j3v Proszę o pomoc

ŁS

https://zrzutka.pl/ku938u Pomoże ktoś ?

DP

Damian Polak

https://zrzutka.pl/z/normalne-zycie

Monika Marciniak

Proszę o wsparcie zrzutki :https://zrzutka.pl/pomozcie-mi-zyc-i-byc-dalej-mama-dla-mojej-jedynej-corki

MS

Moze chciieliby Panstwo pomóc mojej córce dla was to zaledwie kawa na wynos a dla niej to szansa na pełną sprawność oto jej historia .Pomóżmy Natalce w uzyskaniu pełnej sprawności . Pomagając tej małej Księżniczce pomorzemy jej uczyć sie na nowo widzieć. https://zrzutka.pl/z/rehabilitacja-sloneczka

ŁN

https://zrzutka.pl/hnccjp zapraszam na moją zrzutke ????

MB

Bardzo proszę o pomoc! http://zrzutka.pl/z/marek-leczenie

EW

PROSIMY https://zrzutka.pl/xsdej5

Aleksandra Jóźwik

https://zrzutka.pl/z/5pa7a Proszę pomóżcie

Adam Szymański

https://zrzutka.pl/zyxghc sam nie dam rady cala wyplata idzie na oplaty

Łukasz Ładuch

Łukasz Ładuch

Pomóżcie jeśli możecie... Każda kwota się liczy... https://zrzutka.pl/mial-byc-slub-w2m8sf

Marcin Sikorski

Zapraszam do mojej zrzutki - https://zrzutka.pl/8y4852 Może ktoś będzie w stanie pomóc.

BR

jeśli możesz pomóc to proszę zrób to https://zrzutka.pl/wsparciedlawladka

Katarzyna Nierychła

https://zrzutka.pl/na-wymazony-dom-dla-naszej-rodziny bardzo prosze o udostepnienie dziekujemy

KS

https://zrzutka.pl/e9ru6p zapraszam do zrzutki na realizacje marzeń :)

KB

https://zrzutka.pl/upw845 woliera dla kotków niepełnosprawnego chłopca by bezpiecznie mogły cieszyć się latem i słońcem w ogrodzie przed domem

IF

Jak mam wykupic premium by byc na gluwnej stronie

KF

Jeżeli wpłacę złotówkę żeby wypromować zrzutke to coś płacę a jeśli tak to za ile?

TM

Teresa Mazgaj

BARDZO PROSZE o udostępnienie https://zrzutka.pl/potrzebna-pomoc-dla-malej-oli-dulak-mz-odmowilo-refundacji-leku-ratujacego-jej-zycie

Izabela Krypczyk

jak dodac zdjecie w tresci opisu? Co nalezy wpisac w polu zrodlo przy wstawianiu zdjecia?

Krzysztof Testowy

nie obowiązuje :) organizator może w każdej chwili wypłacić (bez opłat) zgromadzone środki, choć też istnieje wygodna opcja zwrotów wpłacającym, jednak jest to zależne tylko od organizatora czy zwróci czy nie

Tomasz Walkiewicz

czy obowiązuje tu zasada wszystko albo nic?\njeżeli nie uzbieramy określonej kasy to wraca ona do wpłacających?

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.