id: tw33mc

Drony dla Ukrainy

Drony dla Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 1 035 536 zrzutek i zebrali 1 103 073 258 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Cały czas pomagamy Ukrainie, cały czas dzięki Wam! Zobaczcie poniżej, co ze środków z tej zrzutki oraz pozostałych udało się nam już sfinansować do końca stycznia:

  t07HyJCahjEb5mq0.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drony dla Ukrainy


W dniach 30 września - 9 października Fundacja Otwarty Dialog była z misją humanitarną aż na froncie, w obwodzie Mikołajowskim, w którym toczą się walki decydujące dla losów całej wojny w Ukrainie. Poza pomocą humanitarną i sprzętem obronnym, dostarczyliśmy 2 drony zwiadowcze grupie zwiadowczej "Szerszeń", wchodzącej w skład jednostki A7375 ZSU, która w podzięce przyjęła nas w swoich okopach.

r48457e21ff1edae.jpg

W czasie naszego krótkiego pobytu w bazie grupy, chłopaki stracili jednego drona. Chwilę po naszym wyjeździe - drugiego. Można powiedzieć, że uzupełniliśmy ich i tak już skąpy zapas tego sprzętu. 


A przecież to grupa zwiadowcza. Ich zadaniem jest widzieć wroga. Mają w swoich szeregach dwudziestu operatorów. I tylko 5 dronów. Śmieją się, że muszą się między sobą kłócić, kto nimi danego dni pokieruje. Ale to śmiech przez łzy.


Dlatego powstał ambitny plan - dokupić jak najszybciej chłopakom 15 dronów DJI Mavic 3 z akcesoriami lub Mavic 3 Enterprise, każdy po 11-18 tys. zł. Wierzymy, że się uda! Pomóżcie!

v482c5e441cf34f9.png


W przeciwieństwie do wielu innych organizacji i zbiórek, nie 'przerzucamy' sprzętu przez granicę czy do Lwowa z nadzieją, że trafią we właściwe miejsce. Zakupiony przez nas sprzęt sami dowozimy prosto do danej jednostki - tak i będzie tym razem! Na początku następnego roku planujemy dużą misję humanitarną pod roboczym hasłem "Opozycja Dla Ukrainy". Konwojem z nami pojadą bowiem posłowie ze wszystkich partii opozycji demokratycznej (!), żeby na własne oczy zobaczyć sytuację na miejscu i samym też przekazać pomoc.


Wszystkie środki zebrane na zrzutce zostaną przeznaczone na zakup dronów oraz ich dostarczenie! W przypadku przekroczenia kwoty potrzebnej na ich zakup do transportu załadujemy też inne, najbardziej potrzebne wojskowym artykuły i pomoc humanitarną!


Na drony na dniach zaczniemy zbierać też poprzez charytatywne aukcje na Allegro, na których licytujemy - uwaga - "pamiątki" po ruskich jeńcach, otrzymane od ukraińskich wojskowych! Tego nie znajdziecie nigdzie indziej! Odwiedźcie nasze kanały społecznościowe (Twitter, Facebook, Instagram) po szczegóły! Patronem medialnym akcji jest portal naTemat.pl.


Przeczytaj o misji #OpozycjaDlaUkrainy w naTemat.pl!


***


Fundacja Otwarty Dialog (ODF), założona w Polsce w 2009 r., specjalizuje się w obronie demokracji, praworządności i praw człowieka, w szczególności na obszarze post-sowieckim, a od 2017 roku także w Polsce. ODF była pierwszą zagraniczną organizacją pozarządową, która bezpośrednio wsparła walczących o wolność Ukraińców podczas Euromajdanu i w późniejszych latach wojny w Donbasie, zbierając i przekazując wsparcie o wartości ponad 1 miliona zł w latach 2013-14 i ponad 200 tysięcy zł w 2015 roku. Dostarczyliśmy wówczas ponad 42 tony transportów z pomocą humanitarną, w tym ponad 12 tys. opakowań leków, ponad 500 zestawów medycznych, setki kamizelek kuloodpornych i hełmów ochronnych, jak również ambulanse ratujące żołnierzy na froncie (zobacz szczegółowe podsumowania i rozliczenia tu i tu).


Od początku inwazji Rosji na Ukrainę wysyłamy pomoc humanitarną i sprzęt ochronny oraz pomagamy tym, którzy musieli uciec z kraju. Dostarczyliśmy już od lutego pomoc o wartości ponad 30 milionów zł, w tym ponad 71 tys szt. sprzętu, m.in. 5614 kamizelek kuloodpornych, 1117 hełmów, 166 termo- i noktowizorów, 3 karetki i 5 samochodów terenowych, 46 dronów zwiadowczych, 1598 łóżek polowych z materacami, 136 gaśnic czy 4 respiratory. Zobacz, co jeszcze udało się nam do tej pory zrobić na poniższej infografice:


sG729nv5Z9H1gPOd.jpg

Transparentność i odpowiedzialność przed naszymi darczyńcami traktujemy bardzo poważnie. W ostatnich latach, wraz z zaprzyjaźnionymi aktywistami, ruchami i organizacjami społecznymi z sukcesem zorganizowaliśmy i rozliczyliśmy wiele zbiórek promowanych na portalu zrzutka.pl, m.in.:


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 619

ŚŚ
Śnieżanna Śnieżko
100 zł
GK
Grzegorz Krasnodębski
100 zł
WW
marek Poddany
600 zł
MO
Marcin
JB
Jerzy
100 zł
 
Dane ukryte
90 zł
Ewelina Lata
250 zł
МС
ukryta
RO
Robert
200 zł
AM
Endrius
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków