Założenie zrzutki to czynność bardzo prosta. Podstawowa, posiadająca możliwość przyjmowania wpłat zrzutka, może zostać utworzona w mniej niż 30 sekund! Podajesz cel zrzutki, kwotę do zebrania, opis, opcjonalnie - zdjęcie. Gotowe. Możesz przyjmować wpłaty na swoją zrzutkę! Dla użytkowników profesjonalnych i bardziej wymagających przygotowaliśmy jednak sporo ciekawych rozwiązań, które wypunktowaliśmy w niniejszym wpisie.
Na wstępie jeszcze dwa przydatne linki dla każdego, czyli jak to działa oraz FAQ - pomoc. Pod tymi adresami zebraliśmy odpowiedzi na większość pytań, które mogą pojawić się w czasie korzystania ze zrzutka.pl. Poniżej prezentujemy dodatkowe, bardziej zaawansowane ustawienia, które można wykorzystać tworząc swoją zrzutkę!
Skarbonki
Po pierwsze - skarbonki do zrzutek. Włącz je, aby każdy mógł uruchomić skarbonkę do Twojej zrzutki i zbierać dla Ciebie! Przeczytaj więcej o skarbonkach w tym artykule.
Podziękowania za wpłaty
Chcesz podziękować wspierającym za wpłaty? Dodaj spersonalizowane podziękowania za wpłatę, które wyświetlą się każdemu, kto wsparł Twoją zrzutkę (takie spersonalizowane podziękowania mogą zostać dodane również do skarbonek)!
Więcej na temat spersonalizowanych podziękowań znajdziesz w naszym wpisie na blogu - tutaj.
Lokalizacje zrzutek
A może chcesz, aby Twoja historia trafiła do lokalnej społeczności? Dodaj lokalizację do swojej zrzutki!
Przeczytaj więcej o dodawaniu lokalizacji do zrzutki -tutaj.
Oferty i licytacje
Podziękowania to za mało? A może chcesz coś sprzedać za pośrednictwem Twojej zrzutki? Dodaj oferty/licytacje do zrzutki - każda oferta przypisana jest do wpłaty o właściwej wysokości.
Po opisaniu parametrów przedmiotu i ustaleniu ewentualnego limitu, poprosimy Cię o określenie sposobu dostawy przedmiotu. Jeśli zdecydujesz, że chcesz go przekazać nabywcy osobiście, po zaznaczeniu checkboxa pojawi się miejsce na wpisanie lokalizacji oferty/licytacji. Ta lokalizacja może, ale nie musi być taka sama jak lokalizacja zrzutki
Ostatnim krokiem jest określenie ważności oferty/licytacji
Sprawdź jak to działa - jak dodawać oferty i licytacje do zrzutek.
Ofertę lub licytację możesz udostępnić również w formie załącznika. Kupujący, po opłaceniu oferty, będzie mógł natychmiast pobrać załączony e-book, plik dźwiękowy lub grafikę. Zobacz jak dodawać i jak pobierać załączniki do ofert:
Posty do ofert
Oferta jest "wirtualna" - np. dostęp do tworzonych przez Ciebie treści takich jak filmy lub zdjęcia? Tutaj z pomocą przychodzą posty do ofert - post jest dostępny dla osoby, która wpłaciła środki za daną ofertę i w nim możesz przekazać wszystkie niezbędne informacje (np. dostępowe) wspierającemu!
Przeczytaj jak korzystać z postów do ofert.
Plakaty i kody QR
Szukasz źródeł wpłat? Do swojej zrzutki możesz wygenerować kody QR kierujące bezpośrednio do widoku wpłaty lub do samej zrzutki. Generowanie kodów działa tak:
Przeczytaj jak używać QR kodów w tym wpisie. QR kod to za mało? Dla każdej zrzutki możesz automatycznie wygenerować plakat! Zobacz jak to zrobić tutaj. Potrzebujesz ładnej listy pokazującej kto wsparł zrzutkę? Możesz skorzystać z tak zwanej kartki okolicznościowej do zrzutki - dzięki niej wyróżnisz tych, którzy wpłacili na Twoją zrzutkę - sprawdź.
Adres śledzący i statystyki wpłat
Masz naturę analityka i chcesz dokładnie śledzić, które kanały udostępnień i promocji przynoszą najwięcej wpłat na Twoją zrzutkę? Zbieraj dane dotyczące poszczególnych działań za pomocą linków śledzących!
Koniecznie przeczytaj ten artykuł o tworzeniu linków śledzących dla zrzutek.
Widget
Jeśli prowadzisz blog lub stronę internetową, możesz pokazać odwiedzającym na co zbierasz. Aby wygenerować widżet, kliknij odpowiednią opcję na stronie głównej Twojej zrzutki.
Po wybraniu opcji </> Widget, zobaczysz okno dialogowe, z możliwością wyboru rozmiaru widgetu, adresu docelowego (strona zrzutki lub strona służąca do dokonania wpłaty), a także jego formy. Jeśli pełny podgląd zrzutki nie zgra się z szatą graficzną Twojej witryny, możesz wybrać widget w formie samego przycisku.
Integracja z Facebook Pixel
Co po linku śledzącym? Zintegruj swoją zrzutkę z narzędziami marketingowymi Facebooka i rozpocznij profesjonalną promocję:
Dowiedz się jak korzystać z pixela facebooka na zrzutce - przewodnik dla zaawansowanych.
Integracja z Google Analytics i Google Ads
Co po Pixelu Facebooka? Zintegruj swoją zrzutkę z narzędziami marketingowymi Google i rozpocznij profesjonalną promocję:
Dowiedz się jak korzystać z Google Analytics na zrzutce - przewodnik dla zaawansowanych.
Dostęp do API
Wciąż Ci mało? Uzyskaj dostęp do API zrzutka.pl i korzystaj z niego jak chcesz - dowiedz się więcej.
Zrzutki cykliczne
Pojedyncze wpłaty to nie to? Stwórz zrzutkę cykliczną i zbuduj stałe źródło przychodów oferując wspierającym usługi bądź towary w modelu subskrypcyjnym na zrzutka.pl/cykliczne!
Sprawdź jak to działa czytając artykuł lub dedykowany przewodnik, a jeśli chcesz, utwórz dedykowane korzyści wynikające z cyklicznego wsparcia Twojej zrzutki (przeczytaj więcej).
Zrzutki patronowane
Prowadzisz fundację lub inną organizację? Zostań patronem na zrzutka.pl/patronowane i pozwól innym zbierać dla Ciebie! Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu oraz dedykowanego przewodnika.
Natychmiastowe wypłaty na karty Visa
Dzięki współpracy z PayU natychmiastowe WYPŁATY na karty Visa są już dostępne dla organizatorów zrzutek na zrzutka.pl – funkcję wypłat na karty płatnicze udostępniamy jako pierwsi w Polsce!
Sprawdź jak to działa i wypłacaj środki ze swoich zrzutek bezpośrednio na Twoją kartę płatniczą Visa. A to wszystko bez czekania - natychmiastowe księgowanie Twoich wypłat na rachunku Twojej karty 24h na dobę, 7 dni w tygodniu!
Karty wpłatnicze
Brakuje Ci terminala, dzięki któremu możliwe byłoby przyjmowanie wpłat na zrzutkę np. w gronie znajomych? Do każdej zrzutki możesz zamówić Kartę Wpłatniczą - taka karta zastępuje terminal płatniczy - sprawdź na zrzutka.pl/karta-wplatnicza.
Zobacz też: Moje zrzutki a Urząd Skarbowy
Wciąż pracujemy nad kolejnymi nowościami - w najbliższym czasie podzielimy się z Wami kolejnymi niezwykłymi wdrożeniami (wprowadzimy między innymi możliwość realizacji wypłat na karty płatnicze i uruchomimy międzynarodową wersję serwisu). Pozostajemy w kontakcie!