id: b4t84x

Na książkę o Dawidowie, miejscowości pod Lwowem

Na książkę o Dawidowie, miejscowości pod Lwowem

Nasi użytkownicy założyli 1 038 211 zrzutek i zebrali 1 109 601 349 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności12

 • k78b208fb8c7e43a.jpegChciałbym Państwa poinformować i zaprosić na spotkania autorskie z promocją książki o Dawidowie. Spotkania odbędą się w dniach 11, 12 i 13 maja w godzinach wieczornych w Prochowicach, Legnicy i Kunicach.

  Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 maja (środa) o godzinie 17:00 - w Bibliotece Publicznej Miejsko-Gminnej im. Zygmunta Jana Rumla w Prochowicach, Rynek 5.

  Kolejne 12 maja (czwartek) o godzinie 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legnicy, ul. Piastowska 22.

  Ostatnie spotkanie 13 maja (piątek) o godzinie 17:30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach, ul. Słoneczna 11.

  Spotkanie organizuje Pani wicestarosta legnicki Janina Mazur. Na spotkaniu porozmawiamy o Dawidowie, książce i planach na przyszłość. Będzie okazja do osobistego poznania, porozmawiania i nabycia książki. Zapraszam serdecznie! Proszę o poinformowaniu znajomych i krewnych o korzeniach dawidowskich i kresowych!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dawidów to duża wioska pod Lwowem, przed II wojną światową zamieszkana była niemal wyłącznie przez Polaków (2614 osób). W 1946 roku polscy mieszkańcy wsi musieli ją opuścić, wśród nich mój dziadek Antoni i cała rodzina Zielonków. W książce pragnę przedstawić historię Dawidowa i jego mieszkańców od powstania wioski do 1946 roku. Dawidów nie doczekał się jeszcze polskiej monografii, a na nią zasługuje, bo była to jedna z większych miejscowości podlwowskich. Książka będzie plonem mojej wieloletniej pracy. Jestem współautorem wpisu o Dawidowie na wikipedii, założycielem bloga na temat Dawidowa http://dawidow-lwow.blogspot.com/ oraz grupy na facebooku dotyczącej tej miejscowości, na które strony zapraszam. Książka powstaje, jest napisana już w połowie. Przewiduje wydanie w przyszłym roku, pod choinkę 2021 roku.

Obecnie koszt wydania książki jest wysoki. Jestem historykiem, pracuje na co dzień w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie stać mnie na samodzielne sfinansowanie takiej pozycji. Stąd rozpoczynam zbiórkę, aby móc ją wydać, a gdy będzie gotowa wiedzieć w jakiej ilości ją wydać.

Od Państwa hojności zależy, czy książka szerzej trafi do bibliotek, do szkół, rodzin kresowych, w tym pochodzących z Dawidowa, czy też będzie znajdowała się tylko na mojej półce i kilku zaprzyjaźnionych fascynatów historii Dawidowa i Kresów. Liczę, że uda mi się dzięki niej przynajmniej częściowo ocalić od zapomnienia życie, wysiłek i ofiarę naszych przodków z Dawidowa, którzy przez swoją pracę, ale i poświęcenie wiernie służyli swej Ojczyźnie - Polsce. A dla wszystkich rodaków - potomków z Dawidowa będzie świadectwem życia ich przodków. Będą mogli poczytać o losach swych przodków. Zapraszam do wsparcia wydania książki.

UWAGA!!! INFORMUJE, ŻE OD 25 LISTOPADA 2021 NAGRODY 'BĘDZIESZ IMIENNIE WYMIENIONY W KSIĄŻCE' ZA WPŁATY OD 75 ZŁ WZWYŻ NIE BĘDĄ JUŻ MOGŁY ZOSTAĆ ZREALIZOWANE ZE WZGLĘDU NA ZAKOŃCZENIE PRAC ZWIĄZANYCH Z PRZYGOTOWANIEM KSIĄŻKI DO DRUKU.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 12

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Podziękowanie na FB, blogu + pdf książki
Dzięki!!! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki. Kupując książkę o Dawidowie otrzymasz 30 procent rabatu.
20 zł

Kupione 2 z 1000

Zakończona
Inne
50% rabatu + podziękowania
Dzięki!!! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki. Kupując książkę o Dawidowie otrzymasz 50 procent rabatu.
30 zł

Kupione 2 z 1000

Zakończona
Inne
Książka o Dawidowie
Wielkie dzięki!!! Otrzymasz książkę o Dawidowie. Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.
50 zł

Kupione 33 z 33

Zakończona
Inne
Książka o Dawidowie z wysyłką
Wielkie dzięki!!! Otrzymasz książkę o Dawidowie z dedykacją i zostanie do Ciebie wysłana.
74 zł

Kupione 36 z 300

Zakończona
Inne
Książka o Dawidowie + wymienienie jako ofiarodawca
Wielkie dzięki!!! Otrzymasz książkę o Dawidowie z dedykacją. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca (Uwaga po 25 listopada 2021 r. ...
75 zł

Kupione 15 z 15

Zakończona
Inne
Sponsor książki dla biblioteki szkolnej w Bukowiu
Ofiarujesz dla biblioteki szkolnej w Bukowiu książkę, w której będzie okolicznościowa adnotacja, że jesteś jej ofiarodawcą. Otrzymasz okolicznościowe ...
80 zł
Zakończona
Inne
Książka o Dawidowie ze specjalnym podziękowaniem
Dzięki Tobie książka trafi do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz książkę o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podzięko...
100 zł

Kupione 27 z 27

Zakończona
Inne
2 książki o Dawidowie z dedykacją
Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz 2 książki o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podzi...
150 zł

Kupione 14 z 14

Zakończona

Posty dla nagród/ofert 5

Pozostałe posty 4

Jeszcze raz dziękuje i mały prezent!

Jeśli masz dostęp do posta,

Spotkania autorskie w Legnicy, Prochowicach i Kunicach

Jeśli masz dostęp do posta,

Podziękowanie i prośba dotyczy książki o Dawidowie

Jeśli masz dostęp do posta,

Podziękowanie

Jeśli masz dostęp do posta,

Posty do nagród/ofert z progu 75.00 zł 1

Uwaga!!! Modyfikacja nagrody

Jeśli masz dostęp do posta,

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 161

TK
Tomasz Klimasiewicz
AL
ANIA LEMPACH
JZ
Jerzy Zakrawacz
BM
Beata Maksym
600 zł
AA
Alexander Aleszczyk
500 zł
BI
Barbara Bizon
400 zł
MM
Marcin Młotek
GB
Grzegorz Brycki
AS
Andrzej Sitarski
222 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
214 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • Dariusz Zielonka

  Informacja z pola pracy nad książką o Dawidowie. Zręby wszystkich rozdziałów powstały, większość tekstu napisana, widać światło w tunelu 🙂 Pozostaje szlifowanie, poprawianie, dopisywanie, korekta. Codziennie poświęcam tej pracy około 2 godzin, zwykle wieczorem i nocą. Koronowirus pokrzyżował wiele moich planów związanych z podróżami i rozmowami z tymi, którzy mają wiedzę z pierwszej ręki, "nieksiążkową". Mieszkam dość daleko, pod Warszawą, stąd w aktualnej sytuacji epidemiologicznej trudno podróżować i się spotykać z osobami starszymi. Zwracam się z prośbą do Państwa, o pomoc w gromadzeniu wspomnień, informacji, ciekawostek dotyczących Dawidowa. Może w tym czasie świątecznym będzie okazja, to proszę, zapytaj swojej mamy, babci, dziadka, cioci, wujka, którzy mają taką wiedzę. Zapytaj kto był listonoszem, policjantem, nauczycielem, kto pracował w rozlewni piwa, kto był kościelnym, kto na kolei, kto był w Armii Krajowej, kto strażakiem, a może w teatrze? Zapytaj o szkołę, o pracę, o relacje sąsiedzkie, o zwyczaje. Może jakaś historia im się przypomni. Może jakieś wydarzenie utkwiło im w pamięci. Można je wysłać do mnie mailem ([email protected] albo messengerem na priv). Do końca maja 2021. Zachowajmy wspólnie pamięć o Dawidowie naszych przodków. Dziękuje za wpłaty na książkę (jest ponad 4000 zł), może przy okazji świąt bliskim wspomnieć o jej powstaniu i zachęcić do rezerwacji. Życzę dobrego i spokojnego przygotowania do zbliżających się Świąt.

 • Dariusz Zielonka

  Dziękuje za pierwsze wpłaty! I proszę w miarę możliwości o udostępnianie linku do tej strony, aby wszyscy zainteresowani Dawidowem i Kresami mogli się dowiedzieć o projekcie. Dzięki!