id: b4t84x

Na książkę o Dawidowie, miejscowości pod Lwowem

Na książkę o Dawidowie, miejscowości pod Lwowem

Aktualności 3

 • Przedwczoraj byłem na rozmowie w drukarni. Jedno jest jasne. Sama książka do wydania nie wystarczy. Potrzebne są środki na wydanie. Potrzeba chętnych, którzy będą chcieli ją czytać i mieć w domu. Jestem zdeterminowany, aby sprawę zrealizować do końca. Ale to i od Was zależy JAK książka będzie wydana. Czym więcej nas będzie, tym jest szansa na piękniejsze wydanie książki. W tym momencie zamówiło i wpłaciło około 50 osób (ponad 100 książek). W kwestiach finansowych zrobiliśmy 1/4 kroku... Ale i tak jestem Wam za to i za zaufanie BARDZO WDZIĘCZNY!!! Jeśli by każdy zareklamował swojej rodzinie z korzeniami dawidowskimi, kresowymi... Może znacie sponsora, który by zechciał zasponsorować lub umieścić swoją reklamę lub logo. Jeśli wiecie, gdzie zapukać, aby otrzymać jakieś dofinansowanie. Z mojej strony przygotuje króciutki filmik o Dawidowie (1 minutowy) i zdjęcie, zachęcające do nabycia i wsparcia wydania. Po wszystkim, po wydaniu książki zrealizuje dłuższy film o historii Dawidowa. Jeszcze raz dziękuje! I proszę Was nadal o wsparcie.

  Czytaj więcej

 • Czytaj więcej
 • Dziękuje bardzo za wpłaty! I proszę w miarę możliwości o udostępnianie linku do tej strony, aby wszyscy zainteresowani Dawidowem i Kresami mogli się dowiedzieć o projekcie. Dzięki!

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Dawidów to duża wioska pod Lwowem, przed II wojną światową zamieszkana była niemal wyłącznie przez Polaków (2614 osób). W 1946 roku polscy mieszkańcy wsi musieli ją opuścić, wśród nich mój dziadek Antoni i cała rodzina Zielonków. W książce pragnę przedstawić historię Dawidowa i jego mieszkańców od powstania wioski do 1946 roku. Dawidów nie doczekał się jeszcze polskiej monografii, a na nią zasługuje, bo była to jedna z większych miejscowości podlwowskich. Książka będzie plonem mojej wieloletniej pracy. Jestem współautorem wpisu o Dawidowie na wikipedii, założycielem bloga na temat Dawidowa http://dawidow-lwow.blogspot.com/ oraz grupy na facebooku dotyczącej tej miejscowości, na które strony zapraszam. Książka powstaje, jest napisana już w połowie. Przewiduje wydanie w przyszłym roku, pod choinkę 2021 roku.

Obecnie koszt wydania książki jest wysoki. Jestem historykiem, pracuje na co dzień w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie stać mnie na samodzielne sfinansowanie takiej pozycji. Stąd rozpoczynam zbiórkę, aby móc ją wydać, a gdy będzie gotowa wiedzieć w jakiej ilości ją wydać.

Od Państwa hojności zależy, czy książka szerzej trafi do bibliotek, do szkół, rodzin kresowych, w tym pochodzących z Dawidowa, czy też będzie znajdowała się tylko na mojej półce i kilku zaprzyjaźnionych fascynatów historii Dawidowa i Kresów. Liczę, że uda mi się dzięki niej przynajmniej częściowo ocalić od zapomnienia życie, wysiłek i ofiarę naszych przodków z Dawidowa, którzy przez swoją pracę, ale i poświęcenie wiernie służyli swej Ojczyźnie - Polsce. A dla wszystkich rodaków - potomków z Dawidowa będzie świadectwem życia ich przodków. Będą mogli poczytać o losach swych przodków. Zapraszam do wsparcia wydania książki.

Wpłacający 48

BZ
Bolesław Zakrawacz
200 zł
TM
Tadeusz Mucha (Korzeniowscy)
150 zł
B-
Barbara - Rojkowska-Kowal
150 zł
AS
Aleksandra Szpulak
150 zł
TJ
Tadeusz Jaremko
150 zł
PP
Piotr Palica
150 zł
MM
Marcin Młotek
150 zł
J
Jan Oleniecki
150 zł
ZW
Zbigniew Wieseń
100 zł
JK
Janina Królikowska
100 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • Dariusz Zielonka

  Informacja z pola pracy nad książką o Dawidowie. Zręby wszystkich rozdziałów powstały, większość tekstu napisana, widać światło w tunelu 🙂 Pozostaje szlifowanie, poprawianie, dopisywanie, korekta. Codziennie poświęcam tej pracy około 2 godzin, zwykle wieczorem i nocą. Koronowirus pokrzyżował wiele moich planów związanych z podróżami i rozmowami z tymi, którzy mają wiedzę z pierwszej ręki, "nieksiążkową". Mieszkam dość daleko, pod Warszawą, stąd w aktualnej sytuacji epidemiologicznej trudno podróżować i się spotykać z osobami starszymi. Zwracam się z prośbą do Państwa, o pomoc w gromadzeniu wspomnień, informacji, ciekawostek dotyczących Dawidowa. Może w tym czasie świątecznym będzie okazja, to proszę, zapytaj swojej mamy, babci, dziadka, cioci, wujka, którzy mają taką wiedzę. Zapytaj kto był listonoszem, policjantem, nauczycielem, kto pracował w rozlewni piwa, kto był kościelnym, kto na kolei, kto był w Armii Krajowej, kto strażakiem, a może w teatrze? Zapytaj o szkołę, o pracę, o relacje sąsiedzkie, o zwyczaje. Może jakaś historia im się przypomni. Może jakieś wydarzenie utkwiło im w pamięci. Można je wysłać do mnie mailem ([email protected] albo messengerem na priv). Do końca maja 2021. Zachowajmy wspólnie pamięć o Dawidowie naszych przodków. Dziękuje za wpłaty na książkę (jest ponad 4000 zł), może przy okazji świąt bliskim wspomnieć o jej powstaniu i zachęcić do rezerwacji. Życzę dobrego i spokojnego przygotowania do zbliżających się Świąt.

 • Dariusz Zielonka

  Dziękuje za pierwsze wpłaty! I proszę w miarę możliwości o udostępnianie linku do tej strony, aby wszyscy zainteresowani Dawidowem i Kresami mogli się dowiedzieć o projekcie. Dzięki!

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Podziękowanie na facebooku i na blogu

Dzięki! Podziękuje za Twoje wsparcie na facebooku i na blogu!

(pozostało 1000 z 1000)

Wybieram
Wpłać 10 zł i więcej
Podziękowanie na facebooku, blogu oraz pdf z plikiem książki

Dzięki! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 2 razy (pozostało 998 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
Podziękowanie na FB, blogu + pdf książki

Dzięki!!! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki. Kupując książkę o Dawidowie otrzymasz 30 procent rabatu.

wybrano 1 raz (pozostało 999 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
50% rabatu + podziękowania

Dzięki!!! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki. Kupując książkę o Dawidowie otrzymasz 50 procent rabatu.

wybrano 1 raz (pozostało 999 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Książka o Dawidowie

Wielkie dzięki!!! Otrzymasz książkę o Dawidowie. Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 14 razy (pozostało 986 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 75 zł i więcej
Książka o Dawidowie + wymienienie jako ofiarodawca

Wielkie dzięki!!! Otrzymasz książkę o Dawidowie z dedykacją. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 6 razy (pozostało 994 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Książka o Dawidowie ze specjalnym podziękowaniem

Dzięki Tobie książka trafi do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz książkę o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 13 razy (pozostało 987 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
2 książki o Dawidowie z dedykacją

Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz 2 książki o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 7 razy (pozostało 993 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
3 książki o Dawidowie z dedykacją

Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz 3 książki o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 1 raz (pozostało 999 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Sponsor brązowy

Wielkie dzięki! Zostałeś sponsorem brązowym! Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz 5 książek o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie dwukrotnie wyróżniony jako sponsor. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

(pozostało 100 z 100)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Sponsor srebrny + dedykacja rozdziału

Wielkie dzięki! Zostałeś sponsorem srebrnym! Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Możesz otrzymać 10 książek o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. Możesz dedykować komuś rozdział (np. swoim zmarłym rodzicom) lub umieścić reklamę w książce na pół strony. Dedykacja lub reklama nie może być kontrowersyjna moralnie. W książce zostaniesz dwukrotnie imiennie wyróżniony jako sponsor. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

(pozostało 10 z 10)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 3000 zł i więcej
Sponsor złoty

Wielkie dzięki! Zostałeś sponsorem złotym! Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej i szkolnych - dziękuje bardzo! Możesz otrzymać 30 książek o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. Możesz dedykować komuś pierwszy rozdział (np. swoim zmarłym rodzicom) i umieścić reklamę w książce na całą stronę i umieścić logo swej firmy na ostatniej stronie okładki. Dedykacja lub reklama nie może być kontrowersyjna moralnie. W książce zostaniesz dwukrotnie imiennie szczególnie wyróżniony jako sponsor główny. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

647 301 zrzutek

i zebrali

403 550 228 zł

A ty na co dziś zbierasz?