id: b4t84x

Na książkę o Dawidowie, miejscowości pod Lwowem

Na książkę o Dawidowie, miejscowości pod Lwowem

Aktualności 2


  • Czytaj więcej
  • Dziękuje bardzo za wpłaty! I proszę w miarę możliwości o udostępnianie linku do tej strony, aby wszyscy zainteresowani Dawidowem i Kresami mogli się dowiedzieć o projekcie. Dzięki!

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Dawidów to duża wioska pod Lwowem, przed II wojną światową zamieszkana była niemal wyłącznie przez Polaków (2614 osób). W 1946 roku polscy mieszkańcy wsi musieli ją opuścić, wśród nich mój dziadek Antoni i cała rodzina Zielonków. W książce pragnę przedstawić historię Dawidowa i jego mieszkańców od powstania wioski do 1946 roku. Dawidów nie doczekał się jeszcze polskiej monografii, a na nią zasługuje, bo była to jedna z większych miejscowości podlwowskich. Książka będzie plonem mojej wieloletniej pracy. Jestem współautorem wpisu o Dawidowie na wikipedii, założycielem bloga na temat Dawidowa http://dawidow-lwow.blogspot.com/ oraz grupy na facebooku dotyczącej tej miejscowości, na które strony zapraszam. Książka powstaje, jest napisana już w połowie. Przewiduje wydanie w przyszłym roku, pod choinkę 2021 roku.

Obecnie koszt wydania książki jest wysoki. Jestem historykiem, pracuje na co dzień w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie stać mnie na samodzielne sfinansowanie takiej pozycji. Stąd rozpoczynam zbiórkę, aby móc ją wydać, a gdy będzie gotowa wiedzieć w jakiej ilości ją wydać.

Od Państwa hojności zależy, czy książka szerzej trafi do bibliotek, do szkół, rodzin kresowych, w tym pochodzących z Dawidowa, czy też będzie znajdowała się tylko na mojej półce i kilku zaprzyjaźnionych fascynatów historii Dawidowa i Kresów. Liczę, że uda mi się dzięki niej przynajmniej częściowo ocalić od zapomnienia życie, wysiłek i ofiarę naszych przodków z Dawidowa, którzy przez swoją pracę, ale i poświęcenie wiernie służyli swej Ojczyźnie - Polsce. A dla wszystkich rodaków - potomków z Dawidowa będzie świadectwem życia ich przodków. Będą mogli poczytać o losach swych przodków. Zapraszam do wsparcia wydania książki.

Wpłacający 40

BZ
Bolesław Zakrawacz
200 zł
TM
Tadeusz Mucha (Korzeniowscy)
150 zł
AS
Aleksandra Szpulak
150 zł
PP
Piotr Palica
150 zł
MM
Marcin Młotek
150 zł
J
Jan Oleniecki
150 zł
ZW
Zbigniew Wieseń
100 zł
FK
Feliks Kotiuszko
100 zł
MG
Magdalena Gwóźdź
100 zł
ŁD
Łukasz Dzwoniarek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
  • Dariusz Zielonka

    Informacja z pola pracy nad książką o Dawidowie. Zręby wszystkich rozdziałów powstały, większość tekstu napisana, widać światło w tunelu 🙂 Pozostaje szlifowanie, poprawianie, dopisywanie, korekta. Codziennie poświęcam tej pracy około 2 godzin, zwykle wieczorem i nocą. Koronowirus pokrzyżował wiele moich planów związanych z podróżami i rozmowami z tymi, którzy mają wiedzę z pierwszej ręki, "nieksiążkową". Mieszkam dość daleko, pod Warszawą, stąd w aktualnej sytuacji epidemiologicznej trudno podróżować i się spotykać z osobami starszymi. Zwracam się z prośbą do Państwa, o pomoc w gromadzeniu wspomnień, informacji, ciekawostek dotyczących Dawidowa. Może w tym czasie świątecznym będzie okazja, to proszę, zapytaj swojej mamy, babci, dziadka, cioci, wujka, którzy mają taką wiedzę. Zapytaj kto był listonoszem, policjantem, nauczycielem, kto pracował w rozlewni piwa, kto był kościelnym, kto na kolei, kto był w Armii Krajowej, kto strażakiem, a może w teatrze? Zapytaj o szkołę, o pracę, o relacje sąsiedzkie, o zwyczaje. Może jakaś historia im się przypomni. Może jakieś wydarzenie utkwiło im w pamięci. Można je wysłać do mnie mailem ([email protected] albo messengerem na priv). Do końca maja 2021. Zachowajmy wspólnie pamięć o Dawidowie naszych przodków. Dziękuje za wpłaty na książkę (jest ponad 4000 zł), może przy okazji świąt bliskim wspomnieć o jej powstaniu i zachęcić do rezerwacji. Życzę dobrego i spokojnego przygotowania do zbliżających się Świąt.

  • Dariusz Zielonka

    Dziękuje za pierwsze wpłaty! I proszę w miarę możliwości o udostępnianie linku do tej strony, aby wszyscy zainteresowani Dawidowem i Kresami mogli się dowiedzieć o projekcie. Dzięki!

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Podziękowanie na facebooku i na blogu

Dzięki! Podziękuje za Twoje wsparcie na facebooku i na blogu!

(pozostało 1000 z 1000)

Wybieram
Wpłać 10 zł i więcej
Podziękowanie na facebooku, blogu oraz pdf z plikiem książki

Dzięki! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 2 razy (pozostało 998 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
Podziękowanie na FB, blogu + pdf książki

Dzięki!!! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki. Kupując książkę o Dawidowie otrzymasz 30 procent rabatu.

wybrano 1 raz (pozostało 999 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
50% rabatu + podziękowania

Dzięki!!! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki. Kupując książkę o Dawidowie otrzymasz 50 procent rabatu.

wybrano 1 raz (pozostało 999 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Książka o Dawidowie

Wielkie dzięki!!! Otrzymasz książkę o Dawidowie. Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 13 razy (pozostało 987 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 75 zł i więcej
Książka o Dawidowie + wymienienie jako ofiarodawca

Wielkie dzięki!!! Otrzymasz książkę o Dawidowie z dedykacją. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 5 razy (pozostało 995 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Książka o Dawidowie ze specjalnym podziękowaniem

Dzięki Tobie książka trafi do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz książkę o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 10 razy (pozostało 990 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
2 książki o Dawidowie z dedykacją

Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz 2 książki o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 5 razy (pozostało 995 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
3 książki o Dawidowie z dedykacją

Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz 3 książki o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

wybrano 1 raz (pozostało 999 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Sponsor brązowy

Wielkie dzięki! Zostałeś sponsorem brązowym! Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz 5 książek o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie dwukrotnie wyróżniony jako sponsor. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

(pozostało 100 z 100)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Sponsor srebrny + dedykacja rozdziału

Wielkie dzięki! Zostałeś sponsorem srebrnym! Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Możesz otrzymać 10 książek o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. Możesz dedykować komuś rozdział (np. swoim zmarłym rodzicom) lub umieścić reklamę w książce na pół strony. Dedykacja lub reklama nie może być kontrowersyjna moralnie. W książce zostaniesz dwukrotnie imiennie wyróżniony jako sponsor. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

(pozostało 10 z 10)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 3000 zł i więcej
Sponsor złoty

Wielkie dzięki! Zostałeś sponsorem złotym! Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej i szkolnych - dziękuje bardzo! Możesz otrzymać 30 książek o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. Możesz dedykować komuś pierwszy rozdział (np. swoim zmarłym rodzicom) i umieścić reklamę w książce na całą stronę i umieścić logo swej firmy na ostatniej stronie okładki. Dedykacja lub reklama nie może być kontrowersyjna moralnie. W książce zostaniesz dwukrotnie imiennie szczególnie wyróżniony jako sponsor główny. Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

625 023 zrzutki

i zebrali

375 987 939 zł

A ty na co dziś zbierasz?