id: b4t84x

Na książkę o Dawidowie, miejscowości pod Lwowem

Na książkę o Dawidowie, miejscowości pod Lwowem

13 256 zł 
z 20 000 zł
66%
21 dni do końca
121 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności8

 • Blisko coraz bliżej. Tak będzie wyglądać szata graficzna książki. To już końcówka prac i niedługo wyląduje w drukarni :)t03a1b38c486412a.pngt82962f5ac6b9184.png

  Czytaj więcej
 • Uwaga pod tym linkiem znajduje się spis treści książki.

  https://drive.google.com/file/d/1Enoj6dQIExU4s9Yt6VqP4J6FG0IlHRsD/view?usp=sharing

  Czytaj więcej
 • n6f49895506d417d.png

  Oto książka w plikach, następnie w papierze i wreszcie w Waszych rękach!

  Czytaj więcej
 • Z pracy nad książką. Nastąpił kolejny ważny krok to rozpoczęcie korekty tekstu i skład książki, którą przeprowadza pani dr Katarzyna Solecka z Katowic (Na marginesach)

  Dziękuje jeszcze raz wszystkim, którzy zaufali i zrobili przedpłaty na książkę. Myślę, że będziecie zadowoleni :) Jesteście kochani! To dzięki Wam powstanie książka o Dawidowie. Jednak nakład będzie ograniczony, ponieważ nie udało się zebrać zakładanej sumy na nakład (400 sztuk). Tak więc jeśli ktoś chciałby mieć książkę o swoich przodkach i o Dawidowie najlepiej zrobić przedpłatę i już zamówić. To gwarantuje możliwość nabycia książki. Proszę Was o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym. Pozdrawiam

  Czytaj więcej
 • Informacje dla wszystkich oczekujących na książkę o Dawidowie. Na połowę września zamówiłem korektorkę, która również przygotuje książkę do druku (łamanie). W połowie listopada trafia do drukarni. I mam nadzieję, że następnie pod Waszą choinkę :)

  Czytaj więcej
 • Przedwczoraj byłem na rozmowie w drukarni. Jedno jest jasne. Sama książka do wydania nie wystarczy. Potrzebne są środki na wydanie. Potrzeba chętnych, którzy będą chcieli ją czytać i mieć w domu. Jestem zdeterminowany, aby sprawę zrealizować do końca. Ale to i od Was zależy JAK książka będzie wydana. Czym więcej nas będzie, tym jest szansa na piękniejsze wydanie książki. W tym momencie zamówiło i wpłaciło około 50 osób (ponad 100 książek). W kwestiach finansowych zrobiliśmy 1/4 kroku... Ale i tak jestem Wam za to i za zaufanie BARDZO WDZIĘCZNY!!! Jeśli by każdy zareklamował swojej rodzinie z korzeniami dawidowskimi, kresowymi... Może znacie sponsora, który by zechciał zasponsorować lub umieścić swoją reklamę lub logo. Jeśli wiecie, gdzie zapukać, aby otrzymać jakieś dofinansowanie. Z mojej strony przygotuje króciutki filmik o Dawidowie (1 minutowy) i zdjęcie, zachęcające do nabycia i wsparcia wydania. Po wszystkim, po wydaniu książki zrealizuje dłuższy film o historii Dawidowa. Jeszcze raz dziękuje! I proszę Was nadal o wsparcie.

  Czytaj więcej

 • Czytaj więcej
 • Dziękuje bardzo za wpłaty! I proszę w miarę możliwości o udostępnianie linku do tej strony, aby wszyscy zainteresowani Dawidowem i Kresami mogli się dowiedzieć o projekcie. Dzięki!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dawidów to duża wioska pod Lwowem, przed II wojną światową zamieszkana była niemal wyłącznie przez Polaków (2614 osób). W 1946 roku polscy mieszkańcy wsi musieli ją opuścić, wśród nich mój dziadek Antoni i cała rodzina Zielonków. W książce pragnę przedstawić historię Dawidowa i jego mieszkańców od powstania wioski do 1946 roku. Dawidów nie doczekał się jeszcze polskiej monografii, a na nią zasługuje, bo była to jedna z większych miejscowości podlwowskich. Książka będzie plonem mojej wieloletniej pracy. Jestem współautorem wpisu o Dawidowie na wikipedii, założycielem bloga na temat Dawidowa http://dawidow-lwow.blogspot.com/ oraz grupy na facebooku dotyczącej tej miejscowości, na które strony zapraszam. Książka powstaje, jest napisana już w połowie. Przewiduje wydanie w przyszłym roku, pod choinkę 2021 roku.

Obecnie koszt wydania książki jest wysoki. Jestem historykiem, pracuje na co dzień w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie stać mnie na samodzielne sfinansowanie takiej pozycji. Stąd rozpoczynam zbiórkę, aby móc ją wydać, a gdy będzie gotowa wiedzieć w jakiej ilości ją wydać.

Od Państwa hojności zależy, czy książka szerzej trafi do bibliotek, do szkół, rodzin kresowych, w tym pochodzących z Dawidowa, czy też będzie znajdowała się tylko na mojej półce i kilku zaprzyjaźnionych fascynatów historii Dawidowa i Kresów. Liczę, że uda mi się dzięki niej przynajmniej częściowo ocalić od zapomnienia życie, wysiłek i ofiarę naszych przodków z Dawidowa, którzy przez swoją pracę, ale i poświęcenie wiernie służyli swej Ojczyźnie - Polsce. A dla wszystkich rodaków - potomków z Dawidowa będzie świadectwem życia ich przodków. Będą mogli poczytać o losach swych przodków. Zapraszam do wsparcia wydania książki.

UWAGA!!! INFORMUJE, ŻE OD 25 LISTOPADA 2021 NAGRODY 'BĘDZIESZ IMIENNIE WYMIENIONY W KSIĄŻCE' ZA WPŁATY OD 75 ZŁ WZWYŻ NIE BĘDĄ JUŻ MOGŁY ZOSTAĆ ZREALIZOWANE ZE WZGLĘDU NA ZAKOŃCZENIE PRAC ZWIĄZANYCH Z PRZYGOTOWANIEM KSIĄŻKI DO DRUKU.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Posty dla nagród 3

Posty do nagrody z progu 75 zł 1

Uwaga!!! Modyfikacja nagrody

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Pozostałe posty 2

Podziękowanie i prośba dotyczy książki o Dawidowie

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Podziękowanie

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Wpłacający 121

BM
Beata Maksym
600 zł
AA
Alexander Aleszczyk
500 zł
TK
Tomasz Klimasiewicz
500 zł
BI
Barbara Bizon
400 zł
JZ
Jerzy Zakrawacz
300 zł
JZ
Jerzy Zakrawacz
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
214 zł
MC
Marek Czerwiński
200 zł
PP
PIOTR Palica
200 zł
K
Kalamita
200 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • Dariusz Zielonka

  Informacja z pola pracy nad książką o Dawidowie. Zręby wszystkich rozdziałów powstały, większość tekstu napisana, widać światło w tunelu 🙂 Pozostaje szlifowanie, poprawianie, dopisywanie, korekta. Codziennie poświęcam tej pracy około 2 godzin, zwykle wieczorem i nocą. Koronowirus pokrzyżował wiele moich planów związanych z podróżami i rozmowami z tymi, którzy mają wiedzę z pierwszej ręki, "nieksiążkową". Mieszkam dość daleko, pod Warszawą, stąd w aktualnej sytuacji epidemiologicznej trudno podróżować i się spotykać z osobami starszymi. Zwracam się z prośbą do Państwa, o pomoc w gromadzeniu wspomnień, informacji, ciekawostek dotyczących Dawidowa. Może w tym czasie świątecznym będzie okazja, to proszę, zapytaj swojej mamy, babci, dziadka, cioci, wujka, którzy mają taką wiedzę. Zapytaj kto był listonoszem, policjantem, nauczycielem, kto pracował w rozlewni piwa, kto był kościelnym, kto na kolei, kto był w Armii Krajowej, kto strażakiem, a może w teatrze? Zapytaj o szkołę, o pracę, o relacje sąsiedzkie, o zwyczaje. Może jakaś historia im się przypomni. Może jakieś wydarzenie utkwiło im w pamięci. Można je wysłać do mnie mailem ([email protected] albo messengerem na priv). Do końca maja 2021. Zachowajmy wspólnie pamięć o Dawidowie naszych przodków. Dziękuje za wpłaty na książkę (jest ponad 4000 zł), może przy okazji świąt bliskim wspomnieć o jej powstaniu i zachęcić do rezerwacji. Życzę dobrego i spokojnego przygotowania do zbliżających się Świąt.

 • Dariusz Zielonka

  Dziękuje za pierwsze wpłaty! I proszę w miarę możliwości o udostępnianie linku do tej strony, aby wszyscy zainteresowani Dawidowem i Kresami mogli się dowiedzieć o projekcie. Dzięki!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Podziękowanie na facebooku i na blogu

Dzięki! Podziękuje za Twoje wsparcie na facebooku i na blogu!

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 997 z 1000)

Wybieram
Wpłać 10 zł i więcej
Podziękowanie na facebooku, blogu oraz pdf z plikiem książki

Dzięki! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 996 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 20 zł i więcej
Podziękowanie na FB, blogu + pdf książki

Dzięki!!! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki. Kupując książkę o Dawidowie otrzymasz 30 procent rabatu.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 999 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
50% rabatu + podziękowania

Dzięki!!! Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki. Kupując książkę o Dawidowie otrzymasz 50 procent rabatu.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 998 z 1000)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 74 zł i więcej
Książka o Dawidowie z wysyłką

Wielkie dzięki!!! Otrzymasz książkę o Dawidowie z dedykacją i zostanie do Ciebie wysłana.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 299 z 300)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 80 zł i więcej
Sponsor książki dla biblioteki szkolnej w Bukowiu

Ofiarujesz dla biblioteki szkolnej w Bukowiu książkę, w której będzie okolicznościowa adnotacja, że jesteś jej ofiarodawcą. Otrzymasz okolicznościowe podziękowanie za przekazanie książki na rzecz biblioteki szkolnej. Książkę możesz przekazać sam lub wspólnie z autorem podczas jego wizyty w Bukowiu lub autor w Twoim imieniu ją przekaże. Sposób przekazania jest do ustalenia.

rozwiń

(pozostało 2 z 2)

przewidywana dostawa: 24 stycznia, 2022

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Książka o Dawidowie

Wielkie dzięki!!! Otrzymasz książkę o Dawidowie. Podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

rozwiń

wybrano 33 razy (pozostało 0 z 33)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wpłać 75 zł i więcej
Książka o Dawidowie + wymienienie jako ofiarodawca

Wielkie dzięki!!! Otrzymasz książkę o Dawidowie z dedykacją. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca (Uwaga po 25 listopada 2021 r. ze względu na proces wydawniczy nie będzie już możliwości wymienienia w książce!). Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

rozwiń

wybrano 15 razy (pozostało 0 z 15)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wpłać 100 zł i więcej
Książka o Dawidowie ze specjalnym podziękowaniem

Dzięki Tobie książka trafi do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz książkę o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. (Uwaga po 25 listopada 2021 r. ze względu na proces wydawniczy nie będzie już możliwości wymienienia w książce!). Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

rozwiń

wybrano 27 razy (pozostało 0 z 27)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wpłać 150 zł i więcej
2 książki o Dawidowie z dedykacją

Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz 2 książki o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. (Uwaga po 25 listopada 2021 r. ze względu na proces wydawniczy nie będzie już możliwości wymienienia w książce!). Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

rozwiń

wybrano 14 razy (pozostało 0 z 14)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wpłać 200 zł i więcej
3 książki o Dawidowie z dedykacją

Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz 3 książki o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie wymieniony jako ofiarodawca. (Uwaga po 25 listopada 2021 r. ze względu na proces wydawniczy nie będzie już możliwości wymienienia w książce!). Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

rozwiń

wybrano 11 razy (pozostało 0 z 11)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Wpłać 500 zł i więcej
Sponsor brązowy

Wielkie dzięki! Zostałeś sponsorem brązowym! Dzięki Tobie książki trafią do np. biblioteki narodowej lub szkolnej - dziękuje bardzo! Otrzymasz 5 książek o Dawidowie z dedykacją i pamiątkowe podziękowanie. W książce zostaniesz imiennie dwukrotnie wyróżniony jako sponsor. (Uwaga po 25 listopada 2021 r. ze względu na proces wydawniczy nie będzie już możliwości wymienienia w książce!). Dodatkowo podziękuje za Twe wsparcie na FB, blogu oraz otrzymasz pdf z plikiem książki.

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

przewidywana dostawa: 24 grudnia, 2021

Nasi użytkownicy założyli

774 620 zrzutek

i zebrali

574 370 283 zł

A ty na co dziś zbierasz?