Zrób szlachetny prezent bez pudła! #PaczkazPaczką jest łatwiejsza niż myślisz.

Napisano 28 listopada, 2023. Aktualizacja: 4 grudnia, 2023.
Zrób szlachetny prezent bez pudła! #PaczkazPaczką jest łatwiejsza niż myślisz.

Nie wiesz, czy uda Ci się zorganizować Szlachetną Paczkę? Może organizujesz taką akcję po raz pierwszy i trudno jest Ci ocenić, jakie będzie zaangażowanie? A może wręcz przeciwnie - doskonale wiesz, że w Twojej szkole lub pracy wiele osób deklaruje chęć pomocy, a potem zrzuca się na ostatnią chwilę… albo wcale? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, które pomoże Ci przeprowadzić świąteczną zbiórkę bezstresowo i bez pudła!

Niedawno pisaliśmy o świątecznych akcjach charytatywnych, dzięki którym można poczuć się jak Święty Mikołaj. I z jednej strony, organizacja charytatywnego prezentu jest świetną okazją do integracji, a widok stosu upominków to wspaniała nagroda za dobrze przeprowadzoną zbiórkę. Z drugiej strony rezerwacja listu do Świętego Mikołaja od potrzebującej rodziny, dziecka lub seniora to ogromne zobowiązanie. Bo co jeśli nie uda się zebrać założonej kwoty? Lub jeśli finał zbiórki się opóźni i zakupione upominki nie dotrą do Was na czas? Te pytania rodzą ogromną presję, która zawsze spoczywa na barkach organizatora zbiórki. To on będzie musiał radzić sobie z awaryjną sytuacją, jeśli coś pójdzie nie tak!

Jeśli Twoja paczka chce zrobić coś dobrego na święta, ale nie masz pewności ile pieniędzy uda się Wam finalnie zebrać - mamy dla Ciebie rozwiązanie! Zobacz, jak możesz wesprzeć Szlachetną Paczkę lub inną organizację dowolną, zgromadzoną przez Was kwotą!

Szlachetne wsparcie bez kupowania prezentów

Na zrzutka.pl przygotowaliśmy narzędzia, które pozwolą Wam zaangażować się na elastycznych zasadach. Poznaj rozwiązania, dzięki którym zebrane pieniądze trafią prosto do wskazanej przez Was organizacji i w ogóle nie przejdą przez konto bankowe organizatora świątecznej zbiórki. Poznaj najłatwiejsze metody prowadzenia świątecznej zrzutki i nie martw się o rozliczenia! 

Zrzutka patronowa

To rozwiązanie da Ci najwięcej możliwości personalizacji i promocji zbiórki. Zrzutka patronowana posiada wszystkie funkcjonalności zwykłej zrzutki - różni się tym, że zebranych pieniędzy nie wypłaca się na konto organizatora, tylko patrona zrzutki. Patronem zrzutki może być każda organizacja zarejestrowana w naszym katalogu patronów - to Wy decydujecie, komu chcecie pomóc! 

Do zrzutki patronowanej możesz dodać własne zdjęcia i opis. Możesz dodawać aktualności, prowadzić licytacje, zakładać skarbonki, lub po prostu zbierać wpłaty - decyzja należy do Ciebie. Po zakończeniu zbiórki jednym kliknięciem przekażesz patronowi wszystkie zebrane środki - nawet jeśli nie uzbieracie na całą paczkę, Wasze wpłaty na pewno pomogą spełnić czyjeś marzenie! 

Chcesz zobaczyć jak wygląda zrzutka patronowana? Sprawdź tę umieszczoną poniżej:

Dla kogo założyć zrzutkę patronowaną?

W naszym katalogu patronów znajdują się dziesiątki organizacji, z których każda doceni Waszą pomoc. Jeśli zależy Ci na wsparciu typowo świątecznej akcji podpowiadamy, na kogo warto zwrócić uwagę:

  • Stowarzyszenie Wiosna - czyli organizatorzy Szlachetnej Paczki, który z pewnością doceni Wasz prezent bez pudła!

  • Stowarzyszenie mali bracia Ubogich - po raz kolejny organizuje akcję “Podaruj Wigilię”, której celem jest zaproszenie samotnych seniorów do wspólnego, świątecznego stołu. Stowarzyszenie podaje, że koszt kolacji wigilijnej dla jednego seniora to około 50 zł. Pomyśl tylko, jak wiele świątecznych posiłków możecie ufundować całą paczką!

  • Fundacja Małych Stópek - od 2013 roku organizuje świąteczne Paczuszki dla Maluszków, czyli prezenty wypełnione po brzegi środkami higienicznymi i kosmetykami dla niemowląt, które trafiają do najbardziej potrzebujących mam i dzieci. Przygotowanie jednej paczuszki to koszt 100 zł - fundacja z radością przygotuje je w Waszym imieniu!

  • Fundacja Zupa - nie tylko w Wigilię dba o to, aby nikt w Krakowie nie był głodny i samotny. Organizując zrzutkę pod patronatem tej fundacji wesprzecie ludzi, przy których stołach codziennie znajdują się setki pustych miejsc, czekających na głodnych, zmarzniętych i zagubionych w trudach życia.

Kliknięcie w nazwę wybranej organizacji przeniesie Cię do strony, na której w kilka sekund założysz zrzutkę pod jej patronatem. Jeśli któraś z powyższych inicjatyw chwyciła Cię za serce, nie czekaj - zbierz paczkę i razem zbierajcie na paczkę!

Skarbonka

To najszybsza i najłatwiejsza metoda grupowego wsparcia wybranej zbiórki. Skarbonka to wirtualna puszka, którą razem ze swoją paczką symbolicznie ustawiacie pod zrzutką, którą chcecie wspierać. Wszystkie pieniądze zebrane w skarbonce trafiają bezpośrednio do salda zrzutki - twórca skarbonki nie ma żadnej możliwości zarządzania zebranymi środkami.

Skarbonka ma niewiele funkcji pozwalających na jej personalizację - możesz dodać własny tytuł, opis i podziękowanie za wpłaty. Z drugiej strony, aby założyć skarbonkę nie musisz posiadać zweryfikowanego konta użytkownika na zrzutka.pl. Wystarczy Twoje imię, nazwisko i mail podane podczas rejestracji.

Jeśli nie wiesz jak wygląda skarbonka na zrzutka.pl, sprawdż tę umieszczoną poniżej:

Kogo można wesprzeć skarbonką?

Skarbonkę można założyć do każdej zrzutki, której organizator wyraził na to zgodę. Możecie sami wybrać zrzutkę z katalogu, lub skorzystać z naszych świątecznych inspiracji:

  • Święta z Sercem to projekt ogromnej, charytatywnej wigilii, którą 2 wrocławskie fundacje - Weź Pomóż oraz To się uda - chcą zorganizować już po raz drugi. Razem ze swoją paczką możesz pomóc ugościć przy wspólnym stole co najmniej 800 potrzebujących!

  • #GodneŚwięta to hasztag promujący zrzutkę Polskiego Czerwonego Krzyża, której celem jest zakup paczek żywnościowych oraz upominków dla najbardziej potrzebujących. Środki z Waszej skarbonki pozwolą cieszyć się świąteczną wieczerzą osobom, które na co dzień nie są w stanie przygotować nawet zwyczajnego obiadu.

  • A może chcesz ze swoją paczką wrzucić paczkę pod świąteczną palmę? Tak się składa, że właśnie w tym celu zrzutkę prowadzi Fundacja Agandi! Środki z Waszej skarbonki zostaną przeznaczone na prezenty dla dzieci z domu dziecka Agandi oraz dla tak zwanych dzieci ulicy - grupy najbardziej zagrożonej demoralizacją i kontaktami ze światem przestępczym ze względu na dotykającą je bezdomność. Koszt jednej paczki, zawierającej podstawowe artykuły żywnościowe, słodki upominek, a w przypadku dzieci ulicy również odzież to 150 zł. Więc, ile paczek chce dorzucić Twoja paczka?

  • Możecie także pomagać razem z Polonią i zrobić prezent bez pudła podopiecznym jednego z 8 domów dziecka biorących udział w poniższej akcji. I choć trud wykonania i rozwiezienia paczek wezmą na siebie Mikołaje organizujący tę zrzutkę, Wasza pomoc finansowa będzie miała dla nich ogromne znaczenie!

Zrzutka patronowana czy skarbonka? Podpowiadamy co wybrać! 

Skarbonkę założysz szybciej, ale zrzutka patronowana da Ci więcej możliwości personalizacji i promocji Twojej zbiórki - tak brzmi najbardziej ogólna odpowiedź na pytanie zawarte w tytule tego podrozdziału. Skupmy się jednak na szczegółach.

Zakładając zrzutkę patronowaną, projektujesz własną akcję, której celem jest wsparcie wybranej przez Ciebie organizacji non profit. To może być bardzo prosta, podstawowa zrzutka, ale wcale nie musi - w ramach zrzutki patronowanej możesz zorganizować bazarek charytatywny, serię licytacji, konkurs na największą skarbonkę lub cokolwiek podpowiada Ci wyobraźnia! Wszystkie funkcjonalności zrzutki są dla Ciebie dostępne. Jedynym “ograniczeniem” tej formy pomagania jest nasz katalog patronów, bowiem beneficjentem zrzutki patronowanej może być tylko organizacja posiadająca status patrona na zrzutka.pl. 

Natomiast zakładając skarbonkę, wcielasz się w rolę fundraisera wspierającego akcję charytatywną organizowaną przez kogoś innego. Możesz podpisać wirtualną puszkę imieniem i nazwiskiem (lub pseudonimem - nie musisz przecież zakładać konta użytkownika) i dodać do niej swój własny opis, a Twoja paczka będzie miała wgląd w kwotę, którą udało Wam się zgromadzić, ale to wszystko - skarbonka nie posiada żadnych zaawansowanych funkcji poza możliwością personalizacji podziękowania za wpłatę. 

Najważniejsze różnice między zrzutką patronowaną a skarbonką możesz sprawdzić w poniższej tabelce. Nie ma w niej odpowiedzi na Twoje pytanie? Poszukaj w Centrum Pomocy - zebraliśmy w nim odpowiedzi na pytanie, które zadawaliście nam najczęściej w ciągu ostatnich 10 lat!

Tabela przedstawiająca porównanie skarbonki i zrzutki patronowanej. Od góry treść: Czy musisz mieć zweryfikowane konto na zrzutce? - skarbonka nie, zrzutka patronowana tak. Kiedy można zbierać wpłaty? - Skarbonka od razu po założeniu, zrzutka patronowana po akceptacji Patrona.  Możliwość dodania własnego opisu - skarbonka tak, zrzutka patronowana tak. Możliwość dodania własnych zdjęć i korzystania z innych funckji zrzutki - skarbonka nie, zrzutka patronowana tak. Jakie warunki musi spełniać jej beneficjent? - skarbonka: Musi założyć zrzutkę i włączyć możliwość tworzenia skarbonek; zrzutka patronowana - Musi posiadać status patrona na zrzutka.pl. Czy zebrane środki trafią na Twoje konto bankowe? - skarbonka nie, zrzutka patronowana nie.  Kiedy zebrane środki trafią do beneficjenta? - Skarbonka od razu, zrzutka patronowana Ty decydujesz

A na pytanie, które z tych rozwiązań jest lepsze, odpowiadamy - oba są świetne, bo realnie pomagają na co dzień i od święta! Dlatego wybierzcie to, które odpowiada Wam najbardziej i zacznijcie zbierać! To nic nie kosztuje, a może realnie odmienić czyjeś święta.

Zobacz też: Szlachetna Paczka 2022 - zastanawiasz się jak zorganizować paczkę? Sfinansuj ją na zrzutka.pl!; Organizujesz zrzutkę? Bądź w kontakcie! Wykorzystaj adresy mailowe darczyńców i razem osiągnijcie cel.; Działaj odpowiedzialnie - poznaj najlepsze praktyki CSR i przeprowadź własną akcję!

Spodobał Ci się ten artykuł? Kliknij tutaj i bądź na bieżąco z naszymi treściami!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł, czy zrzutka na Bayraktar, która zebrała niebotyczną, z pozoru nieosiągalną kwotę - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 1

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.