id: rwchhk

Remont przeciekającego dachu oraz kominów zabytkowego klasztoru

Remont przeciekającego dachu oraz kominów zabytkowego klasztoru

Our users created 1 178 061 fundraisers and raised 1 231 441 030 zł

What will you fundraise for today?

Updates13

There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Jesteśmy Zgromadzeniem Sióstr Św. Katarzyny założonym w Braniewie w 1571 roku przez bł. Reginę Protmann. Służymy Bogu i ludziom już przeszło 453 lata. Żyjemy zgodnie z hasłem naszej Założycielki: „JAK BÓG CHCE”.


Nasza siedziba znajduje się w Braniewie i to właśnie tego domu dotyczy niniejsza zrzutka. Nasz klasztor został wybudowany w latach 1904-1906, jest wpisany do rejestru zabytków. Pierwotnie służył jako dom formacyjny, w czasie I wojny światowej służył jako szpital polowy, był też miejscem schronienia dla uchodźców. Od 1932 roku stał się siedzibą zarządu generalnego Zgromadzenia, a od 1935 – siedzibą zarządu prowincji warmińskiej i tę rolę spełnia do dziś. W czasie II wojny światowej w klasztorze znajdował się oddział zakaźny dla dzieci i szpital polowy oraz przytułek dla uchodźców.


Ogólna powierzchnia użytkowa klasztoru to 4 759 m2 i kubatura 19 164 m3, a ogólna powierzchnia zabudowy to 1 631 m2. Wyobraźcie sobie jaki to olbrzymi gmach!


Do dnia dzisiejszego nasz klasztor jest nie tylko domem mieszkalnym dla 30 sióstr, ale również miejscem gdzie mogą zatrzymać się pielgrzymi podążający szlakiem Św. Jakuba, miejscem gdzie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, historyczne i sportowe.


JP0I379sFe8Dvg9H.jpg

Ponadto w naszym klasztorze ludzie bezdomni i niezaradni mogą otrzymać ciepły posiłek, jak również skorzystać z prysznica lub otrzymać paczkę żywnościową.


Aby zapewnić bezpieczeństwo siostrom i wszystkim odwiedzającym nasz klasztor, musimy wykonać remont dachu (który przecieka w kilkunastu miejscach) oraz kominów, które zaczęły się „sypać”. Ponadto naprawy wymagają szkody wyrządzone przez cieknący dach na niższych kondygnacjach.


8s0IC0Tj2Tfk6Vef.jpg

Nie jesteśmy w stanie tego zrobić same, potrzebujemy Waszej pomocy. Koszt napraw to około 300 tys. zł.


Jeśli możesz, pomóż nam. My odwdzięczymy się naszą modlitwą i ofiarą Eucharystyczną. Zapewnijmy razem bezpieczeństwo wszystkim, którzy chronią się w naszym klasztorze. Niech ten piękny zabytek Braniewa i kolebka Zgromadzenia nie ulegnie zniszczeniu.


Prosimy o wsparcie finansowe, a jeśli nie możesz tego uczynić - prześlij link swoim znajomym.  Pomocna dla nas będzie każda złotówka. Razem możemy zdziałać wszystko, a dobry Bóg będzie nam we wszystkim błogosławił.


Zapewniamy o naszej pamięci.


Zapraszamy do odwiedzin naszego klasztoru!

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 693

preloader

Comments 12

 
2500 characters