Opis zrzutki

Siemianie,


Na początku była idea, z niej narodziło się wydarzenie - SIEMIA.

Potrafiąca zaskoczyć, wymykająca się schematom. 


Dostrzegamy reewolucję, która dzieje się na naszych oczach. 

Jest w Was i w nas! 

Wasze przeżycia, emocje i doświadczenia są dla nas dowodem na to, że sukcesywnie, krok po kroku, wypełniamy naszą misję. 


-------------------------------------------------------


SIEMIA to pozytywna transformacja przyszłości poprzez powrót do słowiańskich korzeni. Jej patronką stała się Matka Ziemia (zwana przez nas Siemia), będąca jednocześnie symbolem potwierdzonej historycznie słowiańskiej bogini Mokoszy, która otula kobiety i dzieci, swoją opieką. 


Ponieważ jesteśmy wydarzeniem transformacyjnym, to w tym roku po raz kolejny dokonujemy wewnętrznej transformacji.


W tym roku zamiast tradycyjnych biletów, proponujemy formę dobrowolnych wpłat.


Na SIEMIĘ można przyjechać wcześniej, wyjechać później. Odpocząć nad Bugiem. Twórzmy razem tą piękną przestrzeń w miłości i swobodzie.


ILE SIĘ ZRZUCIĆ?


Tyle ile czujesz, możesz i chcesz ;) Rób jak czujesz. SIEMIA to nie festiwal. SIEMIA to rodzina. Liczy się każda wpłata, gdyż jest to forma cegiełki, która buduję większą całość. 


#WspólnieStwórzmyNowąSIEMIĘ


Więcej szczegółów poniżej.


Do zobaSIEMIA nad Bugiem! <3


-------------------------------------------------------


MISJA, REEWOLUCJA, ENERGIA, ISKRA


Przy edycji 0 jako pierwsi w Polsce mówiliśmy o tym, że mamy aspirację do bycia wydarzeniem transformacyjnym. Uczciwie podkreślaliśmy, że to, czy tacy będziemy, zależało będzie od tego, czy Wy tak o nas powiecie.


Teraz to wiemy i oficjalnie możemy tak o sobie mówić, ponieważ setki ludzi tak właśnie nas odbiera, ponieważ setki ludzi tego doświadczyło. SIEMIA ruszyła energię, zaszczepiła w ludziach wiarę, pasję i ideę. Wiele osób gromadzących się wokół SIEMI zaczęło tworzyć własne, mniejsze i większe wydarzenia. 

Zwołani przezprelegenci częściej i szerzej głoszą posiadaną przez siebie wiedzę. 


Jako organizatorzy możemy także pochwalić się tym, że daliśmy przestrzeń Artystom Muzycznym do debiutów - obecnie wielu z debiutantów rozwija swoje kariery i regularnie koncertuje. Z kolei tym, którzy są związani ze sceną od lat - dostarczyliśmy nowe wyjątkowe wspomnienia i przeżycia czegoś “innego”.


Słowiańskie podwaliny naszej idei pomogły w popularyzacji tej dziedziny w krajowej przestrzeni festiwalowej. Rozpowszechniamy także wrażliwość dbania o Matkę Ziemię. 


Jesteśmy z tego niesamowicie dumni! 

To już jest realna zmiana w świecie, do której się przyczyniliśmy…

Jest to iskra, którą puściliśmy i która aktualnie się rozprzestrzenia!


Mamy wielu przyjaciół w różnej postaci, również innych festiwali. Kontaktujemy się, współpracujemy, wspieramy.

Idziemy pod prąd, tego wymaga od nas misja bycia przyczynkiem do zmiany świata. Odłączamy się od komercji, zmieniamy, łączymy.TRANSFORMUJEMY REZYGNUJĄC…. 


Ponieważ jesteśmy wydarzeniem transformacyjnym, to w tym roku po raz kolejny dokonujemy wewnętrznej transformacji. 

Z pewnością śmiałej, być może przewrotnej, lekko zuchwałej i tym samym ryzykownej. 


Od początku zaznaczamy wprost, że SIEMIA nie jest, nigdy nie była i nie będzie wydarzeniem komercyjnym.

Aby to jeszcze bardziej podkreślić, aby jeszcze wyraźniej udowodnić i pokazać nasze szczere zaufanie do Przestrzeni, aby puścić swobodnie i dać się poprowadzić, w odróżnieniu od wielu innych wydarzeń świadomościowych… 

W tym roku… REZYGNUJEMY ZE SPRZEDAŻY KARNETÓW! :D

Tym samym oddajemy Wam alternatywę uczestniczenia w SIEMI na zupełnie nowych zasadach, umacniamy możliwość współtworzenia wszystkiego, czym jest SIEMIA.


DgQoCAzdj2XZ5Q2-w7McHdDNAz1ifrb3EByMDTmss1xZqKP7rZR3ZWeqUP29VMtvYuOuSdJ3GLN9p6MgYle-Bh0AXjqEBkkzO96BCYhV9udM0KUNFxEQE7m-fqFQjlwCHuwxETcDrMhncS5vSA


WSPÓLNIE STWÓRZMY NOWĄ SIEMIĘ!


Tworzymy przestrzeń w zgodzie z przepływem, w duchu #SlowLife. Na SIEMIĘ można przyjechać wcześniej, wyjechać później. Odpocząć nad Bugiem. Twórzmy razem tą piękną przestrzeń w miłości i swobodzie.

Rób jak czujesz. SIEMIA to nie festiwal.


#wszyscyjesteśmywolontariuszami - takie hasło objawiło się spontanicznie podczas nieodbytej SIEMI 0. To m.in ono naświetliło kierunek naszego rozwoju. SIEMIA była najpiękniejszym nie-festiwalem jaki widziało setki zgromadzonych osób. Taka właśnie była SIEMIA. Taka ma być SIEMIA.

Zatem SIEMIA taka jest.ILE I NA CO?


Zrzutka pomoże nam w zorganizowaniu najlepszego oświetlenia i nagłośnienia scen, by koncerty wybrzmiały w pełni adekwatnie do muzyki zapraszającej Was do swojego magicznego świata. 

Z waszych relacji wiemy, że byliście zachwyceni! 


Zrzutka pomoże nam w pokryciu kosztów logistycznych, między innymi związanymi z dojazdem Wiedzących i Artystów. Za te pieniądze będziemy mogli wyżywić naszych Gości, zbudować sceny oraz udekorować teren SIEMI.


Skoro mamy Wspólnie Stworzyć Nową SIEMIĘ, to transparentnie wprowadzamy Was w ogólny kosztorys tego przedsięwzięcia - wstępne i podstawowe koszty rysują się następująco:


Nagłośnienie, oświetlenie: 25-40 tysięcy

Koszty logistyczne, transport: 15-25 tysięcy

Budowa scen, podstawowe dekoracje: 5-10 tysięcy

Artyści, prelegenci, DJ, tancerze, eksperci: 45-75 tysięcy

Przyjazna ochrona i koszty administracyjne: 20-35 tysiące

Łącznie od 110 do 185 tysięcy złotych. 

To oczywiście przedział orientacyjny.


Informujemy uczciwie i wprost, że jeśli nie uda nam się zebrać w ciągu kilku tygodni co najmniej 44 tysięcy złotych to będziemy poważnie się zastanawiać co zrobić aby zrobić. Jeśli w ciągu kilku tygodni od startu zrzutki zbierzemy mniej niż 100 tysięcy złotych, to będziemy zrealizujemy SIEMIĘ z pełnym rozmachem, jednak będziemy musieli wprowadzić karnety, których chcemy w tym roku uniknąć. Cena karnetów (których wprowadzać bardzo nie chcemy) będzie musiała być zbliżona do ceny z ostatnich pul karnetów zeszłorocznych.


Oczywiście osoby zasilające naszą zrzutkę co najmniej wpłatami sugerowanymi jako minimalne będą mogły uczestniczyć w SIEMI.


Wszystko zależy od Was!

Wierzymy w to, że wspólnymi siłami uda nam się zebrać co najmniej 100 tysięcy zł, byśmy mogli spotkać się w sierpniu na niebiletowanej i pełnej mocy SIEMI.
MUZYKANCI I WIEDZĄCY


Co roku staramy się zapraszać duże grono najciekawszych artystów i wybitnych ekspertów.

W zeszłym roku zaprosiliśmy 35 zespołów muzycznych, kilkunastu DJów i ponad 60 Wiedzących prowadzących prelekcje i warsztaty.

Program koncertów ogłoszony na eksperymentalną edycję 0 (w 2020 roku) kształtował się następująco:


EY5dhJOpbP0fGL0NqaswdZn2KB1rKCyOLp-hPIYlHdqRBIPa0jw5YJp7jlV7AidVKmUsgK_Czrgjloo76jeYqcYRYMf0xUNhT33ZU9N3aAXdqzFAvhjXPVNr-MysAcvbErcQKsy7mVZ0DvgJfA

Z kolei ogłoszone występy na edycji 1: 

cjFoHIwVod-e8g9m2QOR6qzeqH_-0KLABA_CaVYmq-0Zken-2sXPpuve5MR_CVL4f6421NiISunoMFIe23shOy-deu62wqejEGYDkceNb-nHZHK6PNofwObizS_K3OyfK-MXj1JzJ3EqsXTjJA


Wśród grona zaproszonych przez nas Wiedzących na przestrzeni dwóch lat znaleźli się dotychczas m.in.: 

rrvFokT2uxj3CkUgv1XT1iWN7WRAJUo73shse6eKTJVBpDDIBTr3LwxLxdPA3q9c-U4vShiBYtNxhqWcWdXUTmktBWOsvbffoHMnwO-oZ1NSQd2HZ62BG4cFrHfDnVFXuwYWMBv5A7QrPalIsQ

1tV1RcG35u-903NROccIdQ0BnQRVnC_LKKMUALrLXIIuad8T9Yd-_0ITdmNmboDwVgSf3ac3lFRun_fhrg23pZaa3agHcjJ1Of-zTykVsoxGpAdi-SjAYWMP-Wnl0tkth95okJLCoERIux_s_Q


W tym roku możecie być pewni, że nie obniżamy lotów i utrzymany najwyższy poziom zaproszonych gości. Ba! Dokładamy wszelkich starań aby w tym roku było jeszcze ciekawiej i mocniej! Czy to się uda - zależy w dużej mierze od Waszego wsparcia.

Prowadzimy rozmowy i kierujemy zaproszenia ponownie do większości dotychczas zapraszanych przez nas osób, ale również możecie spodziewać się kolejnych wartościowych wiedzących oraz świetnych muzykantów! Wprowadzamy dodatkowo nowe formy wystąpień, które wierzymy, że spotkają się z Waszym jeszcze lepszym odbiorem i które mają na celu podnieść ogólną wartość dla ludzi i świata… 

Zobaczycie co dla Was szykujemy, jednak gwarantujemy że czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było i będziecie zadowoleni! ;) 

Publikację pierwszych konkretów rozpoczynamy od 2go lipca - zapraszamy do śledzenia naszego FanPage - ww.fb.com/siemia.eu i strony wydarzenia - https://fb.me/e/1rt5jQHhx
ILE SIĘ ZRZUCIĆ?


A ile możesz i chcesz się dorzucić? ;) 


Nie narzucamy. Jedynie sugerujemy. Przypominamy, że koszt karnetów na SIEMIĘ w zeszłym roku kształtował się tak:


44RRlJJcAkDVtaV8OKWXcXBpSy_dnM5838yt7_7nQyDoajS1SBa08M7FLeAOb5dJn_9T5aSXBhI2KhCk_1UH5t68vXcnQAS8daLno-4Nj1w0WUkMSHzSzxGwgO3Ljvgch5dS0iV1gRohA8WNXQ


Aby dać możliwość uczestniczenia w naszym wydarzeniu wszystkim, którzy czują naszą ideę, którzy chcą wspierać naszą misję, którzy chcą wyrazić swoje poparcie poprzez Uczestnictwo w naszym zgromadzeniu sugerujemy, aby minimalna kwota,  która gwarantuje wstęp na SIEMIĘ 2.0, wynosiła: • 170 zł - za wszystkie 6 dni wydarzenia


 • 107 zł - za 3 dni weekendowe (sobota, niedziela, poniedziałek - wolny w tym roku od pracy).Zdajemy sobie sprawę, że jest to “oferta bez precedensu”, ktoś mógłby nazwać wręcz “dumpingiem pełną gębą”, ale właśnie taka ma być SIEMIA - wolna, otwarta, dostępna dla Wszystkich. Bo nam naprawdę chodzi o coś więcej niż “kolejny fajny festiwal”... ;)

Opcji alternatywnych jest kilka, np.:


 • WPŁAĆ PONAD MINIMUM - Jeżeli masz możliwości, poczujesz taką chęć i zechcesz dorzucić się więcej niż sugerowany przez nas próg minimum - będzie nam bardzo miło! Z pewnością przyczynisz się do ogólnego dobrobytu i lepszego kształtu naszego wydarzenia. Dodatkowo niebawem zaproponujemy “dodatkowe” prezenty i niespodziewanki dla osób, które zdecydują się nas wesprzeć większą ilością złotówek. Mamy kilka pomysłów, właśnie je zbieramy, ale również będziemy otwarcie pytać Was - jest duże prawdopodobieństwo, że zaproponujecie coś fajnego, na co my nie wpadniemy. Oczywiście możesz dorzucać się od już, od teraz, a gdy dodamy prezenty - uwzględnimy Ciebie, zawsze też będziesz mógł “dorzucić coś jeszcze”... ;)


 • ZOSTAŃ DOBRODZIEJEM - Jeżeli prowadzisz działalność i chciałbyś nawiązać współpracę, dorzucić nam większą kwotę i zostać DOBRODZIEJEM SIEMI - napisz do nas na [email protected] a z pewnością ustalimy szczegóły i wspólnie znajdziemy pomysły na wzajemną wymianę korzyści! 


 • WPŁAĆ ILE MOŻESZ - Jeżeli zaś czujesz, że chcesz dać od siebie więcej niż po prostu złotówki i/lub Twoja sytuacja utrudnia takie wydatki, to z chęcią przyjmiemy Twoją pomoc! :D
 • Napisz nam w komentarzu pod postem, że chcesz WspólnieStworzyćNowąSIEMIĘ i opisz jak możesz pomóc w organizacji i/lub promocji SIEM! Jeśli wolisz śmiało ślij nam maila na adres [email protected]

Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i propozycje! My mamy kilka luźnych koncepcji, w czym każdy z Was może pomóc:

 • przy budowie scen i niezbędnych konstrukcji
 • w kuchni naszej jadłodajni, w naszej kawiarni lub siemiańskim sklepiku
 • poprzez zabranie swoich dekoracji lub stworzenie ich z nami na miejscu! <łapacze snów, światełka, instalacje itp.>
 • przyjęcie roli Siewcy, zapraszającego znajomych na nasze wydarzenie i udostępniającego nasze posty i relacje w swoich social mediach
 • obniżeniu wysokości naszego kosztorysu, poprzez wsparcie w transporcie, dostarczeniu różnego typu materiałów, sprzętu, itp.
 • pilnowaniu porządku i sprzątaniu w trakcie i po wydarzeniu ;)

Pomysłów może być wiele… lista niemalże jest nieskończona. Przyjmiemy każdą pomoc i za każdą będziemy wdzięczni. :)


qGWGTzbuYDphGihXEMKqg2QAB-qIyCAt-wISiXjNJuoqI5p4I8x-xejvLPfHB-kfhXOBDkKUbCLt4j6xqbmUylx1BBwzfyBCkDUUxYstKhjGriRrfWX06WaXgGZt1WW-UzGyeb21tM5MhabJDAPODZIEL SIĘ ODCZUCIAMI


Ponieważ od początku zakładaliśmy, że nasz SIEMIA Bug Festival będzie naprawdę w pełni transformacyjnym w momencie, gdy się odbędzie i wyłącznie, gdy uczestnicy  tak o nim powiedzą, zachęcamy osoby, które znają już SIEMIĘ do wysłania krótkiego materiału video, w którym podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą czy to co doświadczyli podczas SIEMIA Bug Festival: Edycja 0 (2020), SIEMIA Warszawo! (2020) i/lub SIEMIA Bug Festival: Edycja 1 (2021) - było w jakimś wymiarze lub w jakimś aspekcie dla Was wydarzeniem  transformacyjnym? :)


Pragniemy stworzyć filmik archiwizacyjny na temat nie-festiwalu jak i również puścić go w świat w celach promocyjnych kolejnych edycji, aby każdy mógł dowiedzieć się czy SIEMIA cokolwiek zmieniła w uczestnikach. :) 

Mamy wiele głosów, że tak, więc mamy nadzieję, że przynajmniej część z Was zdecyduje się na nagranie kilku zdań i podzielenie się tym ze wszystkimi - będzie to dla nas zarówno miłą niespodzianką udowadniającą namacalnie realizację naszej misji, jak również kolejnym świetnym narzędziem promocji idei i samego wydarzenia.


qVDI0H0vfMF6DiqUnlt1gamhrV5tXR28PGFDV2fUSaAiWbsRein-QD81leS_DYaeY5O4Ivpi5rMBNaOikL3WRsfHt8TbOfXJ7AbFjGKMXYQtYXylgoQx3N8u2oHIoGaq0ZCo5qxlEr_FVnqvRg
AKCJA! #WspólnieStwórzmyNowąSIEMIĘ !


SIEMIA jest SIEMIĄ - wydarzeniem od początku realizowanym w hołdzie Matce Ziemi, toteż pozostając sobą dajemy dodatkową możliwość wsparcia wartościowych inicjatyw.


Osoby, które wpłacą conajmniej kwotę sugerowaną przez nas, mają możliwość przeznaczenia 5% swojej wpłaty na cel charytatywny. W takim wypadku po swoim imieniu wpisujecie hasło RZEKA, ZWIERZĘTA, UKRAINA, GAJA.

Proponowane przez nas fundacje i akcje to: 


 • Centrum Ochrony Mokradeł - Siemia dzieje się przecież nad rzeką Bug, a przyrzeczne strefy bagienne są bardzo ważne dla utrzymania czystości wód, dlatego właśnie wybraliśmy Centrum Ochrony Mokradeł - wyrzuć swoje pieniądze w bezcenne błoto!


 • Pomagaj Pomagać Różaland - Naszą planetę dzielimy z mnóstwem innych istot - dbajmy i chrońmy naszych przyjaciół. Różaland chroni i ratuje konie i inne zwierzęta przed ubojem. Promuje empatię, miłość oraz szacunek do wszystkich żyjących istot. Dlatego pomóżmy pomagać!


 • Fundacja Ocalenie - wszyscy słowianie to jedna rodzina, a w tym krytycznym momencie ukraińscy bracia szczególnie potrzebują naszego wsparcia, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć zbiórkę “My z Wami” dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie


 • Klub Gaja - to jedna z pierwszych organizacji ekologicznych w Polsce, a ochrona środowiska jest jednym z naszych filarów, dlatego od 2021 roku wspieramy działania Klubu


qVNG8-Wu_2lity-75u9hj35Tv88K6IWuwSaPv_N9nPIfPA67YHXc53soocpIdu_xbLj-zH32keJ5n2SE1AsZ77jsTxyjKD0_9LePr9dqkK0NXz2UlQoDCaC-2ZWw0IDQM0KMZhOkFeuOiX5_2w


POSŁOWIE


Jesteśmy z Wami szczerzy, nigdy nie był naszym celem czysty zysk, nie nastawialiśmy się wyłącznie na zarabianie przez to wydarzenie… Przy przeniesionej edycji 0 wszystkim chętnym uczciwie zwróciliśmy za zakupione bilety, do tej pory nasze koszty przerastały przychody, a mimo tego wszystkiego zdecydowaliśmy się w tym roku na rezygnację z biletów, by SIEMIA była jeszcze bardziej otwarta, dla wszystkich, dla Was! :) 


Wierzymy w ten świat, wierzymy w lepsze jutro! Wierzymy w Was, bo to Wy jesteście zmianą.  Otwarcie mówimy o kryzysach, dzielimy się swoimi przemyśleniami. 

Zdajemy sobie  sprawę z tego, że czasy w których żyjemy, są wymagające. Dlatego właśnie tworzymy SIEMIĘ, dlatego praktykujemy dialog, dlatego odwołujemy się do naszego słowiańskiego dziedzictwa, do naszych korzeni, dlatego dbamy o Matkę Ziemię.


To wy tworzycie Siemię! 

Wy nią jesteście! 

Wy przekazujecie ją dalej w świat! 

To Wy przybyliście do nas,  gdy zostaliśmy oficjalnie odwołani!

To wy podjęliście decyzję o tym, że Siemia 0 ma się ziścić! 


Dziękujemy Wam za to, że nas inspirujecie, dziękujemy za kolory, które wnosicie w ten Świat! 

Dziękujemy za zmianę,  jaką jesteście! 

Robimy to dla Was, ale przede wszystkim z Wami.


Zatem…

#WspólnieStwórzmyNowąSIEMIĘ

#RazemTworzymyNowąZiemię


Do zobaSiemia w sierpniu!


Z Bugiem!


_____________________

FILMY PROMOCYJNE

SIEMIA Bug Festival: Edycja 0 (2020): https://www.facebook.com/watch/?v=595146317839299&ref=sharing 

SIEMIA Bug Festival: Edycja 1 (2021): https://www.facebook.com/watch/?v=625498678839088&ref=sharing


ndIys_SkEI6Q7xL8ZrdyXoiCbPb5AII2bLeCepPyEgaJiYuiNbVTaXwyJBoz0P3ahv5qCHVH4RGzeUAGj4SrFZ-SChKDvVujSdmQblZkKgQ3Z3mAUiouKfOODUByK33ohPFE2N1Mk4owpCbNmA


Zuvsaf7P-AxAL6p3rKsycg5715qIBDSnHSOgpfmFIJkBepisApCHah1MEalPix0E5mkJN68V99zCgG005y1eWW-x8Ya_6PjltECNUvQuS37tG7DO8it_faAHXwf9KKghb8IM24L_VcZ7meuWTgPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 24

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • PM
  Piotr Miszczak

  Co dzieje się ze środkami w różnych wariantach? Ejj mam nadzieję, że nawet jak nie wypali to Was nie zniechęci na przyszłość!! Mega szanuję takie pomysły i to prawdopodobnie jedyny zlot na jaki się w tym roku wybiorę. Kocham

  ukryta
  • Elżbieta Rajtarska

   Siemia! Łał! Dzięki za miłe słowa, spieszymy z odpowiedziami. Wszystkie wpłaty dokonane na zrzutkę w żadnym wypadku nie przepadają - są to wpłaty na tegoroczne wydarzenie, które jak najbardziej odbędzie się, choć w pomniejszonej skali - nieco bardziej kameralnie. Środki te w pełni wykorzystywane są do organizacji naszego siemiańskiego wydarzenia, które odbędzie się już za kilka dni, w sierpniu tego roku. Bardzo dziękujemy za miłe słowa, wsparcie, wpłatę i w ogóle bardzo doceniamy i cieszymy się że wierzysz w nas i jesteś z nami - mamy nadzieje ze do zobaSIEMIA już za kilka dni!

Nasi użytkownicy założyli

878 630 zrzutek

i zebrali

807 749 884 zł

A ty na co dziś zbierasz?