id: fbjkha

Pomoc Rodakom w Mołdawii 2023

Pomoc Rodakom w Mołdawii 2023

Our users created 1 145 785 fundraisers and raised 1 192 945 676 zł

What will you fundraise for today?

Description

Wzorem lat poprzednich i w tym roku chcemy dotrzeć ze wsparciem do Polaków zamieszkujących Mołdawię. Mołdawia jest jednym z najmniejszych i statystycznie najbiedniejszym krajem Europy, który zamieszkuje ponad 4 tysiące naszych krajan. Polska ludność żyje tam już od ponad 230 lat, mimo upływu czasu nie zatracili oni swej tożsamości, a mołdawska wieś Styrcza zamieszkana przez Polaków do dziś nazywana jest ,,Małą Warszawą.


W zeszłym roku będąc w Mołdawii przekazaliśmy wsparcie głównie dla osób starszych będących w największej potrzebie takich jak Pani Helena ze Styrczy. Mołdawia statystycznie jest najbiedniejszym krajem w Europie, elementem hamującym rozwój kraju jest nie uznawana na arenie międzynarodowej separatystyczna republika Naddniestrza. Mimo problemów społecznych i gospodarczych Polacy mimo trudów żyją na mołdawskiej ziemi, którą ponad 200 lat temu zagospodarowali ich przodkowie przybywając tam z Podola. Zachęcamy do akcji wsparcia naszych krajan w Mołdawii.

 


Wieś Styrcza została założona przez polskich osadników i do dziś jest zamieszkana w większości przez ich potomków przez co jest nazywana "Małą Warszawą''. Mieści się tam jeden z dwóch "Domów Polskich" na obszarze Mołdawii , drugim największym skupiskiem Polaków w Republice Mołdawii jest miasto Bielce. Będąc w Bielcach zaopatrzyliśmy tamtejszy polski dom w najbardziej potrzebne produkty a także wsparliśmy skupionych wokół niego rodaków.


Pomoc przekazaliśmy dla rodziny Kosowskich w której wychowuje dziesiątka dzieci. W ramach akcji pomocy dla rodaków w Mołdawii chcemy przekazać jak najwięcej wsparcia, to ile uda nam się go przekazać zależy od Waszego wsparcia. Dzięki głównie pomocy od darczyńców jesteśmy w stanie wspierać naszych krajan na wschodzie.Zapraszamy do wsparcia inicjatywy!


Całość relacji z zeszłorocznej akcji dla rodaków w Mołdawii znajduje się tutaj:

Potrzebne są słodycze, kawa herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, żywność długoterminowa, zabawki, wyprawki szkolne, tornistry.Paczki dla Polaków na wschodzie można słać na poniższy adres:

Radio Wrocław, Aleja Karkonoska 10, Wrocław

 53-015

Jako nadawcę prosimy wpisywać Fundacje Studio Wschód również zalecamy aby na paczce napisać, że jest to "Pomoc Rodakom w Mołdawii"


Organizatorem zbiórki jest:

Fundacja Studio Wschód


REGON:

362239210

NIP:

8971812124


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 128

preloader

Comments 4

 
2500 char