id: v97ddr

Chcemy się uczyć - nasza wymarzona klasa pod słońcem Afryki

Chcemy się uczyć - nasza wymarzona klasa pod słońcem Afryki

Our users created 1 180 941 fundraisers and raised 1 234 979 398 zł

What will you fundraise for today?

Description

Od wielu lat znam Nazaretanki, a jedna z nich jest moją przyjaciółką, która w Ghanie pracuje z dziećmi. Co tu więcej pisać przeczytajcie sami. Pomóżmy im zrealizować marzenie edukacyjne dzieci z Yamfo.Chcemy się uczyć – nasza wymarzona klasa pod słońcem Afryki

Razem możemy zmienić przyszłość dzieci z Yamfo – małej miejscowości w Ghanie. Edukacja to okno na świat dla młodego pokolenia. Dzieci chcą się uczyć, a my chcemy im w tym pomóc! Dołącz do nas!

NASZ CEL

Zbieramy fundusze na wyposażenie jednej z trzech klas w powstającym budynku gimnazjum. Jest to zadanie wyjątkowe, ponieważ w już tym roku nasi szóstoklasiści zakończą etap szkoły podstawowej. Potrzebujemy zakupić szkolne ławki i krzesełka, tablicę, szafki na książki dla uczniów oraz inne konieczne wyposażenie.

NASZA MISJA

Jesteśmy Siostrami Nazaretankami, które w 2012 roku założyły placówkę misyjną w Afryce w Ghanie. Dzięki ofiarnej pracy Sióstr i ogromnemu wsparciu ludzi dobrej woli, powstał kompleks budynków szkolnych w Yamfo. Szkoła rozpoczęła swą działalność w 2015 roku. Obecnie opieką edukacyjną jest objętych 456 uczniów. W bieżącym roku kalendarzowym rozpoczęła się budowa trzyklasowego gimnazjum, w którym nasi uczniowie będą kontynuować edukację od września 2024.

Nasza szkoła zapewnia uczniom regularne zajęcia. Dzięki temu mamy pewność, że uczniowie po skończonej podstawówce będą potrafili czytać, pisać i posługiwać się językiem angielskim. 

Na obecną chwilę szkoła Holy Family of Nazareth – Yamfo jest uznawana w środowisku lokalnym za jedyną placówkę gwarantującą rzetelną edukację w dobrych, przyjaznych warunkach.

DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ

Yamfo to jedna z typowych miejscowości Ghany, której mieszkańcy utrzymują się głównie z rolnictwa i handlu. Pomimo trudnych sytuacji życiowych i ekonomicznych przeciwności społeczeństwo jest otwarte na nowe rozwiązania, poszukuje nowych perspektyw i lepszych możliwości rozwoju dla młodego pokolenia. 

Ghana jest jednym z krajów, w którym wysoka inflacja, korupcja i skrajna bieda w niektórych regionach, wpływają na niski poziom edukacji. Kondycja placówek państwowych jest dramatyczna: brakuje podstawowego wyposażenia w klasach (ławki, krzesła, tablice), podręczników i innych pomocy naukowych, budynki są zniszczone i uszkodzone przez warunki klimatyczne, brakuje ścian, dachów, itp. Wielkość klas nie jest dostosowana do liczby uczniów, brakuje elektryczności i dostępu do wody pitnej. Liczba uczniów w klasie (od 40 do 90) uniemożliwia realizację programu i indywidualnego podejścia do ucznia. 

WE LOVE YAMFO!

Pracując w tej części świata zdajemy sobie doskonale sprawę, że młodzi ludzie nie mający dostępu do podstawowej edukacji na dobrym poziomie, w konsekwencji nie mają możliwości kontynuowania nauki w szkoły średniej i na wymarzonej uczelni, znalezienia lepszej pracy, a co za tym idzie wykorzystania swojego potencjału i bycia częścią współczesnego świata.

Nasz wkład w rozwój edukacyjny uczniów jest niewielką kroplą w morzu potrzeb, ale głęboko wierzymy, że nawet ta kropla może mieć pozytywny wpływ na przyszłość lokalnego społeczeństwa i całego kraju.


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 63

AZ
Anna Zubrovska
100 zł
AC
klasa 3a
176 zł
KK
Krzysztof Kamieński
500 zł
PS
PSP Sióstr Nazaretanek w Rzeszowie im. Sióstr Męczennic w Nowogródku
2 000 zł
EP
Elżbieta Pokorny
1 000 zł
MA
Magdalena
200 zł
JO
Jola
300 zł
BZ
Dzieci pierwszokomunijne Parafia Św. Józefa Oblubieńca w Obornikach
1 000 zł
BK
Maria Kosek
100 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!