id: pupzbu

Bidibidi - Centra Edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Bidibidi - Centra Edukacyjne dla dzieci i młodzieży

1 860 zł 
z 20 000
9%
zakończona 30.09.2021r
11 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Edukacja. Bezpieczeństwo. Życie.

Zbieramy pieniądze na budowę pięciu Centrów Edukacyjnych dla uchodźców z Sudanu Południowego, którzy aktualnie przebywają w obozie w Bidibidi w Ugandzie.


W murowanych, zadaszonych budynkach, z elektrycznością zasilaną przez ogniwa słoneczne, będą oni mogli bezpiecznie i w miarę komfortowo uczyć się, realizować marzenia, rozwijać talenty, a nade wszystko budować więzi społeczne, które w przyszłości mogą zaprocentować w odbudowie potencjału ich ojczyzny.

W obozie podzielonym na 5 stref jest 30 kaplic, około 40 tys. jego mieszkańców stanowią katolicy. Zdecydowana większość (ok. 80%) mieszkańców to osoby młode poniżej 18-tego roku życia oraz kobiety. Dlatego w każdej strefie są szkoły podstawowe oraz jedna średnia. To jednak zbyt mało, klasy są przepełnione (liczące często kilkaset osób), a chętnych by się uczyć zdecydowanie więcej niż możliwości. Istotną barierę edukacyjną stanowi brak możliwości nauki poza szkołą. Uczniowie po powrocie do domu muszą aktywnie włączać się w domowe prace i obowiązki, które faktycznie zabezpieczają byt rodziny. Ewentualne odrabianie lekcji czy rozwijanie talentów w ramach zajęć dodatkowych jest niemożliwe, ponieważ po wykonaniu obowiązków domowych, dzieciom brakuje już czasu i przede wszystkim miejsca, gdzie mogłyby się tym zająć. Ponadto trzeba też pamiętać, że w domach/szałasach nie ma bezpiecznych źródeł światła, a zmrok zapada błyskawicznie.


Środki zebrane podczas realizacji VI Festynu Dobroczynnego „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom” w Rymanowie Zdroju zostaną przekazane Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach projektu „Centra Edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Bidibidi w Ugandzie”.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 11

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

893 640 zrzutek

i zebrali

836 707 443 zł

A ty na co dziś zbierasz?