id: sjatmd

Z okazji 50 rocznicy lądowania na Księżycu rozwińmy astronautykę. MagnetarTechProject - projekt technologii dla cywilizacji interplanetarnej.

Z okazji 50 rocznicy lądowania na Księżycu rozwińmy astronautykę. MagnetarTechProject - projekt technologii dla cywilizacji interplanetarnej.

3382 dni do końca
2 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Ideą MagnetarTechProject jest uruchomienie technologii taniego, szybkiego i bezpiecznego, masowego transportu dla cywilizacji interplanetarnej poprzez zastosowanie elektromagnetycznej technologii lotu i wsparcie rozwoju recyklingu dla pozyskania masowej ilości odpadów z tworzyw sztucznych potrzebnych do jego budowy. Ludzkość produkuje około 400 milionów ton plastiku rocznie, a przetwarzanie obejmuje nie więcej niż 20 procent — reszta plastiku dostaje się do środowiska, gdzie rozpada się na małe cząstki, które wpadają w łańcuchy pokarmowe. Projekt może wydawać się nieco futurystyczny, ale jedynie rozwój masowej interplanetarnej astronautyki jest na tyle skutecznym sposobem dla ludzkości, aby trwale pokonać kryzys spowodowany zbyt niskim poziomem świadomości człowieka w stosunku do technologii, którą dysponuje. Cywilizacja zatrzymała się w pół kroku, teraz pozostaje jedynie szybki krok naprzód, w przeciwnym razie czeka nas jej zapaść.


Pomysł pojawił się zupełnie przypadkiem, gdy zdiagnozowano u mnie tzw. Syndrom Gilberta. Szukając bezinwazyjnej metody leczenia ze względu na genetyczne pochodzenie choroby, zapoznałem się z metodą regeneracji zdrowia za pomocą podwyższonego poziomu ciśnienia powietrza tzw. normobarycznego 1500 hPa / 1,5 bara. Jest ono zbliżone do składu ziemskiej atmosfery sprzed tysięcy lat czyli genetycznie jesteśmy przystosowani do wyższego ciśnienia niż obecne. Wyższy o 0,5 bara poziom ciśnienia wzmaga o 1000% w czasie tylko 2 godzin naturalną zdolność organizmu, generując w szpiku komórki macierzyste, zdolne zastąpić każdą uszkodzoną komórkę. Zastosowanie tego rozwiązania w astronautyce poprawi ogólny poziom zdrowia i wydolność przyszłych kosmicznych pracowników, minimalizując ryzyko schorzeń związanych ze skutkami promieniowania kosmicznego, bez konieczności regularnego powrotu na Ziemię. Zwiększy to znacząco zasięg lotów kosmicznych i bezpieczeństwo astronautów w otwartej przestrzeni kosmicznej.


Zastosowanie kombinezonów w formie egzoszkieletu dostosuje je do tego ciśnienia i wzmocni odporność kombinezonu na urazy mechaniczne jak uderzenia mikrometeorów. Zastosowanie do napędu, zaobserwowanego w naturze przez Wiktora Schaubergera, zjawiska samowzbudnego ruchu wirowego powstającego na podstawie różnicy ciśnień/ napięć we włóknach plazmowych, będącego w istocie zasadniczym prawem elektrycznej natury Wszechświata, pozwoli przyspieszyć i usprawnić zasiedlenie innych obiektów Układu Słonecznego bez użycia drogich w budowie i eksploatacji silników rakietowych. Zredukuje problem zanieczyszczeń zarówno powierzchni planety, jak i orbity a astronautyka stanie się popularnym zawodem dostępnym dla każdego człowieka z przeciętnym stanem zdrowia.


Moduły w kształcie sześcianu i wymiarach 3 × 3 × 3 metrów, wykonane na bazie prototypu, będą zbudowane głównie z tworzyw sztucznych dostosowanych do wymagań kosmicznych, w szczególności odpornych na duże różnice i zmiany temperatury (przykładowo „TECASINT” - 270°C do + 470°C), ale nie na tyle duże jakie występują w technologii rakietowej, ponieważ w trakcie lotu na orbitę będzie znacznie mniejsza prędkość, regulowana napięciem. Zastosowana technologia pozwoli opuścić magnetosferę bez przeciążenia ~4G, występującego w konwencjonalnej technologii rakietowej.


Moduły będą miały możliwość szybkiego i sprawnego łączenia pomiędzy sobą w warunkach kosmicznych, zachowując jednocześnie lekkość i wytrzymałość konstrukcji, pozwalając na rozbudowę danej bazy w zależności od wyboru miejsca przeznaczenia (orbita stacjonarna, skalista lub lodowa powierzchnia planet i księżyców). Na orbicie geostacjonarnej wkoło planety Ziemi (~35 tys. km wysokości nad równikiem) będą mogły powstać magazyny, hotele, osiedla i inne potrzebne obiekty, które rozwiną się w wielokilometrowe orbitalne miasta. Konieczny jest też transfer niszczącego środowisko przemysłu ciężkiego w tym chemicznego z Ziemi na inne pozbawione życia niezagospodarowane obiekty kosmiczne oraz dostosowanie powierzchni Marsa dla masowej produkcji żywności do użytku w Układzie Słonecznym, ze względu na dużą procentową zawartość CO₂ w atmosferze i optymalne jeszcze w tej odległości od Słońca, nasłonecznienie. Największe księżyce Jowiszowe można zaadaptować dla rozwoju astroturystyki, planetoidę Westa dla koordynacji astrogórniczych prac wydobywczych. Przede wszystkim w Pasie Planetoid (złoto i inne metale szlachetne), oraz Merkury, Tytan, Tryton i Pluton zaadaptować jako najtrudniejszy front prac naukowo-badawczych ze względu na odległość i skrajne temperatury. Realizując projekt w duchu odpowiedzialności za planetę i cywilizację, stworzymy warunki do stałej pracy w przestrzeni kosmicznej na nieznaną dotąd skalę, a ilość potrzebnych miejsc pracy wielokrotnie przekroczy obecną liczbę populacji! W świetle powyższego wszelkie pomysły redukcji obecnego stanu zaludnienia uważam za marnowanie obecnego, niepowtarzalnego potencjału i szansy dla ludzkości. Podstawą projektu jest wykonanie modelu bazy orbitalnej składającej się z 27 sześciennych modułów w skali 1:25 (w formie kostki Rubika) oraz wykonanie niezbędnych testów, na co przeznaczone zostaną środki ze zbiórki. Na YouTube zamieszczę wideo z uruchomienia prototypu. Kolejnym etapem będzie uruchomienie testów naziemnych i produkcji, jednak to już przekracza możliwości tej zbiórki, dlatego wyniki projektu zostaną przedstawione firmom zajmującym się rozwojem technologii kosmicznych m.in. SpaceX, Blue Origin czy Virgin Galactic i równocześnie udostępnione studentom biologii, fizyki, chemii, astrofizyki i astronautyki, którzy jak mi wiadomo, już teraz dostosowują swój tryb życia do warunków pracy astronauty, a także dla wszystkich wspierających, którzy chcieliby w przyszłości pracować w przestrzeni kosmicznej w zawodach o różnej specjalizacji. Przykładowo dla informatyków, elektromonterów, górników, czy stewardess. Wspierającym wpłatą 1000 zł zostaną przekazane nagrody w postaci wykonanego mini modelu z możliwością sterowania smartfonem. Więcej informacji o projekcie na blogger.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 2

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Olimpijska 35, 40-166

Katowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

743 422 zrzutki

i zebrali

528 214 507 zł

A ty na co dziś zbierasz?