id: sjatmd

MagnetarTechProject - projekt technologii dla cywilizacji interplanetarnej.

MagnetarTechProject - projekt technologii dla cywilizacji interplanetarnej.

210 zł 
z 1 000 000 zł
0%
3259 dni do końca
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Ideą MagnetarTechProject jest produkcja taniego, szybkiego i bezpiecznego, masowego transportu w celu rozwoju cywilizacji do postaci interplanetarnej poprzez zastosowanie elektromagnetycznej technologii lotu i wsparcie rozwoju recyklingu dla pozyskania masowej ilości odpadów z tworzyw sztucznych potrzebnych do jego budowy. Ludzkość produkuje około 400 milionów ton plastiku rocznie, a przetwarzanie obejmuje nie więcej niż 20 procent — reszta plastiku dostaje się do środowiska, gdzie rozpada się na małe cząstki, które wpadają w łańcuchy pokarmowe.


Projekt może wydawać się nieco futurystyczny, ale jedynie rozwój masowej interplanetarnej astronautyki jest na tyle skutecznym sposobem dla ludzkości, aby trwale pokonać kryzys społeczny spowodowany automatyzacją i robotyzacją produkcji, oraz zbyt niskim poziomem świadomości ekologicznej człowieka w stosunku do technologii, którą dysponuje. Cywilizacja zatrzymała się w pół kroku, teraz pozostaje jedynie szybki krok naprzód, w przeciwnym razie czeka nas jedynie jej zapaść.


Pomysł pojawił się zupełnie przypadkiem, gdy zdiagnozowano u mnie tzw. Syndrom Gilberta. Szukając bezinwazyjnej metody leczenia ze względu na genetyczne pochodzenie choroby, zapoznałem się z metodą regeneracji zdrowia za pomocą podwyższonego poziomu ciśnienia powietrza tzw. normobarycznego 1500 hPa / 1,5 bara. Jest ono zbliżone do składu ziemskiej atmosfery sprzed tysięcy lat, co sugeruje, że genetycznie jesteśmy przystosowani do wyższego ciśnienia niż obecne. Wyższy o 0,5 bara poziom ciśnienia wzmaga o 1000% w czasie tylko 2 godzin naturalną zdolność samoleczenia organizmu, generując w szpiku kostnym komórki macierzyste, zdolne zastąpić każdą uszkodzoną komórkę. Zastosowanie tego rozwiązania w astronautyce poprawi ogólny poziom zdrowia i wydolność przyszłych astropracowników, minimalizując ryzyko schorzeń związanych ze skutkami promieniowania kosmicznego, bez konieczności regularnego powrotu na Ziemię. Zwiększy to znacząco zasięg lotów kosmicznych i bezpieczeństwo astronautów w otwartej przestrzeni kosmicznej. Zastosowanie tworzyw sztucznych do produkcji kombinezonów w formie egzoszkieletu, dostosuje je do tego ciśnienia i jednocześnie wzmocni odporność kombinezonu na urazy mechaniczne takie jak uderzenia mikrometeorów i inne sytuacje spowodowane warunkami pracy w otwartej przestrzeni kosmicznej.


Zastosowanie do napędu, zaobserwowanego w naturze przez Wiktora Schaubergera, zjawiska wiru implozyjnego powstającego na podstawie różnicy ciśnień/potencjałów elektrycznych, będącego w istocie zasadniczym prawem elektrycznej natury Wszechświata, pozwoli za pomocą maszyn wyłącznie elektromagnetycznych przyspieszyć i usprawnić zasiedlenie innych obiektów, nie tylko Układu Słonecznego, bez użycia drogich w budowie i eksploatacji silników rakietowych, ponieważ nawet w wielkich przestrzeniach pomiędzy galaktykami można poruszać się wzdłuż łączących je włókien plazmowych jak po elektrycznie naładowanych szlakach komunikacyjnych. Natomiast w obszarze Układu Słonecznego zredukuje to do zera także problem zanieczyszczeń zarówno powierzchni planety, jak i orbity.


Na początek optymalnym rozwiązaniem byłyby proste w wykonaniu i masowej produkcji, moduły w kształcie sześcianu (kabina) i kuli (silnik) o wymiarach 3 × 3 × 3 metrów, wykonane głównie z tworzyw sztucznych dostosowanych do wymagań kosmicznych. W szczególności odpornych na duże różnice i zmiany temperatury (przykładowo „TECASINT” - 270°C do + 470°C), jednak nie na tyle duże, jakie występują w technologii rakietowej, ponieważ w trakcie lotu przez atmosferę nie będzie potrzebna tak wielka prędkość i krótki czas lotu ograniczony pojemnością zbiorników paliwa, których nowa technologia nie potrzebuje. Zastosowana technologia pozwoli opuścić magnetosferę bez przeciążenia ~4G, co umożliwi pracę w przestrzeni kosmicznej, każdemu przeszkolonemu na astronautę kandydatowi a astronautyka stanie się popularnym zawodem dostępnym także dla człowieka z przeciętnym stanem zdrowia.

Moduły będą miały możliwość szybkiego i sprawnego łączenia pomiędzy sobą w warunkach kosmicznych, zachowując jednocześnie lekkość i wytrzymałość konstrukcji, pozwalając na rozbudowę danej bazy w zależności od wyboru miejsca przeznaczenia (orbita stacjonarna, skalista lub lodowa powierzchnia planet i księżyców).


Na orbicie geostacjonarnej wkoło planety Ziemi (~35 tys. km wysokości nad równikiem) będą mogły powstać magazyny, hotele, osiedla i inne potrzebne obiekty, które z czasem rozwiną się w wielokilometrowe orbitalne miasta. Konieczny jest też transfer niszczącego środowisko przemysłu ciężkiego w tym chemicznego z Ziemi na inne pozbawione życia niezagospodarowane obiekty kosmiczne. Także dostosowanie powierzchni Marsa do masowej produkcji żywności na potrzeby wszystkich działań gospodarczych w Układzie Słonecznym, ze względu na dużą procentową zawartość CO₂ w jego atmosferze i optymalne jeszcze w tej odległości od Słońca nasłonecznienie. Największe księżyce Jowiszowe można zaadaptować dla rozwoju astroturystyki ze względu na najlepsze walory widokowe Układu Słonecznego, planetoidę Westa dla koordynacji astrogórniczych prac wydobywczych w Pasie Planetoid (złoto i inne metale szlachetne). Z powierzchni Merkurego można badać fizykochemiczne zjawiska na Słońcu. Tytan może służyć jako źródło zasobów chemicznych, Natomiast Tryton i Pluton można zaadaptować jako front naukowo-badawczy i obserwacyjny dalekiego kosmosu ze względu na największą odległość od Słońca i związane z tym najmniejsze naświetlenie nieba.


Realizując projekt w duchu odpowiedzialności za ekosystem i cywilizację, stworzymy nową gałąź gospodarki i warunki dla stałej pracy w przestrzeni kosmicznej na nieznaną dotąd skalę, a ilość potrzebnych miejsc pracy wielokrotnie przekroczy liczbę ludzkiej populacji! W świetle powyższego wszelkie próby regulacji obecnego stanu zaludnienia uważam za marnowanie niepowtarzalnego potencjału i szansy dla ludzkości. Podstawą projektu jest wykonanie modelu bazy orbitalnej składającej się z 19 sześciennych i 8 kulistych modułów w skali 1:25 (w formie kostki Rubika) oraz wykonanie badań, pomiarów i testów praktycznych, na co przeznaczone zostaną środki ze zbiórki. Na YouTube i Brighteon zamieszczę wideo z uruchomienia prototypu. Kolejnym etapem będzie uruchomienie masowej produkcji we współpracy z firmą Siemens — wysokonapięciowe podzespoły elektryczne, oraz firmą Krauss Maffei—elektroizolacyjne obudowy z tworzyw sztucznych.


Wyniki projektu zostaną udostępnione studentom biologii, fizyki, chemii, astrofizyki i astronautyki, którzy jak wiadomo, już teraz dostosowują swój tryb życia do warunków pracy astronauty. W tym celu nawiążemy współpracę z Polską Agencją Kosmiczną POLSA. Jednak w razie braku zainteresowania, przedstawimy projekt firmom zajmującym się rozwojem technologii kosmicznych m.in. SpaceX, Blue Origin czy Virgin Galactic. Jeśli i tu nie będzie odzewu, ostatecznie otworzymy prywatną firmę gdzie znajdą zatrudnienie inżynierowie, technicy i monterzy.

Założymy także międzynarodowe stowarzyszenie pasjonatów astronautyki przy szkole astronautów dla rekrutacji chętnych do pracy w przestrzeni kosmicznej, gdzie oprócz programu szkolenia w zakresie wiedzy zawodowej i teoretycznej, będziemy rozwijać umiejętności zachowania zdrowej diety i trybu życia a także poprawy ogólnego stanu zdrowia ważnego dla wydłużenia czasu przebywania astronautów w przestrzeni kosmicznej oraz badać i rozwijać zdolności psychomotoryczne kandydatów. Wspierającym wpłatą 1000 zł zostaną przekazane nagrody w postaci wykonanego mini modelu z możliwością sterowania smartfonem. Więcej informacji o projekcie na blogger.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 3

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
9,99 zł

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Olimpijska 35, 40-166

Katowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

800 558 zrzutek

i zebrali

620 892 999 zł

A ty na co dziś zbierasz?