63 174 zł z 65 000 zł

97%

63 174 zł

z 65 000 zł

41 dni

do końca

471

wspierających
97%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Sensoryczny Ogród Marzeń - ogród marzeń naszych wychowanków. Stwórzmy go razem:) Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń to akcja mająca na celu zebranie środków finansowych na budowę magicznego miejsca z zaczarowanego świata dziecięcej wyobraźni dla najmłodszych wychowanków Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie - dla przedszkolaków.

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie niecodziennej inicjatywy, jaką jest akcja „BIEGOJAZDA po Sensoryczny Ogród Marzeń”. Akcja trwa od listopada 2018 roku. Organizatorem jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie i Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. W ramach inicjatywy, w dniach 26 - 31 maja 2019 roku uczestnicy „biegojazdy”, czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie, przemierzą Polskę o siłach własnych mięśni. Codziennie będą mieli do pokonania ponad 100 km trasy biegiem i jazdą na rowerze. Łącznie w ciągu sześciu dni zmierzą się z dystansem ponad 620 km z południa kraju na północ. Wszystko po to, aby stworzyć magiczne miejsce dla najmłodszych podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych, wychowanków Przedszkola Specjalnego nr 3 w Tczewie. Chcą zbudować dla nich Sensoryczny Ogród Marzeń – miejsce zabaw i odpoczynku prosto z zaczarowanego świata dziecięcej wyobraźni. Nasi śmiałkowie wyruszą 27 maja z samego rana z Wieliczki i przez kolejne 6 dni będą zmagać się z ponad 620 km trasą, odwiedzając po drodze między innymi: Jędrzejów, Radomsko, Bełchatów, Pabianice, Łódź, Kutno, Włocławek, Grudziądz oraz Kwidzyn, aby w Dzień Dziecka, 1 czerwca po południu dotrzeć do Tczewa, na boisko Zespołu Placówek Specjalnych.

Wieliczka jest dla nas miejscem kluczowym. Stamtąd uczestnicy „Biegojazdy” będą nam wieźć i nieść symboliczną sól, ponieważ jednym z głównych naszych celów jest postawienie w Sensorycznym Ogrodzie Marzeń tężni, aby stworzyć przyjazny dla zdrowia naszych dzieci mikroklimat, służący poprawie ich odporności.

Wiek dziecięcy to najpiękniejsze lata życia każdego człowieka. To czas szczęścia, radości i beztroski. Nasze przedszkolaki często nie mogą w pełni korzystać z uciech życia. Są to dzieci niepełnosprawne, zarówno ruchowo jak i intelektualnie. Ich codzienność to w dużej mierze terapie i rehabilitacje. Podążając za ich potrzebami, zadaliśmy pytanie: „Jak wygląda wasze wymarzone miejsce zabaw?”. W odpowiedzi otrzymaliśmy liczne prace plastyczne wykonane wspólnie przez grupy przedszkolne pod kierunkiem i z pomocą nauczycieli. Wizje były różne, jednak łączyło je jedno – mnóstwo zieleni, fontanny i huśtawki. Postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby sprostać oczekiwaniom naszych wychowanków. Zwycięskie prace załączyliśmy w naszym liście. Sensoryczny Ogród Marzeń będzie właśnie takim miejscem. Zostanie on podzielony na dwie strefy – głośną, rekreacyjno-zabawową, oraz cichą, gdzie oprócz wszechobecnej zieleni znajdą się również fontanny i ścieżka sensoryczna. Obie strefy, tak różne od siebie, ale jakże potrzebne zarówno dla rozwoju, relaksu oraz odrobiny szaleństwa dla naszych najmłodszych podopiecznych.

Jest to już druga akcja charytatywna organizowana przez Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie i Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. W marcu 2018 roku zorganizowaliśmy sztafetowy bieg charytatywny – 460 km w ciągu 5 dni – pod hasłem „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”. Poprzez m.in.: portal zrzutka.pl udało nam się zdobyć środki na stworzenie miejsca bezpiecznego i kojącego wypoczynku dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, którego realizacja jest obecnie w toku i zbliża się ku końcowi. Wierzymy, że także tym razem możemy na Was liczyć:)

Wpłacający471

 
Użytkownik niezarejestrowany
2 690 zł
K
Koncert Romek Puchowski
1 545 zł
K
Koncert CANTO
1 430 zł
A
Aukcja 53
1 230 zł
P
Piknik animaloterapeutyczny
1 160 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
A
aukcja 179
906 zł
K
Kalendarze Przedszkole
820 zł
JW
jarosław Wojciechowski
800 zł
SM
Sławomir Maciejewski
721 zł
Zobacz więcej

Komentarze119

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

386 158 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?