id: 7ek6z5

Odbudowa świetlika nad kanałami 4-5 w Parowozowni Skierniewice

Odbudowa świetlika nad kanałami 4-5 w Parowozowni Skierniewice

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
9 220 zł 
z 7 201 zł
128%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności4

 • Kolejne wpłaty tu i na konto i jesteśmy bliżej celu! A by się wszystko zbilansowało wciąż dobrze było zebrać jeszcze ponad 6500 zł :D
  Czytaj więcej
 • Dzięki wpłatom na konto (9050 zł) brakującą kwota zmalała do 8550 zł (stąd ustawiona wartość zrzutki 16 000 zł). Niestety budżet nam się wciąż nie spina - musieliśmy przesunąć chwilowo środki przeznaczone na opłacenie kolejnego remontu. Zrzutka wiec trwa do skutku! Zróbmy świąteczny prezent kolejowym wehikułom!
  Czytaj więcej
 • Świetlik prawie gotowy, wkrótce odbiór przez służby konserwatorskie. Zbiórka powoli postępuje - prócz kwoty 5845 zł na zrzutce wsparliście nas także bezpośrednio na konto - tu wpłynęło aż 2790 zł! Dziękujemy!!!
  Czytaj więcej
 • Oprócz wpłat za pomocą portalu zrzutka.pl wpływają także środki bezpośrednio na nasze konto . Do tej pory wpłynęło w ten sposób blisko 1300 złotych. Stąd też o tę sumę pomniejszamy kwotę, którą tu chcemy zebrać!
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nowy rok i my znowu po prośbie. Tym razem na świetlik. Na jego remont nad kanałami 4 i 5 dało nam pieniądze MKiDN i UMWŁ. Na kolejny - 6 mamy przygotowane szkło podarowane przez skierniewicki oddział producenta szkła firmę Pilkington IGP. Niestety koszty robocizny w ostatnim czasie znacząco wzrosły. Wkład własny do dotacji na prace nad kanałami 4-5 to 25 tysięcy złotych. Nasze wpływy z 1% to ok 40 tys. złotych i je zamierzamy przeznaczyć na zapłatę za robociznę położenia szkła nad kanałem 6. Parowozownia jest przedsięwzięciem non-profit. Funkcjonuje wyłącznie dzięki wsparciu wielu instytucji i osób. Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Nie pobieramy też opłat za zwiedzanie naszego obiektu. Nikt z nas nie otrzymuje za pracę w Parowozowni wynagrodzenia, ba często dokłada się do niej z własnej kasy. Potrzebna kwota jest jednak zbyt duża, by pomogła koleżeńska zbiórka do kapelusza. W najgorszym wypadku konieczne będzie założenie przez członków prywatnych pieniędzy i konieczność ich szybkiego zwrotu. A to niestety pachnie rzezią świnek-skarbonek naszych członków, którzy będą musieli sięgnąć po zaskórniaki swoje czy nawet niczemu winnych latorośli.... Pomożecie jakoś przetrwać porcelanowej trzodzie chlewnej? Kasa kiedyś członkom zostanie, ale gorzej ze posklejaniem biednych skarbonek... Nie bądźmy bez serca, ocalmy niewinne skarbonki oraz zakopane w bieliźniarkach skarpety i sprawmy by skierniewickim zabytkom kolejowym żyło się lepiej suchej szopie bez tak dramatycznych decyzji ;-)

dsc_0647_0.jpg

Odbudujmy razem świetlik w parowozowni skierniewice.

dsc_0357.jpg


Nie bądźmy bez serca, ocalmy niewinne skarbonki oraz zakopane w bieliźniarkach skarpety i sprawmy by skierniewickim zabytkom kolejowym żyło się lepiej suchej szopie bez tak dramatycznych decyzji ;-)

Nieoczekiwana dotacja od Konserwatora Zabytków stała się powodem i radości i troski. Ponieważ nie mamy czasu by czekać na kolejne rozdanie zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i przyjąć kwotę 22 tysięcy. Całość projektu to 33 tys. zł - brakujące ponad 11 tys. zł tzw. wkładu chcielibyśmy zdobyć m.in. dzięki Wam za pomocą zrzutka.pl !

Chociaż udało nam się jakoś sfinansować w/w remont to kontynuujemy zbiórkę dalej z myślą o czekających nas kolejnych projektach.

Własna zabytkowa Parowozownia to nie tylko powód do dumy, ale także odpowiedzialność za stan zabytku. Od ponad 5 lat realizujemy w miarę możliwości proces rewitalizacji obiektu. Niestety pochłania to praktycznie w 100% i tak nasz skromny budżet. Niestety nim pomyślimy o własnym czynnym parowozie czy pociągu najpierw musimy zadbać o właściwe warunki jego stacjonowania.


Naszym parowozom należy się godna emerytura.

Dlatego od lat realizujemy wyłącznie społecznymi siłami rewitalizację mocno wyeksploatowanego obiektu skierniewickiej "szopy". Naszym oczkiem w głowie jest liczący ponad 4000 m kw. dach hali wachlarzowej. Po wymianie większości poszycia papowego przyszła pora odbudowę świetlika znajdujacego się w kalenicy dachu.

dsc_0655_0.jpg

dsc_0635.jpg

W połowie sierpnia ruszamy z odbudową świetlika na trzech kolejnych kanałach. Niestety pomimo stałego wzrostu przychodów np. z 1% podatku wciąż jesteśmy "pod kreską". Parowozownia jest obiektem niekomercyjnym, i chcemy by takim pozostała jak najdłużej. Dlatego też nie pobieramy od Państwa opłat za wstęp. Stąd nasza prośba o wsparcie prac, choćby najdrobniejszą kwota, tak byśmy mogli Państwu udostępnić jeszcze w tym roku kolejny fragment hali Parowozowni do samodzielnego zwiedzania.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 75

SS
KoTeBi
600 zł
BK
Bastian Königsmann - Wpływy z książki „pomnik parowóz”
600 zł
 
Dane ukryte
300 zł
BK
Bastian Königsmann
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MM
Marek Mochecki
250 zł
MG
Maciej Godlewski
250 zł
WU
WuGie
AJ
Aleksander Jankowski
200 zł
MK
Marta Kubiś
165 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Pięknie mailem dziękujemy!

Prócz satysfakcji z dobrze spełnionego uczynku dostaniesz od nas podziękowanie mailem ;-)

rozwiń

wybrano 5 razy

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2019

Wpłać 25 zł i więcej
Certyfikat do powieszania na honorowym miejscu ;-).

Do ciepłych słów i dozgonnej wdzięczności dorzucamy drukowany certyfikat za wsparcie naszych działań.

rozwiń

wybrano 8 razy

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2019

Wpłać 50 zł i więcej
Zacznijmy od podkładki pod kubeczek...

Idzie jesień i nie ma rady na to. A wiec przyda się kubek ciepłej herbaty, który oczywiście na podkładce pod kubek, którąś dostaniesz od nas w dowód wdzięczności za wsparcie.

rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2019

Wpłać 75 zł i więcej
Kubas z podobizną naszych eksponatów

Do dozgonnej wdzięczności dorzucamy kubas na gorącą herbatę, po której będziecie o nas ciepło myśleć... No i do kubka dorzucamy już całkiem gratis podkładkę pod niego!

rozwiń

wybrano 15 razy

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2019

Wpłać 150 zł i więcej
Kufel z limitowanej serii tylko dla wybitnych koneserów starej kolei i piwa ;).

Czyż nie ma piękniejszej wizji dla miłośnika starej kolei i piwa, niż chłodny trunek łaskoczący kubki smakowe wprost z kolejowego kufla? Dziś stajesz przed okazją spełnienia się tej jakże ponętnej wizji. Jedyne 150 zł i kufel wyruszy do Ciebie. A Ty w międzyczasie zadbaj o jego zawartość godną takiego smakosza jak właśnie Ty!~A nasza wdzięczność jest tak wielka, że jeszcze dorzucimy gratis podkładkę pod kufelek!

rozwiń

wybrano 20 razy (pozostało 10 z 30)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2019

Wpłać 300 zł i więcej
Indywidualna sesja fotograficzna to jest to!

Umożliwimy Tobie zorganizowanie indywidualnej sesji fotograficznej w naszej Parowozowni. Pamiętaj jednak, że mogą być pewne ograniczenia techniczne, niemniej jednak dołożymy wszelkich starań by Cię w pełni usatysfakcjonować :).

rozwiń

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 30 września, 2020

Wpłać 600 zł i więcej
Pakiet VIP ;-)

Zostaniesz naszym VIP darczyńcą - umożliwimy Ci sesję fotograficzną, indywidualne zwiedzanie i umieścimy (jak sobie zażyczysz) w Parowozowni specjalną tabliczkę sławiącą po wieki Twą hojność ;-).

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 997 z 999)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2019

Nasi użytkownicy założyli

864 998 zrzutek

i zebrali

763 975 104 zł

A ty na co dziś zbierasz?