Nowy wóz Strażacki dla jednostki OSP Łupawa. ID: 8mfav7

Nowy wóz Strażacki dla jednostki OSP Łupawa. ID: 8mfav7

275 zł z 150 000 zł

0%

275 zł

275 zł

z 150 000 zł

zakończona

zakończona

10.04.2020r

4

4

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

if6a48c40583cd36.jpegObecny samochód znajdujący się na wyposażeniu jednostki OSP w Łupawie to GBA 1,7/16 MAGIRUS DEUTZ 170 D 11 wyprodukowany w 1974 roku. Wspomniany wyżej wóz bojowy jest w trójce najstarszych aut pożarniczych w województwie pomorskim. Pomimo przeprowadzonych zabiegów remontowych oraz konserwacyjnych, często kosztem własnego czasu oraz środków finansowych, stopień wyeksploatowania pojazdu jest tak duży, że nie zapewnia on możliwości szybkiego dotarcia do zdarzenia a tym bardziej nie daje pewności, że dotrzemy tam, gdzie ktoś potrzebuje naszej pomocy. Do największych problemów naszego wozu należy zaliczyć: ograniczone miejsce na sprzęt ratowniczy, niewielki zbiornik wodny tj. 1600 litrów, brak zintegrowanego zbiornika na środek pianotwórczy oraz brak wspomagania układu kierowniczego, przestarzała instalacja elektryczna, wszechobecna korozja i brak ogrzewania. Wraz z upływem czasu dostępność części i elementów zamiennych jest coraz trudniejsza i dlatego nie jesteśmy w stanie zagwarantować stuprocentowej mobilności naszego pojazdu.

Zakup nowego samochodu, którego koszt wynosi ponad 900 tyś. zł , przyczyni się do poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie rejonu naszego działania czyli Powiatu Słupskiego a także w razie potrzeby na terenie całego kraju co potwierdza nasza obecność w czasie akcji powodziowej w Gdańsku w 2001r., a także uczestnictwo w akcji usuwania skutków nawałnicy w m. Trzebuń pow. kościerski w 2017r.

Nowy wóz sprawi, że strażacy będą w stanie działać jeszcze szybciej i skuteczniej, a co za tym idzie skróci czas dojazdu do zdarzenia o kilkanaście często decydujących minut. Szczególna lokalizacja naszej jednostki tj. 8 km od DK 6 (Szczecin-Gdańsk), DW 211 (Nowa Dąbrowa – Żukowo - Gdańsk), gęsta sieć budownictwa mieszkaniowego i gospodarczego, zakładów pracy, odległość od PSP Słupsk (ponad 30 km) jak i bliskość lasów Nadleśnictwa Łupawa (ponad 17 tyś. hektarów), a także sąsiedztwo Nadleśnictw: Damnica, Leśny Dwór, Bytów oraz Cewice sprawia, że zapotrzebowanie na zakup nowego, średniego samochodu bojowego jest absolutnie niezbędne.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łupawie funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 72 lat. W tym czasie nasi strażacy wieleset razy brali udział w akcjach ratowniczych: pożarach, powodziach , wypadkach drogowych oraz sytuacjach gdy zagrożone było życie ludzkie.

Wpłacający4

O
OSP O
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RT
Robert Trzciński
50 zł
J
Jarek
25 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

521 120 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?