id: 9xmj5j

2 aparaty słuchowe marki PHONAK Naida B90-UP

2 aparaty słuchowe marki PHONAK Naida B90-UP

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
1 937 zł z 16 000 zł
12%
97 dni do końca
32 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności37

 • Oficjalnie potwierdzam, że wysłałem maila do Ministerstwa Zdrowia z propozycją o przyjazne przepisy prawne refundacyjne do drogich aparatów słuchowych dla osób z głębokim ubytkiem słuchu w wieku produkcyjnym, które pracują zawodowo na umowę o pracę. Jestem niezmiernie ciekawy ich odpowiedzi 😉.

  Czytaj więcej
 • Badając system refundacji w Polsce na aparaty słuchowe w trakcie pisania w sprawie refundacji (nie leków) do integracji http://www.integracja.org/ wyszła mi taka "laurka" postulatowa aby taki przepis prawny był przyjazny dla osób z ekstremalnym ubytkiem słuchu, którzy pracują zawodowo:


  100% refundacja dwóch aparatów słuchowych co 10 lat (kończy się możliwość serwisowania aparatów słuchowych w punktach protetycznych), jeśli wada słuchu jest głęboka i obustronna oraz przekraczająca 70 dB (decybeli) na każde ucho lub kwota kupna przekracza kwotę 6000 zł - np: średnią krajową) dla osób pracujących zawodowo w wieku produkcyjnym i odprowadzające składki na podstawie umowy o pracę.


  Co o tym sądzicie? Dajcie mi znać czy warto pisać do rządu.

  Czytaj więcej
 • The non-profit organization Hands & Voices in the USA, Colorado was the first to share my first interview in Poland with Lidia Wasielak.


  https://handsandvoices.org/deafhardofhearingchildren/rafal-wysoglad-becoming-a-professional-in-it/

  Czytaj więcej
 • Od dawna czekałem na taką inicjatywę, w której można wyrazić swoje zdanie w sprawie refundacji sprzętu medycznego (nie leki). Piszę właśnie maila do Integracji, może Wy też wyrazicie swoje zdanie z własnego punktu widzenia?

  v2b339ead36595f7.png

  http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1826885?fbclid=IwAR0zBY4RFXa17lrFdnd9WgW8iauWnaSCE3uSOt5vC3n83VyCfqn-tuIpSmw

  Czytaj więcej
 • Nie byłbym sobą, gdybym nie wykorzystał potencjału Amazonu, który oprócz możliwości wydania wersji elektronicznej e-booka po angielsku, może również drukować książki 😍.


  Sporo problemów po drodze było, aby dostosować się pod wymagania Amazonu. Ale w końcu się udało! 👍


  Chcecie sprawdzić znajomość swojego angielskiego? Uprzedzam od razu, że poziom wymagany to B2 (czyli średniozaawansowany)😉. Miłego czytania i testowania swoich umiejętności!


  c5dd08be2f41bf80.jpeg



  u141e2c331b91a3b.jpeg


  m9edbf5166a93278.jpeg

  Czytaj więcej
 • Moi drodzy!


  Czasami marzenia się spełniają i właśnie spełniło się drugie moje marzenie. Przedstawiam debiutancki e-book „From the world of silence to the world of IT” w języku angielskim na Amazonie!


  https://www.amazon.com/world-silence-Against-all-odds-ebook/dp/B093K2Z6CG/

  c8be1d74a85514ca.png

  f24665eaef108b50.png

  l7c3394326aaf563.pngj8196457a68a4e8a.png

  Czytaj więcej
 • Jak koronawirus wpływa na nasz słuch? Jakie leki stosowane w leczeniu COVID-19 też mogą pogarszać słuch? Jakie inne wirusy mogą doprowadzić do trwałej utraty słuchu? Więcej się dowiesz poniżej w linku.


  https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Laryngologia/Prof.-Skarzynski-zaburzenia-sluchu-moga-byc-powiklaniem-COVID-19?fbclid=IwAR3yaROPD5HtrPJRpsbQiZVZHDg62zdG7yEYwqHk52NAj40j3okzEnCXMhI


  Dodatkowo znalezione o wpływie zagrożenia utraty słuchu na małe dzieci oraz o stosowaniu leków ototoksycznych (bardzo niebezpieczne dla słuchu!) w leczeniu COVID-19

  vf15651800f53e16.jpeg

  Czytaj więcej
 • Google Play Książki ma bardzo ciekawą funkcję translacji (tłumaczenia tekstu na wybrany język), co widać w zrzucie ekranu.

  Idealne do nauki języka obcego 😎. Bije tym na głowę wszelkie aplikacje mobilne do czytania ebooków jak Legimi, Litres, Empik Go itd.

  Tak 😄, niedługo premiera na świecie 👍, póki co faza testów działania na urządzeniach 😉h94a793cad499d97.png

  Czytaj więcej
 • Oficjalnie prace korektorskie nad wersją angielską "From the world of silence to the world of IT" zostały zakończone dzięki JAB Proofreading Editorial Services 👍 z UK 🙂. Niesamowita współpraca i niewiarygodne, że Justyna A Bielecka wniosła całe serce i odrobinę wkładu do tej książki 🙂 Fascynujące jest w tym wszystkim, że i ja przy tym się rozwijam. Następny etap to skład w ... Tokio 😉. A tłumaczka była .. ze Szwecji 🙂. Wszyscy to Polacy rozsiani po całym świecie. Świat jest nieprawdopodobnie mały, nieprawdaż? 🙂

  Czytaj więcej
 • Skype umożliwia wyświetlanie napisów słów wymawianych w czasie rozmowy. Możliwość ta może się nam przydać np. kiedy rozmówca uczy nas języka obcego lub kiedy rozmawiamy z obcokrajowcem.


  Na obecną chwilę obsługuje 11 języków: Bułgarski, Chiński (tradycyjny), Angielski (Zjednoczone Królestwo). Angielski (Stany Zjednoczone)., Francuski, Niemiecki, Włoski, Japoński, Portugalski, Rosyjski i Hiszpański. 


  Brak niestety jezyka polskiego 🙂 , ale docelowo wsparcie językowe ma ponoć rosnąć do 60. 


  Linki: 

  1) Support Skype: https://support.skype.com/pl/faq/FA34877/jak-wlaczyc-napisy-na-zywo-w-trakcie-rozmowy-przez-skype-a

  2) https://socialpress.pl/2018/12/skype-doda-napisy-do-rozmowy-w-czasie-rzeczywistym

  Czytaj więcej
 • W Google Play można pobrać oprogramowanie, które ułatwia życie osobom z dysfunkcją słuchu. Transkrypcja na żywo przetwarza w czasie rzeczywistym mowę na tekst. 


  Google, w odpowiedzi na raport Światowej Organizacji Zdrowia przewidującej, że do 2050 ponad 900 milionów ludzi na świecie będzie borykało się z utratą słuchu, postanowiło zareagować w odpowiedni dla siebie sposób. 


  Dimitri Kanevsky jest naukowcem Google, który pracuje nad rozpoznawaniem mowy i technologią komunikacji od 30 lat. Mężczyzna od wczesnego dzieciństwa jest głuchy. Po zebraniu opinii ekspertów z Uniwersytetu Gallaudet, najbardziej znanego na świecie uniwersytetu dla osób niedosłyszących i niesłyszących, udało mu się zaprojektować aplikację Transkrypcja na żywo. (pobrano już 100 mln!). Działa ona w nieco inny sposób niż wbudowane w system narzędzia przetwarzające tekst na mowę – jest znacznie szybsza i dokładniejsza, chociaż w polskiej wersji językowej nie uwzględniono jeszcze znaków interpunkcyjnych (mam nadzieję, że to kiedyś zrobią!). Wspiera także aż 80 języków. Jeśli zaciekawił Ciebie temat to więcej informacji odsyłam do linków poniżej. 


  Linki: 


  1)https://www.purepc.pl/technologia/transkrypcja_na_zywo_google_ulatwia_rozmowy_w_70_jezykach


  2)https://antyapps.pl/wzmacniacz-dzwieku-transkrypcja-na-zywo-android/


  3)https://www.android.com/accessibility/live-transcribe/

  Czytaj więcej
 • W ramach promocji mojej książki postanowiłem postawić także na mój wizerunek w życiu codziennym, w przyszłych spotkaniach autorskich 😊.

  p356fe61628a37b5.jpeg

  Czytaj więcej
 • Już jest gotowy projekt okładki w wersji angielskiej 😊. Ale jeszcze daleko do debiutu na świecie 🙂

  q49a4ea0763fe271.png

  Czytaj więcej
 • Miałem wrzucić posta o tym, że na świecie zmieniła się statystyka zatrudniania w IT z 0.8% (2019) do 0.7% (2020) dla osób z dysfunkcją słuchu wg. stackoverflow: 

  https://insights.stackoverflow.com/survey/2020#developer-profile-disability-status-physical-differences 


  Ale przy okazji natrafiłem na świetny artykuł pod tytułem: "Czy polski rynek IT jest otwarty na osoby niepełnosprawne?"

  https://geek.justjoin.it/czy-polski-rynek-it-jest-otwarty-na-osoby-niepelnosprawne

  Czytaj więcej
 • Pierwszy podcast w którym wspomniano o książce "Ze świata ciszy do branży IT" 💖. 

  Wielkie dzięki Jakubie Dominik!


  https://dlugidystansrowerem.pl/podcast/45/?fbclid=IwAR3mynykhpxcN_rs2ueeTi-VgAAUD_9gA2oLXKqlaQORX5VB5LdsHIlAYaI

  Czytaj więcej
 • Dziś prezentuję rozmowę z Damianem Uziębło, którego poznałem w związku z wydaniem mojej książki „Ze świata ciszy do branży IT”. Pan Damian Uziębło, również posiada dysfunkcję wady słuchu i pracuje w branży IT jako Software Developer w Polsce w firmie COIG S.A w Katowicach. Role się tym razem odwróciły i tym razem pierwsza nowo poznana osoba w Polsce z dysfunkcją słuchu w branży IT udzieliła mi wywiadu 😀


  Rafał Wysogląd: Damianie, dziękuję za odzew do mnie. Skąd się dowiedziałeś o mnie?


  Damian Uziębło: Powiem Ci szczerze, że od dłuższego czasu zastanawiałem się, czy wśród pracowników branży IT jest ktoś posiadający podobny ubytek słuchu do mojego. Szczególnie ciekawiło mnie w jaki sposób taka osoba radzi sobie w świecie IT. Wiemy przecież, że nie jest to łatwa praca. Pamiętam, że pewnego dnia… spontanicznie wpisałem w wyszukiwarce Google hasło „niesłyszący programista”. Natrafiłem na stronę „Rafał Wysogląd – poznaj historię niesłyszącego informatyka”. Znajdował się tam również artykuł dotyczący Twojej osoby. Właśnie tym sposobem możemy dzisiaj porozmawiać.


  RW: Od kiedy nie słyszysz? I jak wielki ubytek słuchu jest u Ciebie?


  DU: Nie słyszę od urodzenia. Mam obustronny, głęboki ubytek słuchu na poziomie powyżej 85 dB. Bez aparatów słuchowych kompletnie nic nie słyszę (żadnych dźwięków).


  RW: Jaka jest Twoja historia drogi do branży IT?


  DU: To była długa historia, która pisze się aż do dnia dzisiejszego. W ostatniej klasie szkoły podstawowej rodzice kupili mi pierwszy komputer stacjonarny. Na początku najczęściej grałem w gry komputerowe. Niestety z biegiem czasu komputer zaczął się zacinać lub co gorsza całkowicie odmawiał posłuszeństwa. Bardzo mnie to frustrowało i zacząłem zastanawiać się w jaki sposób mogę poradzić sobie z uciążliwym problemem. Podjąłem się wtedy pierwszych eksperymentów związanych z naprawą mojego ukochanego sprzętu. Zacząłem eksperymentować, aby naprawić pojawiające się usterki. Niestety na samym starcie często nie byłem w stanie poradzić sobie z problemem. Wtedy pojawiał się informatyk, a ja podglądałem co dokładnie robi, uczyłem się nowych rozwiązań i co bardzo ważne sprawiało mi to naprawdę wielką frajdę. Czułem satysfakcję gdy z tygodnia na tydzień potrafiłem poradzić sobie z coraz trudniejszymi usterkami. To co kiedyś wydawało się bardzo trudne stawało się łatwe jak robienie herbaty. Po pewnym czasie zgłaszali się do mnie znajomi z prośbą o usuniecie usterek systemowych w ich komputerach. Dla mnie była to dobra okazja do treningu. Kolejnym krokiem stało się dobieranie sprzętów, które tworzyły sprawnie działającą komputerową maszynę.


  W gimnazjum miałem przedmiot o nazwie informatyka, ale niestety jak się pewnie domyślasz nie dał mi on wiedzy, której oczekiwałem. Przyszedł moment w którym musiałem podjąć ważną decyzję o swoim dalszym kształceniu. Ostatecznie zdecydowałem się kształcenie w technikum na zawód: technik informatyk.


  Od samego początku w technikum miałem bardzo ciekawe przedmioty zawodowe. Byłem naprawdę mocno podekscytowany! Pierwszy rok przebiegł dosyć spokojnie. W kolejnym po raz pierwszy miałem do czynienia z prawdziwym programowaniem. Uczyliśmy się podstawy algorytmiki i programowania w języku Turbo Pascal. Przyznam, że początki miałem trudne. Nie otrzymywałem najwyższych ocen i pomyślałem sobie, że koniecznie trzeba coś zmienić! Trójka z informatyki na koniec roku nie wchodziła w grę. Zacząłem się jeszcze więcej uczyć. Szukałem rozwiązań w internecie. W ten sposób poprzez jedno z forów nawiązałem znajomość ze studentem informatyki, który pomagał mi w rozwiązaniu moich wątpliwości. Do dzisiaj jestem mu za to bardzo wdzięczny. Szkoda, że kontakt się urwał i nie miałem okazji poznać go osobiście. Wytężona praca zaczęła przynosić efekty. Rozwiązywałem coraz trudniejsze zadania, eksperymentowałem, wyrabiałem swoją mocną pewność siebie w dziedzinie, która sprawiała mi tak wiele radości. W technikum zaczęły pojawiać się oceny adekwatne do moich umiejętności.


  Później, w trakcie dalszej nauki technikum musiałem podjąć decyzję, gdzie odbyć 3 tygodniowe praktyki zawodowe. Od razu pomyślałem, żeby zaaplikować się do dużej, znanej firmy COIG S.A, która znajdowała się niedaleko technikum. Dostałem się tam bez żadnych problemów. Świadomość możliwości pracy wśród specjalistów IT sprawiała mi wielką frajdę. Wiedziałem, że jest to dla mnie duża szansa. Każdego dnia dawałem z siebie 110%. Opiekun praktyk był zadowolony z moich postępów.


  Po skończeniu technikum i zdaniu matury postanowiłem wrócić do korzeni czyli związać się zawodowo z firmą COIG S.A. Jedno z moich marzeń zostało spełnione. Zostałem programistą baz danych! Od razu zostałem rzucony na głęboką wodę. Musiałem bardzo szybko uczyć się nowych zagadnień związanych z programowaniem. Pojawiło się sporo problemów. Na szczęście od samego początku mojej kariery miałem bardzo cierpliwego i wyrozumiałego kolegę, który krok po kroku wprowadzał mnie w świat programowania baz danych.


  Kolejne miesiące związane były z coraz lepszymi wynikami mojej pracy. Czułem się już pewny tego, że dam sobie radę. Przecież każdy problem ma swoje rozwiązanie. Dzięki swojemu zaangażowaniu dyrektor działu zgodził się abym mógł łączyć pracę zawodową ze studiami. Zaproponowano mi elastyczne godziny pracy, tak abym mógł wszystko ze sobą pogodzić. Po zakończeniu studiów inżynierskich przeszedłem na pełny etat i do tej pory… od czasu stażu związany jestem z tą samą firmą.


  RW: Co jest najtrudniejsze dla Ciebie w pracy programistycznej w dobie pandemii koronawirusa?


  DU: Myślę, że nie ma żadnych trudności w pracy programistycznej w dobie pandemii koronawirusa. Przed zaistniałą sytuacją epidemiologiczną ,mieliśmy więcej spotkań w zespole w celu omówienia danego problemu czy wdrożenia nowej funkcjonalności. Ze względu na swoja wadę słuchu musiałem dopytywać się o wiele spraw. Obecnie działania te zostały przeniesione do komunikatorów gdzie moi współpracownicy komunikują się ze mną poprzez wiadomości tekstowe. Jest to dla mnie bardzo duże ułatwienie, które wpływa na efektywność mojej pracy. A jeśli zaistnieje potrzeba dłuższej rozmowy, to spotykamy się indywidualnie w biurze. Część swojej pracy odbywam również zdalnie w domowym zaciszu.


  RW: Czy możesz powiedzieć czym dokładnie się zajmujesz w pracy zrozumiałym tylko dla ludzi IT?


  DU: W pracy zawodowej projektuję i implementuję funkcjonalności Zintegrowanego systemu Zarządzania dla jednostek samorządu terytorialnego, a także jestem odpowiedzialny za projektowanie, tworzenie i utrzymywanie aplikacji mobilnych wspomagające pracę systemu. Po za tym tworzę dla zespołu skrypty automatyzujące pewne czynności, które są czasochłonne. Używam głównie następujących technologii: SQL, PL/SQL, Oracle Forms, Java, Kotlin, Swift oraz Android.


  RW: Czy w życiu zawodowym i prywatnym spotkałeś się z przejawami dyskryminacji?


  DU: W życiu zawodowym w ogóle nie spotkałem się z przejawami dyskryminacji, mimo problemu ze słuchem jestem traktowany na równi z innymi osobami. Cieszę się, że mam wyrozumiałych i życzliwych współpracowników, którzy komunikują się ze mną w taki sposób abym ich zrozumiał. Zawsze mogę na nich liczyć.


  W życiu prywatnym spotykałem się wiele razy z przejawami dyskryminacji, głównie w dzieciństwie ze strony słyszących osób. To były trudne czasy i musiałem sobie jakoś z tym poradzić. Jak zapewne się domyślasz nie było to łatwe zadanie. Jestem przekonany, że te przeszłe doświadczenia umocniły mój charakter i pozwoliły mi stać się osobą silną psychicznie.


  RW: Poza pracą czym się zajmujesz?


  DU: Kocham aktywność fizyczną. Jestem piłkarzem i reprezentuję drużynę MIG Piast Gliwice w futsalu oraz w piłce nożnej 11 osobowej. Trenujemy kilka razy w tygodniu oraz bierzemy udział w ogólnopolskich i lokalnych turniejach piłkarskich. Dla relaksu kilka razy w tygodniu biegam po lesie. To pozwala mi utrzymać kondycję fizyczną oraz motywację do dalszego rozwoju. Organizuje również wyprawy trekkingowi - wspinaczkowe w góry m.in. Tatry. Wolny czas spędzam również ze swoją dziewczyną.


  RW: Jakie są Twoje plany, największe marzenia i pomysły na dalsze życie?


  DU: Mam wiele pomysłów, planów zawodowych, sportowych i prywatnych na dalsze życie, a jednym z najważniejszych celów w moim życiu to osiągnąć niezależność finansową. Z planów sportowych to chciałbym z drużyną Mig Piast Gliwice zdobyć mistrzostwo Polski w piłce nożnej halowej oraz indywidualnie zdobyć Wielką Koronę Tatr czyli 14 najwyższych szczytów tatrzańskich przekraczających wysokość 2438 m. n.p.m. Dla mnie to jest to ambitny i osiągalny cel. Przyznam, że do tej pory zdobyłem dwa szczyty wschodzące w skład Wielkiej Korony Tatr czyli: Rysy 2503 m. n.p.m. oraz Krywań – 2494 m. Po za tym planuję zainwestować w rozwój umiejętności programistycznych, m.in. chcę odbyć kurs z zaawansowanej architektury aplikacji, abym mógł tworzyć coraz lepsze i bardziej skalowalne aplikacje mobilne. Chciałbym nauczyć się również elektroniki oraz tworzyć urządzenia przydatne na co dzień w Arduino. Po za tym mam jeszcze tysiące innych pomysłów i planów na dalsze życie. Naprawdę jest w czym wybierać. Ogranicza Nas przecież tylko wyobraźnia.


  RW: Jako osoba niezależna i dorosła masz przekaz dla osób z dysfunkcją słuchu?


  DU: Mój przekaz dla osób z dysfunkcją słuchu jest taki, aby nie pozwalały sobie na przeciętność w życiu, żeby nigdy nie rezygnowały z swoich ambitnych planów i marzeń pomimo ograniczeń związanych ze słuchem i innymi przeciwnościami w życiu. Jeżeli ktoś będzie Wam wmawiać, że nie dacie rady i czegoś nie możecie, zrobić to nie przyjmujcie tych słów do siebie tylko pokażcie im na co Was stać. Zachęcam, żeby coraz częściej wychodzić ze strefy komfortu, nie pozwalać na szukanie wielu wymówek oraz przede wszystkim polecam inwestować w rozwój umiejętności, edukację m.in. czytanie książek oraz kursy, gdyż inwestycja w siebie zwróci się wielokrotnie.


  RW: Bardzo dziękuję za rozmowę! Życzę Ci dobrej życiowej drogi! 


  🤜🤛


  DU: Dziękuję!o98b34b5348f95c2.jpeg

  Czytaj więcej
 • Powoli ruszyły prace nad wydaniem e-booka w wersji angielskiej 😃


  n07b5f8362f9a17a.png

  Czytaj więcej
 • BLACK FRIDAY 2020! To również u mnie książka jest przeceniona o 30%! Dodatkowo koszt wysyłki jest darmowy! (obejmuje tylko dla wysyłki drogą pocztową). Zdobądź książkę za 25 zł z dedykacją zamówioną i autografem! Oferta ważna do wyczerpania zapasów:)

  he22661abf66b376.jpeg

  Czytaj więcej
 • Wystartowała pierwsza w Polsce baza miejsc i wydarzeń z pętlą indukcyjną dzięki fundacji kultury bez barier : https://kulturabezbarier.org/pl/ . Początki dopiero, ale trzymam kciuki za rozwój!


  Link: https://www.tumozesz.pl/pl/baza-miejsc/mapa/wszystkiec44288e3485d0968.png


  Więcej informacji: http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/1175221;jsessionid=14CAB9ABC8584C4BE04D1FA9B8D96658


  Czytaj więcej
 • Marzysz lub myślisz o zdobyciu prawa jazdy kategorii B, kiedy masz bardzo dużą dysfunkcję słuchu? 😀 Wyobraż sobie, że to jest w zasięgu ręki i możesz mieć nawet dofinansowanie na taki kurs w 100%, dzięki programowi z PFRON-u! 👍 Wachlarz dodatkowych bonusów w formie wsparcia jest naprawdę spory 😉. Jeśli masz pytania, chętnie pomogę 😀.


  Aż tak dobrze ja nie miałem za moich czasów 😄. Ale mogę z czystym sumieniem polecić za to Pana Krystiana Rzepeckiego - Szkoła Jazdy Lider: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Jazdy-Lider-147631325292007/ . Dzięki niemu jestem... niezależny i jazda samochodem sprawia mi prawdziwą frajdę:), ale cicho sza, w książce "Ze świata ciszy do branży IT" mojej są opisane moje przeboje z nauką jazdy :)


  Link do dofinansowania z PFRON: 

  https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-dofinansowania-do-uzyskania-prawa-jazdy

  Czytaj więcej
 • Firma Google od roku 2010 oferuje specjalne stypendium studenckie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych chcących realizować swój potencjał w IT. Google nie wyklucza również osób z dysfunkcją słuchu 👍


  Stypendium w wysokości 7000 euro będzie przyznawane za rok akademicki 2021/2022.


  Termin zgłoszenia upływa 4 grudnia 2020 r.


  Przydatne linki: 

  http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1239903;jsessionid=E5BFBF6D59EEF3485BA170CE01F93AD6


  Więcej przydatnych informacji i miejsce składania dokumentów znajdują się na stronie Employ Ability:

  https://www.employ-ability.org.uk/internships/google-europe-scholarship-for-students-with-disabilities-2021/904/


  Informacje o stypendium na stronie Google: 

  https://buildyourfuture.withgoogle.com/scholarships/google-students-with-disabilities-scholarship/




  Czytaj więcej
 • Nie znam języka migowego, ale zaskoczyła mnie lista filmów o niesłyszących. Jakby ktoś chciał obejrzeć, podaję link: http://www.migajacedlonie.pl/2020/08/lista-filmow-o-nieslyszacych/


  „Cudotwórczyni” reż. Arthur Penn

  „Dzieci gorszego Boga” reż. Randa Haines

  „Kraina Głuchych” reż. Walery Todorowski

  „Oczami Głuchego” (film dokumentalny) reż. Diane Garey, Lawrence R. Hott

  „Pan Zemsta” reż. Park Chan-Wook

  „Eksplozja ciszy” reż. Katarzyna Rimpler

  „A twoje imię Jonasz” reż. Richard Michaels

  „Rewolucja Gallaudeta” (Teraz Głuchy rektor)

  „Babel” reż. Alejandro Gonzalez Inarritu

  „Historia Marii” reż. Jean-Pierre Ameris

  „Black” reż. Sanjay Leela Bhansali

  „Kraina ciszy i ciemności” reż Werner Herzog

  „Serce to samotny myśliwy” reż. Robert Ellis Miller

  „Zobaczyć ciszę” serial, reż. Marek Brodzki

  „Hush” reż. Mike Flanagan

  „Nic nie widziałem, nic nie słyszałem” reż. Arthur Hiller

  „Plemię” reż. Mirosław Słaboszpycki

  „Zrozumieć świat” reż. Ewa Juchniewicz

  „Rozumiemy się bez słów” reż. Eric Lartigau

  „Co Ci w głowie siedzi?” reż. Lola Barrera/

  „Koe no Katachi” reż. Naoko Yamada

  „Śmiertelna cisza” reż. Stephanie Sinclaire

  „Wonderstruck” reż. Todd Haynes

  „Historia głuchego didżeja” reż. Michael Dowie

  „Na działce” reż. Thierry Paladino

  „Ciche miejsce” reż. John Krasiński

  „Słyszeć tu i teraz” reż. Irene Taylor Brodsky

  „The silent child” reż. Chris Overton

  „Dźwięki Mazina” reż. Sounds of Mazin

  „Nie słysząc zła” reż. Robert Greenwald

  „Do-ga-ni” reż. Dong-hyeok Hwang

  „Pamiętne lato” reż. Robert Michael Lewis

  „Scena nad morzem” reż. Takeshi Kitano

  „Co usłyszał głuchy?” reż. John Kent Harrison

  „Dziki kwiat” reż. Diane Keaton

  „Crazy moon” reż. Allan Eastman

  „W jej obronie” reż. Sidney J. Furie

  „Most do ciszy” reż. Karen Arthur

  „Symfonia życia” reż. Stephen Herek

  „The Hammer” reż. Matt Hamill

  „Cisza, ciemność” reż. Paweł Kędzierski

  „Głos serca” reż. Matt Thompson

  „Niemy świadek” reż. Anthony Waller

  „Iqbal” reż. Nagesh Kukunoor

  „Przełamując ciszę” reż. Leszek Wosiewicz

  „Tamta strona ciszy” reż. Caroline Link

  „W uchu cisza” reż. Joseph Sargent

  „Pieśń wróbli” reż. Majid Majidi

  „Dummy Hoy – a deaf hero” reż.

  „W ciszy” reż Jamie Babbit

  Czytaj więcej
 • Indywidualny tok nauki języka angielskiego był jednym z moich marzeń. Tym bardziej, że od prawie roku, jestem w jednym projekcie w 100% anglojęzycznym, gdzie forma komunikacji pisemnej, lub sporządzania dokumentacji jest po angielsku. Na taką szansę czekałem grubo 9 lat ze strony PFRON, który uruchomił program dla każdego pracodawcy, który zatrudnia osoby niepełnosprawne z możliwością bogatej refundacji szkoleń do 70% (w odniesieniu do małych i średnich przedsiębiorców ) i 60% ( w odniesieniu do dużych przedsiębiorców).


  Również i w tym przypadku załatwianie spraw ze strony pracodawcy odbywa się za pomocą systemu SOW zdalnie, w którym ma swój własny panel obsługi przeznaczony dla pracodawcy.


  Żródło: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-dofinansowania-do-organizacji-szkolen-dla-pracownikow-z-niepelnosprawnoscia?fbclid=IwAR2fFTSPbIejy01t1uoPtYq299kKs3nT2so5LBbl03W-UrGxC8V_wT2pLao

  Czytaj więcej
 • Od września chodzę na indywidualne zajęcia języka angielskiego 😉. Jak do tego doszło? To będzie w następnym poście opisane😃


  Było tak ciekawie na zajęciach wczoraj z angielskiego, w których padło stwierdzenie zdolnej i odważnej lektorki, że nie jest w stanie wytłumaczyć mi różnic w wymowie polskiego "r" a angielskim "r", bo nie jest logopedą i się zaśmiałem 😂. I ma rację.


  Dziś natrafiłem w Internecie na bardzo egzotyczne słowo Surdoglottodydaktyka 🤔


  Surdoglottodydaktyka – dyscyplina badająca proces uczenia się języka obcego przez uczniów z dysfunkcją słuchu – rozwija się dopiero od niecałych dwóch dekad, jednak obecnie nauczyciele powszechnie już mają świadomość specyficznych potrzeb uczniów niesłyszących i słabosłyszących oraz metod i technik umożliwiających oraz ułatwiających im uczenie się języka obcego. Sprawia to, że diametralnie zmieniło się nastawienie do nauczania języka obcego uczniów z dysfunkcją słuchu. Jeszcze kilkanaście lat temu byli oni powszechnie zwalniani z nauki języka obcego, zakładano bowiem, że nie są w stanie nauczyć się nawet sprawności czytania i pisania w języku innym niż ojczysty. Kolejne lata przyniosły wzrost wiedzy oraz – dzięki rozpowszechnieniu się edukacji integracyjnej i inkluzyjnej – praktycznych doświadczeń związanych z edukacją językową uczniów z dysfunkcją słuchu. Te doświadczenia, w połączeniu z postępem w zakresie protezowania (coraz lepszej jakości aparaty słuchowe i implanty ślimakowe) oraz z rozwojem technologicznym, umożliwiającym stosowanie nowych metod nauczania, pozwalają dzisiaj uczniom niesłyszącym i słabosłyszącym w coraz większym zakresie poznawać nie tylko język ojczysty, lecz także języki obce.


  Bez dwóch zdań dodam do drugiego wydania książki w przyszłości o przygodzie z nauką angielskiego w indywidualnym toku nauki 😃. Każdy kto zamówi książkę papierową dostępną w zrzutkach, będzie miał dostęp do nowych rozdziałów ważne przez cały rok! Zapraszam do zamawiania!


  Zapraszam również do śledzenia moich losów pod nowym oficjalnym linkiem do facebooka : https://www.facebook.com/zeswiataciszydobranzyit


  Zródło: http://jows.pl/artykuly/talent-do-uczenia-sie-jezyka-obcego-i-dysfunkcja-sluchu-czy-da-sie-pogodzic?fbclid=IwAR0SrllZ5mfpAUVT9z85iEtUHtI9tkxrg6rSFM1piqKT5BOT_t64JE2JPL4


  Dla ciekawskich kim jest: dr hab. Ewa Domagała Zyśk prof. KUL : http://jows.pl/autorzy/dr-hab-ewa-domagala-zysk-prof-kul

  Czytaj więcej
 • Tego roku pierwszy raz w życiu rozważałem opcję darmowych szczepień przeciwko grypie z pracy. Nawet się zapisałem. Ale przeczucie moje w nocy kazało sprawdzić skład szczepionek przeciwko grypie dostępnych w Polsce na dany rok 2020/2021. I nie myliłem się. Z 4 na 5 dostępnych w Polsce zawiera w sobie gentamycynę... a jak wspomniałem w swojej książce autobiograficznej, że ten składnik jest głównym winowajcą w dużej mierze utraty słuchu.


  "Antybiotyku nie mogą stosować osoby, u których stwierdzono nadwrażliwość na substancję czynną lub jakikolwiek inny składnik leku, a także osoby z zaburzeniami słuchu, niewydolnością nerek, z chorobą Parkinsona, chorzy na miastenię."


  Więc spasowałem, wypisałem się z tego szaleństwa szczepień masowych przeciwko grypie w Polsce i na świecie. Nawet nie wiem jaką szczepionkę zastosują, bo brak takowych informacji w prospekcie.


  g352b9290bcd5121.png

  Żródło:

  https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/grypa/?strona=7

  https://www.medonet.pl/leki-od-a-do-z,gentamycyna---wskazania--przeciwwskazania--skutki-uboczne,artykul,1727038.html?fbclid=IwAR3k4ZV8oS-R0LpETDD2FjEcBndmwsXGaXk8t6MdErUdrBYbQqvBwNr9Vkg

  Czytaj więcej
 • W aktualnościach ośrodka https://www.osrodek-pzg.pl/ pojawił się news 🙂

  Szanowni Państwo

  Zapraszamy do lektury wywiadu z Rafałem Wysoglądem, naszym byłym pacjentem, autorem książki „Ze świata ciszy do branży IT”. Opowiada on w bardzo przystępny sposób o swojej drodze do świata informatyki, o ciężkiej pracy i jej rezultatach. Wspomina swoją Mamę i terapeutów, dzięki którym może dzisiaj funkcjonować zupełnie samodzielnie. Książkę możecie Państwo nabyć w Ośrodku PZG we Wrocławiu, a link do rozmowy z jej autorem zamieszczamy poniżej.


  http://www.lidiawasielak.pl/ze-swiata-ciszy-do-branzy-it-rozmowa-z-rafalem-wysogladem/

  Czytaj więcej
 • Do książek, w których w tytule jest słowo "ciszy" dołączyła wygrana nagroda za rozwiązanie krzyżówki z kwartalnika "Słuch" wydawanego przez GEERS Dobry Słuch, w którym ukazał się mój wywiad http://bit.ly/PoznajHistorięRafała


  "Na oceanie nie ma ciszy" - Aleksander Doba „Podróżnik Roku 2015”, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile mięśni.


  Całą trójkę autorów książek łączy wspólna cecha, czyli brak słuchu, ale jak widać, bariery są tylko w naszych umysłach 😄

  ue91444dfebcce76.jpeg

  Czytaj więcej
 • Ukazał się wywiad firmy GEERS ze mną 🔥😃👌

  Online na stronie GEERS: http://bit.ly/PoznajHistorięRafała

  Zapraszam do lektury! 😃

  Wywiad znajduje się również w kwartalniku "Słuch" z lipca nr 2 i 3/2020 dostępny w punkcie GEERS.

  Serdecznie polecam 👌🦻👂🦋

  gf8ae140f4671f0f.jpeg

  Czytaj więcej

 • Wspaniale jest wiedzieć, że podoba się moja książka 😀 i dotrze do ucznia słabosłyszącego ambitnego w szkole podstawowej masowej 👍. Trzymam kciuki za niego, aby uwierzył w siebie 👏, że świat stoi przed nim otworem i od niego zależy jak wielką siłę ma, aby pokonać siebie samego 😉


  j2bbf3b23160f958.jpeg

  Czytaj więcej
 • Jak wygląda sytuacja z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych w branży IT na całym świecie? Poniżej przygotowałem zbiorczo dane ze strony popularnej w branży IT https://insights.stackoverflow.com/survey/2020, która od roku 2017 co roku prowadzi ankietę :) . Ciekawe czy rok 2020 będzie rokiem, w którym przekroczy się choćby 1% zatrudnienia osób z wadami słuchu w branży IT?:)

  mfa1e680b34fdc53.jpeg

  Czytaj więcej
 • w208c963408f54f7.png


  Szkolenie jest adresowane do nauczycieli, pedagogów i psychologów, którzy są zainteresowani poszerzeniem kompetencji w dziedzinie surdopedagogiki. Uczestnicy szkolenia online u Lidia Wasielak za pomocą komunikatora Zoom mają szansę w drodze loterii wygrać 3 książki mojego autorstwa "Ze świata ciszy do branży IT" z autografem i dedykacją :). Zainteresowanym eventem szkoleniowym dnia: Środa, 15 lipca 2020 o 16:00 – 18:00 odsyłam do facebooka: https://www.facebook.com/events/293141048541086/


  icec846cf8fab1e3.png

  Czytaj więcej
 • Lidia Wasielak - Centrum Terapeutyczne Inspiracja https://www.facebook.com/inspiracja.lidia.wasielak przeprowadziła ze mną wywiad. Zapraszam do czytania.


  http://www.lidiawasielak.pl/ze-swiata-ciszy-do-branzy-it-rozmowa-z-rafalem-wysogladem/

  Czytaj więcej
 • Wiedząc jak bardzo ważne jest, aby małe dzieci z wadami słuchu miały jak najlepszy aparat słuchowy, który pozwalałby na jak najszybszą rehabilitację słuchu i mowy postanowiłem uruchomić kolejną opcję wyboru nagrody gdzie 20% (10 zł) ze sprzedaży książki mojej pójdzie na wsparcie innej zrzutki zbierajacej na aparaty słuchowe. Również będą brane pod uwagę zrzutki gdzie osoby dorosłe potrzebują na szybko nowe aparaty słuchowe.


  Muszą być spełnione warunki. Zrzutka musi być zweryfikowana czyli:

  1) Zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym lub zweryfikowany przelewem

  2) Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki


  Lista wpłat :

  https://zrzutka.pl/ehjgcw?wplata=4cf094

  https://zrzutka.pl/89z93g?wplata=48e1a3

  https://zrzutka.pl/89z93g?wplata=43d28f

  https://zrzutka.pl/3jzec8?wplata=38efba

  https://zrzutka.pl/gsujyp (brak widoczności w ustawieniach organizatora, kto wpłacił)

  https://zrzutka.pl/x7ahsx (brak widoczności w ustawieniach organizatora, kto wpłacił)


  Czytaj więcej
 • Nie uwierzycie w tą historię! Moja książka "Ze świata ciszy do branży IT" została zamówiona z poziomu zrzutki mojej https://zrzutka.pl/9xmj5j przez samego autora książki "W ciszy i w ciemności. Życie z zespołem Ushera" Michał Majchrzak!

  Patrz: https://www.facebook.com/wciszyiwciemnosci/. To prawdziwy zaszczyt dla mnie! Michale, mam nadzieję, że Ci spodoba moja dedykacja, autograf oraz sama książka!


  Najbardziej mnie zaskakuje w tym wszystkim niewiarygodny splot wydarzeń, że w niewielkim odstępie czasu wydaliśmy książki jedyne i unikalne w swoim rodzaju na rynku! 


  Wyszło w trakcie wielogodzinnej rozmowy z nim na messengerze, że on również zbiera środki na drogie aparaty słuchowe, więc postanowiłem nagłośnić to. Jeszcze do końca maja 2020 roku można się rozliczyć z 1%. Kto nie rozliczył jeszcze, ma doskonałą okazję pomóc świetnemu autorowi Michał Majchrzak !


  =============================================================================

  JAK PRZEKAZAĆ 1%

  Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego.

  W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:

  • Wpisać numer KRS: 0000270809

  • Obliczyć kwotę 1%

  W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy:

  • Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację – Majchrzak, 13547

  =============================================================================

  Czytaj więcej
 • Uruchomiłem dodatkową opcję wyboru nagrody z oryginalną ceną książki za 36 zł :). Ale jest haczyk, bez autografu i dedykacji, czyli jak zwykłe kupowanie książki:)

  Czytaj więcej
 • W ramach akcji #zostańwdomu i #czytajksiążki postanowiłem, że przekażę 20% dochodu na walkę z COVID-19 fundacji Siepomaga https://www.siepomaga.pl/koronawirus aż do odwołania pandemii


  Lista wpłat:

  https://www.siepomaga.pl/wplata/R2S5zboq

  https://www.siepomaga.pl/wplata/AnSbG8zG

  Czytaj więcej
 • Uruchomiłem dodatkową opcję nagrody w konfiguracji zrzutki. Za wpłaty o wysokości 50 zł będzie nagroda książka "Ze świata ciszy do branży IT" z dedykacją i autografem :). Wystarczy tylko wybrać tą opcję "Wybieram" i reszta to magia :).

  Zrzutka jest zweryfikowana podwójnie: "zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym" oraz "Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki".
  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Byłem bardzo przywiązany do aparatów słuchowych marki PHONAK Supero 412 w pełni cyfrowych. Stuknie im już 14 lat..W ciągu tych wszystkich lat raz tylko mi się zepsuł jeden, w którym trzeba było wymienić moduł na nowy. To było 3 lata temu. Ile najadłem się stresu, gdy w punktach protetycznych mówiono mi, że nie mają już części, ani oprogramowania do tego starego modelu. Wyjaśniono mi, że okres serwisowania, każdego modelu trwa maksymalnie 10 lat. Potem nie ma żadnego wsparcia...zupełnie jak z każdą elektroniką, którą producenci ustawiają okres żywotności do iluś lat, i klient musi wymienić zepsuty model. Jakimś dziwnym cudem przypomniałem sobie prywatnego serwisanta we Wrocławiu i niewiarygodne, ale miał ostatnie części i udało sie naprawić. Szczęście niesamowite..


Każdego dnia czuję strach, że mogą mi się zepsuć te wysłużone aparaty słuchowe w pracy, w spotkaniach ze znajomymi itd. Więc chcąc nie chcąc aby uprzedzić fakty, lepiej dmuchać na zimno, zanim zaczną się poważniejsze problemy z niedyspozycją starych aparatów słuchowych. Ze wszystkich modeli jakie noszę od 2 roku życia, ten model pobił rekord życiowy jak najmniejszej ilości napraw oraz długoletności użytkowania. Tak się składa, że mój ubytek jest bardzo spory, około 85 dB na każde ucho.

Niestety, im większy ubytek słuchu to tym droższe są aparaty słuchowe. Nigdy nie rozumiałem tej logiki ceny od ubytku słuchu..parafrazując, im gorzej masz tym drożej kosztuje Twoje życie. Niestety 1 aparat dla mnie kosztuje aż 8 tyś zł : patrz cennik dla modelu NAIDA B 90 UP http://www.fonmed.pl/PL/3025/Cennik_aparatow_sluchowych/, a potrzebuję aż 2 aparaty słuchowe.


Oczywiście, że za wpłaty chojne, będą nagradzane odpowiednio i mogę zaoferować ksiażkę opartą na faktach "Ze świata ciszy do branży IT", którą nigdzie nie znajdziecie jak tylko u mnie:) Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć na profilu facebooka:


1) oficjalnym: https://www.facebook.com/Ze-%C5%9Bwiata-ciszy-do-bran%C5%BCy-It-111424600275598/

2) prywatnym: https://www.facebook.com/profile.php?id=100041270272688


===========================================================================

Prowadzę również drugą zrzutkę na spełnienie marzeń : https://zrzutka.pl/ascxk7

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 32

B
Bobiko
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
108 zł
 
Dane ukryte
36 zł
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
36 zł
MM
Michał
36 zł
 
Dane ukryte
30 zł
MG
Mateusz Gawron
50 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 35 zł i więcej
Nagroda książka "Ze świata ciszy do branży IT" z ceną książki 35 zł

Nagrodą będzie limitowana edycja książek w wersji papierowej mojego autorstwa "Ze świata ciszy co branży IT" - Rafał Wysogląd.


*Koszty wysyłki są wliczone


rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 96 z 100)

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Nagroda książka "Ze świata ciszy do branży IT" z dedykacją i autografem.

Nagrodą będzie limitowana edycja książek w wersji papierowej mojego autorstwa "Ze świata ciszy co branży IT" - Rafał Wysogląd.


*Koszty wysyłki są wliczone

*****************************************

Wybieram sam zrzutkę gdzie dziecko lub osoba dorosła potrzebuje środków zebrania na aparaty słuchowe. Każdy przelew 20% będzie udokumentowany w zrzutach ekranu.

Zrzutka musi być zweryfikowana czyli:

1) Zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym lub zweryfikowany przelewem

2) Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

*****************************************

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 97 z 100)

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
NIEAKTUALNA NAGRODA
rozwiń

wybrano 9 razy (pozostało 0 z 9)

Nasi użytkownicy założyli

742 850 zrzutek

i zebrali

527 580 170 zł

A ty na co dziś zbierasz?