Wróć do bloga

Wybrali zrzutka.pl i zebrali dużo więcej. Dlaczego jesteśmy najlepsi?

Wybrali zrzutka.pl i zebrali dużo więcej. Dlaczego jesteśmy najlepsi?

Napisano 1 września, 2020
Wybrali zrzutka.pl i zebrali dużo więcej. Dlaczego jesteśmy najlepsi?

Przed pojawieniem się pandemii koronawirusa przeprowadziliśmy szereg wywiadów z wybranymi organizatorami zrzutek. Co ich wyróżniało? Atrakcyjny i oryginalny cel zrzutki, ale również wysokość kwoty do zebrania. Pod koniec każdego z wywiadów pytaliśmy, dlaczego wybrali zrzutka.pl do prowadzenia swojej kampanii. Odpowiedzi są oczywiste. Zobacz, dlaczego uważają, że jesteśmy najlepsi?

Dlaczego zrzutka.pl?


Robert Wagner z Wrocławia, seryjny organizator zrzutek, m.in. organizator zrzutek dla tygrysów z poznańskiego ZOO. Zebrał już na ten cel ponad 230 000 złotych. To nie pierwsze zrzutki Roberta.


“To jest kolejna moja zrzutka na tym portalu, więc czemu mi poszło za pierwszym razem u was? Sama nazwa mnie do tego zachęciła - skoro robię zrzutkę to na zrzutka.pl. Jakoś tak automatycznie. Fajne jest to, że u was nie ma prowizji. Jeżeli ktoś chce przekazać 100% kwoty - ma taką możliwość, a przy wypłacie mam dokładnie taką samą możliwość wypłacenia 100% kwoty. Oczywiście fajnie, bo można też wesprzeć wasz portal, ale nie ma u was tego, że odgórnie trzeba tą prowizje zapłacić. Jeśli ktoś chce przeznaczyć 100% na nowy cel to ma taką możliwość.(...)

Pamiętajcie, że ludzie chcą pomagać i trzeba dać narzędzie do tej pomocy i właśnie taki portal jak zrzutka.pl jest do tego fajnym narzędziem. Ludzie czasami nie wiedzą, jak mogą komuś pomóc, nie mają takiej możliwości - przecież nie pojadą na drugi koniec Polski, żeby wbić łopatę i budować w poznańskim ZOO. Trzeba im dać narzędzie do tego, żeby mogli pomóc.”

Zobacz cały wywiad z Robertem.


Piotr, doktorant Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, organizator zrzutki na własne, prywatne Centrum Uprawy Grzybów.


“Przeglądałem różne serwisy, bo trochę ich mamy w Polsce. Zrzutka.pl na pewno spodobała mi się z tego powodu, że dość jasno są określone wszelkie zasady w regulaminie. Równocześnie jest bardzo elastyczna: można zmieniać jej długość, ilość pieniędzy, które się zbiera. Zebrane pieniądze są cały czas do dyspozycji, na bieżąco można je wypłacić. Łatwo jest komunikować się z ludźmi. Serwis jest bardzo przejrzysty i popularny wśród Polaków, dlatego doszedłem do wniosku, że będzie najlepszy, aby mój projekt przedstawić.”

Zobacz cały wywiad z Piotrem.


Mateusz Badura i Piotr Mader z Krakowa, współautorzy projektu: Innowacyjne książki dotykowe.


“To jest pierwszy taki raz, gdy właśnie grupą zebraliśmy się i stwierdziliśmy, że trzeba zrobić zrzutkę i zebrać te pieniądze. Sam wybór zrzutki był dla nas dość oczywisty. Każdy z nas znał platformę i stwierdziliśmy, że będzie to najbardziej odpowiednie miejsce, żeby taki crowdfunding właśnie przeprowadzić.(...)

Chcemy się skupić na Polsce, bo tutaj mieszkamy i tutaj możemy najwięcej zrobić. Zrzutka, przynajmniej dla nas, była najbardziej zaufanym i takim, który znaliśmy portalem, więc wybór był w miarę prosty.”

Wywiad z Mateuszem i Piotrem znajdziesz tutaj.


Grzegorz Wąchocki z Łodzi, organizator zrzutki Pomagamy dzieciom w Tanzanii.


“To jest mój pierwszy raz. Kolega z Warszawy - Tomek, mówi: a co byś myślał o takiej formie zbierania?, mówię: stary, no spadłeś mi z nieba! Przejrzeliśmy różne portale i wasz regulamin, wasza wymiana maili (z kilkoma osobami mailowałem), po prostu zostałem tak ciepło przyjęty, tak wszystko było po mojemu, tak po prostu normalnie, rodzinnie, bardzo przyjaźnie, z bardzo dużą serdecznością, mimo tego, że chodziłem tam jak dziecko we mgle i dodawałem zdjęcia, i ciągle zadawałem pytania, i zastanawiałem się, kiedy w końcu powiedzą, że mają mnie dosyć, albo “a to ten Grzesiek”. Obsługa jest tak profesjonalna, tak serdeczna, tak przyjazna, że fajnie być w takiej rodzinie, bo wszyscy, co zbierają, co chcą pomagać, to jest jedna, wielka rodzina. Naprawdę jestem dumny i cieszę się, że zostałem tak ciepło przyjęty i zaproszony. Naprawdę bardzo wysoki poziom.”

Wywiad z Grzegorzem znajdziesz tutaj.

Marcin Pasiecznik z Koszalina, organizator zrzutki Ślepa Furia."Nie będę na pewno oryginalny. Główną przyczyną był brak prowizji od wpłat czy od dokonywanych wypłat już na samej zrzutce. Jednak większość portali crowdfundingowych już na starcie ma w regulaminie, że zabiera powiedzmy 6, 9, 11% z takiej zrzutki. W moim wypadku może nie byłaby to taka duża kwota, jednak osoby, które zbierają na leczenie swoich dzieci czy na jakieś cele, które są naprawdę pokaźne finansowo, to już jest naprawdę duży koszt. Po drugie bardzo fajnie napisany poradnik. Na nim też opierałem swoją wiedzę na temat prowadzenia kampanii. Jest napisany bardzo łatwym, ludzkim językiem. Bardzo łatwo jest zrozumieć, na czym to polega i zabrać się do roboty."

Zobacz cały wywiad z Marcinem.


Rafał Ząbek z Warszawy, który odpowiada za zrzutkę Powiększamy DOM. Bądź częścią cudu.


“Decyzja o tym, żeby zacząć zbierać, była bardzo szybka i w zasadzie pierwszą nazwą jaka przyszła nam do głowy była zrzutka.pl. W jakiś taki zupełnie naturalny sposób. Ja osobiście nie zastanawiałem się nad wyborem żadnej innej możliwości zbiórki online. Jest wygodnie i z mojego punktu widzenia, osoby, która administruje u nas tą zrzutkę, przejrzyście i bez jakichś większych formalności. Natomiast taką inną formą online’owego promowania zrzutki jest po prostu Facebook. Nie prowadzimy zbiórki na Facebooku stricte tylko linkujemy do naszej strony i do naszej podstrony na zrzutka.pl. Niewątpliwie jest to też narzędzie, które pomaga nam się rozszerzać z tą akcją.(...)

Samo założenie trwało bardzo krótko. Myślę, że napisanie dobrego opisu do tej zrzutki zajęło więcej czasu niż założenie. To było kilkanaście minut, natomiast później był ten etap weryfikacji. Zakładałem zrzutkę w czwartek, w poniedziałek już było wszystko załatwione.”

Wywiad z Rafałem znajdziesz tutaj.


Dominika Kudrańska i Roksana Taraszka z Tarnowa, cheerleaderki, organizatorki zrzutki Dominika i Roksana USA. 


“To ogólnie wyszło dosyć spontanicznie. Niejednokrotnie widziałyśmy też różne zrzutki właśnie udostępniane na Facebooku przez portal zrzutka.pl i to było naszą pierwszą myślą, że można akurat właśnie tutaj spróbować zadziałać jakkolwiek.(...)

Cała procedura zakładania zrzutki była bardzo prosta oraz bardzo szybka. Zeszło nam to około 15 min. Najdłużej zajęło nam wymyślanie opisu. Wszystko jest bardzo łatwe do zorganizowania. Ja akurat to zakładałam w przerwie pomiędzy treningami, na telefonie.”

Wywiad z Dominiką i Roksaną znajdziesz tutaj.


Podsumowując: dlaczego jesteśmy najlepsi?

 1. W przeciwieństwie do innych portali do zakładania zbiórek - nie pobieramy prowizji! Prowizja nie jest pobierana ani podczas dokonywania wpłaty na Twoją zrzutkę, ani podczas zlecania przez Ciebie wypłaty zebranych środków. Wypłacasz dokładnie tyle, ile zdecydują się przekazać Ci osoby wspierające Twoją zrzutkę. 
 2. Posiadamy przejrzysty, zrozumiały regulamin. Znajdziesz w nim wszystkie potrzebne i ważne informacje, które są przekazane w taki sposób, aby nie wzbudzały żadnych wątpliwości. Twoje zaufanie i bezpieczeństwo jest dla nas kluczowe.
 3. Elastyczność zrzutki, która pozwala na zmianę założonego celu (ilości środków do zebrania) oraz daty zakończenia zrzutki.
 4. Dostępność zebranych środków. W każdej chwili możesz zlecić wypłatę zebranych środków, nawet jeśli nie został jeszcze osiągnięty założony cel zrzutki, a także jeśli Twoja zrzutka została już zakończona.
 5. Profesjonalna obsługa. Staramy się zapewnić Ci najwyższe standardy obsługi klienta. Na Twoje pytania oraz potrzebną pomoc, przez 7 dni w tygodniu od 9-21, czekają osoby, które wykazują się ogromną serdecznością, życzliwością oraz dużymi pokładami cierpliwości, dlatego możesz poczuć się jako część naszej zrzutkowej rodziny.
 6. Popularność wśród Polaków, szeroka baza odbiorców, prosta i łatwa do zapamiętania nazwa “Zrzutka.pl”. Jesteśmy dumni, że zaufało nam już tyle osób oraz cieszymy się, że możemy podzielić się z Tobą naszą bazą odbiorców.
 7. Szybkość zakładania zrzutki. Założenie zrzutki jest bardzo proste, a tym samym zajmuje jedynie kilka minut. W każdej chwili możesz założyć swoją zrzutkę na dowolny cel!

Dodatkowe plusy, które warto wymienić:

 1. Zrzutka stale zaskakuje! Nasz kreatywny i zaangażowany zespół cały czas pracuje nad kolejnymi nowościami i ulepszeniami. W ostatnim czasie udało nam się wdrożyć: 
  - zrzutki cykliczne,
  - zrzutki patronowane,
  - posty do nagród,
  - dodatkowe funkcje w Twojej zrzutce: atrakcyjne aktualności, nagrody i wiele więcej.
  O wszystkich nowościach dowiesz się z naszego bloga: zrzutka.pl/blog.  
 2. Jesteśmy Krajową Instytucja Płatniczą, co oznacza, że podlegamy pod Komisję Nadzoru Finansowego, a także przeprowadzamy dokładne weryfikacje organizatorów oraz zrzutek (Zobacz, jak bezpiecznie korzystać ze zrzutka.pl). To wszystko składa się na fakt, iż u nas możesz czuć się bezpiecznie.
 3. Powołaliśmy do życia Fundację To się uda, bo głęboko wierzymy, że razem z naszą społecznością możemy dużo więcej. Zespół osób, które zebraliśmy wokół fundacji, chce wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie ze świata crowdfundingu, efektywnie zbierając środki dla najbardziej potrzebujących.
 4. Posiadamy aplikacje mobilne, które ułatwiają i upraszczają korzystanie z naszego narzędzia w Twoim telefonie.
 5. Słuchamy Was! Twój głos jest dla nas najważniejszy, dlatego przyjmujemy wszystkie sugestie dotyczące naszego narzędzia. Niejednokrotnie są one dla nas źródłem inspiracji, a tym samym przekładają się na kolejne nowości i udogodnienia w korzystaniu ze Zrzutka.pl. Dziękujemy!

Sporo tych plusów, prawda? 🤩Udało nam się przeprowadzić łącznie 9 wywiadów. Niestety dalsze plany zostały pokrzyżowane przez pandemię. Mamy jednak nadzieję, że niebawem wrócimy do Was z kolejnym atrakcyjnym materiałem, ponieważ niezwykłe zrzutki oraz niezwykli organizatorzy pojawiają się u nas codziennie! 💪 Dziękujemy, że do swoich zrzutek wybieracie zrzutka.pl. Kolejny raz dziękujemy za zaufanie i za to, że jesteście z nami ❤️Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 2

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 •  
  Kamil Lewandowski

  Zbieram pod linkiem: https:// zrzutka.pl /g9rfa8 Pomóżcie Szanowni Państwo też mi albo Wpłacając, albo Udostępniając na Facebook'u. Chcę dokończyć Zbiórkę na Ekstra Model Poloneza 1500 w skali aż 1:8. Uzbierałem już 865 złotych, a brakuje mi jeszcze sporo do potrzebnych 3 000 złotych. Wierzę, że się uda. Pozdrawiam! Dziękuję Serdecznie!