id: xt5c63

Prezent dla przyszłych psów przewodników

Prezent dla przyszłych psów przewodników

Aktualności2

 • Wprawdzie do końca zbiórki zostało jeszcze kilka godzin, ale już teraz chcemy Wam bardzo podziękować🧡🧡🧡. Dzięki wielu dobrym ludziom nasza zrzutka przekroczyła wszelkie nasze oczekiwania i zebraliśmy już 2️⃣3️⃣ 0️⃣3️⃣0️⃣ zł. r5d1e599f8d11cde.pngDziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę udostępnienie, komentarz czy polubienie. Jesteście wielcy 😘😘😘.


  Za otrzymane pieniądze kupimy m.in. posłania, przenośne akcesoria ułatwiające szkolenie, zapewnimy też potrzebującym tego psom dodatkowe witaminy czy specjalistyczną karmę. Będziemy mogli również kupić trwałe zabawki i pomoce edukacyjne dla naszych najmłodszych adeptów.


  Dziękujemy z całego serca za Waszą pomoc i wsparcie szkolenia przyszłych psów przewodników. To dla nich największy 🎁.

  Czytaj więcej
 • Dzięki wielu dobrym ludziom nasza zrzutka przekroczyła wszelkie oczekiwania🤩🤩🤩

  Tak wyglądał Sky gdy dowiedział się że dostanie nowe posłanie.

  Dziękujemy 🧡🧡🧡p891c8f68cbbb6b7.png

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

g8a88feec5516b38.jpeg

Pies przewodnik, to pies specjalnie wyszkolony do pracy z osobą niewidomą lub słabowidzącą. Ułatwia sprawne poruszanie się, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, otwiera na większą aktywność, niezależność i zapewnia wsparcie w codziennym życiu. To nie tylko oczy opiekuna z niepełnosprawnością, ale często też nieoceniony przyjaciel.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa Przewodnika, który w tym roku przypada na 28 kwietnia, chcemy Was poprosić o wsparcie finansowe dla psich adeptów, które aktualnie szkolimy do pracy z osobami niewidomymi. 


W Polsce przypadają zaledwie 3 psy przewodniki na milion mieszkańców, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej to około 27. Fundacja Vis Maior od 12 lat pracuje, aby poprawić te statystyki - przekazaliśmy bezpłatnie osobom niewidomym już 40 wyszkolonych psów.


Obecnie przygotowujemy do tej odpowiedzialnej roli 17 psów. Są to zarówno szczeniaki, które dopiero rozpoczynają swoją naukę pod okiem wolontariuszy; psy starsze w trakcie intensywnego szkolenia u naszych trenerów; oraz takie, które są na końcowym etapie nauki i już wkrótce trafią do domów osób niewidomych.


Pełne przygotowanie do pracy jednego psa przewodnika to długi i kosztowny proces: składa się ze szkolenia podstawowego i specjalistycznego i łącznie trwa około dwóch lat. Odpowiadamy za całościowe przygotowanie psów – zaczynamy więc naukę od wieku szczenięcego, a kończymy w momencie, w którym pies jest dorosły i gotowy do samodzielnego wspierania osoby niewidomej.


Zazwyczaj 8-tygodniowy szczeniak przekazywany jest pod opiekę wolontariusza na okres 10 miesięcy. W tym czasie pies przechodzi szkolenie podstawowe, czyli naukę życia z człowiekiem, wykonywania podstawowych czynności codziennych, czystości, poruszania się w przestrzeni publicznej. Następnie rozpoczyna się szkolenie specjalistyczne pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Ten etap ma na celu kompletne przygotowanie psa do pracy z osobą niewidomą.


ddee4721e69709f5.jpeg

Carmen ma ksywkę Gryzelda, a to dlatego, że zjedzenie nowej zabawki zajmuje jej średnio 5 sekund. Carmen zdecydowanie potrzebuje wyposażenia w rzeczy „niezniszczalne”, ale również dostosowane do jej etapu rozwoju. Chcielibyśmy zapewnić jej możliwość wykorzystania w nauce bardzo trwałych zabawek edukacyjnych kong.Oprócz bezpiecznego domu, na każdym etapie szkolenia, zapewniamy naszym psom profesjonalną opiekę weterynaryjną, regularne treningi, karmę oraz akcesoria szkoleniowe, edukacyjne i socjalizacyjne. Trzeba jednak pamiętać, że każdy pies jest inny i ma specyficzne potrzeby, pojawiają się też sytuacje losowe, na które musimy pilnie reagować.


Nie można zatem przewidzieć, jakie dodatkowe potrzeby pojawią się w czasie przygotowań do pracy 15-stu psów przewodników. Obecnie nie posiadamy środków na zaspokojenie wszystkich indywidualnych potrzeb, które są zgłaszane przez specjalistów w trakcie procesu szkolenia.  


w11f4e92f76ef3b0.jpeg

Jazz ma ostatnio obniżoną odporność. Potrzebuje dodatkowych preparatów witaminowych, aby mógł utrzymać dobrą kondycję i bez przeszkód szkolić się na psa przewodnika.


Regularnie musimy kupować karmę, kagańce, smycze, czy zbilansowane preparaty witaminowe. Nie wiemy natomiast ile mat, czy zabawek edukacyjnych będzie potrzebował na początkowym etapie rozwoju konkretny szczeniak, bądź czy jego wrażliwe łapy zniosą zimę bez specjalistycznych butów, albo czy nie będzie potrzebował specjalnej karmy w związku z problemami zdrowotnymi. Zdarza się, że potrzebna jest pilna pomoc medyczna i leki, które generują dodatkowe koszty.


Nasze psy na co dzień dzielnie się uczą, aby móc w przyszłości pomagać osobom potrzebującym. Teraz, z okazji ich święta, możemy wspólnie sprawić im wyjątkowy prezent i radość. Prosimy Was o wsparcie, byśmy mogli kupić wszystkie niezbędne artykuły dla przyszłych psów przewodników.


e87a52b7ce61f0b9.jpegSky jest psem, który wyjątkowo ceni wygodę – aby dobrze się wyspać i odpocząć po całym dniu nauki, bardzo potrzebuje komfortowego posłania.


Wiadomo, że labradory są łasuchami i niczym nie pogardzą. Aby przyszły pies przewodnik był bezpieczny, musi nauczyć się chodzić w kagańcu. Inaczej osoba niewidoma, z którą będzie pracował, nie będzie w stanie uchronić go przed zjedzeniem czegoś nieodpowiedniego podczas spaceru. Kagańce musimy dopasowywać i wymieniać, by mogły komfortowo służyć rosnącym psom.


Natomiast specjalistyczna karma (która nie brudzi rąk i nie zostawia mocnego zapachu), czy przenośne miski (dzięki którym trener lub wolontariusz będą mieli możliwość nakarmienia i napojenia psa poza domem), będą bardzo pomocne w treningach w środkach transportu i szkoleniach w terenie.


Niestety sami nie jesteśmy w stanie sprostać tym wszystkim potrzebom. Ale wierzymy, że możemy je zaspokajać dzięki Wam i Waszemu wsparciu!


Pamiętajcie, że Wasza pomoc przełoży się też na wsparcie osób niewidomych, które otrzymają świetnie wyszkolone, szczęśliwe psy. Bo to dzięki psom przewodnikom i ich ciężkiej, codziennej pracy, osoby niewidome i niedowidzące stają się bardziej aktywne, pewne siebie, mogą bezpiecznie podróżować, dojeżdżać do pracy, czy na uczelnię. Osoby, które do tej pory poruszały się wyłącznie z białą laską, po otrzymaniu wsparcia psa przewodnika określają tę zmianę jak możliwość przesiadki z malucha do mercedesa! Pewność i samodzielność w poruszaniu się są szczególnie ważne obecnie, w czasach pandemii i dobie dystansu społecznego, kiedy to osoby, które nie widzą również pozostają w izolacji, mają ograniczony dostęp do podstawowych usług i nie mogą liczyć na bliski kontakt z innymi osobami.


Dziękujemy!!!

vb76c3a096014fe8.jpegO nas: Fundacja Vis Maior jest organizacją pożytku publicznego i już od 19 lat wspiera aktywność osób niewidomych i buduje dla nich przyjazne otoczenie. Wierzymy, że mimo braku wzroku, można aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym, sportowym i zawodowym. Fundacja została założona i jest prowadzona przez osoby niewidome i słabowidzące. Od 2009 r. szkolimy psy przewodniki i przekazujemy je bezpłatnie osobom niewidomym. Do tej pory przekazaliśmy 40 psów przewodników. Pomagamy również osobom już pracującym z psami w rozwiązywaniu ich bieżących problemów. https://www.facebook.com/fundacjaVisMaior

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 897

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
3 zł
WR
Wiktoria Robaszek
13 zł
AW
Arkadiusz Woźniak
12 zł
BC
Beata Chojecka
ukryta
RZ
Rafał Zyzik
ukryta
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 77

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

687 343 zrzutki

i zebrali

450 476 167 zł

A ty na co dziś zbierasz?